Риболов в Кипър

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Мнение от promarine »

PETAR 40 написа: Понеже не стана ясно след спора дали има или няма жълтопер тон в гръцки води рекох да ви пусна едно клипче и вие си направете извод.
Чаках доста време някой друг да го пусне,но цялата история си остана само на лични съобщения.Извиниха ми се и разбирасе приех извинението,но тук в темата не стана ясно ,,кой крив,кой прав''.
Обаче тъй като имаше нападки срещу мен наскоро от колеги пишещи тук в този форум,че заради мен някои вече спрели да пишат тук,съм длъжен да се защитя.

http://www.youtube.com/watch?v=TtrhSr3CIp8
Според мен, тончето на клипа не е yellowfin а е дребен bluefin.
Дребните блуфин туна имат точно такава характерна окраска на петна и плавниците им също имат жълтеникав оттенък (както и есенния сафрид в Черно море)

Изображение

Никъде в литературата не съм срещал да се споменава, за жълтопер тон в Средиземно море. Ето за сравнение снимка на жълтопер тон, които съм хващал в Кения.

Изображение

Чест прави на колегите, че го пуснаха обратно :!:
....
www.plodex.eu
....
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Мнение от vtcucu@abv.bg »

тук на двете снимки има разлика в цветовете на стомаха.на клипчето вадеха риба като на горната снимка
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
А.НИКОЛОВ
Мнения: 376
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 8:14
Местоположение: HANIA-KRIT-GREECE
получил Браво: 1 път

Мнение от А.НИКОЛОВ »

vtcucu@abv.bg написа:тва е риболов за паралии.единия му придържа въдицата другия друго ,сякаш тоя е болен.дайте нещо от нашата черга.по за сиромаси :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: интересува ме ако си взема някъв спининг 3,30 по -хард да е ,и да дъня с попери по 50 и нагоре грама какво има там да търся от брега.сезон на някви там си техни хищници ,знам ли?
Е не е само за паралии този риболов и го държат защото са на дрифтинг и там са сериозни нещата и съперниците .Има удавени хора !!!!А за отвън има много исписано и ще се радвам ако мога да отговоря на въпросите,бъпреки че Петьо е казал почти всичко за риболова в Гръцко!
А.НИКОЛОВ
Мнения: 376
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 8:14
Местоположение: HANIA-KRIT-GREECE
получил Браво: 1 път

Мнение от А.НИКОЛОВ »

Има жълтопер но е забранен и никой нищо не споменава а и малкия не е ценен затова го пуснаха:wink:
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Мнение от vtcucu@abv.bg »

описано е наистина но много разхвърляна информация.имах въпросче по горе по точно за риболов от брега на попери с тежки спининги.то малко 3,30 не е въдица за попер ама нали дистанция да се мъча да постигна
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
А.НИКОЛОВ
Мнения: 376
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 8:14
Местоположение: HANIA-KRIT-GREECE
получил Браво: 1 път

Мнение от А.НИКОЛОВ »

vtcucu@abv.bg написа:описано е наистина но много разхвърляна информация.имах въпросче по горе по точно за риболов от брега на попери с тежки спининги.то малко 3,30 не е въдица за попер ама нали дистанция да се мъча да постигна
виж shore jigging в ю-туб :wink:
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Мнение от vtcucu@abv.bg »

благодаря наистина видях тва онова почнах да добивам представа http://www.youtube.com/watch?v=jqdAX8HD ... re=related е тва клипче не че нещо се вижда ама песента разби
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Мнение от vtcucu@abv.bg »

има ли още БГрибари в Кипър?давайте снимки репортажи.интересна тема е.
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Мнение от vtcucu@abv.bg »

цените в рибарските магазини как са в сравнение с БГ?.по специално пъртовете и изкуствените примамки .има ли както и тук ментаци и по хубави неща или всичко им е скъпо и качествено.
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

vtcucu@abv.bg написа:... или всичко им е скъпо и качествено.
това може да го видиш (евентуално) в Япония... :lol:
А.НИКОЛОВ
Мнения: 376
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 8:14
Местоположение: HANIA-KRIT-GREECE
получил Браво: 1 път

Мнение от А.НИКОЛОВ »

ментета има в цял свят даже и в Япония :wink:
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Re: Риболов в Кипър

Мнение от vtcucu@abv.bg »

някой да каже къде има рибарски магазини покрай Ксилофаго или Агия напа .нещо не мога да открия.
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Re: Риболов в Кипър

Мнение от vtcucu@abv.bg »

намееерих.даже си имам и въдица вече само дето не знам по това време на годината каква риба да търся в морето имам и една рапала ,,екс рап,, вчера ходих да помятам покрай едни скали ама нищо- капундрак .мятах и силикони ,имаше разни местни ,чакаха на плувка някви дребни рибета ми обясняваха ама, и те нищо не хванаха.то в морето рибите са май на сезони като постоя ше разбера само дето не мога да намеря никой местен спинингист да ми пообясни тва онова.има време.засега това от тук.
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Re: Риболов в Кипър

Мнение от vtcucu@abv.bg »

днес 2 часа висяне пак нанай.преправих си спининга на леко дъно,мятах на дребни рачета и миди пак нищо.накрая извадих един огромен морски плужек беше захапал рачето.и тва е никви риби от кипър :D :D :D :D :D
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Риболов в Кипър

Мнение от Д-р Дулитъл »

vtcucu@abv.bg написа:днес 2 часа висяне пак нанай.преправих си спининга на леко дъно,мятах на дребни рачета и миди пак нищо.накрая извадих един огромен морски плужек беше захапал рачето.и тва е никви риби от кипър :D :D :D :D :D
Нищо,ще им хванеш цаката...
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”