===С деца на баня - още по-пореден епизод===

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
CGR

Мнение от CGR »

Njakoj Iztursi: написа:

Извинявам се от името на котенцето за недъгавото му изказване, той не е виновен, просто понякога простатната жлеза на индивидите от мъжки пол придобива много, ама много стегнат характер и ограничава функциите на уретрата, а също така и някои други функции свързани с обилното струпване на тестостерон и поради излишеството му се стига до агресивност и заядливост, която при жените съответно е позната и лесно отличима поради висящия фитил от бельото им през съответните периоди време обвързани непосредствено с лунните цикли... Да си жив и здрав младеж и все така да се обаждаш неподготвен... :lol:

Ама хич не се извинявай от мое име.

Най-добре кажи кой от модераторите си, та да си направим съответните изводи. :lol:
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Алеко написа:Наименованието "Белуга" всъщност най-често се използва за хайвера от моруна (Huso huso). От там някои наричат и самата моруна "белуга".

А ето какво пише в енциклопедията Уикипедия по темата:

http://www.fishbase.org/Summary/Species ... name=huso#

Ти пък, Алеко, нали ти каза човека - не можа ли да разбереш!? Хайвера е и той ... от кит :lol: Затова е и такъв един едър и черен... Пък и солен, щото на кита му се е омотало пикането да фърля хайвер от есетрови риби.... :lol:
Пумата написа:Кой?
Ами аз... Що ли ти се връзвам на празнодумията не знам, ама нали не съм човек да ти изтрия мненията... Спори - твори, всеки има право да се чувства прав :wink: Блажени са вярващите... Но понякога е добре да се свалят капаците и да се погледне наоколо - при вида на хората одобрително кимащи с разбиране глави да се приеме факта и да си умиваме краката и да си лягаме да спим че утрото е по-мъдро от вечерта и хайвера от бозайници е по-естимарски и не е демоде като тоя рибешкия...
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

CGR написа:
Njakoj Iztursi: написа:

Извинявам се от името на котенцето за недъгавото му изказване, той не е виновен, просто понякога простатната жлеза на индивидите от мъжки пол придобива много, ама много стегнат характер и ограничава функциите на уретрата, а също така и някои други функции свързани с обилното струпване на тестостерон и поради излишеството му се стига до агресивност и заядливост, която при жените съответно е позната и лесно отличима поради висящия фитил от бельото им през съответните периоди време обвързани непосредствено с лунните цикли... Да си жив и здрав младеж и все така да се обаждаш неподготвен... :lol:

Ама хич не се извинявай от мое име.

Най-добре кажи кой от модераторите си, та да си направим съответните изводи. :lol:
Не е моя милост.
Аз знам че на български белуга е бял кит от северния ледовит океан.
Споровете са излишни и безинтересни защото нема да ходим да хващаме таквоз нещо.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
CGR

Мнение от CGR »

Любака написа:
Ами аз... ...
Знаех че си ти , дето дърпаш шарани на блесна зимата, ама притесни Доктора с твоите медицински диагностики. :lol:

Любак, щеш или не щеш "белуга" е кит. Е и той е намалял по Света, но е известен под това си име.

Но:

Щом

Уклейка = Белица
Кефал - Беляк
защо пък Моруна да не е "Белуга"

Така някои хора ще успеят да освободят по някой байт в главите си за запаметяване на друга информация. :lol:
CGR

Мнение от CGR »

Понеже си мислите че съм заядлив ще ви кажа какво в същност правя.

Ами просто съм един вид санитар и хищник в гората.

Преглеждам някои теми и ако нещо не ми "мирише" добре, леко го побутвам с лапа. Нещото, до сега, или е започвало да бяга или да се съпротивлява и съм му скачал на врата.

Най добрата стратегия е: правете се на умрели, като ме видите.

Тогава със сигурност няма да ви пипам повече. :lol:

:D
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Да благодаря ти за всичко :D
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Що сте тъпи парчета не моа да разбера! :lol: Кфо сте се занавиквали кат селянки на мегдан?На български името белуга с еднакъв успех и степен на правилност може да се използва и за кита и за таа есетровата риба.
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Torsade »

Белуга=моруна
Аватар
Докера
Мнения: 1436
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от Докера »

Ето Белуга и Белуга , и Белуга , и Белуга , а най-добре разгледайте ТУК и ще видите всичко , на което му викат Белуга .ENJOY :wink:
Няма нищо лошо в това да си говориш сам - лошото идва , когато започнеш да си отговаряш !
Селяните казаха: Ей,да вържем попа,та да е мирно селото.
Попа отвърна: Ааааа не,чада мои - Вържете си булките, че да е мирен попа.
the catfish
Мнения: 758
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:58
Местоположение: София, Дружба 2
Обратна връзка:

Re: ===С деца на баня - още по-пореден епизод===

Мнение от the catfish »

[quote="Любака"][img] Наказанията са жестоки като глобата стартира над 2,000 и се предвижда лишаване от свобода и всякакво имущество свързано с ущърб на околната среда.... Мани-мани! :evil:
Де да беше и в България така...
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Бяла Моска ще закича, на вратата на москвича...
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”