Риболов на Тенерифе

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Риболов на Тенерифе

Мнение от mita4eto »

Ето, че и моят ред дойде да пусна тема в този раздел :)
Благодарение на кумовете ни, веднага след предстоящата сватба ще сме "заточени" на Тенерифе за 10-тина дни, па на лудата ми кратуна как да не й хрумне, че там може и риболов да се практикува :) Разбира се, бих искал да се допитам до вас, колеги, всякаква информация относно режими и разрешителни за риболов, начини и техники, абе всички, което може да бъде от полза за един болен рибарски мозък, който няма как да забрави за риболова, дори и през медения си месец :)

Благодаря предварително за помощта :)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от nissana »

Доктора е твоя човек,Дооооооооооооооок?
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
marliacha
Мнения: 433
Регистриран на: Сря Дек 22, 2010 14:47

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от marliacha »

:D Потърси теми на ДОКТОРА от там. Обаче аз съм шокиран :shock: , на меден месец и риболов, не иде здравословно :mrgreen:
п.п Честито, кат минат годинки добре си дошъл в нашия клуб „НЕ , госпожо ! „ :mrgreen: :mrgreen:
MULTIVERSE or MULTI VERSE

риболовен клуб „НЕ Госпожо ! „ или „ Н Е Г „
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от hypperion »

Митак, пускал съм тема за Тенерифе преди време. Не знам къде точно ще бъдеш, но поне може да те ориентира за услугите :). Ето линка:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 14&t=33030" target="window.open(this.href);return false;

Как ми се ходи пак... :fish1:
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от promarine »

Със сигурност, че тарифите от тогава са се вдигнали. Жалко, че не сте опитали на джиг. Според мен това метода по който има най-голям шанс за бърз улов. Необходимо е само да се познава добре релефа на дъното, така че фишфайндера и GPS-а са задължителни. А и трябва някой да познава добре района, защото иначе може много да обикаляте без да попаднете на доброто място.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от mita4eto »

hypperion написа:Митак, пускал съм тема за Тенерифе преди време. Не знам къде точно ще бъдеш, но поне може да те ориентира за услугите :). Ето линка:

viewtopic.php?f=14&t=33030

Как ми се ходи пак... :fish1:
Прерових търсачката по ключова дума "Тенерифе", но не успях да открия тази тема. Благодаря за помощта, сега ще я разцъкам темата, само като гледам колко снимки има, малейиииии ...
Ще бъдем в Иберостар, Коста Адеже, югозападната част на острова. Разцъках няколко сайта, предлагащи риболовни обиколки, продължавам да ровя за още. Даже имаше някакви, дето предлагат шаранджийски риболов в някакво циментово корито :)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от hypperion »

mita4eto написа: Даже имаше някакви, дето предлагат шаранджийски риболов в някакво циментово корито :)
Изобщо не се лъжи да ходиш там. Аз се бях засилил, но се поразрових из техните форуми и се оказа, че тва е няква яма с размери 50 на 20, достъпа до там е отврат и т.н..не си спомням подробностите, но парите които ще платиш не си заслужава. Там, където ние бяхме хората си ловяха на самия плаж на троха и вадеха някви адски борбени риби, които лично на мен ми приличаха на нашите кефали, опитах се да говоря с един от тях, но не знаеше английски. Лови си в океана и ще се изкефиш на макс..даже сега си спомням, че на самия плаж дето се къпехме около нас плуваха някви (пак не им знам името) подобни на ципури, на самия прибой :).
Един съвет - на плажа стойте по-далечко от вълноломите, на влизане имах нещастието да настъпя скат...така че умната
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от mita4eto »

Благодаря отново за съветите, това със ската ХИЧ не ме кефи, човек ... явно трябва да се внимава с тез' животинки там :(
Относно циментовото корито, аз също се изненадах, разрових и като видях снимките ... моментално забравих за мераците си. Океана, там е истината, шараните мога и тук да ги ловя.
Погледнах порта, от който сте тръгнали вие, ами ние сме съвсем близо до това място, предполагам на място ще се ориентирам за намирането на рибарските лодки
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от hypperion »

Ако отидеш в Лос Кристианос и влезнеш в самото пристанище - огледай се в дясно (към океана) и ще видиш рекламите и будките. Изполвай най-далечната (има закачени много снимки и разни огромни примамки) - собствениците са англичани и са супер готини.
Ако решиш да ловиш от брега пак на същото място има един страхотен риболовен магазин на 4 нива , който го открих за има няма 2 часа лутане с gps :), ако те интересува ще ти пратя координатите..и приятно изкарване..пак ще искаш да се върнеш там :)
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от mita4eto »

