Бавария - предизвикателството риболов.

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Това е скрипта който си закупи всеки участник в началото на курса. В папката има около 500 страници.
Изображение
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от MapuaH »

Мдам, не е лесна работа изкарването на един такъв курс, а още по-малко изпита !!!
Когато живеех преди време в Германия много се зачудвах дали да се пробвам, но така и не реших :)

Трудни са нещата, но затова хората имат такова богатство и разнообразие. Защото се учат на човещина към природата.

Успех колега !!!
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от nissana »

Ееееееех спомени.В тази Бирарийка бях преди 2 години,но имаше сериозна среща на антикварите.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

След ледената епоха продължила близо 2 месеца, днес сутринта в 8:30 баварско време температурата беше 9°С. Съвсем скоро ще се осъществи атака на някой водоем.
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от starlight »

Ми хайде де :) Време е да гледаме рибки.

ПС. Мерси за темата. Мисля че всички научиха нещо от нея :)
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Здравейте колеги,
днес след почти 2 месеца от началото на курса и 7 недели прекарани в бирарийката се състоя изпита за риболовни билети в Мюнхен. Изпита се проведе в 2 зали в помещенията на Ludwig-Maximilians-Universität.

Снимка на залата в която бях аз, за съжаление другата не можах да я снимам:

Изображение

На излизане от изпита ни навряха някакви листовки на единия от рибарските магазини в мюнхен. Имаше добри чадъри с диаметър по 2.20м за 10 евро и ние се засилихме със скоростта на диво бенгалско говедо.
(говоря в множествено число, защото колегата bono ми е съзаклятник в начинанието)

Магазина е двуетажен и стоката вътре е основно за шаранджии и спинингари.

Първи етаж на магазина:
Кътчето с дрехите и обувките
Изображение

Дрехите са ми в гръб изглед към макарите(намират се зад щендерите с пръчките)
Изображение

Втори етаж на магазина

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук bono инспектира чадърите:

Изображение

Най-впечатляващото за мен в магазина беше един аквариум в който можеш да си пробваш блесните, воблерчетата и всичкото силикон, метал и дърво което виси по рафтовете
Изображение


и ето тази макина дето си я закачаш на колана и докато газиш из водоемите можеш да я отвориш и да извадиш нужното от нея само с една ръка.

Изображение

В едно междинно пространство между двата етажа(което не е никак малко) са шаранджийските палатки, легла, столове, сакове, а също така и доста захранки, пелети, топчета, миризми и всичко което разтуптява сърцето на шаранджията и го кара леко да се препОти. От там обаче няма снимки :(

Резилтатите от изпита ще доидат след 4 до 6 седмици по пощата. Надявам се до тогава да имаме възможност да пориболовстваме в съседните държави.
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от С.Върбанов »

Имат магазини хората ............
КСР - Стара Загора
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от bai ves »

:lol: И други неща си имат, ама ние знаем :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от ecoplast »

абе даже и риби си имат :lol:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Здравейте колеги,


днес имах близка среща от препечен вид. :D В смисъл, че човека който срещнах беше супер печен. Без следа от високомерност и/или надменност, изключително земен и нормален...

Та историята от начало ...
В едно баварско селце нaрeчено Дорнванг, в селския двор е преградена една част от плевнята и е направена на малко магазинче за рибарски такъми. Собственика е доста забъркан с отбора Браунинг Бавария и днес бяха организирали "изложение". Поканен беше не кой да е, а самият Bob Nudd (наричан от колегата bono - "Свети Свети чичо Боб").

Изображение

Пристигнахме към 9:00 сутринта и директно в двора пред плевнята. Влизаме и го виждаме седнал на платформата, пред стойка с 6-7 щеки (разбира се Браунинг). Стоя аз до щеките и цикля .... Как да го заговоря сега този човек, да го питам нещо, да помоля за снимка и автограф... доста неудобно ми беше.

Тук съм още във фаза циклене и се правя на ощипана булка!!!
Изображение

Ами проблема се реши сам. Нямаше нужда да правя каквото и да е, като видя погледа ми на гладно циганче пред витрината на сладкарница, "Свети Свети чичо Боб" се усмихна, стана от мястото си и ми предложи да седна и да пробвам щеките. Първа реакция :shock: яйца на очи (по-точно очи на яйца). Втора реакция - мазна усмивка от ухо до ухо и команда през рамо към колегата bono СНИМАЙ!!!!

Сменяме си местата с bono.

Изображение

След фотосесията и кратък разговор на тема щеки(каква имам аз, той кои щеки ползва, цени, топсети и т.н.) пообиколихме скромното изложение, закупихме си някоя и друга дреболия, между които и по една шапка и се изстреляхме със скоростта на диво бенгалско говедо обратно в посока щанда с щеките за по един автограф.

Пристигнали там двама колеги задаваха въпроси на тема фидер и ние активно се включихме в ролята на публика. Нямаше проблеми да се задават всякакви въпроси. Докато отговаряше, отговорите на някой от тях бяха онагледени като показваше и самия монтажа за който говореше в момента.

Изображение

Изображение

За мен останаха доста снимки, шапка с автограф и спомен от една незабравима среща(тайничко се надявам да не е последна :D).

