Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
CHUBAKA
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 22:10
Риболов: Щека, мач, болонезе, спининг и морски
Местоположение: Бг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от CHUBAKA »

Колеги,

Дайте малко инфо след почивните дни, ако някой от вас е ловил риби по гръцко и е имал успех!
Аз завъртях пълен валат на Тасос.Три дни въртяхме какво ли не с един приятел на кея и буната на Лименария и едни скали между Потос и Пефкари без резултат :( Даже сторване нямам :lol:
Ще се радвам ако някой даде малко по-подробна информация за Тасос, за места, сезон, примамки.... :D
"Най-добрият начин да разбереш как да го направиш правилно, е да го направиш грешно”.
Hristo_Golov
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 18:36
Местоположение: Петрич
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Hristo_Golov »

На 2 и 3-ти обходих местата от Ставрос на юг - Ставрос, Олимпияда, Стратони.
Риболов само на изкуствени примамки и бомбарда ... на 2-ри следобяда на плажа в Стратони още с първите хвърляния на бомбардата дръпнах един спарос и едно леферче, а на воблер имах нереализиран един удар и това в рамките на 30 мин. След това рибата сякаш се изпари. На 3-ти още преди изгрев слънце бях на плажа .... нищо, на Олимпияда и Ставрос същата работа...
На пристанището на Ставрос беше пълно с българи и вадеха по някой друг дребен сафрид. Водата беше страшно мътна заради Струма.
Я, че бачкам у заводо, у заводо през дено, а довечера, че дойдем да те гепим за гъзо
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от mikibg »

На Неа Перамос , нищо на изкуствени примамки.
biserkehayov
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 10:54
Риболов: морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 298 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от biserkehayov »

:fish15: Привет!
Мой Приятел от Варна в района на Никити /Халкидики/, където според много колеги риба е нямало :D :
на 3 май Спари, Дракон ио ще 2-3 рибета ня бомбарда и ... един паламуд около 1,200 кг на воблерче.
на 4 май надвечер на бомбарда за 20 минути един приличен зарган и една баракудка около 40 см.
Бил е на почивка все пак, но избягал да провери имали рибка в Егейско море :fish15:
Поздрави
Аватар
getsbi
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Фев 04, 2010 11:34
Местоположение: Плевен
дал Браво: 47 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от getsbi »

Момчета, тъкмо мислех да зарязвам морските такъми. Такова нямане не е било никога.Вие ми върнахте надеждата, че не е само от мен :D Държа да отбележа, че такова мътно море не съм виждал досега. Почти никаква видимост. Все пак не съм валат :D :D :D

Изображение

За три дена толкоз.
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от valeri hinkov »

Абе тая Гърция била пълен хуй бе!
Няма никаква риба. Такива капота дори в БГ не съм въртял!
Последно време много често срещам колеги, които ми казват, че са позаебали българският риболов и ходят само по гръцко по морето.
За пръв път взех въдица и аз и реших да пробвам този морско-райски риболов в Гърция.
5 дена въртех като изоглавен и денем и нощем.
Сега, че съм некадърен , добре.Че бех с воблери за пъстърви, бели риби и щуки, явно не е добре. Нямам никакъв морски опит, пак е зле. Явно пресноводните ми навици ми пречеха серизоно, също го имам този проблем. Че има някакъв проблем в моя телевизор не споря така е. Ама 5 дена капо еби му майката еби. Нали било пълно с риба бе?
Е на третия ден хванах някаква супер грозна риба, която не приличаше на нищо. Беше ме гнус да я пипна и имах чувството ,че ако я докосна ще ме ужили и ще ме остави на место.


п.с. Мислех си, че като се прибера у дома да се изпсувам много яко в тази тема, но все пак както казват хората всичко е добре ,когато завършва добре. В последния ден , след като освободих хотела си пътувах към ферибота спирах по пътя да пометкам на места ,които ми харесат и господ ми се усмихна от небето, явно ме пощади:

два Лаврака

78см - 4,300кг и 75см - 3,900кг.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


рибата е уникално вкусна!
Това са ми първите лавраци в живота.
Интересното е че от години ловя с японски такъми предназначени за Сии Басс, но никога не съм ходил за Лаврак. Ползвам ги за распери, щуки, бели риби и др.

