Okinawa~ Arakaki east side

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Okinawa~ Arakaki east side

Мнение от bae »

Сепия, най-вкусното мекотело което съм си приготвял. Браво.
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Okinawa~ Arakaki east side

Мнение от bai ves »

Mersi, na men shte mi go prigotvqt. Vsi4ki se radvame kak shte q sgotvi domakinqta :)))
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Okinawa~ Arakaki east side

Мнение от taner »

Добре си прекарваш там ;) и риби взимаш, Бравос!
Предполагам приливите влияят доста положително, има ли ясно изразени заходи или просто с водата се появяват и риби?
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Okinawa~ Arakaki east side

Мнение от bai ves »

:wink: Kogato ima priliv, na mestata , kudeto hodq ( mejdu rifove, buni i buni-pregradi), to ribite minavat po lesno. Kogato e otliv( kakto sega, tukmo se vrushtam bez riba) , togava i drebna ribka ne mojesh vidq. Otliv= qvqvat se ribi v dale4ina. Na okolo 300 m. Priliv, kogato ima moje da se lovi kakto na povurnhosta, taka i na dunoto. V srednite sloeve goni samo Gara( GT i pod vidovete na tuna) Tova se slu4va sega v otkrit okean. Zima e, osnovno se lovi Ika(squid), Tachiuo( kogato ima priliv) i Magochi,,Kochi,,(flat fish). Az se radvam za sebe si zashtoto. Doidoh bez nito edna kuka, primamka i bez vudica. Za otricatelno vreme namerih , tova koeto raboti bez da govorq s nikoi zashtoto tuk ne umirat da znaqt Engl. I suotvetno si namerih dosta ribi. 3 sedmici vseki den podred se vrushtah s ribi ot razli4ni mesta. 2 shisheta olio i 1 butilka soev sos, 1 panica uasabi otide pokrai tezi... :fish4: :fish4: :fish4: :mrgreen: :wink:
Taka e, ribite idvat i si otivat, vuprosa e da se hodi i da ima kusmet i uporstvo! :fish1:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Okinawa~ Arakaki east side

Мнение от bai ves »

Dnes sledobed otidoh do Araha beach za da potursq gruperi. E namerih edin. borih riba nad 2 chasa, vsi4ki kolegi doidoha na pomosht. Grupera beshe nad 30 kg, i go vodih do men nad 6-7 puti i mi vzemashe po 80-100 m avans vseki put na obratno. Otvori mi karabinkata 55 lb. Vuzli, montaji zdravi, avansa ok, karabinkata sdade pri porednoto vzemane na avans v starta. Napravil sum okolo 50 m sled ribata kato ima nalqvo i dqsno po nqkolko puti minavano. Haha Dqsnata mi ruka oshte 4uvstva borbata ot predi 3 chasa nqkude. Primamkata beshe 3" Chart + Glitter twister. ( 10broq-1,85USD). Glava 14gr Gamakatsu moq izrabotka shtoto hem e krugla, hem ne. Ne znam zashto karabinkata se predade, drug put ne e bilo taka.. V BG za shtuka i dr ribi si pravq karabinkite sam, samo za beli ribi si kupuvam finni. Ve4e napulno ne vqrvam na kupeshkite uj 55Lb test. Moqta liniq e 15lb Duel braided line, 42lb FK Gosen. zdrav sum ot vsqkude po liniqta. MIslq, 4e ako ne beshe otvorena karabinkata sled okolo 30 min i ribata na pqsuka..... Dano imam kusmet za napred, 4e mi pisna 3ta riba da oturvam. Ot brega e zorlem, a i ribite sa masa silni. :fish4: :wink:

Изображение

Изображение
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Okinawa~ Arakaki east side

Мнение от taner »

Гадна работа с тая карабинка, но пък е била страшна борба, 3 часа си е доста. Хайде, чакаме следващата риба да е на снимка в ръцете ти :)
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 32 пъти

Re: Okinawa~ Arakaki east side

Мнение от Markony »

Май ще се говори за "дивия" българин. Просто не знаеш колко се радвам за тебе и кефа на който си подложен.

Дай боже всекиму.

Кеф Веско... кеф!
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Okinawa~ Arakaki east side

Мнение от bai ves »

Mersi, da kef e ama si iska da hodish i da namerish ribite. Dnes zapo4va da se pulkni, tova zna4i az izlazvam postoqnno da podhvurlq. i neshtata stavat. Samo kusmet. Az ne sum s kusmet ama vednij shte mi kacne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Pozdravi .
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Okinawa~ Arakaki east side

Мнение от Marco Polo »

bai ves написа:.. ama vednij shte mi kacne :mrgreen: .
Всички го чакаме този момент! :D
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Okinawa~ Arakaki east side

Мнение от bai ves »

:lol: Dnes basi vqtura! 1 sm kosa imam i napravo me zaliza kakto mu e red :lol: :lol: Ot4toh se.. mi kak.......

Изображение
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Okinawa~ Arakaki east side

Мнение от Spinhead »

Браво, Веско, кефиш отвсякъде :) , тва безлопатник ли е или нещо недовиждам :shock: , ще ми се да го щракнеш воблерут по-отблизу, че ме кефи окраската, ако може де :lol: .....
Поздрави!
П.С.: Жлътото си е жлъто :lol: !
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Okinawa~ Arakaki east side

Мнение от bai ves »

YaMaria, Sinking, 10 sm, sus golqma sa4ma, koqto hlopa mnogo gluho ;)

Изображение
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Okinawa~ Arakaki east side

Мнение от Spinhead »

Благодаря, Веско, съспендъра е убийствен, това за глухия шум, хич да не те учудва, точно там се крие ключът за бараката :lol: , инак и туичингов си е отвсякъде.....
Айде чакаме, някое влакче-стрела да те споходи, че при Вас товарните влакове са архаично понятие :lol: .
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Okinawa~ Arakaki east side

Мнение от bai ves »

:lol: Az silni trakalki nqmam, klu4ovete za barakata sa v 4anti4kata mi...Znam, 4e gluhoto lopane e bash na mqsto, kogato vidish ribka da goni otgore. Tazi q vidqh i podhvurlih, kato q snimah i q pusnah da jivee :P
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Okinawa~ Arakaki east side

Мнение от Spinhead »

Веско, евала бате, тва дето ти писах за глухото тракане, аз не съм го открил :wink: , из руските сайтове за изкуствени примамки доста изчетох напоследък за над 20туичингови воблера, всички братушки се хвалят от глухо-тропащи и хептен-нетропащи, като по успешни от силно-гюрултиестите, като всичко е подкрепено с фото и видео, говоря за нормални скромни спинингисти, като нас, не за Шанин-Манин и т.н.т. кури-феи :D
Поздрави и Само така..... :D !
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”