Халкидики през зимата

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Халкидики през зимата

Мнение от za4o75 »

Ами август и септември сигурно не можеш от брега ама сега приближават брега,особенно на места с голяма дълбочина близо до брега.Оня ден са минали доста едри пред мой приятел,дострашало го да им хвърли "ще ми остане само дръжката на макарата" ми вика!Биле са поне 3-4 пъти по-големи от карвунито на Наско.Също понякога влизат в близост до рибарници и правят големи поразии.Видях една извадена от такова място 250-300кг,на тая и аз няма да и хвърля!
nasko.boianov
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Дек 19, 2011 0:15

Re: Халкидики през зимата

Мнение от nasko.boianov »

Kолега pepericos що се отнася до скороста на влачене за туна ,тряабва да е между 8 и 12 км. в ч . в зависимост от примамката кояато ползваш и задълвително флурокарбонов повод/5-10м/
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Халкидики през зимата

Мнение от promarine »

Рибата от снимката на колегата е от вида дребен тон (Euthinnus alletteratus), който достига максимум до 9-10 кг.
Лови се основно на тролинг на плиткогазещи воблери, чепаре, силиконови примамки, като най-често се хващат риби до 1 кг...
Големите риби тон, които се въртят около развъдниците са от съвсем друг вид - Thunnus thynnus, отделни екземпляри от който могат да достигнат над 450 кг.
....
www.plodex.eu
....
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”