FISHING MANIA| НОВИНИ| ОБЯВИ| КАТАЛОГ| АНКЕТИ| КАЛКУЛАТОРИ| ФОРУМ| МАГАЗИН| ТОМБОЛА| инфоПанел
ФОРУМИЗа нас | Контакти | Реклама
* Въпроси/Отговори Дата и час: Пон Ное 24, 2014 6:54

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Яну 24, 2012 21:07 
Аватар

Статус: Offline
Риболов: No pleasure fishing
swyfti написа:
З
@outsider, @bono: колеги, идеята е, че човека няма право да причинява необосновано болка на животните. Това е написано в закона за защита на животните. Следователно ние като рибари трябва да имаме основателна причина да ловим рибата. Практикуването на хоби или удоволствието от самото риболовстване НЕ Е основателна причина.Следователно - Кеч и Релийз е противозаконно по тукашните географски ширини.

Тая работа ми е ясна , тоест знаех за какво става дума , което не прави логиката на феномена толкова желязна , колкото и абсурдна....убиваш рибата , за да не я мъчиш без полза ( едно бодване с кука). :evil: Шибаните ултраекологични движения са зад тази и много други простотии , и за в бъдеще ще страва все по-зле и по-зле.
Това което не ми става ясно е , ЗАЩО при такава законова ситуация , немците все пак ходят за риба? на сила не биха ме завлекли на язовир при такива условия :evil: :evil:

Team Sensas Ligérien 49

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 24, 2012 22:25 
Аватар

@outsider: Toва е законовото положение. Това което реално се случва по водоемите не е точно това което е описано в закона, но доста се доближава.

Моето мнение:
Ситуацията и аз я намирам за смешна и абсурдна. В темата се опитвам безпристрастно да описвам(не знам колко ми се получава), а всеки от вас може сам да си изгради мнение.

Реалността:
Тукашните рибари клечат по брега метнали са по 2 въдици и повече пият бира и се радват на природата отколкото да упражняват риболов. Ако хванат нещо добре, ако не хванат... пак добре. Риболова на леко, който ме интересува мен е развит в граничните области(най-вече с Холандия и Белгия), защото колегите рибари ходят през граница за риба. Това е и причината германците да се представят добре по първенства.
Магазините са заредени основно с шаранджийски, мухарски и спинингарски пособия. Платформи, щеки, мачове и всичко нужно за този вид риболов почти няма, просто защото не се търси. Заради закона, риболова като цяло е доста слабо разпространено хоби(тук сами можете да си направите извода това добре ли е за водата, рибите в нея и картинката около водоемите). В град като Мюнхен с население около 1,5 милиона жители(в работните дни сигурно минава 2 милиона) има цифром и словом 5 (пет) магазина за рибарски пособия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 24, 2012 23:22 
Аватар

swyfti написа:
@outsider: Toва е законовото положение. Това което реално се случва по водоемите не е точно това което е описано в закона, но доста се доближава.
Моето мнение:
Ситуацията и аз я намирам за смешна и абсурдна. В темата се опитвам безпристрастно да описвам(не знам колко ми се получава), а всеки от вас може сам да си изгради мнение.

Споко , споко - напълно разбирам положението , и много се радвам че споделяш с нас как стоят нещата там , продължавай. След горния си пост , се замислих за нещо: как решават проблема състезателите , и през какви вратички се провират? Все пак , на състезание е абсолютно очевидно , че целта на занятието не е да си хванеш риба за вечеря :roll: ...и няма как да си тръгнеш след три риби (надявам се :mrgreen: ) Изключение в правилата ли има за тях , или...?

Team Sensas Ligérien 49

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2012 0:13 
Аватар

Колега outsider, aз съм си споко по простата причина, че като се ядосам се разтрепервам и не мога да си връзвам малките кукички :D недопустимо

Когато тук се правят такива мероприятия не се обявяват като състезания, а като преброяване на рибнaта популация на водоема. Рибата се "брой" и после се връща. Другата опция е рибата да се използва после(животинско брашно, дарява се) и тъй като това не кефи никой от колегите плуФкари, един вид религията им го забранява :wink: , такива мероприятия се бойкотират. Следователно състезанията са основно в съседните държави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2012 1:38 
Аватар

swyfti написа:
Другата опция е рибата да се използва после(животинско брашно, дарява се) и тъй като това не кефи никой от колегите плуФкари, един вид религията им го забранява :wink: , такива мероприятия се бойкотират. Следователно състезанията са основно в съседните държави.

Eeе - успокоих се , отивам дса спя :lol: - не си представях как моите братя по религия са способни на ерес и светотатство :mrgreen: .Лека нощ

Team Sensas Ligérien 49

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2012 7:03 
Аватар

Колеги, не съдете така строго германците, да не забравяме че там законите се пишат от местната власт и трябва да кореспондират с манталитета на местните хора. Щом така ги кефи, така да си ловят. Според мен всички ние ( хуманни или нехуманни риболовци ) , трябва да се поучим от тях в две неща :

1. В писането на закони трябва да участват заинтересованите ( в случая риболовците, а не някой чиновник дето не знае от коя страна се държи въдицата ).
2. Закона, дори и да не ни изнася, трябва да се спазва.

Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2012 9:22 

В Германия, като победена държава във ВСВ се извършват всякакви експерименти и е най-яко мачкана от зелената мафия!! Само, като си спомня за смешника Йошка Фишер "вожд" на зелените издигнат до вице канцлер и ми става тъжно!! Фиаското с АЕЦ-ли на изток от Рейн и растящите като гъби на запад от Рейн, къде е безопасноста от АЕ тогава в Европа???
Новият хит на зелената мафия, защото перките и фотоволтаиците се изхабиха в общественото пространство (0,73 лева за KW/h без ДДС :wink: ) сега иде ред на: http://fermer.bg/news/3462/1/shte-izmes ... -2012.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2012 12:27 
Аватар

Без значение от цвета зелени, червени или турунджави. Риболова няма как да го забранят. Ти гората можеш ли да я спреш да се разлиства?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2012 16:27 
Аватар

swyfti я кажи в кои магазини има по-интересни блеснета, воблери и други такива дрънкули. Утре и другиден съм в Мюнхен пък за два дни имам само 1 среща и все нещо трябва да правя :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2012 17:03 
Аватар

@minkata: колега имаш ЛС.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2012 21:55 
Аватар
Търговец
Търговец

Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Д Пенев написа:
В Германия, ...
Новият хит на зелената мафия, защото перките и фотоволтаиците се изхабиха в общественото пространство (0,73 лева за KW/h без ДДС :wink: ) сега иде ред на: http://fermer.bg/news/3462/1/shte-izmes ... -2012.html

Надявам се тази статия да е шега. :shock: :(
В противен случай, министър Найденов трябва да е по-малоумен и от неграмотника, който е написал самата статия.

P.S. От утре, ядрените инженери да грабват брадвите и право в гората. Каква е тая невъзобновяема атомна енергия, като имаме толкова дървесина :!:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2012 9:42 
Аватар

:idea: :idea: :idea: Ne samo e tupo napisano i ima greshka!!!!... Ami pokrai sanitarnata se4 she otide vsi4ko naokolo... Tupi, tupi , 4e i prosti. Ot taq sanitarna se4 pokrai rekite, sega si imame ploski kanali. Korigirani reki, prirodata shte ni koregira nas. Ama iskam v selata da mrat ot glad, da otidat i da gi potroshat v Sf. Nekadurnici.......

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2012 11:37 
Аватар

bai ves написа:
:idea: :idea: :idea: Ne samo e tupo napisano i ima greshka!!!!... Ami pokrai sanitarnata se4 she otide vsi4ko naokolo... Tupi, tupi , 4e i prosti. Ot taq sanitarna se4 pokrai rekite, sega si imame ploski kanali. Korigirani reki, prirodata shte ni koregira nas. Ama iskam v selata da mrat ot glad, da otidat i da gi potroshat v Sf. Nekadurnici.......

@Баи Вес: много си прав колега. Хората сме се самозабравили(без значение националност и религия) и се мислим за по-силни от природата. В някакъв момент тя ще ни коригира с един удар - рЕзко и без предупреждение. Надявам се само тези които останат (ако изобщо останат) да си вземат поука и да се държат по-прилично :evil:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2012 12:53 
Аватар

Zashtoto znam kavo ,,beshe,, reka Qntra predi 20 godini, zashtoto po zlatarica na 10 godishen sum pravil po nad 150 kefala na buldo, kato imashe ribi nad 1 kg. Zashtoto reka Veselina beshe pretupkana s ribi hvurlqshti haiver+ tolstolobi pod senkite. Sega..... koito hodi po tezi mesta da kaje na kavo prili4at rekite . Se4 i se4..... a kude da si hvurlqt ribite haivera, kude da se kikinijat nasred jegata, kude da gonqt na svoboda malkite ribki....rabota ima da se vurshi ne samo sreshtu tokadjiite i mrejarite, ami trqbva i ton pari v masivna durvesina da se investirat. KAto iskat evtino ima burzo rastqshti Kanadski dub i oshte vidove shirokolistni durveta.... Pokrai taq se4 samo buze i kopriva ima. Nqma li koi da kaje i tova??? Shte se4ali... Shtoto Gurciq ni kupuva durvesinata na palenca ot TIR-ovete pred domovete im..... shto te ne sekat tehnite Rodopi? Tuk 4astnika zabogatqva ot tova i preska4a zakonite za da otse4e pove4e. Bai Mangal se4e, podsi4a i se vrushta sled rabota da se4e pak... :idea:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 05, 2012 22:07 
Аватар

Здравейте колеги, след като мааалко се поотклонихме от темата, аз забравих фотоапарата минлата седмица и доволно ме домързя да пиша идва време и за малко снимки от курса.

Първо ще започна с мястото. Разбира се, че в бавария курса ще се състои в бирария. "Бирарийката" е на една от мюхненските пивоварни - Paulaner.

Изображение

Изображение

Изображение

Намира се точно до пивоварната, предполагам, че има директен тръбопровод от казана с бирата :twisted:
Изображение

Освен че е доста голяма има и скромна градина за летните месеци.

Изображение

Залата за курса събира над 200 човека по думите на организаторите.
Изображение

Днес матрЯла беше свързан с третирането на улова - от откачане на рибата от куката до чинията. За целта освен прожектора с диапозитивите.
Изображение
Изображение

направиха и този допълнителен "тезгях"
Изображение

и това което се случваше на него, се показваше на голямата стена.
Изображение

В почивките имахме възможност да видим рибите "на живо".
Изображение

А също така и подробно да разгледаме вътрешната част на един шаран. Като всички органи бяха "надписани"
Изображение

За любителите на бирата - Витрина с чашки.
Изображение

Лявата е за бяла бира и събира само 3 литра(мисля, че Камениаца са пускали подобна бира, която се е казвала пшеничено, нефилтрирано или нещо такова). Аз лично такава бира не съм пил в България. Дясната е халба за светла бира и събира само 2 литра.
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа