Бавария - предизвикателството риболов.

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Преглеждам темата и няма как да не ми направи впечатление, че всяка година по това време пиша следното изречение.
"На рибите им се е*е и не им се яде"

От тук нататък се сещате какво следва...
Тази седмица бяхме по-рано под електроцентралата, захвърлихме и 4,3425 минути по-късно ... не се случи нищо!

Ние обаче си деистваме на принципа "тъпо и упорито" и някъде към 11:00 (боно е извадил една платика 700-800 грама, а аз в "навалицата" от платики на боно :lol: съм извадил 2 бабушки) на боно му кълве нещо така по-кефалесто, по-мъздругесто. Оказва се че е хубава мъздруга

Изображение

Следва си затишие, аз само прехвърлям фидера през 5-6 минути. Вадя една бабушка на търмък. Явно гадовете се въртят там но не им е до храна.


Неусетно вече е 14:04 и решаваме че след 20-25 минути си тръгваме. В 14:28 аз гордо заявявам, че замятам за последно и започвам да събирам. Боно прави същото(да не остане и той по-назад) и почти едновременно ни кълве. Аз видях хубава платика, но се откачи малко преди да я мушна в кепа. Колегата обаче успя да хаване неговата.

Изображение

Снимка и на кантарчето(-330 грама за главата)

Изображение


Сещате се, че това не ни беше последното замятане :fish1: но последвалите не донесоха нищо. В 15:04 похапвахме сладолед, след като слунцето доста ни понапече!

Другата седмица ще пропуснем ходенето на електроцентралата, но за сметка на това сме за щуки. Няма как да откажа!!! :shock:
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от colorcore »

Браво колегите! Пак сте разцепили рибоците! Наслука все така!
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от Welsmeister »

Здравейте другари!

Предстои ми съвсем скоро служебен престой в района на Дегендорф за около 1 месец. Аз че ще ловя, ще ловя :) , но ако има и други колеги в региона нека пишат, нека се видим. Ще ми е драго. Отдал съм се само на спининг.
P.S. Местният възложител ми бе казал, че негов приятел "стопанисва" някаква отсечка от Дунав наблизо. А аз му отговорих, че на тази тема не разбирам от шега и ще му напомня като се видим ;)
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Здрасти колега, с брата сме "под вода" до 10.10 и няма да можем да участваме в приключения. След това ако си още тук може да измислим нещо.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”