Зимен риболов на Бас с Rankin Ring

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Зимен риболов на Бас с Rankin Ring

Мнение от Simbat »

Кратък зимен разказ в картинки за разкършване на зимната скука.
Посъбрахме доста студ днес,но за разлика от предната седмица,когато бях забравил да заредя батерията на фотоапарата,този път бях подготвен :D
Риболова беше организиран от текущия Бас шампион на щата Вирдижиния Ranking Ring.С него и още няколко лодки приятели решихме макар слабата Бас активност в този студ да направим отново излет.На плануваното езеро се оказа,че има лед и се насочихме към бас водоем N.1 в щата-Smith Mountain Lake,VA.
Кратък преглед на оборудването:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Лодката на шапмиона е оборудвана с 3 сонара,което много помага когато на борда работят двама души.Особено удобен е предния сонар на ел.двигателя с който може много лесно и удобно да се контролира позицията на лодката без нужда от котва.Студа ни позволи да се движим по вода едва със 70 мили/час при което ползвахме маски за защита на личето-езерото е доста голямо и изисква доста обикаляне при локализиране на рибата.Особено през зимата поради по-слабата активност.

Започнахме
Изображение
Няколко белоопашатковци ни запаха доста учудено от брега
Изображение

Първо заложихме на Gary Yamamoto Kreature ( http://www.tackletour.com/reviewyamamotokreature.html ) тъй като миналата седмица имахме отлични резултати на него.За мен беше безкрайно интересно да се запозная с тази грозновата примамка имитараща рак,която се оказа си има и тънкости при монтажа.Ранкин ми обясни,че много малко хора са наясно с правилния монтаж а на него лично Гари Ямамото му е показал как се монтира и води.Дроп шота днес не даде резултати.Най добре се представи джърбейта на Lucky Craft Pointer 100.Миналата седмица имах отлични резултати и на джърбейта на Megabass Vision 110,но изпокъсах всички в едни корени,че с тоя флурокарбон не си е работа,но водата е кристална и няма как.

Изображение
Изображение
Изображение

Ранкин Ринг
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение



Поздрави и успешен сезон на всички 8)
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Браво Симе красота, леко ти завиждам за баса :wink:
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Мнение от za4o75 »

Здравей колега!Хубави снимки и риби,браво!Вчера за първи път ползвах флуорокарбон за основна линия.Забелязах,че флуорокарбона оставя ясно видимо отражение от слънцето във водата.Дали наистина е толкова невидим във водата или в слънчево време е по добре да се ползва прозрачен монофил?Напоследък забелязвам,че даже отричат използването му при пълнолуние,щото много отразявал светлината.Действително часта от линията която беше извън водата направо си правеше лъч а не сянка!
50cent
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 11:47

Мнение от 50cent »

Поздравления за риболова . Завиждам благородно .
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Жесток репортаж!!!

Евала! Шапка свалям :D
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Мнение от stoev »

Професионална работа Симо.
Имам подобна креатура - Double-Tail Hula Grub. Мисля, че американците я ползват в тексас и каролина монтажи основно. Какво казва профито по въпроса? Виждам, че на твоята въдица е монтирана на обикновена джигова глава.

Мерси за репортажа.
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
VLADKOrmoran
Мнения: 593
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 10:59
Местоположение: Чикаго

Мнение от VLADKOrmoran »

Браво Симо! Силно! Пил си от извора! Поздрави!
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

VLADKOrmoran написа:Браво Симо! Силно! Пил си от извора! Поздрави!
Дупе сладко, стига овации, ами пусни и ти някакъв репортаж.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Мнение от blader2 »

Супер репортаж и снимки!
Завиждам за кефа, които сте си направили! :wink:
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
VLADKOrmoran
Мнения: 593
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 10:59
Местоположение: Чикаго

Мнение от VLADKOrmoran »

Нема кога Йотов! Още се изриваме изпод снега след рекордите от миналата седмица. За пръв път видях светкавици по време на снежна буря :shock: :shock: :shock:
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Воала басисти..... това оборудване направо ми хвърли в тъч. Гавния басист е солиден пич - личи си. Да почерпиш от извора си е винаги много ценно.

Завиждам за емоциите. :lol:
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Жесток репортаж, браво Симо! :) Невероятно професионален подход към кадъра, а за риболова нямам думи...
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Мнение от Д Пенев »

Simbat :D , хубав риболов, с хубави хора, хубави такъми и красиви риби :D :D !!!
Сега един професионален въпрос, ако може :lol: :lol: , гледам връзката на ФК с воблера е с вирбел, а не само с карабинка или директно възел! Вирбела случаен ли е или такъв е монтажа?
Лично аз предпочитам по-опростен вариянт без вирбели и карабинки, (винаги махам и халката ако я има на воблера) но когато се налага честа смяна на примамката ползвам карабинка!
:D :D
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Ах ты гад сибирская... :shock: Как не съм га видял аз това рипуртажчи...
Бравуст! Пак буквално избивате рибата - па аз да се правя на маймуна да работя токувиж съм станал чиляк...
Поздрави, Бат` Симо! Надъха ме след разговора и вечерта отидот да пробвам на лед ама само пробвах виното и мръвките, мравките почти са ми изяли палатката а онея двама убавци Киро и Жоро така добре бяха надули интернет чалгарадиото, че въобще не им дремеше дали ше им кльоцне нещо или не.
Чак срам ме лови като се гледам какОв съм мърльо и никъде не ходя за рибки... Уфф да е живо и здраво родното място на Бърбъна ей... Пак се устрои ти :)
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

Любак стягай се-идвам ! И боб със сланина много яма както знайш,и ракия пия :lol:

По въпроса за флурокарбона и вирбела-аз на всичко слагам малък лагерован вирбел,не съм забелязал да пречи.По малко ми се усуква влакното и понеже аз не съм про да имам 20 сопи в лодката с различни примамки на всяка а и не мога да ги мъкна по света с мен,си работя с мойто травел лумисче и ми е по-лесно да сменям примамките с вирбел.Тия риби на горните снимки са мои,шампиона и другите колеги нещо нямаха успехи този ден но днес се реваншира.
Стоев-главата е джигова,но е по-особена.Казват и football head,понеже е със форма за топка за ръгби и позволява примаката да стои изправена на дъното а не да ляга настрани като при обикновената джигова глава.Специално главите дето ги ползваме ги прави един от клуба на Ранкин (Ранкин е председател на този клуб също така) http://www.dlwlures.com/jig_heads.htm та ходихме у тях да заредим туй онуй-има сума ти различни видове джиг глави за различните техники.Та тоя пич живее в гората и си има работилничка където прави примамки.Много инетересна личност.Мислех си,че ако съм на негово място за да ходя на лов за елени няма смисъл да излизам от нас-направо от верандата мога да ги стрелям :lol:

Та днес тръгване в 4 сутринта.Закуска по путя и пристигане по тъмно на Smith Mountain Lake:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

LC Pointer 100 се отчете още в десетата минута,което леко смути моя домакин.Но в последствие той успя да открие сезона на Шейки Хед-а с няколко красиви риби та нещата си дойдоха на мястото.
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение

Риболова беше труден.Водата-леко над нулата но въпреки всичко имахме незабравими емоции.

Наслука ! Симо
Последно промяна от Simbat на Пон Фев 14, 2011 6:52, променено общо 3 пъти.
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”