Риболов в Германия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
tihomirnk
Риболов: Almost all
дал Браво: 4 пъти

Re: Риболов в Германия

Мнениеот tihomirnk » Пон Дек 14, 2015 12:00

Благодаря за мненията ,когато се върна ще направя един репортаж.

bat_Denko
Риболов: предимно сладководен + подводен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнениеот bat_Denko » Сря Сеп 14, 2016 0:24

Здравейте :) В Германия може да се лови риба и без билет, но само на някой определени водоеми предимно за пъстърва. За съжаление това се случва само в областта Нийдер Заксен. До колкото разбрах до сега от многократни разговори с колеги. Аз живея до град Оснабрюк. В радиус от 100 километра, разбрах за 6 водоема на които може да се практикува и без билет, срещу заплащане на дневна такса. До сега посетих само едно от местата 4 пъти. Много съм доволен от резултата. Риба бол, само да успееш да я излъжеш. Езерцата се намират в град Анкум. http://riesenforelle.de/ Заплащането е за половин, или цял ден съответно 15 или 20 евро. Имаш право на 2 въдици и всичко което успееш да уловиш си е за теб, без допълнително заплащане. Имаш право да ловиш в 5 езерца. Първите 3 са за обикновена пъстърва. Номер 4 е за сьомгова пъстърва. А петото е за трофейни екземпляри и златна пъстърва, но там се плаща рибата на килограм.
Ако има колега който се интересува от риболов в района мога напиша координатите на всички езера които знам.
FHD0226.JPG
FHD0226.JPG (305.28 KiB) Прегледано 1164 пъти
FHD0229.JPG
FHD0229.JPG (301.11 KiB) Прегледано 1164 пъти

Снимките са от 03.09.2016г. просто забравих да оправя датата като смених батерията на камерата.
Наслука на всички. :fish15:
Поздрави Д. Петков

kalcho_vetil23

Мнениеот kalcho_vetil23 » Съб Юли 15, 2017 14:59

Ето тук има пълна информация как точно се изважда риболовния билет в Германия.
https://m.youtube.com/watch?v=ZyKk68qOGcY

Welsmeister
Риболов: спининг
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 22 пъти

Мнениеот Welsmeister » Чет Фев 22, 2018 10:56

Здравейте.
Бях м. декември служебно в района на Десау (между лайпциг и Берлин за който не знае или го мързи да търси къде е).
Надявах се естествено на приятни моменти по Елба, свързани с бяла риба например, но се оказа, че расперът бе по-близо до силикона. След 2 капота и опознаване на региона и стиковане с работата се получи все пак...
Започнах сутринта така:
Изображение
След 5 удара в рамките на 15 мин изпълних нормата от 3 екземпляра (на Елба!), но и нямах нужда от повече емоции. Беше красиво, тихо, чисто. Имах други емоции риболовни емоции същия ден, но за тях друг път.

Изображение

Дни по-късно, видях на р. Мулде как изтеглиха 9 (!) сома при снеговалеж на силикон. После се оказа, че било и малко на "търмък", но и затова ще пиша друг път. Аз изтървах един. Откачи се просто. При риболова на распери успях и окончателно да "заразя" мой колега риболовец със спининг-манията, което ме радва.