Къмпингуване и риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: Къмпингуване и риболов в Гърция

Мнение от XEPO »

pepericos написа:...Ние сме по добри риболовци,изобщо сме по добри във всичко...
Ей това ни пречи най-много.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Къмпингуване и риболов в Гърция

Мнение от za4o75 »

pepericos написа:Здравейте.Ч.Н.Г.От 2 години живея в Гърция на брега на морето.Досега не съм видял някой от местните да си тръгне от риболов ,без да си почисти така,че все едно не е бил там.Какво ни пречи и българите да постъпваме така.Ние сме по добри риболовци,изобщо сме по добри във всичко.Нека им докажем на мързеливите гърци ,че сме по европейци от тях.Иначе риба има,ама е в морето и аз моля ,който има опит в риболова по тези места ,да сподели някоя техника за да им скрия шайбите на тези малаки/меки китки/


Като си толкова добър риболовец,защо питаш за техники?!?Ясно искаш да докажеш нещо,да се покажеш или както там щеш го наречи!Гледай да ти доставя удоволствие самия риболов а не това,че си хванал повече от гърка,който съвсем искрено ще ти каже "браво",ако той обаче има по -добър улов какво ще си мислиш ти?Ей това мислене трябва да променим,в това число слагам и себе си!
pepericos
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 17:32
Риболов: морски риболов,подводен риболов
Местоположение: Гърция,Agios Oros

Re: Къмпингуване и риболов в Гърция

Мнение от pepericos »

Колко са искрени гърците,го разбра цял свят.Аз мисля че е нормално да се споделят във форума техники на риболов.КОЛКО съм добър риболовец?Ами по добър съм от тези които се снимат с риби,хванати от професионалисти и после раздуват как са ги хванали.Аз пиша за първи път и съжалявам,че веднага усещам нотка на заяждане в отговорите.Исках да отправя добро послание към колегите,но явно не бях разбран.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Къмпингуване и риболов в Гърция

Мнение от mikibg »

Не се ядосвай колега , ако ти имаш определена технника или места сподели ги с нас все пак там живееш и би трябвало да имаш по - големи познания от нас , верно като цяло гърците са малко захлюпени риболовци но има и много добри , а и какво да се научи от тях също.

Поздрав
pepericos
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 17:32
Риболов: морски риболов,подводен риболов
Местоположение: Гърция,Agios Oros

Re: Къмпингуване и риболов в Гърция

Мнение от pepericos »

За съжаление за риболов от брега ,не можах да видя много неща от гърците.Полиангисто с хляб или сардела.На дъно хвърлят на "акровати".Монтажа е подвижно олово и пред него вирбел и повод около 40 см и морска кука .Ловят предимно нощем но не хващат.Аз пробвам всичко което знам и което научавам от нета.Най голям успех имам със зарганите,но това е през септември ,октомври на бомбарда с бял червей.Кукичката е 16 или тройка пак16.Червеите си ги правя сам с някакво месо,което оставям да го накацат мухите и за 3 дни са готови.Влакно 0.25 ,бомбарда 35гр повод 1,50 .замяташ максимално на вътре и водиш бавно.Когато спреш за няколко секунди и пак потегляш, тогава удря.Най големите са ми около 50 см.Интересното е че тук заргани ловя само аз.(Няма други българи)Гърците не познават този начин.През ноември ловя октоподи и тук съм номер1,но малките ги пускам,така правят всички и така трябва,освен това има огромна глоба за по малки от 0,500кг.Последния октопод го хвана жена ми точно на Никулден,и от тогава явно заминаха на дълбоко.В момента няма никаква риба,нито октоподи нищо.Надявам се след някой ден да излезе морска котка.Ловя я на дъно на сардела с големи куки,монтирани през 40см.Гълта яко и заминава,трябва да се внимава при откачане-има отрвен шип на опашката.Най динамичния риболов при нас е през лятото на киниги.Голяма кука ,корда 0.50 ,стръв сардела или калмар.Кинигито атакува на стада като първи е мъжкият,ако не го закачиш ,веднага хвърляш пак.Когато има киниги всички са на кея ,млади ,стари,момичета жени,много е забавно.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Къмпингуване и риболов в Гърция

Мнение от za4o75 »

Не се заяждам, но ти още с първия си пост почна да обиждаш!Дано да съжаляваш за това,че почна с обидите а не за участието си във форума.
pepericos
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 17:32
Риболов: морски риболов,подводен риболов
Местоположение: Гърция,Agios Oros

Re: Къмпингуване и риболов в Гърция

Мнение от pepericos »

Извинявам се.Откакто съм тук доста си изпатих от гърците,в стремежа си да съм добър,но товам е друга тема.Нека не го коментирам.Имам доброто желание да коментираме всякакви теми свързани с риболова в Бяло море,защото тука живея.Иначе съм израснал на Дунава и много ми липсва онзи риболов.ОК.Сега тука е,топло'няма сняг ,но и не кълве да му се не види.
civic
Мнения: 164
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 15:19
Местоположение: Greece
Обратна връзка:

Re: Къмпингуване и риболов в Гърция

Мнение от civic »

za4o75 написа:Не се заяждам, но ти още с първия си пост почна да обиждаш!Дано да съжаляваш за това,че почна с обидите а не за участието си във форума.
:lol: :lol: :lol:
koyot66
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 13:01

Re: Къмпингуване и риболов в Гърция

Мнение от koyot66 »

Привет на всички колеги,
На 23.05. отивам на Халкидики и мога да използвам каяк. Никога не съм ходил в този регион .Ще съм много благодарен ако някой има актуална информация за какъвто и да е морски риболов.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”