РИБОЛОВ НА АНТАРКТИДА -ЧАСТ 3

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
Mi6o
Мнения: 158
Регистриран на: Сря Май 02, 2007 10:50
Местоположение: София

РИБОЛОВ НА АНТАРКТИДА -ЧАСТ 3

Мнение от Mi6o »

Здравейте колеги,

Не съм си и помислял,че ще пиша трета тема за риболова на Антарктида.
Но живота продължава да си играе игри с мене и макар ,че бях решил
Вече да не ходя на експедицийте ето че пак се наложи и моя милост пак
Стегна багажа.
Всичко започна така.

Изображение

Датата е 2 ноември и с полет до Рим нашата скромна група от 9 човека тръгна на
Дългото пътуване което от Рим продължи с 13 часов полет до Сан Пауло ,а от там
След престой 3 часа продължихме още 5 часа до Сантяго.Да ви призная доста изнервящо е и да е живо и здраво уискито с което се бяхме заредили та не скочихме от самолета.Там останахме 12 часа на летището разбира се подкрепени и вдъхновени от съответната доза и поехме на следващия 4 часов полет до Пунта Аренас.Слава богу тука имахме няколко дни престои за пазаруване на някои продукти за хапване и пииване и на 10.11.11 се качихме на бразилския военен самолет Херкулес и поехме към съседния на нашя остров с гръмкото име Кинг Джордж


Изображение

Изображение

Където ни чакаше аржентинският кораб Адмирал Максимилиано.
След 2 отегчителни дни на кораба защото пътя е 5 часа но лошото време и силният вятър не позволяваше да дигнат хеликоптерите най-накрая ня 13 ноември стъпихме на родната антарктическа земя и се започна с хамалогията по отварянето на базата.

Изображение

Чесно доста сняг се покопа и да са живи и здрави младите дихатели и докторето ,че ветераните щяхме да берем е много яд.
Като споменах докторето искам да обърна по –особено внимание на тази личност.Още по пътя стана на въпрос ,че е чел за риболова на антарктида и след като се разбрахме че аз съм въпросната личност писал тези небивалици Цецо /така се казва доктора/ сподели че си носи въдицата.Тогава още не знаех какво ме очаква.То нашето докторче се оказа невероятен човек.


Изображение

Запален ама много запален риболовец, голям ловджия, експерт по мезетата и ракииката.Като доктор по добре ,че не мога да кажа твърде много защото за добро не му се отдаде да върти скалпела освен да тренира от време на време върху няколко десетки кила риба или прекрасно аржентиско телешко месо.
Но да не разводнявам темата след първата буря се появи пролука от 2 часа и веднага с Цецо се оказахме на скалите с въдици в ръка.След половин час на доктора му се осмихна късмета и първата рива беше в ръцете му.Видях в очите му много адреналин ,но си заслужава защото след малко повтори усреха си.Аз си останах капо но не се притеснявах защото знаех какво ги чака горките нутотенийки.Тука да кажа ,че от брега монтажа е 18 мм. плетено влакно, кука трайка номер 1 или 2 и стръв пресно кърваво телешко месо.От лотката разликата е ,че вместо плувка се слагаекно поголямо олово и касапницата почва.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Та след първите рибки които още същия ден бяха превърнати в невероятна чорба се заредиха пак трудови дни и след около седмица направихме втори риболов този път в компания с моя колега Божо и тука вече всички се разписахме с по няколко рибета .За съжаление мене ме натисна доста работа ,но докторето подържаше рибата на трапезата като периодично ходеше сам или с някой мераклия без работа в момента.
Най-накрая извадихме и лодките здлобихме ги направих профилактика на моторите и след няколко дни дойде дългоочаквания ден да излезем с лодката.

Изображение

Много е трудно с лодката да се уцилиме защото днити които морето е спокойно се броят на пръсти а и аз трябва да нямам аварии за да мога да я карам .

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ние си ходим с малкия червен зодиак който е авариен а с голямия си ходят на работа учените.
И така в деня Х аз доктора и ренгеноложката Милена която е учен в един биоложки проект в който влизат и рибите се метнахме на лодката и макар ,че времето беше много мъгливо и студено морето си го биваше и влезнахме не много навътре и като достигнахме 10 метра дълбочина пуснахме котва да пробваме на едно от дашните места.И вярно си е дашно защото с първото ми пускане на влакното още с достигането на дъното преди да повдигна малко стръвта ударът последва и първата риба пое своя поход към повърхността.В тово време Цецо разпъна една въдица на Милена на която беше вързал едно чепаре от три куки и тя съвсем безцеремоно извади три риби наведнъж.Оказа ,че аз съм си забравил клещите и се наложи Цецо да ги откача.Завалията първите 20 минути си прави само това да откача риби докато не му писна хвърли клещите и ми взе въдицата да хване и той няколко рибета.При това изобилие станахме манджий и сложихме още по голями куки с цел по голями риби и с тайната надежда да излъжем и някоя ледена риба.Е ледена нямаше но размера се увеличи и Милена започна периодично да пуска по дребните .


