2019 Британска Колумбия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

2019 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Завърших миналата година с още някоя и друга уловена риба, от които една доста добра на блесна с макарата на BigFishingManiac. Имах и един голям сребърен стийлхед изпуснат до брега след 10-на минути битка. Пръта за плувка е мех и като цяло слаб и по-големите риби в теченеито му е трудно да ги вади; борбата се проточва и в крайна мсетка куката без контра често се откача.

Миналата събота на мухата не се закачи нищо и нямаше нито един отчетен удар.

Днес имах време само до обяд. Шансовете за каквото и да било бяха малки. За изненада на добрия бързей в началто на участъка имах вземане без закачане. На този бързей цяла есен не закачих нищо ни с муха нито на стръв.

На следващата позиция нямаше пак нищо. Последва дълго ходене през гората до "Каменната градина" която е две места - горно и долно. Тук имах по една риба на всяко от тях. Взеха бялата муха, която днес беше в менюто.

На клипа се вижда как закачам и двете риби.

По пътеката видях че бяха минали два лоса - мислех си че е майка с малкото което е доста отраснало. В последствие ги видях но беха на другия бряг на реката и искаха да се връщат към моя бряг. Бяха на 300 метра надолу по течението и видях как пресякаха. Малкото в един момент падна , но в последствие се изправи и излезе на брега. За съжаление не носех нужния апарат за тях, а и времето беше неподходящо със силен снеговалеж.
2019_KLM_01.jpg
2019_KLM_01.jpg (172.81 KiB) Преглеждано 6163 пъти
2019_KLM_02.jpg
2019_KLM_02.jpg (118.25 KiB) Преглеждано 6163 пъти
2019_KLM_03.jpg
2019_KLM_03.jpg (177.85 KiB) Преглеждано 6163 пъти
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: 2019 Британска Колумбия

Мнение от jagger1 »

Много приятен клип. Доста сняг има, като гледам Чарли как потъва.
Благодаря за споделеното и успешен нов сезон.
Поздрави.
Аватар
Adrian
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:49
Местоположение: Sofia
дал Браво: 130 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: 2019 Британска Колумбия

Мнение от Adrian »

Красота! И хубави риби. Направо душевен оргазъм. Благодаря за клипа!
Бейб каза : Аз не съм кебапче! Аз съм прасе с мисия!
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: 2019 Британска Колумбия

Мнение от Doktor-5 »

Ах леле майко, останах без дъх!
Поздрави от слънчев Бургас! :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: 2019 Британска Колумбия

Мнение от naso »

ЧНГ! Желая здраве и късмет :tup:
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2019 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Щом ви харесва видеото ще пусна още едно с кадри от вчера и миналата седмица.

Тук заваля дъжд и доста от снега покрай реката ичезна. Водата почна да се покачва и замътва и вчера положението се очертаваше към капо.
Минах с бялата муха през всички места без нищо Чак до "Долен спей" където от другия бряг на едно място имаше други двама ловящи с муха и явно дошли там със снегомобил след каране по 20км горски път покрит със сняг.

На връщане смених мухата с черна и на традиционния бързей тази година имах вземане. Сигурно от есента насам 70% от всичко хванато го закачих тук. Другите ми места където в предишни години имаше риби сега са празни.

С апарата не съм снимал така че това долу е всичко.
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: 2019 Британска Колумбия

Мнение от jazzmena »

Желая успешна година, много здраве и добра слука!