Ако имаш налесно координатите, можеш да ги пуснеш, за да ги имам :)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от hypperion »

Пускам тука всичко, за да има инфо.За риболов в океана ползвах ето тази банда :)
http://www.crestedwave.com/" target="window.open(this.href);return false;
Координатите на магазина са : 28.050395,-16.720016
Улицата е Calle Dulce Maria Loinaz, но точния номер не си го спомям. Магазина е с много малко лице, но като влезнеш вътре и се хващаш за главата..и като се върнеш пусни някоя снимка :)
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от mita4eto »

hypperion написа:Пускам тука всичко, за да има инфо.За риболов в океана ползвах ето тази банда :)
http://www.crestedwave.com/" target="window.open(this.href);return false;
Координатите на магазина са : 28.050395,-16.720016
Улицата е Calle Dulce Maria Loinaz, но точния номер не си го спомям. Магазина е с много малко лице, но като влезнеш вътре и се хващаш за главата..и като се върнеш пусни някоя снимка :)
Благодаря ти, човек! Снимки надявам се ще има достатъчно, дано има и читави такива :)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от starlight »

Митаче, гледай да ги начешеш яко рибите там, че после да не ядеш бой :)
Гледай също така да не забравиш и жената :P
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от mita4eto »

starlight написа:Митаче, гледай да ги начешеш яко рибите там, че после да не ядеш бой :)
Гледай също така да не забравиш и жената :P
Жената ще се повози малко на корабчето, тя тези разходки ги обича :) Митака отдалече подготвя почвата :D
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от mita4eto »

Както някой някога бе казал "... и аз бях там, и аз го изпитах на свой гръб ..." :D
Тенерифе, едно късче камениста и скалиста земя, на което хората са направили безброй оазиси ... на едно такова оазисче бяхме и ние, съвсем близо до едно мално присанище, което изобилстваше от риболовни лодки и по-сериозни риболовни яхти за туристи. След кратко разузнаване си набелязахме една прекрасна яхта, която предлага риболовни излети в океана с екип от трима веселяци, за които риболова в океана между островите Тенерифе и Гомера е "като детска играчка".

Сутринта в 8.45 шестима риболовци, жадни за океански емоции стъпихме на борда на лодката и след кратък "инструктаж" се отправихме към безкрайната морска шир. Времето беше като по книга - лек океански бриз, безоблачно небе и перфектна температура от 23 градуса. Ето оттук започна всичко (за съжаление не се усетих да щракна нашата ладия):
Изображение

Навлизайки все по-навътре, успоредно с нетърпението ни, започна да се увеличава и лекия морски бриз и лодката взе да подскача от вълна на вълна. След около 20 минути бе ред да започнем риболова.
Изображение

Започнахме с лекия риболов на прекрасни "скумрии", които точно като сафрида по нашето черноморие само чакаха да подадеш чепаретата и се закачаха на всяка кука. Не съм много наясно с морския риболов, още по-малко с океанския, но според нашите водачи рибите бяха сардини, като размера на око бе около 35-40 см и при закачени по 6 рибета на вадене си беше тръпка издърпването им от 30 метра дълбочина.

Вятърът започна да става осезаем, вълните също си казаха думата и на Митака в един момент брегът взе да му се върти навсякъде, въпреки че периферията му бе едва доловима в далечината ... и тук се започна всичко ... Не знам какво се зове "морска болест", но за оставащите около 3 часа плаване из дебрите на океана много меко казано ми се разказа играта :oops: Е те такъв зор не бях имал откак се помня, драйфане през 2-3 минути и убийствен световъртеж, забравих за срама си, забравих за всякакви амбиции за риболов, забравих си даже и името :oops: Хората по едно време гледаха китове, щракаха на поразия снимки, явно им е било кеф. Последва доста продължително тролене за големи риби, но удар така и нямахме. Та така безславно окъпах в нелицеприятни спомени големите си мераци за един незабравим океански риболов, колеги. Определено бе незабравим, но в никакъв случай не бе риболов ...

Е, поне вече съм наясно, че на лодка в открито море далече от брега повече не стъпвам, за нищо на света :)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”