Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от promarine »

В началото на месеца успях да отскоча за три дена до Гърция. Риболова беше доста тегав и безрибен но все пак успях да подложа на сериозен тест Слоу джиговото оборудване.
Ето и кратък разказ и минутка видео на това, което се случи едната сутрин...
На екрана на сонара се изписа голяма дъга в средните слоеве - на около 50м над дъното. След тридесетина секунди, когато джига беше вече доста над дъното последва брутална атака и аванса на макарата започна да се развива с бясна скорост. За по-малко от 30 секунди рибата взе 200м влакно без никакъв шанс да бъде спряна. Шпулата се изпразваше със застрашително темпо и се наложи да запаля двигателя на лодката и да потегля след нея. Преследвайки я, успях да навия стотина метра влакно и вече беше ясно, че имам работа с риба тон. Междувременно, рибата се спусна на дъното и забави темпо. Затегнах аванса на макс (настроен е на 10 кг драг) и започна изморителна борба. След два часа упорита борба, рибата се откачи на около 30м под лодката. Освен мускулната треска, ми остана удоволствието от борбата и задоволството от доброто представяне на оборудването. Пръчката премина суров тест и се оказа изключително жилава и здрава. Така или иначе, рибата щяхме да я пуснем, но жалко, че не можахме да я видим и да направим кяколко снимки с трофея. Според опита ми, рибата трябва да е била около 50 кг и определено такъмите не бяха предназначени за подобен боец. Въдицата е Noeby Infinite SlowJigging NBSJC631M с плетено влакно Noeby Infinite Pe II x8 #2.5, повод Fluorocarbon Noeby Infinite 0,47 и 180 гр. джиг.
....
www.plodex.eu
....
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Vangelis84 »

Здравейте, може ли да препоръчате място за риболов от брега, някъде при Неа Каликратия? Към 7-9ти септември ще отседнем там с една малка компания и мислим да пробваме някой ден малко морски риболов. За съжаление имам опит само с риболова на зарган с бомбарда... какво друго може да се търси в района от брега в това време на годината?
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от DOCTORA »

Vangelis84 написа:Здравейте, може ли да препоръчате място за риболов от брега, някъде при Неа Каликратия? Към 7-9ти септември ще отседнем там с една малка компания и мислим да пробваме някой ден малко морски риболов. За съжаление имам опит само с риболова на зарган с бомбарда... какво друго може да се търси в района от брега в това време на годината?
Знаеш ли как се ловят попчета на дъно?
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Borkata_111
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 23:19
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Borkata_111 »

Някой да каже място до Никити или Ормос Панагиас, че на двете пристанища нищо не излиза. На плажа от тея кафевите с едно лилаво петно (не знам името на рибата) може цял ден да си ги ловя ама доскучава ицна всичкото отгоре правят фииша на кълцано месо.
П. П. Довел съм гошямата тояга със sea spin-овете и момотитата. Ако ми кажвте къде мога да ги развъртя, че както казах, в двете чристанища е мъртвило.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

Единственото място в района, където сигурно дава риба, е близкия LIDL. В петък ще има ципура на 5,39 евро. Всичко останало е обикаляне и търсене на рибата. Постоянството рано или късно се възнаграждава. ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Borkata_111
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 23:19
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Borkata_111 »

баш майстора написа:Единственото място в района, където сигурно дава риба, е близкия LIDL. В петък ще има ципура на 5,39 евро. Всичко останало е обикаляне и търсене на рибата. Постоянството рано или късно се възнаграждава. ;)
За lidl ясно, ама кат съм у Гръцко, няма да е ципурата от lidl, а издирвам скорпид по ресторантите от петък. Или няма или е 4кг, демек 240 евро само рибата :22:
А и ето една снимка, някой ако може да лаже що е тва. Лови се на аглиите, фиишовете и някви пъстървови воблерчета :fish2: А щипката си нямам на представа от какво е, защото е дълга над 20 см.
IMG-b0a65d465cb3d0a1954263431cc2bd83-V.jpg
IMG-b0a65d465cb3d0a1954263431cc2bd83-V.jpg (179.39 KiB) Преглеждано 7760 пъти
...
IMG-9044bcb05995bef00989974656ffeea9-V.jpg
IMG-9044bcb05995bef00989974656ffeea9-V.jpg (210.59 KiB) Преглеждано 7760 пъти
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

Рибата от снимката е Перка, вид морски костур.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аматьора Бс
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Фев 25, 2017 12:45
Риболов: Морски
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Аматьора Бс »

Борка пусни се до Мармарас ама сутрин по тъмно
amalexiev
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 231 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от amalexiev »

Ясу и от мен.
Информацията, с която разполагах беше, че баракудите трябва да влезнат в пристанището около 22 часа, но нещо закъсняха снощи. Екшънът започна чак около 2 часа след полунощ и приключи за около час и половина. Понеже все още нямам обособена кутия с морски воблери взех расперската. Биячът беше ZEREK Sabre Dance 115. JACKALL SquadMinnow 95 също се разписа с 1 бр. морско щукле. Всичките от едно котило, но като за сефте се изкефих на макс.
Поздрави и наслука!
...
20180830_045333.jpg
20180830_045333.jpg (252.02 KiB) Преглеждано 7545 пъти
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Vid »

Некой нещо да сподели за о.Самотраки? Че, смятам пак да го посетя... Там съм правил най замечателните си риболови....
Дали има приличен риболов сега, а ферито още ли е 100 юро в едната посока за мижава кола + двама пасажери Александрополи-Самотраки??
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от spin_master »

Би трябвало да има много добър риболов сега. А ферито си е все така скъпо и освен това на 3-ти ще стачкуват да го имаш предвид, ако си решил да пътуваш тогва.
Аватар
rosboz
Мнения: 217
Регистриран на: Вто Сеп 25, 2007 20:27
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от rosboz »

От 16,09 съм на керамоти.

На плажа епизодичен зарган .
Изображение

Дорадото го няма още :(
ski today
work tomorrow
ddorado
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Фев 07, 2019 11:28
Риболов: морски

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от ddorado »

Vid написа:Некой нещо да сподели за о.Самотраки? Че, смятам пак да го посетя... Там съм правил най замечателните си риболови....
Дали има приличен риболов сега, а ферито още ли е 100 юро в едната посока за мижава кола + двама пасажери Александрополи-Самотраки??
Колега стигна ли до Самотраки
titara
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Мар 08, 2019 7:15
Риболов: Всякакъв
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от titara »

Здравейте,колеги
Бихте ли ми препоръчали марка/модел воблери,силикони за риболовот бряг в Гърция(о-в Тасос)Другата седмица ще пътувам с колеги в района на Лименария и Потос... По това време на годината кои са най-подходящи такъми...
Благодаря предварително
Аматьора Бс
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Фев 25, 2017 12:45
Риболов: Морски
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Аматьора Бс »

Дуо ТМС Флайар 140 и 175 цвят 3008 и джигове с преобладаващи сини и розови нюанси с грамаж според сопата.Аз тръгвам към Лименария на 22 март така че се надявам да дадеш някакво инфо като се прибереш.
Смит Халука 145 потъващи в цвят 6 10 и 12 също за мен са задължителни ама все пак опираме и до парички :fish15:
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”