kajete dobro miasto za ribolov

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
CGR

Мнение от CGR »

Eto ot kude mozhe da se trugne.

http://www.fapaq.gouv.qc.ca/en/faune/de ... /ville.asp

Kato kupuvash bilet mozhesh da poiskash i informacija.

Az moga da te pratja njakude, no njamam navika da prashtam hora po reki kudeto az samija mislja da hodja.


Aleko, mezhdu vprochem g-n Zankov ne blagovoli da otgovori na pismoto mi. Bjah poiskal malko danni, no uvi. Umrjala rabota, kakto se i ochakvashe.
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Принуден съм този път да се съглася с Котето. Бях почнал да пиша нещо в този дух, но го изтрих, за да не се изтълкува от някого, че завиждам.
Както и да е. Пуснах един ввв.мапбласт.цом и в 120 км. околовръст на YMX намерих поне 20 устия на реки колкото перловските, че и по-големи и то с паркинг и bbq места - сигурен признак, че на са забранени за риболов по някаква причина.
С'а Свежен ако не владее езика, а крастата го гони, или пък е начинаещ и не знае, или пък, което за мен е най-вероятно, хванала го е дива носталгия - нямам нищо напреки, аз доколкото мога ще му бъда полезен.
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Човека влиза тук,вижда подфорум за чуждоземци като него и пита.От къде може да знае кой къде е и дали няма колеги около него???Посрещаме всички на ноj което не е добре,а и много правилно си задава въпроса точно в този подфорум където доколкото аз разбирам нещата,всеки от близко и далеч може да си пише почти каквото иска.Ние чуждоземците си нямаме подфоруми за риболов,въдици,базици,репорти......но и подфорума е направен точно за такива като него.Вместо да му скачаме на ушите още в самото начало,можеше да си го посрешнем както бихме искали да ни посрещат нас по форумите.
За коментарите на някои хора кой и какво бере и къде го бере,мога да кажа само едно-не всеки са му сритали задника с пачка мангизи в jоба и са го пратили да си пробва късмета.Много от нас се налага да работят за да си вадят хляба в което АЗ невиждам нищо лошо.
Айде и аз да ви запитам къде мога да отида за риба,като правя уточнение,че рибетата би трябвало да бъдат на около 61-61 градуса фаренхаит вода и главно около температурните разлики на водата.За да се ориентирате ето ви спътникова температурна карта на океана пред Сан Диего.

http://www.tempbreak.com/

Мерси за идеите предварително и ако пак се заяде някои ще му тегля една майна.Много хора отделиха време и нерви за да го направят този форум най-добрия в БГ и невиждам защо други се опитват да се ......... на метеното.
Пума не ти прави чест ТОЧНО ти да посрещаш хора като мен и теб по този начин ТОЧНО в този подфорум.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

CGR написа:Az moga da te pratja njakude, no njamam navika da prashtam hora po reki kudeto az samija mislja da hodja.
Е на това му викам аз "колегиалност"...
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Алеко, ами там са две реки на кръст, ще стане търапана, ще изловят рибата, ще тръгнат парашутистите, а някой ток или вар може да пусне......
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Свежене, добре дошъл във форума!
Моля те да не си правиш прибързани заключения за нас от глупавото посрещане което получи.
Освен Кугара, никой няма да се заяжда с тебе за такива тривиални неща. Този форум не е за да покажем колко сме интелигентни а за да направиме мохабет със сродни рибарски души в БГ и на гурбет, като нас.
Ако не знаем отговора на конкретен въпрос, просто го споменаваме като факт и толкоз. Останалото е излишно.
Ти явно, ще трябва да извършваш пионерска дейност като един от първите проучватели-българи (членове на форума) на риболова в твоя район. Много разчитаме на това да споделяш информация за прогреса ти в това начинание. Доколкото знам в твоя град има доста голяма българска общност. Няма начин нашенци да не са преровили повечето рибарски местенца през изминалите 10-15 години. Сигурен съм че ще намериш съотечественници с полезна информация.
Някога, когато аз емигрирах в Англия, наистина нямаше кой да попитам. Мисля че аз бях първия българин от емигрантите след 89г който си купи рибарски билет и станах член на английски рибарски клуб - Aylesbury Angling Club.
От клуба веднага ме открехнаха за всички места където мога да ходя на риболов - до 1 час с кола от града. Този вариант е възможен и за тебе. Пращтай ни редовна информация за бъдещите ти успехи. Много ще се радваме да споделиш с нас Рибарската си кариера в Канада.
Успех!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Добре дошъл, Свежене, обещавам да разпитам приятелите си (тука им е традиция да ходят на риба в Канада) и да видя кой е имал добър успех около теб.
Честно казано обаче аз се очудвам, че не си започнал да експериментираш... Наистина времето е ценно, не само тук а и навсякъде(още по-трудно е експериментирането и празните курсове в българия, ако става въпрос) но наистина в пионерството нищо лошо няма - в момента наизуст мога да ти кажа, че миграцията на Walleye трябва да е в разгара си при вас! Първо че сте ми на север, второ че при вас Sauger и Walleye са повсеместни!
Април по моему е месецът когато ще имаш успех под бентовете на големите реки( а още по голям успех ще имаш по бентовете на притоците - особено под язовирни стени) колкото и безлично да ти звучи съвета ми смятам е валиден и се надявам да ти помогне, но наистина вземи един телефонен указател и разчопли местните магазини за стръв и принадлеждности - аз лично се сприятелявам много бързо с тях - ако са отзивчиви пък съответно ще им станеш и клиент и вълка цял и агнето се оригва...
За пример за съвети ще ти дам днешния ден - свърших даскало в 3 след всичкото мотане по задачи се прибрах в 5 обаче изпържих телефона пътьом да разпитвам кое как е - по р Уисконсин белия костур се сцепва защото пролетната миграция е в апогей и ще продължи така докато преминат люляците, по бентовете на притоците ври от шаран и мряна (ще пиша разказа скоро), малките блата в плитчините врят от размножаващи се Крапи и Слънчаци, като не е рядкост и едрия Басс примесен с детските пи?ки от които не може човек да се отърве... Аз лично избрах да ида под преливника на ез Мирър лейк и набързо надърпах слънчаци - събрах очите на мексиканчетата и ме черпиха бира даже пък аз им оставих улова в замяна - после Силвия се прибра и ме нахока че не прекарваме достатъчно време заедно :roll: та я взех и отидохме на пикник на същото това езеро ама стария не си забрави мухарката и така ...
Дерзай и ни дръж в течение как е риболова по Канада -
Реките при вас разрешени ли са сега? Защото ако пък и затворените водоеми са разрешени при вас е рай на Smallmouth Bass и Щука .
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”