ПС: Бяха му зачислили доста екзотична преводачка, както се вижда на някои от снимките.
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от С.Върбанов »

Ех хубав човек сте срещнали :D завиждам благородно :wink:
КСР - Стара Загора
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Здравейте колеги,
чудих се дали да не пусна нова тема, но реших да не оспамвам излишно форума. Причината за колебанието ми е както географска(нерде Бавария, нерде Айндховен), така и единичния и спорадичен излет който се състоя през изминалия удължен УЙкенд - Петък до Понеделник. Както споменах в предното изречение, излета се състоя в братска Холандия(братска, защото явно всички се възползват/ме от предлаганите легално леки наркотици и са доста спокоен народ). За 4 дни, никой не натисна клаксон, не се пререди, подвикна, препсува или показа комбинация от 3 пръста с преобладаващ среден, а там движението се извършва по доста тесни улици, които на всичкото отгоре са и доста пренаселени с колелета и скутерчета.
Освен туристическата имаше и планирана риболовна част и тя се състоя на 2 изкуствени водоема и един канал. Ще го карам по хронологичен ред:

Петък: Пристигане в Айндховен и закупуване на нужните разрешителни, стръв под формата на бели червейчета и царевица и захранка. Обратно в хотела и набелязване на възможните водоеми за риболов. Тук трябва да кажа, че това набелязване не можеше да се направи по-рано, защото не знаехме за кои водоеми са разрешителните които ще си купим.

Събота, Водоем 1 - сравнително "стерилно" изкуствено езеро с дълбочини от 2-3 метра до 10-12 метра. Пристигнахме сутринта и заварихме доста шаранджий, някои от които бяха нощували на водоема. Заприказвахме се с единия на нещо смесено между английски, немски и мааалко холандски и стана ясно, че във водоема се подвизават основно шарани, големи платики и щука.

Доста позитивно настроени разпънахме целия панаир и след около 45-50 минути захранкaта беше намятана във водата въдиците след тях и чакането започна ....
Изображение

и свърши след около 4 часа без дори да клъвне. През това време сменихме начина на риболов(щека, мач) и пробвахме на царевица и бели червей. Захранката беше набъркана от един пакет ван ден йенде 2кг, пръс, съвсем мааалко от някаква смес(без марка) с едри частици и малко от белите червей.

Изображение

Събота, Водоем 2
След като през цялото време не се случи нищо, сменихме водоема с друг от подобен тип. Резултата беше подобен, само гледката малко по-различна. Тук не хвърляхме много от захранката и наблегнахме на царевицата, за да привлечем някой и друг шаран... безуспешно.

Изображение

Толкова не кълвеше, че дори си изпробвах опцията за панорамни снимки на новия телефон.
Изображение

Неделя, Канала

Всичко като по учебник. Пристигаме, захранка, разпъване на цирка, чакане известно време ... кълване ... бабушка ... второ изтичане ... пак бабушка, мисъл в главата ми - СКЪСААААХМЕ ГИ. Да ама не, рязко спиране на това което току що се опита да започне. Нито на мен, нито на колегата bono клъвна в следващите 2 часа.

Изображение

Изображение

Бабушките които хвана bono

Изображение

Решихме, че смяната на водоема няма да донесе никакъв успех и се маскирахме на туристи за останалата част от деня. Оставащото време от престоя прекарахме в разходки, снимки, боулинг и заведения. Типично туристически занимания, които не биха трогнали рибарското сърце.

ПС: Интересното е, че и местните колеги ловиха с подобен на нашия успех, както по каналите така и на езерата.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от outsider »

swyfti написа: ПС: Интересното е, че и местните колеги ловиха с подобен на нашия успех, както по каналите така и на езерата.
В такъв случай ви е простено :mrgreen:
Благодарско за снимките , и не се отчайвайте. Докато четях репортажа се сетих за нещо - не знам дали си информиран , но внимавай с мача в Холандия : прашките са забранени и глобяват яко :idea: , ако инфото ми е точно.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от krasimir »

swyfti написа:...Влизаме и го виждаме седнал на платформата, пред стойка с 6-7 щеки (разбира се Браунинг)
На хубав човек ще случили! :D А кажи нещо за щеките, имат май хубави нови модели? Z9 пробва ли я? как е - строй, тегло? :)
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Нямам много впечатления от щеки, при положение, че до момента съм държал всичко на всичко 3 щеки основно от нисък клас или стар модел(Shimano Allround Technium, Colmic 207 и Shimano Beastmaster Competition - модел от 2005-2006) и миналата седмица беше първият ми риболов на щека в живота ми.

Moга да кажа, че всичко започна от Z12 :shock: това нещо е толкова леко, че като го хванах и имах чуството че мога да го подмятам като 5 метров директен телескоп. Също така и доста стегнато, направо изпънато като конец. От там надолу до Z4.5 ги пробвах всичките и съответно качеството спадаше. Щеките ставаха по-тежки и провисваха все повече. Мога да кажа, че Z4.5 беше доста по-добра от моята Shimano Allround Technium.

Z9 беше незначително по-тежка и отпусната от Z12, но както виждаш основата ми за сравнения е нулева.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”