Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Kentavar »

Чудя се дали да возя каяка до там? Миналата година на Неа Каликратия уцелих лошото време и всеки след обяд трещеше. Само го возих до там без да го натопя.... :?
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от spin_master »

По-добре да го возиш, че ако е хубаво времето а не си го взел ще те е яд повече. През септември съм ходил няколко пъти там и не сме имали лош ден. Но не ти пречи да провериш преди тръгване прогнозите за времето.
Ivailo87
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Авг 26, 2014 0:27
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Ivailo87 »

Здравейте,
Някой ползвал ли е този повод: http://shop-fishmania.eu/bg/povodi-za-m ... m-050.html

Защото средата на Септември ще ходя за 1-2 дни до Гърция и смятам да ловя от скали този път. Да избягвам пристанищата.
Брейда с който ще го използвам е от подписа ми.

Благодаря!
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
Аватар
bobolinzer
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 20:07
Риболов: и сноуборд
Местоположение: София
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от bobolinzer »

Уточни къде ще ходиш, какво и как ще ловиш. На мен ми се струва прекалено дебело за 1,5 брейд.
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от RAAZIEL »

Така е Noeby Infinite II PEx8 не отговаря на размера си-това го ползвам за подложка...
Ivailo87
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Авг 26, 2014 0:27
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Ivailo87 »

Гърция: Ставрос, Неа Перамос, Кавала, Керамоти, Порто Лагос, Фанари.
Някъде там, все още не съм решил.
Ще се лови на спининги. Воблери, силикони и калмариети.
До сега основно съм бил по пристанищата, сега обмислям да е по скалите и затова гледам повода да е по-дебел заради камъните.
До сега съм бил без повод.
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
jeino
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 15:27
Риболов: Спининг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от jeino »

Ivailo87 написа:Здравейте,
Някой ползвал ли е този повод: http://shop-fishmania.eu/bg/povodi-za-m ... m-050.html

Защото средата на Септември ще ходя за 1-2 дни до Гърция и смятам да ловя от скали този път. Да избягвам пристанищата.
Брейда с който ще го използвам е от подписа ми.

Благодаря!
Колега ... аз съм с флуорото което те интересува. :) Използвам го в размери 0.37 и 0.40 на основно 0.16 за спининг от брега .Като цяло съм много доволен от него...особено от здравината му.Взимай без да се замисляш !
Ivailo87 написа:Гърция: Ставрос, Неа Перамос, Кавала, Керамоти, Порто Лагос, Фанари.
Някъде там, все още не съм решил.
Ще се лови на спининги. Воблери, силикони и калмариети.
До сега основно съм бил по пристанищата, сега обмислям да е по скалите и затова гледам повода да е по-дебел заради камъните.
До сега съм бил без повод.
На мен ми предстои да обиколя определените от теб местоположения ,но октомври.
Така че ще следя с интерес ако дадеш някакво инфо ;) как е положението там.
Наслука :) :fish15: :fish15: :fish2: :tup:
Ivailo87
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Авг 26, 2014 0:27
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Ivailo87 »

Здравей,
Мерси за отговора!
По принцип съм планирал от 15 Септември да съм отпуска и да изкарам няколко дни в Гърция. Но имам леки притеснения ще ме пуснат ли отпуска :D
Да задължително ще споделя. какво съм сътворил. Поне 1 риба се надявам да извадя, да спася капото.
Един прител е в Гърция от няколко дни, да видя ще сподели ли какво е положението.
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
ivagor
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Май 10, 2017 13:37
Риболов: Риболов на кефал и пъстърва
Местоположение: Родом от Габрово, живеещ в София, риболовстващ в България
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от ivagor »

Ivailo87 написа:
Защото средата на Септември ще ходя за 1-2 дни до Гърция и смятам да ловя от скали този път. Да избягвам пристанищата.
Брейда с който ще го използвам е от подписа ми.
Според мен пробвай и от самия плаж - лавраците обичат да се навъртат там особено ако има и по-резки промени на дълбочинитв.
Родом от Габрово, живеещ в София, риболовстващ в България
Ivailo87
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Авг 26, 2014 0:27
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Ivailo87 »

Здравейте,
Някой да е ловил на Неа Кардилия, където се влива р. Струма в морето?

Благодаря!
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
carpbg
Мнения: 178
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:03
Риболов: шаранджийски
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от carpbg »

Ivailo87 написа:Здравейте,
Някой да е ловил на Неа Кардилия, където се влива р. Струма в морето?

