DEFI BAHN Blackfin

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

DEFI BAHN Blackfin

Мнение от Д Пенев »

Уважаеми колеги, има ли резон в това http://www.zenaq.com/rod/fantastic/defi ... ackfin.php" onclick="window.open(this.href);return false;
и още малко информация http://www.zq-hk.com/products_zenaq_rod ... 20Blackfin" onclick="window.open(this.href);return false;
Този спинингов прът е създаден за риболов на лаврак /хищници/ от брега за постигане на големи дистанции, за кастинг в прибоя!
Как го виждате този риболов колеги има ли така да се каже хляб за него в Северна Гърция??
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: DEFI BAHN Blackfin

Мнение от zee »

всичко му е хубаво но откъде ще е купиш? това е само за japan пазара ?
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: DEFI BAHN Blackfin

Мнение от Д Пенев »

Пазара е глобален, особено ойнлайн-а :lol: , самата покупка, от къде не е проблема!
Наслука :D
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: DEFI BAHN Blackfin

Мнение от zee »

вярно е че пазара е глобален ,но аз след като си изпатих вече не взимам специално въдица без да я пипна ,усетя и пробвам на тест стенда как ми пасва - събрах достатъчно в гаража такива купени онлине по описание, :shock: които се оказа че не ми допадат.
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: DEFI BAHN Blackfin

Мнение от te4osoma »

Абсолютно съм съгласен и аз със по горното мнение на колегата...макар че обичам да рискувам понякога :mrgreen:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: DEFI BAHN Blackfin

Мнение от Д Пенев »

Колеги :D ,
грунда, основното питане във въпроса ми е, има ли риболов за техиката предлагаш, този прът и практикувал ли я някой от колегите: от брега, супер дълъг кастинг в прибоя!! Нека да отбележим, че Егейско море, където мие бреговете на Северна Гърция с много малки изключения от Кавала до устието на Марица в бреговата/плажна ивица е изключително плитко, дълбочини над 0,7-0,8m са на 100 и повече метра от брега!!
Мен не ме притеснява дали, ще ми пасне посочената пръчка, а дали ще е резултатен риболова на дълги дистанции и този в прибоя, имайте впредвид, че спинингови пръти с тези параметри са си тегло и работата с тях си е работа :lol: !!
Заинтригувах се от този дистанционен риболов, защото при по-силен, бурен размътваш морето вятър плажовете в Северна Гърция са окупирани от рибари с 4-5 метрови дънарки заметнати точно в прибоя на примамки от животински произход (мъртва рибка обикновено)!! Та, като се разкаля морето, аз си събирам въдицата и си тръгвам, а точно тогава излизат гърците на риболов, да ама на мен техния начин не ми е интересен :? , затова обмислям вариянт :wink: !!
Наслука :D
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: DEFI BAHN Blackfin

Мнение от DOCTORA »

Този прът е страхотен за Англия и Фуертевентура където трябва да заметнеш 30-50г воблер зад четвъттата вълна срещу вятъра за лаврак, джакове, кингфиш и лефер.
От Гърция нямам достатъчно опит за да изкажа мнение. Досега на плитки плажове там не съм ловил със спининг.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: DEFI BAHN Blackfin

Мнение от stancom »

Д Пенев написа: Та, като се разкаля морето, аз си събирам въдицата и си тръгвам, а точно тогава излизат гърците на риболов, да ама на мен техния начин не ми е интересен :? , затова обмислям вариянт :wink: !!
Наслука :D
Защо ми се струва, че твоя вариант се нарича лодка :roll:
Аз не мога да ловя риба !!!
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: DEFI BAHN Blackfin

Мнение от Д Пенев »

