Риболов в Оман!

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

ААААА,енцклопедия да им праим как се лови марлин а.НЯМААААА,нека се мьчат.Виж колегата с яхтата един пьт не хвана,после ни намери,пита,купи и им сьдра шортите.Тия мурафети с марлина и туните работят по цял свят,кажи че си за марлин и ти пиша аз как го гоня,какво ползвам,кьде го разполагам,защо,такьми какво и от кьде....................Имаше една тема за макари в сомския,по 300 и няколко кинта бройката,тия ще ти вьршат работа на теб,няма рибка коядо да не спреш там.И оди за акули,те са лесни за хващане и голям борба пада.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Felix
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 18:46
Местоположение: Хасково
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Felix »

milchonе, разгледах различни оферти за риболов около Дубай. Направи ми впечатление, че има два вида услуги - deep sea fishing и trolling fishing. Тролинга е с около 30 процента по-скъпо удоволствие. Каква е разликата със статичния риболов и при кой риболов мислиш, че ще има по-добри резултати? :?
milchon
Мнения: 73
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 12:13
Местоположение: Dubai

Мнение от milchon »

До Felix: Troling-а е по скъп заради това че се при този риболов си постоянно в движение и разходите за петрол са малко по големи... което от своя страна означава и по големи риби...;-)

Тролинга също е част от така наречения Deep Sea... но що се отнася до обявените чартъри там те те карат направо при рибите.... няма нужда да обикаляш ;-) и ти предлагат различни начини на риболов...

Честно казано и при двата случая ще хванеш риби...

Penn, Мерлини повечето от нас знаят как се ловят... проблема е че ги няма тука :cry: Заминавам Февруари до Сейшелите за 1 седмица риболов... с такъми с твоя ник дето спират танк :lol:

Ще те послушам за акулите утре излизам и ще ловя 4 дни в района на Мусандам, ще пиша скоро и ще зареда батерията на фотото :wink:

Междо другото виж какво беше изкарано миманала седмица на пристанището:

Изображение
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Викаш няма много акулки а????А така деееееееееее,удри,скьсай им задника.На Сайшелите си земи апарата,да зарадваш колегите в тая зима сьс синя вода и добьр риболов.


Акулките как ги ловите?За марлин като влачиш не си ли пускал,такьми имаш виждам???
Go BIG or Go Home!
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Мнение от kalins »

milchon написа:
Изображение
Майко мила
Добре е да си добър
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Аз кво спим и не чета тука. 8) С тоя сом пропускам доста интересни неща. :twisted: Егати кефа и за репоражите и за снимките и за риболова. :lol:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Felix
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 18:46
Местоположение: Хасково
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Felix »

На всички колеги, които четат този форум и най-вече на тези, които пишат в него:

:fish4: ЗА МНОГО ГОДИНИ!!! :fish4:


Едва днес ми остана малко време да споделя преживяното около нова година.
С жена ми си направихме една разходка до Дубай с печално известната фирма „Он травел”. За разлика от други пътуващи с тях, трябва да кажа, че не съм недоволен, може би, защото използвахме услугите им само за чартъра и настаняването в хотел. Гидовете им бяха очарователно незапознати с всичко, което излиза от стандартната им програма, но ние успяхме да си организираме много приятно изкарване в пълния с атракции Дубай.

Първо искам още веднъж да благодаря на milchon. Взе ни от хотела, разведе ни из нощен Дубай и почерпи бира и калмари в едно тежкарско заведение на брега на канала.
Човека там си е построил комунизма – чисто нова колица Лексус, голяма лодка, жилище, изкарва пари с главата си... И най-сетне, живее в един от най-добрите за риболов райони.
В последното се убедих сам, като по негов съвет се записахме за риболовен тур. Е, не мина без обичайните арабски вариации върху темата точност, но накрая всичко свърши добре.