Имам и филмчета как ги вадя.
Но трябва да видя как се качват как да изстрия звука, че говоря много глупости на тях.
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от nafplio »

Браво Валери :tup:
Такива тупалки не се вадят всеки ден. Колкото до мен ,аз по голяма от кило и нещо не съм вадил :mrgreen:
ppenko
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Авг 25, 2011 13:40
дал Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от ppenko »

браво колега упоритоста се възнаграждава . супер риби
anonimen
Мнения: 574
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 15:35
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от anonimen »

Браво Бастун,много яки риби!!
п.с.пусни и клипа да се накефим,без цензура!
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от JohnnyBravo »

Поредната почивка, изпълнена със силни емоции. Тази пролет решихме да открием сезона в съседна Гърция и по-точно във Вурвуру. Компанията беше около 40 човека и доста лодки :)
Както ще се види от снимките по-долу, преобладаваха ветроходните тримарани на Hobie, което ни помогна да сме от малкото хора, които имаха успехи с улова.

Оказа се, че без колесар багажът ми е много.
Изображение

Туарега ме предаде в последният момент и се наложи да се предвижвам с друго МПС :)
Изображение Изображение

След като пристигнахме благополучно, веднага се организирахме и сглобихме рибоубийците :)
Изображение Изображение

Колегата Pino спасява батерията на Камен, която е пострадала при транспортирането:
Изображение

Флотилията - шест двойни и два единични тримарана.
Изображение Изображение

Флагманът:
Изображение

С Румен сме на две гуми :)
Изображение

Първите жертви за сезона, минути след като сме на вода :)
Изображение Изображение

След като всеки си има риба, нека да си ги премерим :)
Изображение

Въпреки сушата имаше чифтове :)
Изображение

Колегата Боби на самотен остров:
Изображение Изображение

Маятико и доста голям сафрид, уловени от Боби. Това му беше и вечерята за рождения ден :)
Изображение Изображение

Няколко баракуди и един паламуд:
Изображение

Подготовка за една от всичките прекрасни вечери на барбекюто:
Изображение Изображение

Една сутрин Румен реши да пробва от брега, резултата беше този лаврак.
Изображение

Следващата сутрин беше по-упорит и търпението му беше възнаградено с по-едър екземпляр - 1.73 кг.
Изображение Изображение

Взе да става нахален и извади едно маятико:
Изображение

И една Баракуда около 80см, която не е документирана.

Юнгите също се разписаха:
Изображение Изображение

Повечето по-едри баракуди се активизираха, когато стане тъмно, но ние сме подготвени за всякакви ситуации :)
И нека бъде светлина:
Изображение

На колегите, които си мислят, че сонара не е от голямо значение, ще кажа само, че не са прави.
С Румен обикаляхме да търсим една скала по маркери от сушата, но не ни се получи, след което се обадихме на правилният човек да ни издиктува точните координати. Въведох ги на картата и поехме по правилният курс. Около скалата беше пълно с риба, но за съжаление нямахме късмет с улова на едър екземпляр.
От сонарите, които съм имал до момента в каяка, този ми допада най-много. Можеш да си запазваш логове от излетите и да си ги качиш в сайта на Navionics, след което можеш да си изтеглиш подробна карта на дъното от маршрута, по който си минал.

Изображение
Изображение

Така приключи тази майска идилия. В петък поемам към нашето море да се утешавам с дребните ни сафриди :)
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

JohnnyBravo написа:Туарега ме предаде в последният момент и се наложи да се предвижвам с друго МПС :)
Земаш си една бургаска астра комби като тази и забравяш за проблемите. :lol: :lol: :lol:
Изображение
Иначе браво за организацията! Такива репортажи са радост за окото! :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от yuri todorov »

valeri hinkov написа:Абе тая Гърция била пълен ...........................
Това са ми първите лавраци в живота........................


Пълен, непълен.... в тая Гърция в същност си има риби.

Валери,
На повечето от нас, първите лавраци в живота са по 300-400 грама, а ти стартираш директно от 4 кила, при това с две наведнъж!!

Браво!!! Капитални са рибите.
Дори при твоя доста снажен ръст, си изглеждат истински големи.

Аз все още търся и чакам моя три килограмом и затова и ти завиждам за слуката, благородно!
К'во ще ловиш от тук нататък обаче...... Не знам!

Поздрави!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от valeri hinkov »

Така е , ама все пак останах със смесени чувства.

Това са ми и клипчетата.
Изглеждам доста смешен , но при 5 дневно капо да видиш риба в последния момент над 4 кила закачена на въдицата се отразява явно така на емционалното ми състояние.
и накрая дойдоха некви две курви, които почнаха да ми обясняват, че било противозаконно да се лови риба на плажа(макар да бех дост далеч от чадърите) .Били питали собственика на плажа и щели да извикат полиция. А и не им било приятно да гледат как умират риби.
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от RUNNING WILD »

браво бе хуй сплескан,не се засрами ти.ората цел живот одат не могат да докарат 4 кила лаврак до брега ти па 2 чак.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от za4o75 »

"Хуйове и курви"!!!Господ ти се е усмихнал а?!?Жалко,че се усмихва на такива неблагодарници!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”