Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
mlajo
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Май 17, 2014 22:37
Риболов: Риболов с каяк и подводен
Местоположение: София

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от mlajo »

Колега q.hauzer ,би ли описал по подробно китайският убиец на щуки,благодаря предварително.
Спорта е вреден и опасен а работата е смъртоносна!
q.hauzer
Мнения: 103
Регистриран на: Пет Мар 08, 2013 14:42
Риболов: Муха,спининг
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 62 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от q.hauzer »

Утре ще кача подробни снимки иначе дълбочина до 1 метър тракащ две различни тройки(хахаха от мързел така си остана) и доста добра игра при водене и туйч,а от къде съм го купувал идея си нямам.Само го подмятах в кутиите до като не му хванах цаката как се лови с него.
Аватар
bobolinzer
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 20:07
Риболов: и сноуборд
Местоположение: София
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от bobolinzer »

От 10 до 24и септември обикаляхме с ветроходна лодка около Спорадите. Стигнахме на юг до Евия и после обратно към Халкидики. През цялото време, в което бяхме на лодката ловихме на тролинг - излизаха тунакита и едър сафрид. Успяхме да хванем 3 паламуда около 2 кг и една туна към 5-6 кг.
В моментите, когато бяхме по пристанища ходех да хвърлям и от брега. От три години правим подобни преходи по това време на годината. Тази беше най-успешна от към риболов. Успях да хвана лици, маятико, сафрид и едри заргани. Успешни места бяха пристанищата на Алонисос и Скиатос. На тролинг най-добре даваше от северната страна на Скопелос.
Почти всичкко, което хванах от ръка беше на джигове - най-добре се представи Ima Gun в различните цветове и грамажи 20-30. На воблер излъгах само едно маятико около 700-800 гр(воблерът беше Ima Heavy Surfer).


Поздрави и успех!
q.hauzer
Мнения: 103
Регистриран на: Пет Мар 08, 2013 14:42
Риболов: Муха,спининг
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 62 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от q.hauzer »

mlajo написа:Колега q.hauzer ,би ли описал по подробно китайският убиец на щуки,благодаря предварително.
Ето обещаните снимки колега
WP_20160927_21_22_57_Pro.jpg
WP_20160927_21_22_57_Pro.jpg (89.88 KiB) Преглеждано 8003 пъти
WP_20160927_21_23_25_Pro.jpg
WP_20160927_21_23_25_Pro.jpg (106.48 KiB) Преглеждано 8003 пъти
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от GE6_HUNT »

bobolinzer написа:От 10 до 24и септември обикаляхме с ветроходна лодка около Спорадите......На тролинг най-добре даваше от северната страна на Скопелос.
Ние бяхме от 17-ти до 24-ти включително на Лутра и почти всеки ден наблюдавах една сравнително голяма, бяла ветроходна лодка около Сколес и източно от него. Предполагам е била вашата. Имаше трима пасажери, когато гледах с телескопа.
Ловихме предимно от лодка тончета и паламуди на тролинг доволно откъм бройки и изпуснати риби. Трофей не хванахме. Имахме изправени куки и 3 късания. Излезе и едно маятико на влачене. Успешните воблери газеха 5-6 метра.
На слоу джиг от лодка беше по-интересно, но не настоявахме много.
Хванах с първата проводка два едри дракона едновременно. После маятико, кокали, перки и други дребосъци. Подобрих рекорда си за големина на дракон. Лових със 180-220 гр слоу джигове без калмарки и без чепаре. Колегата настояваше на стандартен пилкер комбиниран с чепаре. Извади доста риби, като имаше и бонус 2 калмара. За пръв път ядох пресен калмар и съм много впечатлен от вкусовите му качества.
В периодите когато духаше много вятър ловихме зарган от брега. Интересното беше, че се хваща доста успешно на бомбарда с изкуствен силиконов червей. Закачих огромен зарган, но въпреки хлабавия авванс успя да скъса след няколко минути.
Извадихме и два също много големи заргана, а стандартните бяха доста. Дребните бяха най-малко като бройка.
Видяхме тюлен как яде 3-4 килограмово тонче във водата. Изобщо не го притесняваше лодката.
За съжаление не направихме снимки, защото бяхме адски улисани в риболова.
Ivailo87
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Авг 26, 2014 0:27
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Ivailo87 »

