Бавария - предизвикателството риболов.

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

@outsider: Благодаря за инфото колега. Относно Холандия мога да кажа, че изчетох доста за правила, забрани, разрешителни и т.н. точно защото не ми се искаше да плащам солените им глоби.
Пример: Ловиш на бели червейчета - няма грижи, ловиш на шаренки такива - глоба до 200€ + евентуално конфискуване на въдици.

Това с прашките ми е убегнало. За късмет никой не ни провери през тези 2 дни.
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от krasimir »

Колеги, какви са тези "простии" и забрани, ако мога така да се изразя? За прашките разбирам - може би е някакъв парк и ги е страх да не се наранят случайно минаващи хора с тежка топка с глина тере де ривиере, предназначена за ваглер на 50м :lol: ОК, ама да не се лови с шарен червей? :roll: :roll: :roll: :o
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от ecoplast »

доколкото разбирам, трябва да се ползва белина за червеите....иначе 200 еврооо :roll:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Такаааа идеята с прашките е следната - Закона в холандия третира тези "уреди" като оръжие!!! Глоба от няколкостотин евро, а може и до затвор да се стигне. Самото притежание е наказуемо(тук се кръстя 3 пъти, плювам през рамо и заключвам пръсти, защото с колегата bono имахме по 2 броя всеки) а не само използването им.

За шарените червейчета обяснението е, че оцветителите с които ги правят червени са канцерогенни и тъй като попадат индиректно в човешката храна(червейчета - риби - хора) са забранени.
bono
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 12:58
Риболов: На плАвка

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от bono »

Е как да не са оръжие, особенно тая drennan pole caty. Ми тя дупчи бронебойна жилетка с коноп, да не говорим ако сложиш кукуруз вътре. :twisted: :lol: :twisted:
ТОПНИ ТОПНИ
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от krasimir »

bono написа:Е как да не са оръжие, особенно тая drennan pole caty. Ми тя дупчи бронебойна жилетка с коноп, да не говорим ако сложиш кукуруз вътре. :twisted: :lol: :twisted:
Разсмя ме искренно. :D Благодаря и за информацията за щеките! Ясно е, че топ модела, ще е най-хубав. Ценовата граница обаче от 4-5 хиляди лева за топ щека у нас все още си е мираж за много редови риболовци... :?

Иначе хората си имат закони и си ги спазват - и хич не им дреме. Така и трябва в интерес на истината... Интересно ми е как хранят на дистанция на мач - с карп лодка с дистанционно ли? :lol:
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от outsider »

krasimir написа:Интересно ми е как хранят на дистанция на мач - с карп лодка с дистанционно ли? :lol:
От ръка , като за щека - обаче ловят на 25 метра. Тези , които си правят труда де - както ми каза Шендъл , " има хора , които са топ-състезатели , обират винаги парите , и НЯМАТ ЩЕКИ" :wink: :idea:
Подозирам че и мачове нямат , нали се сещаш - развратени и осакатени типове , както би казал с пълно право колегата Венелин Радушев... :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

@красимир: на първия водоем в събота имаше 2-ма шаранджии с лодки с дистанционно управление, останалите замятаха дънни въдици. рибраи с мачове не видях, така че, това със захранването на 30-тият метър например си остава загадка за мен.
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от krasimir »

Значи редовия мач риболовец си ходи с 2 шаранджийски пръчки и около 5м PVA торбички. С едната хвърля маркер за петното на мача, другата хвърля 5кг захранка под формата на стиски във PVA, после вади и продължава с мача. :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Сори, ама не се сдържах. Сбъркана работа. :fish1:
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от outsider »

krasimir написа:Значи редовия мач риболовец си ходи с 2 шаранджийски пръчки и около 5м PVA торбички. С едната хвърля маркер за петното на мача, другата хвърля 5кг захранка под формата на стиски във PVA, после вади и продължава с мача. :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Сори, ама не се сдържах. Сбъркана работа. :fish1:
Тц. В Холандия редовния мач риболовец лови на фидер :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от Венелин Радушев »

outsider написа: От ръка , като за щека - обаче ловят на 25 метра. Тези , които си правят труда де - както ми каза Шендъл , " има хора , които са топ-състезатели , обират винаги парите , и НЯМАТ ЩЕКИ" :wink: :idea:
Подозирам че и мачове нямат , нали се сещаш - развратени и осакатени типове , както би казал с пълно право колегата Венелин Радушев... :mrgreen:
Със серкме още повече ще хванат, пък както са я подкарали, скоро и тях ще разрешат на състезанията си. :lol: :lol: Пък му вземи фидера от ръцете, дай му мач...... ще си проличи дали и колко е осакатен. Е хубаво, Холандия е ветровита, още едно предимство за фидера, какъв е резултатът?
outsider написа:топ-състезатели , обират винаги парите , и НЯМАТ ЩЕКИ" :wink: :idea:
Подозирам че и мачове нямат
:? Дали не потвърждаваш думите ми, които осмиваш?
Всъщност нямам нищо против фидер риболова, само изтъкването му като "неделима част от съвременният мачов риболов".....
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от outsider »

Венелин Радушев написа: Дали не потвърждаваш думите ми, които осмиваш?
.
Хич даже не ги осмивам , Венелине - до известна степен съм съгласен с тях. :idea: Имам предвид , че макар и фидера да има много и най-разнообразни тънкости , които не се виждат на пръв поглед ,подкопава страшно овладяването на мача. :? При холандците нещата са ясни: от момента , в който забраниш подхранването с прашка , мача на състезанията го пиши умрял. Добави към коктейла изобилие на състезания по фидер , или смесени по английския образец , добави платиката като основна риба с която се печели едно състезание , и картинката е готова. Оспамихме на колегата темата , баси...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от outsider »

...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от Венелин Радушев »

outsider написа:......
Не съм те разбрал правилно, прощавай! То остана ли неоспамена тема тази зима.... :lol:
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
bono
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 12:58
Риболов: На плАвка

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от bono »

Тя добре че свършиа зимата, че нямаше да остане неоспамена съседнка. :roll: :fish4: :roll:
ТОПНИ ТОПНИ
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”