За риба във Франция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от outsider »

Разгледай я на картата (сателит) - има участъци , където коритото е само едно и такива , в които се разделя на канали и ръкави , сигурно там течението е най-силно.Преди две седмици бях в Орлеан по работа , Лоара просто плаши :shock: - това за 400-грамовата близалка не беше кой знае какво преувеличение ! - мисля че участъка , който успях да разгледам от колата , не подлежеше на опит за риболов с нито един от познатите ни методи. :? :roll:
Всъщност , още преди година и половина , когато се натисках с все сила да се набутам на работата , която най-после успях да напусна :lol: :lol: , разгледах реката от Нант почти до Тур (виж Nantes - Tours) -шамандурите , отбелязващи фарватера , дърпаха веригите си така , че се чудих как не ги късат. :o
Естествено , има и разливи почти без течение , стари корита и какво ли още не - обърни внимание на първата снимка от снощния ми пост , между насипите ( още не знам какво им е предназначението) течението със сигурност ще е нулево.И предполагам , че в зависимост от силата на течението ще има съществена разлика в улова - мряна и скобар на бързото , каракуда в тихите места...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от Венелин Радушев »

outsider написа: Естествено , има и разливи почти без течение , стари корита и какво ли още не - обърни внимание на първата снимка от снощния ми пост , между насипите ( още не знам какво им е предназначението) течението със сигурност ще е нулево.И предполагам , че в зависимост от силата на течението ще има съществена разлика в улова - мряна и скобар на бързото , каракуда в тихите места...
Тук има подобни буни на места, да пазят диги и други съоръжения от течението. Откриват се тридесетина метра навътре, при ниско ниво на реката. Със сигурност ще имаш по-тихи места и след завои на реката. Би следвало северният бряг да е плитък и тих, южният дълбок и с по-бързи води. Нямам търпение да покажеш някоя дърта каракуда....
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от outsider »

Изображение



Показването е лесно -да ХВАНА някоя дърта каракуда ми се ще на мене... :lol: :lol: :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от krasimir »

Щеш нещеш, май ще се връщаш към "торпедотата". :D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: За риба във Франция

Мнение от Мунчо »

Ех, Лоара, Лоара - "Градината на Франция", вдъхновение за Декарт, Балзак, Рабле, Джордж Санд, Ксавиера Холандер :lol: :lol: :lol: ...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: За риба във Франция

Мнение от Doktor-5 »

Тази последната, в началото на 70-те, мисля че беше шампионка при девойките на Холандия по модерен петобой :lol: !
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от Д-р Флекс »

Doktor-5 написа:Тази последната, в началото на 70-те, мисля че беше шампионка при девойките на Холандия по модерен петобой :lol: !
...с поглъщане! :lol:
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: За риба във Франция

Мнение от bae »

Се си мислех, че е еврейка. :mrgreen:
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: За риба във Франция

Мнение от Мунчо »

Няма значение - важно е, че и тя е черпила вдъхновение по замъците. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: За риба във Франция

Мнение от Doktor-5 »

bae написа:Се си мислех, че е еврейка. :mrgreen:
:lol: Да де, но играеше за нац. холандски отбор, като дойде от детската школа на Амстердам! :lol:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: За риба във Франция

Мнение от Станимир »

Дават за Лоара по Анимал Планет, ще дебна за интересности :)
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от outsider »

Мунчо написа:Ех, Лоара, Лоара - "Градината на Франция", вдъхновение за Декарт, Балзак, Рабле, Джордж Санд, Ксавиера Холандер :lol: :lol: :lol: ...
Ей! За пет минути да ви остави човек без надзор , и пак го подкарахте през просото. И все със спомени от МНОГО далечното минало ( това след бърза справка с чичо Гугъл , да видя коя е тая г-жа Холандер :oops: ). А бе за вас мацки по-млади от набор 1945 няма ли?!? :lol:

Сигурно обаче и аз имам част от вината ( както каза шефа ми :mrgreen: ) , щото не си гледам задълженията . И така...
outsider написа:ако всичко върви по план , в тази част на Франция ми остават най-много пет излета
It's the final countdown....

