Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Здрасти Dedov
Не мога да ти дам информация за Халкидики, рибарствал съм там преди години само 1-2 пъти, даже вече не помня на кой крак беше.
Много е трудно, за кратък период от време, да разучиш местата и разписанието на рибите, а да разчиташ на случайност, при това безрибие, не си е работа. Единствения вариант, е да ти помогне някой местен, като за начало може да поразпиташ в рибарските магазини за информация, къде какви риби ловят.
В Северна Гърция, ловя на река Еврос и Арда, живея в гр. Орестиада
Поздрави
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
radko
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 12:18

Мнение от radko »

Привет на Cerber. Прочетох всички постове в темата за гърция и спининговия риболв и онемях. Сега планувам едни ходения за риба и съответно се опитвам да набавя всички примамки с който ловиш. Би ли описал нещата и примамките който използваш и ти носят успех за да мога евентуално да си ги потърся. И най-вече кажи моля те от къде си набави воблера на дайва. обърнах нета и ибей и го няма, къде ли не търсих но явно в бг няма и следа от него. Ако го има около теб съм готов да купя веднага.
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Здарсти radko
От близо месец-два, съм на 100-тина километра от морето и изостанах малко от морския спининг.
И друг път съм казвал, че морския спининг е доста по труден от сладководния, поради ред причини (поне в Гърция), най малкото изисква прясна информация, която е много трудно да си набавиш сам. На тези причини се дължи неуспеха на иначе доста опитни спинингисти при сладководни условия. Не знам, как само с няколко думи е възможно да опиша нещата.
На няколко места, в този и други форуми съм чел, че гърците не са добри рибиловци (до преди няколко години имах съвсем същото мнение), това съвсем не е така, просто поставените цели са съвсем различни. Също така въпреки, че морския спининг става популярен едва в последните години, съществуват такива спинингисти, които са направо гиганти, за щастие имах възможноста да се запозная и да науча доста от някои от тях.
Любимите ми примамки, коити работеха успешно в района на Патра са
Блесни:
-Crocodile универсални
-Halco Twisty Риба сабя, баракуда, 10 грамовата е много успешна блесна за сафрид
-AbuGarcia tobby Лефер, лаврак, дорадо
-Grauvell Surfy Най универсалната блесна, лови всичко, отличен кастинг
Воблери:
-Illex Hama-ku-ru Лаврак. Освен това съществува и вариант без езиче, нямам я в момента и съм забравил как се казва.
-Rapala
Countdown В ярки цветове е любимия на баракудата
Magnum Риба сабя, Баракуда
Original Лавраци, баракуди, кокали
SkiterWalk Лаврак по рядко лефер
SkitterPop Лефер, по рядко лаврак
-Maria
TightSlalom Лаврак, но е универсален, лови всичко
TheFirst също, по плиткогазещ е
PopQueen Много добър попер. Лефер
-Shimano
Jarkminnow Лаврак
DeepDivingMinnow Лаврак, много резултатен при спокойно море.
-Yo-Zuri
CrystalMinnow Почти универсален, много добър за баракуда, лаврак
HardcoreCrankbait Много добър за кокали (голям сафрид)
MagPopper Лефер, лаврак
-Halco Roosta Лефер
-CreekChube StriperStrike Потъващ попер, много добри дистанции. Лефер
Попера на Дайва се внася от фирмата CaptainHook, която има магазини във всички по големи градове в Гърция, в момента нямам достъп до такъв магазин.
Поздрав
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
radko
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 12:18

Мнение от radko »

Както винаги перфектен - тотално изчерпателен. Благодаря за изчерпателния отговор. Намерих кой продава воблерите на дайва - в англия и са по 11 паунда всеки, незнам дали са скъпи или евтини но ще се поръчва. Би било полезно дали ще си спомниш за какви пари си ги взимал. Разпечатал съм си всичко и почвам да търся в ибея и да си поръчвам. Като дойде времето ще те помоля за някаква информация- било и по обща за дадени райони и да отивам да пробвам късмета си. Още ведъж мерси за отговора ти. Успех.
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

В Гърция са 19-20 евро, даваха ми ги с отстъпка по 17-18
Стават единствено за лефер, защото са доста големи и правят много шум. Възможно е да се полакоми и друга риба, но би трябвало да е доста голяма.
Напоследък нямам много време, но успях да направя няколко риболова на реката, 2 бяха за щука. Ползвах точно този попер и мисля, че е много резултатен, хванах 7-8 щуки и то само едри, най голямата беше 5-6 килограмова (не я премерих от мързел) Докато с обичайните ми блесни, се ловяха само дребни.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
radko
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 12:18

Мнение от radko »

а какво влакно ползваш морския спининг и с какви показатели
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Основно брейдове на Spiderwire - Stealth и Ultracast 8, 10 и 20 либри.
Оргинално П.П не съм пробвал, ментето изгаря от морската вода за един риболов, Стрен също става, но се износва по бързо
По рядко монофил 0,18-0,20 при по дребни примамки и силиконови змиорчета.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
venci72
Мнения: 1999
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 19:06
Риболов: на леб...