Благодаря за споделените риболовни емоции.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2019 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Температурата тази събота беше между -10 и -15С с вятъра. Активност нямаше никаква и преминах през местата без нищо. На връщане пак хвърлих тук-там и за изненада на последния бързей на който не бях закачил нищо цяла есен сега закачих и извадих една риба.
Февруари е като цяло труден месец, но тази година вече имам нещо хванато от самото му начало.
2019_KLM_04.jpg
2019_KLM_04.jpg (140.88 KiB) Преглеждано 5543 пъти
2019_KLM_05.jpg
2019_KLM_05.jpg (159.81 KiB) Преглеждано 5543 пъти
2019_KLM_06.jpg
2019_KLM_06.jpg (102.49 KiB) Преглеждано 5543 пъти
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2019 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Тази събота деня беше с подобни температури като миналата, около -10С, но беше слънчево и с по-силен вятър, който за щастие се усещаше само на някои места на реката. Започнах разходката някъде около обяд, но поради това че имаше ледена кора върху снега, ходенето беше лесно. Така успях да стигна до вира "Колелото" под "Долен спей". На последния така и не хвърлих защото ми е нужен гащеризон за него, но на "Колелото" закачих и извадих един стийлхед, който ми беше за момента 3-ти за деня. На връщане извадих и четвърти. Други състезатели нямаше по трасето, както и очаквах. Носех апарата с големия обектив с идея че ще видя лос, но такъв нямаше този път. Необичайно добър резултат като за Февруари, но освен първата риба другите бяха под средния размер. Видеото беше ограничено - в студа не пускам камерата да върви докато ловя и съм записал предимно пускането на рибите обратно.

2019_KLM_10.jpg
2019_KLM_10.jpg (199.92 KiB) Преглеждано 5374 пъти
2019_KLM_11.jpg
2019_KLM_11.jpg (205.95 KiB) Преглеждано 5374 пъти
2019_KLM_12.jpg
2019_KLM_12.jpg (243.94 KiB) Преглеждано 5374 пъти
2019_KLM_13.jpg
2019_KLM_13.jpg (124.5 KiB) Преглеждано 5374 пъти
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: 2019 Британска Колумбия

Мнение от jazzmena »

Ей на това му се вика щастливо куче. :D
.... както и стопанина му де.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2019 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

jazzmena написа:Ей на това му се вика щастливо куче. :D
.... както и стопанина му де.
Да кучето е доволно че го водят на дълга разходка, а не като повечето кучета - покрай пътя и най-много до парка.

Вчера положението беше изненадващо. Бях се натоварил добре с раница пълна с гащшеризон, големия фотоапарат и втора макара с друг шнур защото си мислех че ще имам време и за него. След това обувките за газене които се оказа че бяха на кокал в колата и ги носех завързани за връзките им и през рамо. От тука нататък обичайната екипировка - кутията с мухите, спрея за мечките (не че се очакват такива), нощ, нормалния апарат, Го-Прото (едно леко нещо), раницата и зимните дрехи и ботуши. Бях решил да пропусна първите 2-3 километра от реката и да ловя от там надолу за да стигна едно добро място при големи каъни, доста надолу по течението.

Започнах от края на един голям вир където все съм убеден че има големи риби, но от 2-3 години в които съм хвърлял тук имам само един малък стийлхед и сякаш една две други риби. Трябваше да намокря обувките за газене за да се размразят до толкова че да мога да ги сложа. След 2-3 замятания имах здраво вземане от голяма риба, която извадих, въпреки трудното за вадене място и леда.

До следващото място разстоянието не е голямо и го минах с гащеризона. Тук пак закачих и извадих добър стийлхед и след него още един по-малък.

Махнах гащеризона и с ботушите стигнах до "Каменната градина" където на горното място закачих голяма риба, но при ваденето й възела при мухата се разпадна и я загубих заедно с мухата. Явно 4 стийлхеда и 5 минути борба с петия му дойдоха много на този възел.

На долната позиция където често закачам по нещо сега нямах риба. Преминахме пртез нов участук през гората и бяхме на "Горен и Долен Спей". Трябваше да сложа гащеризона но обувките пак бяха на кокъл и връзките им - на тел; така че развърването беше почти невъзможно преди разтапяне. На първото място - нищо не взе, но на второтро закачих и извадих друг приличен стийлхед. Бях обаче обърнал Го-Прото наобратно и е записвало зад себе си.

Пак махнах гащеризона и продължих надолу към "Колеото. На този вир имах 2 вземания без закачане на две поредни замятания, а на третото закачих стийлхеда само за секунди преди да се откачи.

