Риболов в Оман!

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
milchon
Мнения: 73
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 12:13
Местоположение: Dubai

Мнение от milchon »

Браво Феликс!!! За много години!! Радвам се че риболова е бил успешен много добро дорадо браво!

Между другото времето след нова година беше много лошо и вдигна доста висока вълна в тази част. Честно казано имал си късмет че излезе на 3ти защото до 8-9 Януари неставаше за риболов вообще....

Вчера и аз излизах с едни познати да половят малко но ние бяхме за Баракуди, а после ги заведох да им покажа как се ловят Гранд Травелита - страшно борбена риба (една от любимите ми за риболов)....подобно е на Дорадото!

ето и някоя друга снимка (съжалявам за качеството но е правено с телефон)

Изображение

Хванахме към 20тина куди в този калибър - малки, но бързи и приятни за риболов....

ето и калибъра на травелитата:

Изображение

и доволните рибари:

Изображение

:wink: :wink:

Към Пенн:
PENN написа: Рапала с тройка за дорадо..............баси арабите ма може и аз да сьм се обьркал нещо / да бе да /. :lol:
Колега Пенн хубав ник респект към марката! Незнам защо си мислиш че тези рапали са за дорадо???? Или може би си мислиш че всички освен теб пасеме трева и незнаем за какво става въпрос :twisted:

Ако искаш направи ми една колекция от рапали и силикони които мислиш че са вървежни в тези води - ще ти ги плата и после ще ти пиша къв е резултата с тях...

ето ти и малко снимки на аборигенски примамки които ние - шушумигите от персиския залив ползваме и опитваме да хванеме по някоя друга рибка..... която сигурен съм е нищожна сравнено с това което ти си ловил....

Изображение

Изображение

добри коментари, но незнам защо прихващам малка нотка в постовете ти кое как и по какъв начин - ПЕНН знае всичо..... Пенн ще ви каже ако си купиш силикони от него.....Може и да си прав.... незнам....

Честно казано вече не ми се пише във форуми няма смисъл, мисля да остава тази част на Пенн, а аз ще посвета и без това малкото си време в ловене на риби!!!

Пожелавам на всички риболовци в този форум здрави влакна и свирещи аванси през новата година!
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Не знам какво става напоследък в тоя форум. Не е необходимо всички, да реагират по този начин.
Не смятам, че PENN е искал да обиди някого, просто начина на изразяване му е такъв.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
Felix
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 18:46
Местоположение: Хасково
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Felix »

Пак добре сте се представили, Милчоне! Браво!

Още вчера видях темата, но нещо не бях в състояние да пиша. :wink:
Гледам, всички теми почервенели..... оппааа... ясно.... ПЪЛНОЛУДИЕ...:shock: :) :shock:
Излизам на балкона да се уверя, обаче вънка - мъгла. Ето ти и една снимка да видиш какво е дереджето при нас:

Изображение

Сега ти е ясно нас какво ни мъчи, ама ти защо се нервираш? Слънцето ти –слънце, лодката ти – ЛОДКАТА. За един ден надърпвате толкова риба, колкото ние тука за един сезон...

Че ви били малки силиконите? Ами твоите са поне три пъти по-големи от моите.
Аз какво да правя тогава? Да си изтровя кокошките?

Аз PENN не го познавам, но съм сигурен, че е 100 % пич, както и ти. Ако нямаше такива като него, доста хора щяха да ближат захар през стъклото.
Не всеки може да си достави от чужбина каквото му е нужно. Между другото, точно PENN започна да отваря другите как се пазарува от EBAY.COM и как се плаща с PAYPAL. Ето темата:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... highlight=

milchon написа:
Честно казано вече не ми се пише във форуми няма смисъл,
Ако спреш да пишеш, ще дойда пак в Дубай, ще ти нащърбя водачите на прътите, ще ти изям джапанките и ще ти изпия бензина от резервоара на лодката!!!:mrgreen: :) :mrgreen:
Това не са празни заплахи! Знаеш, че съм много сериозен!
Има много интересни неща, които да се научат от теб.

Не знам дали си го прочел, ще пейстна тука едно мнение, което според мене трябва да стои в началото на всяка тема. Дано колегата Kentavar не ми се сърди, че го цитирам без разрешение.