За сажаление колега точно, тогава не става за риболов от лодка и особено, където искам да ми играе воблера! Морето е бурно с вълна, трудно ще удържам лодката на къса дистанция от супер плиткажа, да не кажа, че е невъзможно, защото при тези бури със замътняване вятъра е южен и ще ме изхвърли, прекалено е плитко за борба с вълната, точно там тръгва нагоре и т.н. кофти ситуации :mrgreen: !
Малко разяснение за риболова в прибоя :D : При дигането на вълна и закалване на водата малките рибки стрелкащи се из плиткажите /държат тази брегова ниша, за да се предпазват от хищници/ се омаломощават в борбата със стихията и точно, където бие вълната ги чакат хищниците на пусия :lol: , от силния водовъртеж се рови също и морското дъно, предлагайки на гореспоменатите и десерт от обитателите му :wink: !! Ние трябва да подадем примамката зад прибоя и при извлачването и да съблазним лаврака, лефера, ....... да атакува и захапе!! Затова колега ми трябва мощен прът с големи възможности за дълъг кастинг, хем да съм стъпил здраво на брега, хем да постигам уникални дистанции :D !!
При нормални условия, аз не ловя по тези плажове, а и няма проблем да нагазя, но любителите на риболова с бомбарда, ще имат покачване на адреналина забавлявайки се там :lol: !!
Лодка за риболов на лавраци и лефери не ми трябва, тя ми е необходима за други риби, ще се взема няма начин, нали за това продавахме ценен инвентар :?
Наслука :D
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: DEFI BAHN Blackfin

Мнение от Д Пенев »

Особено за Фуертевентура Докторе!!
Няма начин да не е добра :wink: !!
Поздрави и наслука :D :D
п.с. Кога я почвате скумрията, не ли и е време вече?
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: DEFI BAHN Blackfin

Мнение от DOCTORA »

Д Пенев написа:Особено за Фуертевентура Докторе!!
Няма начин да не е добра :wink: !!
Поздрави и наслука :D :D
п.с. Кога я почвате скумрията, не ли и е време вече?
Ето на такъв плаж на Ел Котильо на Фуерте се ловят Джакове по 10кг на попери - ако достигнеш зад четвъртата вълна срещу вятъра.

Изображение

Тя скумрията приключва вече. В Неделя с двама приятели изкарах към 30 кила едър меджид и малко слумрия от лодка пред Хоупс ноуз при Торки - на стръв парченца от сепия която ни даде един местен рибар.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
civic
Мнения: 164
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 15:19
Местоположение: Greece
Обратна връзка:

Re: DEFI BAHN Blackfin

Мнение от civic »

Здравей колега според мен тово е въдицата която търсиш и ще ти върши работа за тези условия според мен по добра е двуделната която клони малко към параболик и ще имаш по далечен кастинг с нея.Специално от тази марка имам много добри впечатления ловил съм с по късият лаит вариянт и останах очарован.
ПП.Тези геги ги имаше и някъде из Атина ако искаш мога да распитам малко за модили и цените
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: DEFI BAHN Blackfin

Мнение от Д Пенев »

Много благодаря за отзивчивоста civic :D !
И аз съм на мнение, че това е пръчката за сърф каст, но за сега ще се въздържа от покупка, защото течението не отнася свободните средства последно време към морето /е допуска и грешки понякога :wink: /, а в друга посока е насочено :( !
Поздрави и наслука :D
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: DEFI BAHN Blackfin

Мнение от za4o75 »

Пък и Гърция не е мястото откъдето да си купиш Зенак.Един приятел си купи дефи плежър и плати 610евро,наистина много хубава въдица(пробвах я на вода) ама...
civic
Мнения: 164
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 15:19
Местоположение: Greece
Обратна връзка:

Re: DEFI BAHN Blackfin

Мнение от civic »

Имам един познат от Оропо дето на всеки 6 мисеца сменя занака и на него му ги дават с около 100 еврака по тънко та затова предложих да распитам щяхме някак да нагласим нещата :wink:
Ама както и да го погледнеш пак са си много паретата аз лично небех прежалил повече от 250 евро за пръчка та ако ще да е златна ..
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”