Мнение от venci72 »

Значи, решихме и ние да ходиме до гърция ,не искахме да ходиме на язовир а на реката ,немахме никакво инфо каде се ходи точно ,ама тръгнахме .
отидехме първо на струма ,значи тя се влива в некакво езеро не му знам името ,обикаляхме сумати ,мерихме дулбочина ,обаче ебати и плиткачо насекаде ,не ставаше за риболов по 30см вода

Изображение

Изображение

Изображение

тука се влива струма ама не му знам името на тоова езеро

Изображение

Изображение

Изображение

решхме да намериме река ангиста ,е намерихме я с доста обикаляне но я намерихме ,и там същата работа чичо коле тръгна да мери дълбочина
и 30 см ,обиколихме неколко места се плитко ,брего обраснал се едно джунгла по амазонка :D ,,срещнахме един пичове от софия ,точно идваха и те
и единия вика тука не съм идвал от един месец беше дълбоко над 2 м а сега немаше 30 см вика елате че ви покажем едно место ,карахме по тех ,и вика тука е ама имате ли мачете да си пробиете път до реката , викам немаме бре откаде ,помотахме ссе още малко па викаме айде обратно :lol:
епа що да прайме там заеби .калитковска работа .

те това е тая ангиста ривер

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

тръгнахме си и у 12 през ноща бехме на трети бараж , :lol: там си подумахме с Гого и Дако и се посмеяхме ,обаче реката беше ного гадна влачеше некакви боклуци не можеш да ги махнеш от влакното ,чичо коле полови малко сутринта и решихме да одиме към пастух .повисехме там до обед , гръчава работа беше и там ,аз въбще не съм ловил ,отловими се с тия обиколки .

та искам да питам колегите който ходат на там къде сбъркахме ,за мене е че сега не се ходи там ,тоя сезон ,друго не се сещам ,и каде се лови на струма ,след като се изтича от езорото ,или каде .акои може некой да ме светне
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Аре да те светна :idea:
Караш за Солун. 10-тина км. след десния завой при Серес пътя минава над струма. Има бент. Над него е тихо, под него си е река. Правят некви ремонти в момента и доста над бента са отклонили един канал, който минава 10-тина метра над основното русло на реката. Там също ми се струва перспективно.
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
venci72
Мнения: 1999
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 19:06
Риболов: на леб...

Мнение от venci72 »

мерси ,горе долу получих доста инфо ,ама не знам как да ги преебем мойте хора пак за там :lol: да ходиме
Аватар
kroumoff
Мнения: 842
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 17:25
Местоположение: Pernik
получил Браво: 1 път

Прът

Мнение от kroumoff »

Здрасти Cerber,

само благодарности и адмирации към всичките ти подвизи и писания.

Какъв прът за мултипликатор би препоръчал ? Става въпрос за морски спиннинг ?

Daiwa/Shimano ???
Св. Софроний Кандидатвидренски - по рибе на полугодие
The EGI Red Label intoxication
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Прът

Мнение от cerber »

kroumoff написа:Какъв прът за мултипликатор би препоръчал ? Става въпрос за морски спиннинг ?

Daiwa/Shimano ???
Здрасти kroumoff
Нямам никаква представа. Единствената кастинг пръчка, която съм виждал на живо и имам, е Awa-Shima Luger. Доволен съм, и въпреки че не се отнасям много добре с нея, все още е здрава.
Единствено бих ти препоръчал, дръжките на въдиците които ползваш, да не са от корк. Не искам да ангажирам никого с това мнение, но ми се чупи трета въдица.
Поздрави
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
kroumoff
Мнения: 842
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 17:25
Местоположение: Pernik
получил Браво: 1 път

Прът

Мнение от kroumoff »

Мерси и на двамата за бързите съвети,

Пътувам за Южна Америка през септември и ми се искаше да взема нещо 2.70 м.

Да става за bass и за морски спининг от брега и да е с 20-60 акция.

Сега ловя в един 10 годишен телескоп 3.60 м - обаче искам нещо здраво за по-големи риби

Cerber, твойта бойна пръчка с Daiwa Zillion колко е дълга ?
Св. Софроний Кандидатвидренски - по рибе на полугодие
The EGI Red Label intoxication
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Крумов, като даваш оскъдна информация - получаваш грешни отговори.
За това което говориш ти трябва тежка морска спинингова пръчка:


http://cgi.ebay.co.uk/MAXXIMUS-ROCKFISH ... .m14.l1318
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”