Kentavar написа:
Не ходенето за риба, липсата на слънце.....ни довеждат до тези абсолютно безмисленни спорове, дразги, дърляния...........Най-важното, изначалното на всички тези дребнави спорове се раждат от това, че липсва живия контакт, липсва нюанса на тона при разговор, липсват мимиките, жестовете, езика на тялото.....Всяка дума казана тук, въздейства така на човек, както се чувства той в момента....Ако му е кеф, се радва на написаното....Ако му е уморено или скучно, маха с ръка и продължава....Ако ли му е криво, чел недочел, избухва в една или друга степен и нещата отиват в нежелана от никой от нас посока...Това е пичове....Не се стягайте толкова...На никой не е нужно това...А последствията са:изтрити мнения и теми, хора не постващи снимки, мнения, отзиви.....стига се до там, че хора се отказват въобще да влизат във форума....На кому е нужно това....На мен не - А НА ВАС???
А, и за да има нещо рибарско в поста ми, кажи защо наистина на този силикон, който си показал има две единични куки, вместо една двойка? Двойката няма ли да работи по-добре?
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Милчоне, не му се връзвай на ПЕНН-чо, той така си плямпа! Със сигурност не е искал да те обиди или пък да се покаже по-по-най!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

PENN написа:За година дорадото си удвоява теглото,бие на какво ли не.

За дорадо се ходи с двойна кука,а не с тия тройки,че им слаби джуките,а борбата е голяма за размера си.

Дорадо е пасажна риба.Гониш я с тизьр или голяма примамка близо до лодката.Пьрвия мьжкар атакува и пасажа движи след него.И да удари си стои на повьрхноста на водата,другите го следват и атакуват примамките след това.Номера е да го накараш да атакува пьрвата или да трьгне кьм нея,задна е лесно ма фащаш един рибок само.

Ползват се примамки с голям екшьн,колко повче шляпа,толко повече го дразни и тая гад атакува.Рапала с тройка за дорадо..............баси арабите ма може и аз да сьм се обьркал нещо / да бе да /. :lol:


За размера си това е биткаджия и половина.На Хавайски махи-махи означава голям гоец.

ЕВАЛА за улова и репортажа.
Айде преди да ти се извиня да прочетеш леко какво сьм писал.Това е лично мнение е както всичко писано вьв форум,няма черно или бяло,само се опитах да обобщя какво е разбирането по тукашните води.Как да е,кажи ми сега за дорадото,с кое не сьм прав.


1 Джуки силни има ли или са му слаби?
2 борбена риба ли е за размера си или не?
3 пасажна риба ли е като големия води?
4 удвоява ли си теглото за кратко време?
5 яде ли всичко което се мандахерца здраво?
6 като закачи гмурка ли се или стои на повьрхността?
7 като закачи кьм лодката ли бяга или обратно?

А ми кажи ти с кое не сьм прав,защо ги пиша тия и дреме ли ми как ги ловят там?Може и да не сьм прав,но искам да го прочета,Бьлгарски,Руски,Английски,Испански.............ше го фана,ти само ми намери противно на това инфо.

7 вьпроса са,ако на 4 отговора е ДА по-добрата примамка СПОРЕД МЕН е дебел силикон с двойна кука и голям екшьн.Според теб ми е все тая,ни аз ти ловя рибите,ни ти моите.Опитах се да помогна,да дам поне идея защо и как ги ловят и тук и на Хавай и в Мексико,но явно сьм сгрешил/

ИЗВИНЯВАМ ТИ СЕ ЗА КОМЕНТАРА,ще се постарая в твои теми да не пиша и да не се бьркам там кьдето не ми е работа.Не сьм целил да обиждам никой,ако е така щеше да го разбереш на 100%,но не и вьв форума.Този коментар беше за хората които професионално се занимават с това,тия които си вадят хляба,а не за клиенти разни или риболовци любители.Как да е,жив и здрав.



-------------------------------------------------------------------------------------

Да си допиша,че колегата пита.

ФЕЛИКС,мьжкото дорадо е доста по-голямо от женското,главата му е по-тьмна и мноооого по-голяма от тая на женската.Женската е заоблена,а мьжкаря е с почти отвестна предна част на главата.

За това кое е правилно да се влачи,как,колко,кьде.................бях написьл цяла тема,а да не споменавам и колко пьти сьм си го казвал - НЕ КАК Е НА 100% ПРАВИЛНО,А АЗ КАК ГО ПРАВЯ И ЗАЩО.

Ако имаш вьпроси ка се лови ДОДО СПОРЕД МЕН пусни една нова тема и ако мога ще ти отговоря.казах че в тая / а и в други / тема няма да пиша та не ми се ще да си нарушавам казаното.

ПОЗДРАВИ.............
Go BIG or Go Home!
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

Не сърдете Пенн ,че ще ни липсват неговите репортажи и снимки,а Милчоне попрочети някои негови работи и ще разбереш що за Пич и Пенн :idea:
Аватар
Felix
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 18:46
Местоположение: Хасково
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Felix »

КОЛЕГИ, ИЗВИНЯВАЙТЕ, ПОДВЕЛ СЪМ ВИ!

