Риболов в Кипър

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Днес една риба ми изяде воблера, заедно с металния повод
2 изпуснах, много нападения и само една заловена
Изображение
chacho написа:В събота прескочихме от София до Кавала :lol: Въртяхме касмастери,блесни,жива стръв
А отвън на пристанището пробвахте ли, или само вътре?
Виждаха ли се, гонеха ли риби?
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

Bravo kolega, bravo :!: Az ne sam hvanal osthe gofari. Tyka gi hvashtat samo krai na liato ses jivi kefalcheta, no na spinning ses vobleri NIKOI ne hvashta :P A kakva riba beshe koiato ti iziade voblera :?: Ogromna Baracuda :?: Ili moje i gofari da iziade metalniat povod :?:
Na men predi 2 meseca mi se slychi ses baracuda, naistina ogromna, poveche ot 5-6 kila, iziade iskystveniat zargan(30cm) zaedno ses 10cm ot metalniat povod :( :(
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

6аго другарко, жуотни казвате а... яко аз днес ходих до тампа да гиледаме флоридския аквариум и обещавам да не пускам снимки защото трябва да разпратя на всички по метър въже и разпределение по по - дебели подпорни греди такива добичета просто не е за разправяне, бях ги гледал преди няколко години обаче сега вече много по различно пЧЕПЕТление ми направиха особено редфиш по над 20кг и групъри по над 200оки...

цербере, бате, това изглежда само мускули и злоба, като някой дзвер от филмите за зомбита жив адреналин и инстинкт за ненаситност :twisted: сигурно са много бързи, колко връвчица си отпуска на отделен бяг!? има ли зъби или разчита на остри хрилни капаци да ти кльоцне кончето :!: :?:

пак на скиттър поп силвър на рапалата и шибна :?:
сигурно ще възникнат и други въпроси ама сега се сещам ти как ги вадиш тея риби, щото на мен ми изподраха пръстите - това изглежда като да е най - удобна да се сгащи за опашката като скумрия сьомга и тон такъв ли е случая :shock: поздравления за емоциите
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

пещерния приятел написа: no tova koeto hvashtame e sled ogrooomni ysilia i mnogo chetene :wink: Triabva da tersime i poslednite detaili :shock: postoiano, cial den mislia samo za ribite i tehnikite, kogado rabotia, kogato gledam televizia, kogato pia kafe, kogato iam :lol: postoiano si mislia za tezi ribi.... samo taka moje da imame rezyltati tyka :lol: :lol: :lol:
мале все едно си чета мислите от преди няколко години... ти приятеле спомена, че ще идваш(отиваш) по риби до България, вземи си завъди и една булка помежду другото, и след 2-3 години не само дето постоянно ще ги мислиш рибите, ами ще ги и сънуваш как ги улавяш точно и дори как ги изпускаш, цели излети ще ти се въртят на лента в главата, а на практика йок :lol: много се кефя на разказите, особено като гледам каква милитаристична подготовка за окупация сте устроили с последните десанти по брега. за съжаление цялата тази енергия после се канонизира в други канали и се налага да си избираме по-домошарски хобита да лечат раните от риболипсата, ама аз съм все още нов на тоя фронт, помня като ни излязоха на двамата със симбат разрешителните за пушки :wink: няма как намаляват излетите и за всеки е различно но за мен съвсем се разредиха а зачестиха мокрите рибени сънища :lol: НАСЛУКА и само напред! (докато не те закачи някоя засукана акула :wink: )
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Samuil написа:
cerber написа:... На канал, със слабо течение, на плувка, 5-6 килограмови шарани ловиш ли?
А бе човек... недей така бе, сърце нямаш ли? Аритмия получих, стар човек съм вече.... по-полека с тези новини! :lol:

По полека, че ей сега ще припаля - посред зима - натам! 8)
И аз като Сами... Макар че напоследък съм повече спинингист, не бих отказал на такава оферта.

Самюелсън, давай да мислим кога ще ходим натам, че ме засърбяха ръчинките.
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

Любака написа:
пещерния приятел написа: no tova koeto hvashtame e sled ogrooomni ysilia i mnogo chetene :wink: Triabva da tersime i poslednite detaili :shock: postoiano, cial den mislia samo za ribite i tehnikite, kogado rabotia, kogato gledam televizia, kogato pia kafe, kogato iam :lol: postoiano si mislia za tezi ribi.... samo taka moje da imame rezyltati tyka :lol: :lol: :lol:
мале все едно си чета мислите от преди няколко години... ти приятеле спомена, че ще идваш(отиваш) по риби до България, вземи си завъди и една булка помежду другото, и след 2-3 години не само дето постоянно ще ги мислиш рибите, ами ще ги и сънуваш как ги улавяш точно и дори как ги изпускаш, цели излети ще ти се въртят на лента в главата, а на практика йок :lol: много се кефя на разказите, особено като гледам каква милитаристична подготовка за окупация сте устроили с последните десанти по брега. за съжаление цялата тази енергия после се канонизира в други канали и се налага да си избираме по-домошарски хобита да лечат раните от риболипсата, ама аз съм все още нов на тоя фронт, помня като ни излязоха на двамата със симбат разрешителните за пушки :wink: няма как намаляват излетите и за всеки е различно но за мен съвсем се разредиха а зачестиха мокрите рибени сънища :lol: НАСЛУКА и само напред! (докато не те закачи някоя засукана акула :wink: )

