Риболов в Кипър

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

Zdraveite kolegi, vchera ni beshe sastezanieto ses 42 ychastnici, ot 06:00 do 11:00 ha Kavo Greko vav raion na Paralimni.

Ot predi niakolko dni ni kazaha che niama da sme na otbori, a vseki za sebe si.

Ot nachaloto vsichki razbrahme che niama da ima yspehi... niamashe nikakav viater, moreto beshe mnogo spokoeno i vodata mnogo chista... taka ne se hvashtat ribi :!:

Ha pervoto mi hverlene hvanah edna ribka kam 600gr, se naricha "barba Nikolis", e malak hishtnik. Kolega do men, Giorgos, hvashtashe golemi "drakeni" a drykite okolo nas pak nishto, samo ediniat hvana edin oktapod :lol:

I taka pobediteliat beshe mr Hristo, pobedi ses mnogo goliama razlika ot drygite....lovishe ses niakavi "karavidakia" mnogo malki raci, tyka niama tekivi, gi donese ses porechka ot Gercia :roll: I vtoriat beshe priatel Giorgos...dadoh my bes da ni vijdat ednata riba koiato sam hvanal i pobedi 2 choveka ses 20-30 gr razlika :lol: :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

oshte niakolko snimki

Изображение

Изображение

ribite na Hristo

Изображение

i vsichki hvanati ribi

Изображение
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

caveman написа:I vtoriat beshe priatel Giorgos...dadoh my bes da ni vijdat ednata riba koiato sam hvanal i pobedi 2 choveka ses 20-30 gr razlika
:wink: Ние ще си траеме
Поздрави Георго, от нас.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
chacho
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Апр 18, 2006 9:37
Местоположение: Sofia

Мнение от chacho »

Честит празник на всички българи в Гърция и Кипър :) :) :) Успех желая и не забравяйте Родината!!!!
Живота е кратък- любовта към рибите вечна!!!
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

Zdraveite kolegi :) dneska si hodih edna razhodka na edin kei da vidia kolega Mihalis "Gemranecat", lovishe kefali i hvana niakolko dobri parcheta :)

Изображение

Изображение
chacho
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Апр 18, 2006 9:37
Местоположение: Sofia

Мнение от chacho »

На каква стръв са хванати кефалите???? :(
Живота е кратък- любовта към рибите вечна!!!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

caveman написа: ...prez tezi dni ne sum hodil na moreto...ima 8 mbofor viater :shock: no sihodihme na Kyrris iazovir, nishto osobeno...oshte edin lavrak na kolega Martinos i Grigori edna malka biala riba....no predi niakolko dni kolega ot Rusia hvana ogromna biala riba tam pak na spinning :shock: ......

Изображение
Здравей,колега Caveman и добре дошъл във Форума и от мен! :D

Благодаря ти за разказаното! Много ми е интересно и имам желание да дойда в Кипър и да опитам да половя бас в язовирите..Никога не съм държал такава рибка в ръка.. :roll: :)

Иначе,руснакът с бялата риба,който си показъл е Константин Кузмин.. :wink: Много добър спинингист.. Рибата му наистина е добра!

Ако идваш към България и искаш да половиш по Дунав,ще се радвам
да ми гостуваш.. :) Акули не мога да ти обещая,но ще изкараме приятно.. :D :wink: Най-приятните месеци за спинингов риболов,поне за мен,са септември-ноември..Тогава и слуката е добра..

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

Zapoviadai kolega kogato iskash, az shte te gostyvam :D :D No za lovene na largemouth bass neshtata sa malko trydni :( gledai kak izglejdat povecheto Kiperskite iazoviri....

Dipotamos iazovir
Изображение

Lefkara
Изображение[/

[url=http://imageshack.us]Изображение


Kalavasos
Изображение

Pak se hvashtat ribi, i golemi, no ne e kakto predi :( Iazovirite na Kourris(nai golemiat iaz. pri nas), Germasogeia, Kalavasos, Lefkara i Dipotamos...prez liatoto shte se otsyshat iz cialo :cry: i mnogo hiliadi ribi shte ymrat.

Iazoviri ses voda, i dobri za bass fishing, ostanaha samo 2. Ednoto e iazovir na Evretou i drygoto iazovir na Asprokremos. Evretou ima i biala riba za tova niama tolkova mnogo bass. No vav Asprokremos niama biala riba a ima i dilapia...ses neia se hrani bass i taka tam si ima nai golemite :D :D
Za snimki na bass fishing vav nashite iazoviri, gledai tyka...
http://www.charisfishing.com/dams%20of%20cyprus2.htm

Za 3 dni prez April mesec, 3-4-5 April, shte bude sastezanieto na Russian Bass Leage, ychastvam i az kato "judge". Ychastieto e svobodno za vseki :) taka ako imate vazmojnost da patyvate...zapoviadai :) Shte bade samo vav iazovirite na Evretou i Asprokremou.

Blagodaria mnogo za pokanata, no kakto izglejda, za sega niama da patyvam do Dynava. Reshih da ostana po blizo :lol: do rekata na Evros :D :D
chacho
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Апр 18, 2006 9:37
Местоположение: Sofia

Мнение от chacho »

Колега каква е тази риба bass тук няма такава!!! :? :? :? Хишник ли е????
Живота е кратък- любовта към рибите вечна!!!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Благодаря ти и аз за поканата! :D :wink: Надявам се,че скоро ще успея да се възползвам от нея.. Не знам дали ще мога да дойда за състезанието на руснаците,макар много да ми се иска.. :roll: :)

Имаш ли представа-как е най-лесно и евтино да стигна от България до Кипър и колко пари,ориентировъчно,би ми струвал престоя за една седмица в Кипър/спане,храна,транспорт до язовирите/..? :roll:

А защо пресушават до нула големите язовири..?Чистят ли ги..? :roll:

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Ех , Митя ... Митя...
Това е Кипър ! Не е нужно някой да ги пресушава - имат си предостатъчно слънце за това :D .
Вопросьl ест? :lol: :lol: :lol:
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Е,бате..не съм в час с хидрометеорологията по тези земи и затова питам.. :roll: :D Пък и как така, има язовири,при това-дълбоки,и сега за година-две,водата им се е изпарила..?! :roll:

Като награда за верен отговор ще ти изпратя карабинки за воблери.. :P :wink:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Промени в климата - глобално затопляне.
Сори че забравих за карабинките ти :oops: . Ще гледам другата седмица :lol: .
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Може би,имаш право.. :roll: И Реката е по-ниска през последните години..Сега например,е с два метра под нормата за месеца.. :roll:

За карабинките-не бързай..Белите риби и без това спряха да кълват.. :roll: :lol: :wink:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Zdraveite kolegi ot Kipar.I az sam tuka pri vas ot 4 meseca,no mnogo rjadko namiram vreme da otida do komp. zala.I sega kato 4eta tazi tema i 6tjah da pripadna.Az dage ne vjarvah 4e tuka ima riba,a vie kakvo pravite bre.Az sam v Nikozia no sled 2 meseca se pribiram kam Balgaria.I 0t 4 meseca samo ribi sanuvam.Kato na4alo ,ako njakoi moge da mi kage kade v Nikozia ima ribarski magazini,4e az samo edin namerih i toi ne e mnogo hubav.Ima samo Rapala i Yo-zuri.Blagodarja predvaritelno.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”