Без да искам. Написал съм:
На въдиците бяха сложили тези примамки:

Изображение

Помолих скипера да ми покаже примамките, които използват. За всеки вид риба са различни.

Изображение
А после:
Рапалата я сложи скипера накрая, като почти един час тролихме без удар.
Първата снимка е правена след риболова, затова на нея са примамките, с които завършихме.
Отначало си шляпаха четири силикона, а после, след около един час безрезултатно тролене, скипера пусна тая Рапала.
Според мен, нормална реакция – да потърси някой друг вид риба, защото не бяхме в нормалните за риболов часове.

Още веднъж: СЪЖАЛЯВАМ!
Това сме си ние – клиентите разни и риболовците – любители. :)

PENN, за мен историята с дорадото си беше типично gangbang преживяване. Нито съм го търсил точно него, нито утре ще тръгна да го търся. Закачиха ми го, извадих го, поснимахме се и после всички – по живо, по здраво.
Големите океански риби си ги оставям на вас.

На мен лично много по-голямо удоволствие ми прави да хващам в ритъм костурчета и кефалчета. Но това си е само мое мнение.


Поздрави на всички и повече настроение! :)
milchon
Мнения: 73
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 12:13
Местоположение: Dubai

Мнение от milchon »

Пенн, бях си казъл да не влизам във форума и да не отговарям повече, но реших че по добре да няма недоизказани неща и подобни недоразумениа да се изчистват за пред читателие не заради друго а заради факта че наистина живата комуникация жестове интонация при нормален разговор може да се прихванат и такива ситуации да не се допускат и получават!

Аз се засегнах не от друго а от следния факт:
PENN написа: Ползват се примамки с голям екшьн,колко повче шляпа,толко повече го дразни и тая гад атакува.
100% съм съгласен!!! Така е доколкото знам почити навсякъде където се лови само доро. Що се отнася до коментарите за Дорадото да прав си, но:
PENN написа: Рапала с тройка за дорадо..............баси арабите ма може и аз да сьм се обьркал нещо / да бе да /. :lol:


Да ето тук си се объркал според мен.... Въпрос :?: ако ти имаш фирма за чартъри и имаш клиент на борда и повече от час нямаш удар на доро и си излезъл от пасажа на път за пристанището, а на клиента ти му се лови и му се вадат риби, няма ли да сложиш рапала за Куди или случаийно някой Кингфишче, така междодругото, имайки предвид че имаш отзад няколко въдици със силикони за всеки случай?
:idea: Идеята при чартъра е да се лови всичко което ще достави удоволствие на клиента. който си плаща по 400$ за полвин дневен трип....

Може би съм го приел много лично за да реагирам така, защото смея да твърда че знам особенностите на риболова тук както ти знаеш особенностите на риболова в щатите! Съдейки от твоето обяснение какво си имал в предвид разбирам защо си го казал. Проблема беше че навързах коментари от други твои постове в тази темата където даваш пример как си казал на някой какво да си купи и си му изпратил силикони и той взел да лови много на следващото си излизане - респект за това, но не мисля че трябва да слагаш всички под общ знаменател! Ето заради това се вързах. Мисля че помниш а може и да видиш сам в темата където предложих:
milchon написа: Междудругото имам една идея, защо не създадем няколко теми като например Game fishing Марлин или Game Fishing Barracuda и там можем да обсъждаме различни видове риболов и пинизите при ловене на тези видове в различни места по света. Според мен това би било доста интересно.
а отговора ти беше:
PENN написа:ААААА,енцклопедия да им праим как се лови марлин а.НЯМААААА,нека се мьчат.


Защо да се мъчат като този форум е точно за това!
PENN написа: Виж колегата с яхтата един пьт не хвана,после ни намери,пита,купи и им сьдра шортите.Тия мурафети с марлина и туните работят по цял свят,кажи че си за марлин и ти пиша аз как го гоня,какво ползвам,кьде го разполагам,защо,такьми какво и от кьде....................Имаше една тема за макари в сомския,по 300 и няколко кинта бройката,тия ще ти вьршат работа на теб,няма рибка коядо да не спреш там.
А ето това точно може да бъде обобщено в теми за различните гейм фишинг видове риби! Или мислиш че трябва да оставим хората да се мъчат и да ходат на чартъри без да знаят за какво става въпрос когато скипъра им смени примамките!

Както и да е пак ти казвам Респект към теб и всичко което знаеш за този вид риболов и извинявай че лично съм приел твоите постове Може би и ти би ги приел така ако бях правил коментари в твоя тема без да ме познаваш!

