Пак на Север

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Пак на Север

Мнение от Simbat »

Реших да пусна малко снимки от предните две седмици.Малко бяхме позакъснели с риболовния сезон,но все пак не липсваха емоции. :D
Нещо като разказ в картинки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Тая конкретно сиомга нещо се подплаши като ме усети и се стрелна да бяга,само дето явно обърка посоката понеже искочи около два метра на брега и се озова очи в очи с мен :roll: Аз също бях доста изненадан и объркан.Па спогледахме се,снимах я и тя сама се прибра обратно във водата и си замина да си върши там каквото беше започнала:D
Изображение
Изображение
Изображение

Други пък се лепнаха на блесна
Изображение
Изображение
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

Красота...Симбат, къде е това чудо?
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Невероятна красота Симба...Мерси за снимките
Онзи червения красавец направо си го докарвай :D
hobie revolution 13
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Мнение от Cougar »

Симбат, супер снимки. Къде видя този този рис? Обикновенно се крият през деня. Също е интересно колко рано кохото си хвърля хайвера в Аляска. Тук ги очаквам след мецес, но всяка река е различна - в Капилано (Ванкувър) имаше кохо преди месец и нещо.
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

ecoplast написа:Красота...Симбат, къде е това чудо?
Alaska
Cougar написа:Симбат, супер снимки. Къде видя този този рис?
В гората :lol:

И през деня ги има,но мимикрията им е невероятна.Просто имах късмет да го забележа.Много тихо се движат,невероятно преживяване е да ги гледаш на свобода в естествената им среда.

За кохото-само те бяха останали в реката.Това говорим около 15-ти септември.Инъче липана и дъговата пъстъурва бяха с стихията си.Пъстървите преяждаха със хайвера на сиомгата-като ги уловя зърната им падаха от устата.Много исках да хвана Dolly Varden -тукашните не знам защо са по-различни от Бичите пъстърви,които ти ловиш :roll: :
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Dolly_Varden_char.jpg
СъщоArctic Char,но уви не ми се отдаде :( .Също научих за няколко добри места за burbot(михалца).При теб също би трябвало да има страхотни места за Михалца.Вкусно :roll:


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Красота! Какво друго да кажа?
Благодаря за снимките.
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Мнение от ninja »

Уфффф, не може така, трябва да се ходи там.... внасяш неспокойствие в душата с тея снимки....
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

Михалцата там голяма ли е? Щото по Дунава от кило и нещо по голяма не съм виждал. А ти с какво снимаш??
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Симе много красота бе бате, студено е деба ма па красота бол, аутбека върви ли? :lol:
konsulov
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:15
Местоположение: Варна
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 100 пъти

Мнение от konsulov »

Симо, благодаря ти че ни показаш такива снимки, просто няма никъде такава красота. Всеки преди да умре трябва да посети това място. Ах защо не съм се родил там. :)
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Мнение от Cougar »

konsulov написа:Ах защо не съм се родил там. :)
Хубаво си е но само Юли-Септември. После става една.. не ти е работа.

Иначе или апарата има много добър зум или наистина тези животни не са много плашливи в Аляска. (гледам гризлито най се е упалшило :lol: )

Симбат, имаме бърбът в самото езеро Камлупс (5км от мен) , но ги ловят зимата и ранна пролет, и то през нощта или късната вечер, и то на дъно. За това още не съм закачал такова чудо.

Колкото до разликата между доли и бикова пъстърва, не е особенно голяма. Биковата става уж по-голяма. Ако беше хванал нещо в Аляска, предполагам щеше да е съвсем сребристо на цвят. Арктически сивен и аз искам да хвана но за сега няма как.
venci72
Мнения: 1999
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 19:06
Риболов: на леб...

Мнение от venci72 »

евала ного убави снимки ,сичко е ного убаво ,евала
VLADKOrmoran
Мнения: 593
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 10:59
Местоположение: Чикаго

Мнение от VLADKOrmoran »

Евала за снимките Симбат! Наистина е много красиво в тая пуста Аляска, ама защо толкова далече?!? От Щатите ли пътувахте? Ако има някакъв по-тънък начин да се направи набег за една седмица до там, съм голям фен да отида. Колко горе - долу се връзва престоя, ако не се изхвърля човек по-скъпи хотели???
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

VLADKOrmoran написа:Наистина е много красиво в тая пуста Аляска, ама защо толкова далече?!? От Щатите ли пътувахте? Ако има някакъв по-тънък начин да се направи набег за една седмица до там, съм голям фен да отида. Колко горе - долу се връзва престоя, ако не се изхвърля човек по-скъпи хотели???
Ние пътувахме от Франкфурт.В периода Април-Октомври има кажи речи всеки ден чартърни полети Frankfurt-Anchorage на Condor Air.Ако се резервира от по-рано цените са доста добри.Немците отдавна са открили прелестите на тази част от света и полета е само 8-9 часа,лети се над Гренландия и Севрната полярна окръжност.От по-големите северни градове в континенталната част на САЩ-Чикаго,Портлънд,Сиатъл,Минеаполис-Сейнт Пол... полетите са по около $200-250 средно във всяка посока,може и по-евтино да издебнеш.Anchorage е долу горе с размерите на Варна.Летището е на 10 минути от центъра,което е около$20 с такси или $1.75 с автобус,също повечето хотели си имат собствен транспорт и те взимат от летището безплатно.Хотелите са скъпи там по-принцип.Ние отсядаме в Princess/Westmark понеже жена ми има позиции там и ни струва $40 на вечер за двойна стая,но това много преференциална цена.Наем на по-голяма кола или каравана е за предпочитане а кола така или инъче ще ви трябва за да обикаляте многобройните забележителности(респективно реки :P ).Къмпинги има много и са доста чисти и поддържани.Лятото е уникално красиво и цветно и не е толкова кратко както някои казват-топлите течения се грижат за мекия климат-дори зимата по крайбрежието е по-меко от WI и Мinessota.Риболовът е най добър от Средата на Юни до края на Август.Ако нещо по-конкретно планираш с радост ще помогна. :D

ecoplast написа:Михалцата там голяма ли е? Щото по Дунава от кило и нещо по голяма не съм виждал. А ти с какво снимаш??
Не,май и там е до кило и половина.В Русия съм ловил също михалца и пак е с такива размери.Мерак ми е да намеря място на нашия Дунав и ентусиасти да идем на специализиран риболов за михалца.Сигурен съм,че има смисъл.В Русия хората през Ноември-Декември си правеха специализирани риболови за Михалца при нощен риболов с добри резултати.Чак и аз хванах :roll: А и тръпката ми хареса там-студ,приятна компания,голям огън и много водка :D
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”