Здравейте,
Миналата седмица бях на Порто Лагос в Сряда (21.09.2016 г.). От към 9-10 до към 22 часа.
Такъмите които ползвах бяха:
Пръчка: GAD Gancho 4-16 g
Макара: Noeby Infinite 2000 + шпула 3000
Брейд: Noeby Infinite II PEx8 в размер #1.5
Повод: Флуорокарбон #4

Воблерите които ползвах бяха основно на Noeby, доста популярен се оказа NBL9049 с разцветка NS005.
Имам няколко уловени Лефера и Заргана, като ускам да уточня, че Зарганите не са захапвали 3-ките. Бяха закачени за тела, но като размери бяха около 10-15 см. Леферите бяха около 25-30 см.
Доста често се появяваше една ограмна костенурка в пристанището на Порто Лагос, може да е около 1 метър или по-голяма.
Привечер извадих и един октопод 1кг. Един Грък ми го взе от ръцете, извади нож, мушна го мъжду очите, обърна качуката, изряза му вътрешностите и го удари 2 пъти в цимента.
Октопода е хванат на ръчно изработен рак (подарък).
Имаше няколко рибари на плувка и вадеха риби, които предполагам бяха Гоп-и.

В петък (23.09.2016 г.) пак бях в Порто Лагос, за съжаление нищо не хванах, но Зарганите окло 15 см гонеха воблерите. Имаше доста рибари които ловиха на плувка и вадеха риби.
Имаше един момчета Българи които казаха, че са хванали Лефер, аз лично този път бях капо.
Пак имаше костенурка, но тази беше по-малка. Може би около 60 см диаметър

В събота (24.09.2016 г.) отидох във Фанари.
Имаше риба, но аз стоях до 9 и нещо и се наложи да си тръгна защото се случи инцидент. Иначе на "фара" https://www.google.bg/maps/place/40%C2% ... 3257?hl=bg
имаше риби които гонеха воблера, но не атакуваха, риботе бяха по около 40 см, но за съжаление не ги познавам.
Предполагам, че ако бях останал до по-късно щях да имам улов.

Снимки за съжаление нямам, но за следващото ходене обещавам да щракна няколко.

Евентуално може да отида отново Октомври-Ноември. Тогава ако хвана нещо ще снимам.

Edit:
Сега съм гвърлил око на колко воблера, един от които е: http://shop.fishing-tackle.bg/wobblers/ ... -100f.html
Този който 1 на нсимката със сребристото коремче и зеления гръб.
Мисля, че ще е доста подходящ за там.
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
valkil
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Окт 01, 2016 20:07
Риболов: морски, речен
Местоположение: Маказа
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 69 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от valkil »

Поздрави на всички :D
Току що се логнах във форума и мисля, че мога да Ви давам информация за рибата в северна Гърция. По конкретно за ивицата от Кавала до Александрополис, а там са Керамоти, Меродато, Авдира, Мандра, Порто Лагос, Фанари, Ароги, Меси, Мароня, Макри ... Живея близо до КПП Маказа и почити всички тези места са ми на час път с кола. Имам доста приятели гърци и руснаци, с които си пием кафето и обсъждаме рибите... Казах руснаци, за тези, които не знаят това са гърци живели дълго време в Русия, но Гърция им дава безплатно жилище и осигурена работа преди 30-40 г. - причините са политически и религиозни, най вече за изборите на местна управа и сега са към 15 хиляди в Комотини, това са така наречените понтийски гърци. За разлика от гъркините, които мислят само за тиропита(баница със сирене) или милопита(ябълков сладкиш) рускините са много добри рибари особено с неопренов костюм. Та да споделя, не съм от най добрите специалисти в морският риболов, но съм доста наблюдателен. Лятото в Гърция, да речем от 01,06 до 31,09 по принцип не е време за риболов от брега, когато водата е топла и има много плажуващи. Трябва да имате голям късмет да хванете някоя заблудена риба за снимка. Рибата е навътре, октоподите също. С лодка е друго. Какво правят гърците - идват мятат за не повече от половин час и ако няма удар си тръгват. Какво предстои сега след очакваното захлаждане. За зарган е най добре 30- 40 гр. бомбарда с повод 1,2-1,5м. стръв бял червей, пилешко филе или филе от малък зарган. Ако хванете малък зарган го закачвате на кука тройка жив и плувка 50-70 гр. може и без тежест от тези плувки дето ги ползваме за толстолоб или щука на малка каракудка. там където има зарган има и дорадо. Задължително е да имате готова пръчка и за калмари ако ловите на някое от тези пристанища. Или воблер за калмари. Днес на 01,10,2016 имаше голям отлив около 50см. . никаква риба но калмари много
Ivailo87
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Авг 26, 2014 0:27
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Ivailo87 »

