Нови правила за разрешителни за Гърция???

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
entusiast
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:40

Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от entusiast »

Казаха ми, че гърците въвели нови изискрания за издаване на разрешителното за непрофесионален риболов от лодка и подводен риболов - предварително лицето трябвало да се регистрира в данъчната служба и да ме се издаде нещо като данъчен номер - А.Ф.М.
Правилото важало и за подновяване на разрешителното. Порових тук в сайта, но нищо не намерих по въпроса. На друго място в интернет пък пишеше, че това не важало за туристи... Май се оказва, че на едни места морската администрация издава разрешителни, а на други иска този А.Ф.М. номер, който се вади от данъчната служба.

Може ли пребиваващите в Гърция българи на проучат въпроса, защото няма нищо по лошо от различното прилагане на законите. След 3 дни отивам на почивка там и ако наистина трябва да се обикалят данъчните им служби, то изобщо няма да си мъкна харпуна.
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от fisherman 007 »

:?:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от mikibg »

За билет се иска А.Ф.М.Друг е въпроса ,че ако не ловиш от лодка не тие необходим билет.
entusiast
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:40

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от entusiast »

mikibg написа:За билет се иска А.Ф.М.Друг е въпроса ,че ако не ловиш от лодка не тие необходим билет.
За подводен риболов ми трябва - трудно ми е да остана на брега, когато мога да съм под водата ;)
Едни момчета бяха казали в един друг форум, че на Тасос им издали и без АФМ, щото били туристи... объркан съм.
А в кои градове може да се изкара такова А.Ф.М.? Ще ходя на Ситония - кой трябва да ми е най-близкия град за това нещо.
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от nafplio »

Колега , току що си погледнах разрешителното - наистина е отбелязан АФМ номера - как стоят нещата с туристите не знам - не помня вече преди години когато си правих разрешителното , какви документи изискваха - преди месеци го поднових - само с БГ документ ( но това е за подновяване :roll: ) . Не съм запознат със 'законите' на отделните области - но си мисля че няма такова правило - да имаш данъчен номер - а колкото до него - НЕ СИ ИЗКАРВАЙ !!!!! В някой области има проблеми с автомобилите с БГ номера - спират те и проверяват името ( ако се запънат) в базата им данни, и в случай че имаш АФМ (данъчен Номер) - могат да ти КОНФИСКУВАТ автомобила - глобата е ДО 5000 евро ( това е за тези които живеят и работят тук - някакви си техни закони ) - но айде ходи се разправяй че си турист , кога , какво , що .....
Колкото до това къде можеш да си извадиш (но за този номер са ти нужни адресна регистрация и тем подобни) - във всяко по-голямо градче си има данъчна служба - но както казах - НЕДЕЙ ...
entusiast
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:40

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от entusiast »

nafplio написа:Не съм запознат със 'законите' на отделните области - но си мисля че няма такова правило - да имаш данъчен номер - а колкото до него - НЕ СИ ИЗКАРВАЙ
Знам че принципно админите не обичат да се дават връзки към други форуми, но мисля че така ще бъде по лесно, отколкото да пействам цялата дискусия (от този ред се почва с АФиМи-то):
http://spearfish.org/e107_plugins/forum ... post_59087

А в една друга дискусия се казва следното:

Mon May 21 2012, 05:56PM
Въобще не се опитвайте да вадите разрешително в Кавала.Искат А Фи Ми, което е невъзможно да се извади.Аз хем бях с познат грък и въпреки настояванията в марината бяха категорични ,че трябва а фи ми и ни изпратиха в данъчното.В данъчното първо ни отрязаха, че в петък не издават а фи ми,после ми дадоха формуляри(които са само на гръцки) в които трябва да се пишат личните данни, данните а родителите, данни на работодателя.Като тези попълнени формуляри трябва да са придружени от удостоверения от общината по местоживеене( или есграон- не разбрах,даже и гръка много се чудикак да преведе) за родителите и служебна бележка.Освен това искат и поръчителство от грък със някакво подобно удостоверение от негова страна.Малоумна работа!И въобще не им пука какъв си и кой си ,че идваш от на майната си и че на други места не искат а фи ми.Теглих им майните и се прибрах.
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от bae »

Който иска разрешително трябва да си извади въпросния АФМ номер. Колкото и да не му се занимава с чиновниците в Гърция, това е положението. :!:
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от mikibg »

bae написа:Който иска разрешително трябва да си извади въпросния АФМ номер. Колкото и да не му се занимава с чиновниците в Гърция, това е положението. :!:
+1
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от fisherman 007 »

След като не живееш и не работиш в Гърция за какъв данъчен номер става въпрос, а може би става въпрос за византийски номер :mrgreen:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
entusiast
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:40

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от entusiast »

fisherman 007 написа:а може би става въпрос за византийски номер :mrgreen:
Направо уцели в десятката с този лаф!

Нищо чудно в по-южните части на Гърция това изискване да го няма, а да са го въвели само за да има административна пречка с която да ограничат възможността на българите да им ловят рибата.
Аз пък, всеки път като видя гръцките дини в търговските вериги, си мисля, че трябва да се въведе изискване за дините, които се внасят в България, да бъдат задължително зрели... Едно такова административно изискване, резултат от което да бъде физическа проверка на всяка една диня внасяна от Гърция на самата граница - рязрязва се и ако е зряла, тогава вече може да се допусне за продажба в България :D :D :D
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от bae »

То от нашенски лодки не остана място за гръцките. :lol: Камо ли да им изловиме рибата. Ще ме уморите от смех. :lol: Като не ви се вадят разрешителни, ловете си зарганчета от брега и не правете драми. Просто има държави където правилата се спазват.
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от XEPO »

fisherman 007 написа:След като не живееш и не работиш в Гърция за какъв данъчен номер става въпрос, а може би става въпрос за византийски номер :mrgreen:
Колега,Гърция е една от водещите световни туристически дестинации и крайбрежната ивица е препълнена с туристи почти целогодишно.Риболова с харпун е разрешен само на определени места и само в определен сезон.Ся от тук на татък ти сам си представи картинката ако няма ограничения,изисквания и забрани,ако да кажем група "туристи" от Факултето въоръжени с харпуни решат да ударят някой кефал за мезе на плажа.
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от fisherman 007 »

bae написа: Просто има държави където правилата се спазват.
Лошото е че има държави като Гърция където правилата не се знаят но се "спазват" :mrgreen:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от fisherman 007 »

bae написа: Просто има държави където правилата се спазват.
Лошото е че има държави като Гърция където правилата не се знаят но се "спазват" :mrgreen:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от XEPO »

fisherman 007 написа:
bae написа: Просто има държави където правилата се спазват.
Лошото е че има държави като Гърция където правилата не се знаят но се "спазват" :mrgreen:
Сега защото забелязвам,че по-горните разяснения нещо не те устройват само ще вметна,че АФМ номера в Гърция е равнозначен на ЕГН в България.Когато твоят приятел грък ти дойде на гости и реши примерно да ловува или упражнява някаква дейност изискваща съответното разрешително идете да си изкара едно ЕГН за един ден и после да си прави каквото е решил.
В твоят случай решението е да си извадиш разрешително за подводен риболов в България което е валидно тук в Гърция.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”