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След 1,30 часа трябваше да излизаме ,че мене работа ме чакаше с генераторите и тримата акостирахме.Не гледахме колко сме хванали но бяхме взели само една кофа и намерихме един найлонов чувал в лодката другата риба беше по дъното на лодката.Като се качихме на базата рибата се оказа три кофи около 50 кила и сме върнали не по-малко от 30 кг. Ето и фактите.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Лошото предстоеше. Тази риба трябваше да се изчисти.А честенето биш доста бавна работа защото Милена си вземаше ханителни проби от всяка риба .Но и това мина и след като похапнахме обилно останалата я обезскостих и наложих в марината.Повярвайте имахме след една седмиса прекрасно мезе.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И така дните си минаваха Цецо периодично я преслушваше от брега а аз покрай всички технически проблеми не разбрах кога стана 4 януари и кораба доиде да ни вземе.
Да не ставам отекчителен спирам а с някой като се видим на сбирките ще доразкажа както и на всеки който има въпроси за сега чао от мен.
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: РИБОЛОВ НА АНТАРКТИДА -ЧАСТ 3

Мнение от С.Върбанов »

Хубави лихнуси сте натръшкали в тоя студ.
КСР - Стара Загора
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: РИБОЛОВ НА АНТАРКТИДА -ЧАСТ 3

Мнение от LVitchev »

Баси,завиждам Ви благородно за ходенето на това девствено място,много готин разказ а и рибите доста.Да сте живи и здрави и пак да отидете :wink: :fish5: :fish5: :fish5:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: РИБОЛОВ НА АНТАРКТИДА -ЧАСТ 3

Мнение от Marco Polo »

Мишееее... Липсваш ми!
Много здраве на групата! :D
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
nasko831
Мнения: 88
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 22:36
Местоположение: plovdiv
дал Браво: 69 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: РИБОЛОВ НА АНТАРКТИДА -ЧАСТ 3

Мнение от nasko831 »

Много интересен репортаж колега , поздравления :)
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: РИБОЛОВ НА АНТАРКТИДА -ЧАСТ 3

Мнение от С.Върбанов »

Marco Polo© написа:Мишееее... Липсваш ми!
???
КСР - Стара Загора
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: РИБОЛОВ НА АНТАРКТИДА -ЧАСТ 3

Мнение от Marco Polo »

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 39#p228439" onclick="window.open(this.href);return false;

Мишо ми е стар приятел, не сме се виждали от доста време. ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: РИБОЛОВ НА АНТАРКТИДА -ЧАСТ 3

Мнение от beis »

Мишо изкефиме много с тоя репортаж. :)
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: РИБОЛОВ НА АНТАРКТИДА -ЧАСТ 3

Мнение от RIMOHIT »

Голямо благодаря. :!:
hobie revolution 13
s4etovod
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 18:16
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: РИБОЛОВ НА АНТАРКТИДА -ЧАСТ 3

Мнение от s4etovod »

Еййй какви българи има.а.а.а, тва ...чак на другата страна на земята чак...цъ.цъ :fish3: :fish7: Браво,Браво
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: РИБОЛОВ НА АНТАРКТИДА -ЧАСТ 3

Мнение от Ivan VP »

Евала Мишо! :D :D :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: РИБОЛОВ НА АНТАРКТИДА -ЧАСТ 3

Мнение от quietriot »

Мише май е време за една софра при Сашо сома примерно :wink:
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: РИБОЛОВ НА АНТАРКТИДА -ЧАСТ 3

Мнение от jagger1 »

Преди да напиша поста си, излязох на терасата за малко, за да почувствам ледената обстановка на репортажа. После много бързо се прибрах и разгледах отново снимките. Ние казваме супер, супер, ама вие си знаете при такива условия как се лови :D. Великолепен репортаж. Чрез него и аз попаднах за малко там. Благодаря.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: РИБОЛОВ НА АНТАРКТИДА -ЧАСТ 3

Мнение от bai ves »

:P Ohaaaaaaa, divo, prekrasno i 4udesno si prekarvate! Nasluka! :D
Аватар
Mi6o
Мнения: 158
Регистриран на: Сря Май 02, 2007 10:50
Местоположение: София

Re: РИБОЛОВ НА АНТАРКТИДА -ЧАСТ 3

Мнение от Mi6o »

quietriot написа:Мише май е време за една софра при Сашо сома примерно :wink:
Знаеш винаги съм готов само да решим кога ,че редовната дата вчера я изпуснахме. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”