Добре дошъл във форума valkil!
Благодаря за информацията, за мен беше полезна :)
Явно ще се наложи да ходя отново края на този или началото на другия месец (ако успея да си взема отпуска).
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
mlajo
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Май 17, 2014 22:37
Риболов: Риболов с каяк и подводен
Местоположение: София

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от mlajo »

Благодаря за снимките,q.hauzer :D
Спорта е вреден и опасен а работата е смъртоносна!
zazturbo
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 19:06
Риболов: Морски,сладководен
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от zazturbo »

Ако не е тайна,марка,модел на воблера,от къде може да се купи.
valkil
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Окт 01, 2016 20:07
Риболов: морски, речен
Местоположение: Маказа
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 69 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от valkil »

Вече втори ден продължава отлива, и рибата я няма съответно, посетени места Авдира, Порто Лагос, Фанари и Меси. Колегите там споделиха, че няма нищо на дъно и на плувка. Скалите стърчат на сухо някои от вързаните лодки се бяха килнали в камънака. На Авдира имаше двама от местните, които проверяваха капаните поставени предишният ден. Какво правят гадовете :D слагат тенекии от сирене или кутии от маслини достатъчно големи за да станат дом на някой октопод, Връзват за указване шамандура, Празна бутилка от минерална вода или каквото се сетите. Сутринта минават и проверяват. На Фанари имаше двама от нашите, с неопрен и изкараха няколко октопода но не големи. От брега нищо.На Меси на бетончето имаше достатъчно рибари без слука та си сложих шортите и си направих плажа....
Аватар
rosboz
Мнения: 217
Регистриран на: Вто Сеп 25, 2007 20:27
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от rosboz »

В събота минах през Порто Лагос и видях прословутия мост на лавраците

Изображение

Изображение

Не бяха хванали нищо - хвърляха на бомбарба със силиконова рибка.

Само хей онези двамата в блатото

Изображение

Изображение

хващаха един след друг дребни лаврачета
ski today
work tomorrow
RAMIREZ
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 17:23
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от RAMIREZ »

Събота и неделя около Амуляни, Трипити и Ставтос - мурмури, меланури, заргани и дребни кефали. В събота на ферибота и лиманито на Амуляни влязоха дорада, един младеж разправяше че закачил няколко пъти риби на заргана, ама му се откачали. Неделя в пристанишето на Ставтос също влязога 6/7 дорада и едни гърци ковнаха 3 на заргана други пък извадиха 2 октопода и така. Като стане студено пак - риби на изкуствени примамки(воблери, джигове, чепарета) нямах.
valkil
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Окт 01, 2016 20:07
Риболов: морски, речен
Местоположение: Маказа
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 69 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от valkil »

Искам да се извиня, че в първият си пост в този форум съм дал малко песимистична и грешна информация за риболова в северна Гърция през лятото. Не съм си догледал писаниците внимателно. Това, което съм написал се отнася за риболов през деня, ако ловите нощем е друга бира, вечерта рибата се активизира и през лятото и ако случите на някой пасаж ще имате добра слука. Ще разкажа за един нощен риболов в пристанището на Александрополис през юни, не за улова щото нищо не хванахме :D а като полезна информация. Имахме 5 въдици на дъно на различна стръв, въдицата на колегата до мен на стръв мида се огъна страшно. Започна една здрава борба. Всички наоколо събрахме въдиците за да не ни ги събере на кълбо и в очакване да видим каква е тази голяма риба. След около 45 минути се показа нещо голямо - издиша фонтан вода иии... костенурка, а те са забранени за вадене. Глобата е голяма, последва срязване на влакното и остана само адреналина :D Освен костенурките забрана има и за вадене на два вида миди и бейби октоподи (въпреки, че съм виждал гърци, които ти правят забележка за малък октопод да хващат такива и да си ги крият в чорапите) Идеята на този коментар е, че там където има табела с надпис "апагоревете" (забранено) значи нещо е забранено !!! Ако съм бил полезен - благодаря... :D
q.hauzer
Мнения: 103
Регистриран на: Пет Мар 08, 2013 14:42
Риболов: Муха,спининг
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 62 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от q.hauzer »

zazturbo написа:Ако не е тайна,марка,модел на воблера,от къде може да се купи.
За съжаление си нямам на идея предполагам няма от къде :/
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”