След още доста ходене надолу стигнах до мястото край камъните. Пак слагане на гащеризона и размразяване на обувките. Водата беше добра в този участък и сигурно бих хванал нещо ако бях стоял повече време , но ми се стори че деня върви към края си, а ми оставаше целия път наобратно. След не повече от 10 замятания тук прибрах, махнах пак гащеризона и започнах връщането назад.

При "Колелото" смених ббялата муха с черна и так където бях изпуснал рибата сега я закачих и извадих.

На "Долен Спей" сложих пак гащеризона и където бях хванал рибата преди сега закачих втора. Тази обаче не извадих, защото се откачи в средата на реката.

Сигурно можех да продължа но деня вървеше към края си.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: 2019 Британска Колумбия

Мнение от bgfishingmaniac »

Браво Жельо!
Супер разказ, риби и клип. А този Чрльо, продължава да е голям палавник!
Поздрави!
biserkehayov
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 10:54
Риболов: морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 298 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: 2019 Британска Колумбия

Мнение от biserkehayov »

:fish15: :fish15: :fish15: :tup:
Малиии, страхотна разходка и невероятни риби и гледки! Много ти се радвам на приключенията колега и се опитвам да си представя какво ти струва това! Само риби , все големи и борбени ти желая!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2019 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

biserkehayov написа:Много ти се радвам на приключенията колега и се опитвам да си представя какво ти струва това!
Общо взето си мисля че не ми струва нищо - получавам повече от това което давам и има някакъв спорт през зимата, така че човек да е във форма до лятото.

Но други толкова ходене не правят. Следите в снега на видеото при "Долен спей" са все мои. От всички години които съм ловил през зимата тук, съм видял точно три групи риболовци да стигнат до 'Каменната градина". (те всъщност стигат там по друга пътека, която е по-къса от тази от към Гледчерния поток, но това да не го броим) Едните бяха дошли от долна страна на реката като първо бяха ползвали снегомобил. Разстоянието от тук до най-долната позиция на която ходя, там при големите камъни където хвърлям в самия край на клипа е още два пъти разстоянието до изходната позиция. Тоест минавам точно три пъти повече километри от тези които идват с идея да ходят много през зимата. Ботушите ми са огромни и мога да си представя как се чувстват други риболовци ходещи по пътеката след мен.

Тази седмица започнах с още един почивен ден. Поради студа в къщи никой никъде не искаше да ходи, което остави само нас с Чарли - ентусиасти да се понесат по снежната пътека покрай реката. Направих нормална разходка и стигнах до "Колелото". Закачих и извадих 2 стийлхеда и една бикова пъстърва и видях да припляскават стийлхеди на две други места, но за изненада не можах да ги закача. Имам някави снимки и видео което ще го оставя за по нататък.

Това долу са сними на първите две риби от събота и кадър с ботушите ми, раницата на БигФишингМаниак и ГоПрото върху нея , което записа замятането, закачането и ваденето на рибата от тази позиция.
2019_KLM_20.jpg
2019_KLM_20.jpg (174.34 KiB) Преглеждано 5057 пъти
2019_KLM_21.jpg
2019_KLM_21.jpg (160.25 KiB) Преглеждано 5057 пъти
2019_KLM_22.jpg
2019_KLM_22.jpg (137.59 KiB) Преглеждано 5057 пъти
biserkehayov
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 10:54
Риболов: морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 298 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: 2019 Британска Колумбия

Мнение от biserkehayov »

Страхотно е! Имах предвид не толкова финансово, отколкото - ходенето с толкова багаж и СПРЕЯ за МЕЧКИ... иначе кой не търси точно подобни изживявания - разходка на чист въздух и да обловиш някой район, пък и ако закачиш борбена риба - кеф.
Ама аз съм любител повече на риболова летните месеци по къси гащи и малко неща да нося със себе си на морето :tup: Но ти все пак живееш на съвсем различно място при различни условия.
Приятно време и още много риболовни емоции през сезона!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”