Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от dunavski »

WaterMan написа:
dunavski написа:
WaterMan написа: Но, съдейки от визитката ти, може би най-удачно ще бъде да си избереш един красив плаж с западно изложение и да си метнеш едно дъно и да си пиеш питието...
:lol: :lol: Това е твърде скучно, но мерси за отговора все пак.
:D :D :D За мен също. За това и ходя на спининг, но не споменаваш нищо за готовност в тази посока. А иначе и на "скучното" дъно понякога може да стане доста приличен риболов, все пак това не са анемичните сладководни риби. В крайна сметка вземаш мухарката и измисляш нещо с нея.
П.С. следя темата ти за шараните на муха с интерес, може морските да са наред.
Имам лек дроп-шот такъм, но пръчката е двуколенна и няма да влзе в куфара.
Смятам да пробвам на имитация на малки рачета и скариди, също така имитация на малки рибки за хищници и имитация на хляб за морски кефали. Миналата година бях в Испания, до брега беше пълно с едри клефали и ме беше супер яд, че не бях си взел мухарката, но там въпроса с билета е доста по-сложен. Тази година съм решил да взема мухраката и ще видим какво ще стане, в Гърция поне може да се мята свободно от брега.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
carpbg
Мнения: 178
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:03
Риболов: шаранджийски
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от carpbg »

WaterMan написа: Не знам дали колегата carpbg е ходил на Корфу, но аз мисля, че шансовете за улов на хищници е доста голям! И си мисля, че е точно 50:50.
Прав си, шанса е 50/50 - може да хване, а може и да не хване :)

Просто казах, че с лек такъм шанса му е много по-голям. ;)
mitiogt
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Дек 13, 2010 11:13
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от mitiogt »

Дунавски пробвай на спининг между фериботите на игуменица, вечер стават чудеса.
jeino
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 15:27
Риболов: Спининг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от jeino »

Здравейте момчета :)
Имам намерение да се оборудвам с една Daiwa Revros A 3000H . Имате ли някакви наблюдения върху модела или пък близка среща с него ;).Мисля да я ползвам за морски спининг от брега.Благодарен ще съм за всяко едно мнение :) Благодаря предварително и наслука на всички ! :)
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от dunavski »

Така до тук след два дена риболов пълно капо на о.Корфу :roll: :roll:.
Два пъти ходих на някаква бетонна пътека, която минава през морето точно зад летището на Керкира. От другата страна има някаква плитка лагуна и привечер се вижда как малки рибки скачат във въздуха, явно нещо ги гони. Помятах там, никакъв интерес. Снощи на плажа в края на бетонната пътека нещо на няколко пъти ми следваше мухата и правеше вълни, но искаше да я налапа. Поне съм голяма атракция с тази мухарка и събирам доста зрители :lol: :lol: трябва да почна да им събирам пари.
Иначе се виждат пасажи от малки кефали, и местните гонят раци в плитчините с малки кепчета. Има и други хора, които мятат, но до сега не видях да хващат нещо.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от a5sh0l3 »

dunavski написа:Така до тук след два дена риболов пълно капо на о.Корфу :roll: :roll:.
Два пъти ходих на някаква бетонна пътека, която минава през морето точно зад летището на Керкира. От другата страна има някаква плитка лагуна и привечер се вижда как малки рибки скачат във въздуха, явно нещо ги гони. Помятах там, никакъв интерес. Снощи на плажа в края на бетонната пътека нещо на няколко пъти ми следваше мухата и правеше вълни, но искаше да я налапа. Поне съм голяма атракция с тази мухарка и събирам доста зрители :lol: :lol: трябва да почна да им събирам пари.
Иначе се виждат пасажи от малки кефали, и местните гонят раци в плитчините с малки кепчета. Има и други хора, които мятат, но до сега не видях да хващат нещо.
Воблери нямаш ли?
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от dunavski »

a5sh0l3 написа: Воблери нямаш ли?
Не аз не съм воблерист. Предпочитам да хвящам риби на муха.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
nikolas3
Мнения: 226
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 18:09
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от nikolas3 »

dunavski написа:
a5sh0l3 написа: Воблери нямаш ли?
Не аз не съм воблерист. Предпочитам да хвящам риби на муха.
Браво.
Упорствай, забавлявай си се.
Пробвай с най-големите си стримери. Виждал съм удари и извадени риби по цяла Гърция на такава схема от другари мухари, ръкомахащи до мене.
Забавление му е майката. На слука и на кука!
Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от dunavski »

nikolas3 написа: Браво.
Упорствай, забавлявай си се.
Пробвай с най-големите си стримери. Виждал съм удари и извадени риби по цяла Гърция на такава схема от другари мухари, ръкомахащи до мене.
Забавление му е майката. На слука и на кука!
Днес стоях до по-късно да видя как ловят местните. Всички масово мятат на воблери и един мяташе на бомбарда. Никой нищо не хващаше видях само един, който изкара два лаврака на малък джиг и това беше. Иначе по плитчините гонят раци с едни кепчета и пълнят цели кофи и чували. В крайна сметка ако няма, няма ще го полеем с едно узо и хващаме самолета обратно :D :tup:
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от dunavski »

Посетих един риболовен магазин в Керкира и разпитах продавача там и той каза, че вече започвали да се появяват лефери и наистина последния ден преди да си тръгнем ходих да мятам за последно и един лефер и два лаврака се вдигнаха на стримера, но не го захапаха. Иначе купих едно телескопче и на плувка с топче хляб се ловят доволно количество рибки покрай камъните даже закачих нещо голямо което се стрелна и неможах да го спра с телескопа и ми скъса 0,22мм флурокарбон.
Изображение
Изображение
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
mitiogt
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Дек 13, 2010 11:13
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от mitiogt »

Колега като те видяха гърците с тая мухарка не правиха ли кълбета?
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от dunavski »

mitiogt написа:Колега като те видяха гърците с тая мухарка не правиха ли кълбета?
Мани мани голямо зяпане и чудене беше. Пълно е с туристи навсякаде и едва едва можех да заметна.
На мен пък много лошо впечетление ми направи липсата на каквато и да е потдръжка на града :roll: :roll: Целият град е заринат от планини с боклук, контейнерите преливат и фактически целият град е едно огромно сметище и при жеги от 35 градуса може да си представите каква смрад се носи. По крайбрежната алея има големи пропаднали дупки и само заградени с една мрежа и оставени така. Хората ходят по шосето защото тротоарите са блокирани с боклуци :!: :!: Острова е пълен с туристи и как може да го оставят в такова мизерно състояние не можах да разбера. С тези цени на хотелите там и с тази мизерия това ще ми е първи и последен път на почивка там :fish8:
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
vandu
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Мар 06, 2017 13:07

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от vandu »

На плажовете на Ситония ми направи впечатление че кефалите се появяваха след 14 часа и си ровеха нещо по дъното. Някакви пичове от Перник явно ги бяха объркали с лаврак и ме подведоха (не че имах оборудване за кефал, ама...). Аз ловях само сутрин 6-8 на силиконка и само един ден имах няколко удара.
Изображение
Аватар
БОНЧО
Мнения: 877
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 987 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от БОНЧО »

Инфо от Тасос-риба нема :lol: Само първата сутрин видях лаврачета,които игнорираха примамките ми.На втората сутрин ме удари нещо на воблер,но не се закачи.Малко по късно хванах един дракон на пилкер на дъното.Това всичкото на Скала Потамия.Ходихме и на пристанището на Лименас,където миналата година септември хванахме баракуди,но нищо...утре сутрин последно и обратно към БГ.Поздрави!
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”