Записахме се за риболов на баракуди около Диба, на източния бряг на UAE, при неговите познати от www.oceanactive.com. Разстоянието от Дубай е около 160 километра. Уговорката беше да ни вземат от хотела в пет и половина, за да можем да хванем сутрешния риболов, за който се тръгва около седем - седем и половина.
Смятам знаете как жена, незапалена по риболова, става в пет часа сутринта... За чест на моя бонбон, трябва да кажа, че по време на целия ден не измрънка нито веднъж.

Станахме си ние и се паркирахме в фоайето на хотела. Там рецепционист със сънен поглед пита:
- Проблеми, сър?
– Не – викам - отиваме за риба.
Какво ли си е рекъл човека? – Аха, от тихите луди... :)

Седим си ние наистина като тихи луди чак до шест и половина. Там е нормално да се закъснее половин – един час за среща. Традиция, а и таксито идва да ни забира от 160 километра. Накрая обаче нервите ми не издържаха и реших да звънна на шефа на фирмата.

– Ник, приятелю, какво става с нашия фишинг?
– Ей, знаеш ли, че ние май вас ви забравихме...
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
:evil: И ся, кво праим? :evil: Аз при вас преди пет дена записах ли се? Милчо на вас обади ли ви се допълнително?
– Обади се. Много съжалявам, станала е някаква грешка...

Стават грешки. Човека обаче за половин час, като разбра, че ни е последен ден там, успя да ни организира фишинг тур в Фуджейра – на около 100 километра от Дубай, пак на източния бряг. Щяло да се лови махи-махи и флай фиш.
Викам си, квото дадът, само да не е нанай фиш... :mrgreen:

Замъкнахме се до Фуджейра около обяд. Лодката тъкмо излизаше от сутрешен риболов. Нямали особена слука. Даже англичанина, който слезе от лодката нещо се дърляше с капитана, като че ли оня трябва да държи рибата вързана за да могат такива като нас да си правят кефа.
Най-доброто време за риболов там било сутрин от 8 до 10 и след обед от 3 до 5. През другото време рибата се скривала на дъното, където е по-хладно.
Викам си, в 12 часа, точно на обяд, няма какво да хванем, освен слънчев удар. От друга страна, някаква надеждица ме крепи, зер най-големите си риби в България сме ги хващали точно по обяд, в най-голямата жега...

Лодката беше 26 футова, около 6-7 метра, катамаран с два двигателя Honda по 130 конски сили.

Изображение

Изображение

Трябваше да стигнем бързо до танкерите, закотвени в залива. Рибата се въртяла около тях.

Изображение

Морето беше спокойно и лодката вървеше на пушка. На пълна газ, мисля, че разви поне 60 – 70 километра в час.

В дванайсет и половина вече бяхме на позиция. Пуснаха четири въдици, като отдалечиха страничните две с едно устройство, което приличаше на дълъг прът, насочен настрани, дълъг около 4 метра, като по него бяха опънали нещо като въже за простор за пране. След като се пусне примамката, кордата се захваща с ластичка за тая джаджа и се опъва до края на пръта.

Изображение

Изображение

Мали-и-и-и-и-и-и!!!

Изображение


Ей това са макарите:

Изображение


Почнахме да тролим с около 5-7 километра в час. Примамките шляпат по повърхността на водата на около 25-30 метра от лодката.
Питам ги, какво ще ловим сега? Махи-махи или флай фиш? Те викат – по това време – нито едното, нито другото. Най-много да хванем Дорадо.
О.К. Дорадо- Дорадо. Нито го бях чувал, нито го бях виждал. Само на едни снимки от PENN го бях видял в изпържен вид. Ако хванехме, щеше да е нещо като подарък – изненада.
На въдиците бяха сложили тези примамки:

Изображение

Помолих скипера да ми покаже примамките, които използват. За всеки вид риба са различни.