......5
Вчера ме мързеше да пиша , щото бях изгорял от зверското слънце :shock: :shock: , та чак пушех и оставях следи от сажди.Баси , не съм очаквал , че в тая вечно подгизнала и дъждовна местност ще попадна на такъв термоядрен пек. :lol: Независимо от това ( или- точно заради това :wink: ) , денят беше пропилян в поредната проява на излишен героизъм.
От съображения за символичност , реших да се метна до р.Вилен , където започна цялата епопея в началото на август миналата година.
За разлика от миналата година , сега имам фидер :twisted: , и реших да изтрепя платиките като за последно , а ако имам и малко късмет , да гепя някоя от едрите иларии , с които реката се слави надлъж и нашир.

Почвам аз с фидера , като благоразумно съм монтирал монофил , щото нали съм тръгнал "за йедру". Да , ама не- първо не щя да кълве поне половин час , после нещата се влошиха. :lol: При това , се влошиха яко - без да видя грам кълване , вадех или червеите изсмукани , или ситни платички , които се замозасичаха , и си висяха на повода без да дават признаци на живот. :roll: При това на пръв поглед нямаше течение , и денят си беше просто приказка:

Изображение

Така че реших да не се правя на ударен , ами да махам монофила , да си монтирам пак плетеняка ( на който без да разбера как , съм станал голям фен ) и в резултат почнах да вадя някоя и друга платичка. Дребни , за сметка на това - много редки :evil: .Така се мотах до обяд , за което време се изнервих зверски - не стига , че нищо не хващах , ами встрани имаше един тип , и той с фидер , който хващаше горе-долу два пъти повече риба от мене :x :x . Което не беше много , но все пак дразнеше.
(Към края на излета се приближих да си полафим малко , и се оказа че лови с ДВА фидера)
:lol: :lol: :lol: :lol:

Така че имах избор - или мача или болото. Стигна ми акъла да монтирам болото , и се оказа че течение си имаше достатъчно , с мача щях да се измъча яко.Hа двайсетина метра рибата и хабер си нямаше , че навътре не ще - кълвеше си бодро на всяко мятане , независимо от не много точното подаване на захранка ( мързеше ма да стана от стола да търся прашката) , и всъщност се изкефих като прасе в локва. Eдинствения недостатък на картинката беше самата риба: ситни бабушки. Е , здраве да е- имам спешна нужда от овладяване на болонезата до дупка :wink: - към пет часа вече бях решил да си ходя , щото се притеснявах да не стана жертва на феномена познат като "спонтанно възпламеняване". 8) :lol: И понеже се колебаех , Провидението реши да се погрижи за мен и да сложи край на мъките: :mrgreen:
Изображение

Рибата просто не си заслужаваше снимането , ма вината не беше нейна , все пак...
Изображение

А те това беше гвоздея на програмата - цял ден минаваха кви ли не яхти , моторни и ветроходни , каяци , зодиаци , и кво ли още нe , обаче лодка , окичена със саксии още не бях виждал...е , ако не броим лимоните на Кевин Костнър в Waterworld :mrgreen:

Изображение

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: За риба във Франция

Мнение от Станимир »

Станимир написа:Дават за Лоара по Анимал Планет, ще дебна за интересности :)
Нищо интересно за съжаление.. :(
Даже osprey-ите и видрите хващаха по някоя 10 см-ова бабушка.... :?

ПъСъ: Мадам Xaviera е набор '43.... :mrgreen:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от Димитър Тодоров »

outsider написа:
Венелин Радушев написа:Рангел Вълчанов написа:
А сега накъде?
А-а-а-а-а -тайна , майна 8)
Обаче ей тука издърпах за ушите малко снимки на района от Mрежата:

Изображение
.......
И като малко подсказване...
Д-р Флекс написа:Тоже неплохо, биха казали в Долината на Лоаpa :D
8)

Охх,Котьоооо.. :shock: :lol: :lol: Я,да ме пуснат там само за седмица,пък дори и само с една
от въдиците ми.. :lol: :lol:

Лек път,колега, и не забравяй - Тъмната страна на спининга предлага
много и неограничени възможности..,особено в Долината на Лоара. 8) :lol: :lol: :wink:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от Markony »

А така! Я малко по-бодро :lol:
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”