Ти не ме познаваш лично както и аз не те познавам и такъв тип недоразумения са причина от липсата на директен контакт, човек срещу човек. Колкото и българи тук в Дубай да попиташ всеки ще ти каже че аз им правя трипове на хората за да се кефат от риболова и пръскам маса пари за да доставя удоволствие на хора на които не съм им длъжен за нищо без да им взимам една стотинка за обяснения или разходи, права го само поради факта че искам да запаля колкото се може повече хора по този начин на риболов... и както казва баба ми - "КЕФ ЦЕНА НЯМА":!: :!: :!: и това е моят КЕФ да видя щастливи хора като тези на снимките по горе!

Айде сега даси кажем по едно и по големи риби за следващия път и аз да се захвана да си търся частите да си оправя единия двигател който се скърши като ловджийска пушка при последното излизане... :lol:

Поздрави!
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Мъжка приказка.
Специално на мен, ще ми бъде много интересна, една такава тема.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Милчоне,майка му стара,да беше вьв форума от седмица да го подмине човек.Тук си от 3 години поне,старо куче МЕДАЛИСТ,не ми се вярваше,че не си ми свикнал на майтапите.

По вьпроса дали да се мьчат или не ти пускам една тема от преди време,писал сьм някои неща за влаченето които работят тук,да четат колегите и ДА СЕ МЬЧАТ :lol:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=8825

Така.По вьпроса с рапалата сьм писал,че комбинацията на рапала и силикон води до само едно - удар на рапалата и нищо друго.Силиконите са на повьрхността на водата,играят го само примамка вече и като атакува рибара си атакува пьрвата примамка,а по-точно рапалата която е в дьлбочина.Това и ние го правим по чартьри, и аз това го работя и знам какво е да си платят и да те гледат с крьвнишки поглед все едно аз трябва да кльвна.



Останах с впечатлеие,че ловят дорадо само на рапали разни макар,че имаше снимка на силикон без кука,но това после го видях.Нищо против нямам ни аработе,ни палестинците,ни черните ни кви да са.Да сьм изтрепал половин Сан Диего ако беше така.Просто ме хвана яд,че взимат пари,а не си вьршат работата като хората.Как да е,извинявай за пореден пьт ако сьм те засегнал нещо,било е неволно от моя страна и винаги сьм се стараел с каквото мога да помагам.




А това за пратките до БГ си прав,няма да им пращам вече,НЕКА СЕ МЬЧАТ..................ма пак ме натискат сомаджийте за влакно и ко да ги праиш,дишички са ми :lol:

Чакай сега да ти пусна малко снимки с дорадота,че имаше коментар,че е видяна моя снимка ама бил пред изяждане :lol: :lol: :lol:
Go BIG or Go Home!
Аватар
Felix
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 18:46
Местоположение: Хасково
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Felix »

РЕСПЕКТ!
Ей така ви искам!

:!: :!: :!: :!: :!:

Днеска цял ден ми беше кофти настроението, ама сега вече ми се оправи.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е брата и един луд полицай,снимките са от последното пьтуване - месец в Мексиканско.

Изображение

А НАЗДРАВЕ / ше ми паднат гащите тука :shock: :lol: /.Това са собственика на лодката,на куката жена му,един пилот/водолаз и аз леко пиян в Мексиканската пустош.
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

:lol: :lol: :lol:

Изображение

ЕЕЕХХХХХ СПОМЕНИИИИИИ :P

Изображение
Go BIG or Go Home!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Мнение от Cougar »

PENN написа: Това са собственика на лодката,на куката жена му,един пилот/водолаз и аз леко пиян в Мексиканската пустош.
Милчон, много интересни риби ловите из моретата там. Сигурно са и вкусни.

Пен, на тази снимка е трябвало още малко да наведеш дясната си ръка и си щял да останеш само ти на нея. :lol: Как е риболова при теб сега? Ще има ли експедиция нанякъде. :?:
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Ми не е добре да се говори така ма ми се провали едно много добро пьтуване.Готина нова лодка спретната за риболов,сите шукаритети,такьми,собственика не беше на зор,време добро....................и 3 дни преди да трьгна собственика получи удьр и влезее в болница.Даже не го знам жив ли е още,но едно сьс сигурност знам - провали ми се риболова.

Тая зима много зле,няма и няма и те тва си е.Само куци оферти.Преди 2 дни от Енсенада трьгвам и след 3 часа почна да потьва,екшьн ти казвам,давай на помпите.............. :shock: Ма ше дойде и моя ред,ше им кажа аз тогава. :twisted:

А на снимката бях сам,те се нагнездиха да се снимали с мен.Аз хубаво си пеех,пиех си Текатето,а те МАЛИИИ ТОЯ КВА Е КАРТИНКА,Я ДА СЕ СНИМАМЕ. :lol: :lol: :lol: Виж че в лявата рька и цигара дьржа,а аз не пуша :o :o :o
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”