Изображение

Това им били най-уловистите:

Изображение

Е, късмета този ден явно е бил с нас, защото след час тролене аванса на едната от въдиците изсвири. Скипера я засече и ми вика – слагай колана, тази е голяма.
Е, много нови неща ми станаха изведнъж. За първи път с колан, първо докосване до мултипликатор и накрая, няква съвсем непозната риба-изненада.
Ама тегли яко. Както примамките бяха пуснати на 20-30 метра зад лодката, първия скок на рибата беше на около 100-120 метра назад.
Борих я поне десетина минути. Всичко си беше като по филмите. Скокове, развиване на аванс и яко дърпане.
Накрая си я кепчосахме класически, и точно тогава куката се скъса. Ето и октоподчето, вече без кукичка:

Изображение

Ей това е дорадо:

Изображение

Скипера каза, че е от най-големите екземпляри по техните води. Даже и те се снимаха с него. Като цяло, не посрамихме Българската школа.


Оказа се, че дорадото е доста грозна риба и затова заедно всички решихме да се отървем от него:

Изображение

След половин час клъвна още едно, от размера, който обикновено се хваща там.

Изображение

За съжаление, след час и половина риболов трябваше да се върнем на брега. Жена ми изяде един сандвич, върху който беше пръскала морска вода, а и един танкер припали точно до нас и обстановката стана много задушевна.
Макар, че и беше много зле, жена ми не искаше да излизаме заради нея, но аз реших, че моята риба вече съм я хванал и е време да приключваме с риболова.

Съжалявам, стана много дълъг пост. Има и други неща за Дубай, които могат да се кажат. Дано скоро намеря време.
Поздрави!
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Николай Стефанов »

За много, колега Felix!!!
Репортажа и рибите са супер, направо им се изкефих!!!
Браво, явно си е добра българската школа! :wink: :lol: :lol: :lol:
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Браво, Феликс! Много успешно, въпреки всички криви случки преди това! :) Много добър репортаж! :)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Прекрасен репортаж, ама рибата наистина много грозна! :lol: Важното е обаче, че ти е доставила кеф.
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Мнение от kalins »

Изображение
Добре е да си добър
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Грозна ма много вкусна,това е мьжкар среден размер,много борбена риба.

А на тия да им имам грозните примамки,малки дорадо се хващат щото им малки силиконите. :wink:
Go BIG or Go Home!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

И на мен ми се ловят морски риби вече.Браво Феликс за много години.Асене,прав си.Голяма стръв-големи риби.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

За година дорадото си удвоява теглото,бие на какво ли не.

За дорадо се ходи с двойна кука,а не с тия тройки,че им слаби джуките,а борбата е голяма за размера си.

Дорадо е пасажна риба.Гониш я с тизьр или голяма примамка близо до лодката.Пьрвия мьжкар атакува и пасажа движи след него.И да удари си стои на повьрхноста на водата,другите го следват и атакуват примамките след това.Номера е да го накараш да атакува пьрвата или да трьгне кьм нея,задна е лесно ма фащаш един рибок само.

Ползват се примамки с голям екшьн,колко повче шляпа,толко повече го дразни и тая гад атакува.Рапала с тройка за дорадо..............баси арабите ма може и аз да сьм се обьркал нещо / да бе да /. :lol:


За размера си това е биткаджия и половина.На Хавайски махи-махи означава голям гоец.

ЕВАЛА за улова и репортажа.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Felix
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 18:46
Местоположение: Хасково
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Felix »

PENN, по какво разбра, че рибата е мъжка? По ужасената и физиономия, която е направила когато я хванах под опашката ли? :mrgreen:

И за големината на силиконките си имам обяснение. Политика на фирмата, организираща фишинга. Сигурно са губили клиенти зад борда, излитащи с обезумял поглед след някоя повлекла ги риба.::shock: :D :shock:

Всички силиконки бяха с по една единична кука. Не знам защо. Изглежда нелогично. Големина около 3-4 нули. Беше нагълтала доста навътре.

Рапалата я сложи скипера накрая, като почти един час тролихме без удар.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”