Sucker Punch

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
VLADKOrmoran
Мнения: 593
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 10:59
Местоположение: Чикаго

Sucker Punch

Мнение от VLADKOrmoran »

Март мина, а аз чак сега откривам... еех животе!
Следях положението на реката в последните две седмици, но с тези снегове и дъждове навсякъде се спрягаше думата "наводнение", така че се наложи да пропусна целия месец. Едва днес 31-ви март - на последният ден преди да ми изтече риболовния билет за Уисконсин условията изглеждаха подходящи и многообещаващи.
Реката се оказа доста по-спаднала от предния четвъртък, когато спътникът ми - Илиян беше разузнавал. Говорим за спад от метър и половина, а и беше с хубав "риболовен" цвят :) В 7:00 бяхме на бента и веднага се разбра че няма да е лесно. Явно се беше разчуло и имаше поне 15 души само там - дори видях да вадят един приличен стийлхед. Изобщо както се оказа впоследствие, цялата река беше бъкана с риболовци и това доста усложни нещата. Беше 50 на 50 мухари и ловящи на хайверни торбички. Резултата обаче съвсем не беше в полза на първите. Така и не видях някой мухар с риба през този ден. Всички хванати бяха на стръв.
Все пак отбелязах първия риболов за годината с три риби: всичките тлъсти съкъри, като последния и най-дебел до последно го мислех за пъстърва, докато го борех в бързея. И двамата с Илиян имахме по още 3-4 закачени риби, но така и не успяхме да ги видим преди да се "пуснат".
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е положението и до два - три дена май всичко ще е приключило, защото водата спада главоломно и рибата ще се дръпне. Видяхме около 6-7 извадени стийлхеда и една хубава, но празна балканка, като всичките бяха уловени на хайвер. Дано успея да отскоча пак.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Sucker Punch

Мнение от za4o75 »

Браво за добрите риби!Колега това съкъра нещо като бялата мряна ли е?
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Sucker Punch

Мнение от jazzmena »

Браво Владо,

Въпреки всичко си ги скъсал пак. Тези кътъри са някакъв мелез между скобар и бяла мряна. Сигурно яко се борят. Какво вързваш на типета, някакъв стример ли?
VLADKOrmoran
Мнения: 593
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 10:59
Местоположение: Чикаго

Re: Sucker Punch

Мнение от VLADKOrmoran »

Да Зачо, някакъв брадчет на мряната ще да е, само дето няма мустаци. Иначе за примамките - аз си ги връзвам сам, по-скоро са нимфи, като някои от тях дори хващат :D Тази примерно:

Изображение

Утежнявам ги с оловна тел на куката, като отделно ползвам потъващ лидер между шнура и повода, за да сваля линията, когато водата е бърза. Вчера на момоменти даже играх с два такива и почти без шнур.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Sucker Punch

Мнение от za4o75 »

В България никога не бях ловил бяла мряна(щото няма в нашия район),но тук чувам,че я ловят на въртяща блесна и даже има филм от един язовир(не съм го гледал) в който е представен риболова на бяла мряна на въртяща блесна!?!При вас тоя съкър лови ли се на спининг?
VLADKOrmoran
Мнения: 593
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 10:59
Местоположение: Чикаго

Re: Sucker Punch

Мнение от VLADKOrmoran »

Аз не съм хващал на воблер, но Любака може и да е. На силиконки знам че ги ловят, но най-вече на естествена стръв. А за бялата мряна си спомням, как ги лових едно лято по долното течение на Искъра на дребни Ружни пачета между кило и две в бързея в най-голямата обедна жега Август. Нищо чудно и съкъра да ги взима ако му ги свалиш до дъното, водиш ги бавно и са дребни воблерите.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Sucker Punch

Мнение от Бат Стан »

VLADKOrmoran написа: Иначе за примамките - аз си ги връзвам сам, по-скоро са нимфи, като някои от тях дори хващат :D
.
Ще ти пратя монтажен лист на моята нимфа Геле Чвора, убеден съм, че съкърите ще се скъсат да кълват на нея.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
VLADKOrmoran
Мнения: 593
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 10:59
Местоположение: Чикаго

Re: Sucker Punch

Мнение от VLADKOrmoran »

Прати, прати др. Йотов! :D
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Sucker Punch

Мнение от Cougar »

Sukurite dosta prilichat na nashite beli mreni. Bravo Kormorane. I steelheadite shte dojdat!
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Sucker Punch

Мнение от za4o75 »

След като не можах да хвана по спининговия начин пробвах с болонезето и хоп един гръцки съкър

Изображение
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Sucker Punch

Мнение от stancom »

za4o75 написа:След като не можах да хвана по спининговия начин пробвах с болонезето и хоп един гръцки съкър

Изображение
Аз не мога да ловя риба !!!
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Sucker Punch

Мнение от za4o75 »

Благодаря!Нещо в "новия" форум не ми излизат снимките,явно правя нещо не както трябва!
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Sucker Punch

Мнение от mitioto »

Евала, Владко!!! Голем кеф ще да е било!

Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”