Благодаря!
миналия месец имаше кокали и дребни леферчета
Аватар
BigBub
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Фев 20, 2014 12:25
Риболов: Морски, спининг, fly-fishing
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 47 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от BigBub »

Някой има ли инфо в момента в района на Порто Лагос/Фанари/Александруполис излиза ли нещо? Ще ходя за няколко дена за един последен плаж/каяк/риболов... :fish15:
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от fisherman »

BigBub написа:Александруполис
Сутрин лавраци и накой и друг лефер.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

Най-после слънцето огря и кучия г*з! :lol: С фамилията направихме един воаяж по йонийските острови за закриване на плажния сезон. Освен обичайните плажно-трапезно-туристически занимания, програмата включваше и ежедневни двуразови риболовни набези по околните пристанища. Първите 3-4 дена - резка греда! Виждаше се, че риби има, но някакси не успявах да предизвикам интереса им. Смених какво ли не от кутиите, но успявах да предизвикам най-много някое проследяване на примамката до краката ми, без да последва удар. Разговорих се с други спинингисти и се оказа, че все пак се хваща по някоя риба, но на дребни, поне по моите разбирания за морски спининг, воблери от сорта на 10-12 см. Пробвях и аз на подобни примамки, но нищо. Единствената атака, която успях да предизвикам, беше на около килограмов лефер, който удари на 17-сантиметров Рапала МаксРап, но за съжаление се откачи при ваденето. При една от вечерните разходки в съседно село, фамилията нападна щандовете с магнитчета и други дребни сувенири, и докато се мотаех покрай тях погледа ми се спря на скромен кът с рибарска утвар в ъгъла на магазина. Загледах се в едни 8,5-сантиметрови Раглута, монтирани на 5-6-грамова джиг-глава. На мен магнитчета не ми трябват, ама ей-така от любопитство или по скоро в пристъп на отчаяние, чопнах едно пакетче силикончета в млечно бял цвят.
Изображение
Вечерта наблегнах на алкохолните забавления и пропуснах риболова, но на сутринта преди изгрев бях на бойна нога. До към 7 часа не се случи нищо интересно, и вече предвкусвах поредното капо. Явно хищниците бяха там, навсякъде около мен пънически хвърчаха дребни заргани, но удар... нъцки! В тоя момент се сетих за снощната ми покупка и сложих едното "рибе". Както се досещате, такава примамка може да се метне на не-повече от 20 метра. Два оборота с макарата и последва удар. :shock: Оказа се около 40-сантиметров лефер. По време на ваденето забелязах, че след него вървят поне още десетина риби от същия калибър. :shock: :shock: Тук е момента да се извиня за смотаните снимки, но първо мястото не предполагаше художествена фотография, пък и бях пределно наясно, че тези риби няма да стоят пред мен цял ден и трябваше да се "бере" съсредоточено и чевръсто. :wink:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Фиестата продължи точно един час, след което рибите си набиха камшиците нанякъде. Успях да хвана 8 риби и да изтърва двойно повече. За това време горката ми примамка заприлича на това. :lol: :lol: :lol:
Изображение
Още същи ден направих тур по околните рибарски магазини за да дозаредя силикончета, щото с тва темпо щях да остана без читав силикон след точно още един час. ;)
Изображение

Изображение
През следващите дни шоуто се повтаряше всеки ден от 7 до 8 часа. Лошото е, че въпреки че се опитвах да не се набивам на очи, местните хиени все пак са ме видяли и още на следващата сутрин опънаха една мрежа през цялото пристанище, точно на 20 метра от мястото на което ловях. Маляки, кво да ги прайш... Въпреки всичко, успях да прилъжа още няколко силиконови рибки. ;)
Изображение

Изображение

Изображение
Тва по въпроса за сутрешния риболов. Вечер също излизаше по някоя риба, но се ловяха значително по-трудно. Може би поради по-големия шум от заведенията, в сравнение със сутрините, но рибите стояха на голяма дистанция от брега. Успях да прилъжа 2-3 риби по здрач на малки уокъри, включително едно по-живичка към 50 санта. :wink:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Към рибите беше и ще бъде проявено необходимото уважение! :mrgreen:
Изображение

Изображение
Тъй като си занулих лимита от дни отпуск за тази година, чеизот биде надлежно обслужен и прибран да чака по-добре времена. :wink:
Изображение

Изображение
Ако на някой му се гледат още фотки - качвам няколко "пеЙзажни". ;)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

п.п. Нема само Бат Стан да си снима ногите! :oops:
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от fisherman »

:fish15: :fish8:
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”