Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от Д Пенев »

marvin83 ,
чудесен риболов и великолепни приключения колега, браво :tup: !!
Молбата ми е, неетични фотографии на риби /от бани, ..../ да не публикуваме, благодаря :D предварително за разбирането.
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от spzo »

Привет и от мен започва да става все по-интересно :wink:
Баракуда 90 см. 3 кг.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
marvin83
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 16:39

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от marvin83 »

Приемам забележката.
Но нямаше как и къде да направя други снимки.
Следващия път ще се постарая.
:tup:
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от za4o75 »

PETAR 40 написа::tup: Браво Майсторе за улова.
Забележката ми е,че Тонакито ти се казва Рики.
Каза да поправяме и затова ти го казвам.Това е истинското име на тази риба.
Че си е тонаки спор няма!Пешо мисля,че в по-голямата част на Гърция тази риба се нарича "карвуни",чувал съм да се нарича "даска" и още едно име,което не си го спомням(май беше "орцини").Рикито си е големия паламуд(колкото и да пишат различни неша по сайтовете),а името идва от турското "торук" от там "торики" и "рики",нарича се още и "лакерда"!
Иначе браво на Майстора за майсторлъка!Поздравления и за колегата за добрия "луцус"!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5836
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1790 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

ти ме хвърли съвсем в дълбокото :lol:
а аз си мислех че има проблем само по нащо черноморие с тва една и съща риба за има по 15 имена в зависимост от размера :lol: :lol: :lol:
както и да е важно е риби да има пък кое как се казва ми е най малкия проблем

поздрави и на Стьопата за чудната "зъбатка" :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
ilian_iliev
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 18:07

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от ilian_iliev »

Аз доколкото знам торука и паламуда са различни риби, макар и доста близки по вид. Торука е с вертикални черти, а паламуда с хоризонтални.
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от PETAR 40 »

za4o75 написа:
PETAR 40 написа::tup: Браво Майсторе за улова.
Забележката ми е,че Тонакито ти се казва Рики.
Каза да поправяме и затова ти го казвам.Това е истинското име на тази риба.
Че си е тонаки спор няма!Пешо мисля,че в по-голямата част на Гърция тази риба се нарича "карвуни",чувал съм да се нарича "даска" и още едно име,което не си го спомням(май беше "орцини").Рикито си е големия паламуд(колкото и да пишат различни неша по сайтовете),а името идва от турското "торук" от там "торики" и "рики",нарича се още и "лакерда"!
Иначе браво на Майстора за майсторлъка!Поздравления и за колегата за добрия "луцус"!
Всички тези дето си ги изброил са различни риби от сем.тонови.,,,а лакердата се нарича маринованата риба,но някои наричат така големия паламуд,(паламида),защото предимно от него са правили навремето маринована.
Толко видове са,че и аз още не съм им свикнал да ги различавам,защото почти нямат разлика някои,но са различни риби,,даже и гърците профисионалисти ,стари рибари ги бъркат и затова си използват най-честите,,тонаки,карвуни и таска.
Рикито обаче не мога да го объркам,защото съм хващал стотици от тях.Рики по голямо от 3 кг не съм виждал,докато карвуни съм ловил и 6 кг,обаче са много редки.Карвунитата са по-издължени като паламуда не са така томбести като Рикито .Плюс това те не доближават брега повече от една -две мили.
Оркини---thunnus alalunga.
Карвуни ---euthynnus alleteratus
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Markony_RS »

Знам ,че въпроса ми може би не е за тук,но каква е правилната дължина и акция на пръта за тия морски воблери?Другия месец ще се спинигува на Тасос и сега е момента да се подготвя теоретично и ...хардуерно.Следя темата с интерес.
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Д Пенев »

От 2,4m - 2,7m обикновено, за мен най-подходящата дължина на пръта, за този вид риболов е 2,5m - 2,6m. Акцията според примамките, които ще ползваш, подходяща е 10 - 30g в този теглови диапазан са обикновено за лаврака и лефера воблерите.
Успех!
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от mikibg »

Д Пенев написа:От 2,4m - 2,7m обикновено, за мен най-подходящата дължина на пръта, за този вид риболов е 2,5m - 2,6m. Акцията според примамките, които ще ползваш, подходяща е 10 - 30g в този теглови диапазан са обикновено за лаврака и лефера воблерите.
Успех!
+1

2.70 по удобна за риболов от по-високи брегове или пристани
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Ivan VP »

Бранко, изненадай всички! )))) Дай смело с мухарката и разни стримери за Аспиус Хаспису.))))) На пристана на ферито минава/ между 21и 23 h/ един легендарен Льофеr/ към 5-те кг/. Може и да ти вземе. После, теб ще те питат. Колко е аршина за морската тояга за гофари и льовраки. )))) Успех!)))
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Мунчо »

Мани - да го натиснат кромидакитата...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Ivan VP »

Още два варианта, които определео не са 2.40-2.60. И колегите го дават лежерно, та лежерно. :tup:
http://www.youtube.com/watch?v=dS--gLS6q8k" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=Hdtprg-737k" onclick="window.open(this.href);return false;
Използвам по принуда 2.60, защото зимата се скина поради моя грешка и от 2.70 отиде на тази дължина. Още е омотана с плетеняк. :mrgreen: Изображение :mrgreen: Но това не попречи на риболова скоро. :mrgreen: Така ми връзва и не пипам. :mrgreen:
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Markony_RS »

Тренирам всяка вечер с Роската под Дунав мост,но не е същото,тук течението е на вътре:).Благодаря колеги за съветите,разбирам че нормален дунавски спининг ще ми свърши работа за бекъп на мухарката. :lol:
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Jeeves »

Бранко, кое е било бек-ап ще кажеш като се върнеш :wink: , но стримери можеш да ползваш и със спининга - както по класическата схема за чепаре (мухи и тежест), която и тук колегите ползват, така и в комбинация с джиг или бомбарда, погледни какви стримери се ползват за морски риболов, по-конкретно разните sand eel вариянти и също стандартните "мухи" за чепаре...
С джига можеш да ги свалиш по-ниско мухите (бомбардата дори да е потъваща като я забързаш излиза отгоре), освен това на джига също се ушива по нещо 8)
Успех!
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”