:lol: :lol: kolega, az sum oshte na 24 godini, i bavno bavno razbiram che panaira zavershva :lol: No za oshte 5-10 godini niama da ima golemi promeni. Sega otivam na riba, 2-3 pati na sedmica, predi si hodih vsedi den, i vseki nosht, i vseki pat probvah i 3-4 razlichni mesta...ot iazovira na more i ot moreto na iazovir :D Tova mi lipsva mnogo....vseki den i vseki nosht na riba. Kakvo ne sam stradal za ribiti....globi za vlizane pri zabraneni raioni vaf Britanskite bazi( dori i zatvora za edin den :lol: ) globi za nerazresheno vlizane(ribolov) pri novoto(goliamoto) prishtanishte, globi za nerazresheno vlizane pri keiat na "vasiliko"

Изображение

kolko pati sum padnal ot skalite :o :lol:
no nai smeshnite sityaci biaha ses britanskite bazi, te si imat svoia policia, vse edno che si vav veliko briatania, dori si imat i seshtite pravila, i edin pat ni vidiaha varhy skalite i zapochnaha da ni goniat :lol: :lol: ......e togava si chypih krakata i tri vadici :lol: :lol:
chacho
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Апр 18, 2006 9:37
Местоположение: Sofia

Мнение от chacho »

Cerber ништо не гонеше в пристанището явно трябва да пробваме някъде по затънтено място :cry: Трябва да ги открием тези лавраци :P :P :
Изображение
Изображение
Живота е кратък- любовта към рибите вечна!!!
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Любака написа:цербере, бате, това изглежда само мускули и злоба, като някой дзвер от филмите за зомбита жив адреналин и инстинкт за ненаситност :twisted: сигурно са много бързи, колко връвчица си отпуска на отделен бяг!? има ли зъби или разчита на остри хрилни капаци да ти кльоцне кончето :!: :?:
Изображение
Изображение
Днес специално ходих, за да ти покажа зъбите :wink: , не са големи, но много остри и много силно стиска.
Много е борбена развива 5-6 пъти, по 15-20 метра, при доста стегнат аванс.
Само на Скитър Поп ги ловя, на друго не ще, при това задължително трябва да пльока, ако само пръска не пипа.
Вчера това дето ми изяде попера, с телта пак беше лефер, но не са толкова големи, от 1,5-2,0 до 3,0-3,5кг. Вероятно при нападението, захапа случайно брейда и го отряза.
chacho написа:Трябва да ги открием тези лавраци
То сега, не им е точно сезона, най добре се ловят Септември - Декември, не че е изключено сега да хванеш, само че трябва доста разузнаване и следобяд след 5 часа, или през нощта, на осветено
Последно промяна от cerber на Нед Мар 02, 2008 12:48, променено общо 1 път.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

Алеко написа:... Самюелсън, давай да мислим кога ще ходим натам, че ме засърбяха ръчинките.
И мен, Алеко, и мен! Ами нямаш никакви проблеми! Ние отдавна се каним с тебе за Гръцко... на следващото ходене сме комплект!

Между другото, ти с жената ли ходиш за риба, или сам?

П.С. Добре, че АРК все още не е забелязал мнението на Цербер!
“Live fast, die young and leave a beautiful corpse behind”. E.P.
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Samuil написа:
Алеко написа:... Самюелсън, давай да мислим кога ще ходим натам, че ме засърбяха ръчинките.
И мен, Алеко, и мен! Ами нямаш никакви проблеми! Ние отдавна се каним с тебе за Гръцко... на следващото ходене сме комплект!

Между другото, ти с жената ли ходиш за риба, или сам?

П.С. Добре, че АРК все още не е забелязал мнението на Цербер!
В повечето случаи ходя сам. Защо?
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

На този канал съм ходил само веднъж, беше придошла много водата и нищо не хванах, ама и аз съм скаран малко с шараните.
Иначе, там ходят много българи и вадят големи, на плувка. Имало и много големи каракуди, един ми разправяше, за 2-3 килограмови.
Канала е широк 4-10 метра, и е много близо до морето.
Пък ако има някакъв проблем с мястото можем винаги да отидем на язовира, не е далече. Там е гаранция, само че са дребни (поне аз ловя такива), но са гол след гол, цял ден, без спиране.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

Zdraveite kolegi, dneska si imah mnogo svobodno vreme, i taka si hodih za spinning vav pristanishteto. Edin priatel ot magazin na ""Medex"" mi dade 3 novi x-rap da gi probvam, i beshe perviat opit...za malki lavraci no nishto ne stavashe i taka minah na drygi vobleri, i nakraia hvanah na yozuri edna hybava barakyda. Obiknoveno tolkova kasno prez zimata, niama barakydi, no ses promenite vav klimata, temperatyrite oshte se kachvat...i vsichko se promeni :? Oshte minavat maiatika(amberjack) :? :roll:


Изображение
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Много хубава баракуда!
Браво!
Такива съм виждал само на Крит.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

Blagodaria priatel. Do sega mi e nai goliamata ses razlika na 0.5 kilo ot drygite :) No drygite kolegi koito loviat ses livi zargani, hvashtat mnogo tekivi...

specialno kolega Macakis...

Изображение

Изображение

Изображение

Nai golemite koito sum vijdal biaha na 7-8 kila, 2 pati ot Macakis i bez broeni pati ot Mihalis Germanecat. A nai nai-goliamata ia hvanah ses Michalis predi Koleda na jiva zargan okolo 10 kila no ia zagybihme...iziade telniat povod :( :cry:

Tochno sega se vernah ot rabotata vkeshti, shte pia edno kafe...i ot novo vav pristanishteto...sled niakolko chasove shte ti dam fishing report :lol:
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

Vernah se i dneska ses riba ot pristanishteto, pak barakyda no mnogo po malka ot minalata....

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”