Спининг в Щутгарт ...

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
firesnow
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 17:19
Местоположение: София

Спининг в Щутгарт ...

Мнение от firesnow »

Здравейте колеги, бих искал да попитам дали някой знае как стои въпроса с риболова в Германия и по-специално около Щутгарт. Макар и не много сигурно все още, има вероятност в началото на лятото да ме изстрелят за 2 седмици там. Как се придобива лиценз за риболов, къде и какво може да се лови там на спининг ...
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Re: Спининг в Щутгарт ...

Мнение от ninja »

Aко в Badem-Wurttemberg е като в Бавария - наблягай на бира и вурстчета :)

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 14&t=49869" onclick="window.open(this.href);return false;
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
firesnow
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 17:19
Местоположение: София

Re: Спининг в Щутгарт ...

Мнение от firesnow »

ninja написа:Aко в Badem-Wurttemberg е като в Бавария - наблягай на бира и вурстчета :)

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 14&t=49869" onclick="window.open(this.href);return false;
То май няма да имам друг избор :?
firesnow
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 17:19
Местоположение: София

Re: Спининг в Щутгарт ...

Мнение от firesnow »

Човек може да си помисли че риболова не е много популярен ... поне в този град. Оказа се че дори (може би) няма и риболовни магазини там. До като се мотках из града след работа, не видях нито един ... Попитах в един оръжеен дали случайно не знаят и отговоря беше трагикомичен, човечеца рече че бил чувал за някакъв в покрайнините на града ... без коментар :) Все пак ми се искаше да видя какво продават и ползват арийците :lol: ... но уви! Последния ден един от колегите там каза че бил ходил 1-2 пъти с негови познати, но излета бил тип шаранджийски и той не можел толко да пие ... явно у щутгартско нема да се спинингува, е поне аз де ...
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Спининг в Щутгарт ...

Мнение от bai ves »

Има раздел за чеждестранен риболов, мой ме бъркаш мен, ама и други ще се объркат. Покрай тебе.
firesnow
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 17:19
Местоположение: София

Re: Спининг в Щутгарт ...

Мнение от firesnow »

bai ves написа:Има раздел за чеждестранен риболов, мой ме бъркаш мен, ама и други ще се объркат. Покрай тебе.
:oops: Моля да ме извините, избрал съм неправилното мястото!
Та за раздела си прав, но за останалото ... чак и аз не те разбрах ... ;)

Моля модераторите да изтрият темата или да я преместят във "Форум за риби и рибари в странство"
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Спининг в Щутгарт ...

Мнение от bai ves »

Просто да преместят темата, нищо повече. :wink:
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг в Щутгарт ...

Мнение от Zander »

ОК, мести се темата.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Спининг в Щутгарт ...

Мнение от outsider »

firesnow написа: Оказа се че дори (може би) няма и риболовни магазини там. До като се мотках из града след работа, не видях нито един ... Попитах в един оръжеен дали случайно не знаят и отговоря беше трагикомичен, човечеца рече че бил чувал за някакъв в покрайнините на града ...
във Франция също е така - всичките рибарски ( и не само) магазини са в покрайнините на града , в разни индустриални зони. С обикаляне из града нямаш никакъв шанс да намериш рибарски магазин
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Спининг в Щутгарт ...

Мнение от swyfti »

Колега, за да ти спестя четенето на километричната ми тема ще ти напиша най-важното за теб.

В Бавария можеш да си изкараш временен туристически билет за 3 месеца, надявам се и в Баден Вюртенберг да можеш. За да ти го дадат трябва "достоверно да докажеш" че ти е ясно за какво става въпрос. Това става най-лесно като отидеш с някой германец който вече има този кетап и той каже, че ще ходите заедно за риба.

Поздрави и успех с начинанието!!!
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Спининг в Щутгарт ...

Мнение от Алеко »

Става и с показването на българския риболовен билет. Пробвал съм го вече няколко пъти в Северен Рейн Вестфалия. Възоснова на него ти издават карта за гост-риболовец за съответния водоем - гьол или отсечка от река.
Специално за река Некар, която минава там, съм чел много добри отзиви за спининговия риболов.
Ето ти и един магазин:
http://www.angelmarkt-stuttgart.de/
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”