France 2: за риба в долината на Лоара

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Doktor-5 написа: Всичко трябва да ти е под ръка, но за свободен риболов, просто няма факт, който да ме убеди да мъкна допълнителни модули, при положение, че в повечето случаи колата е далечко от мястото за риболов! :roll:
ааа , така да беше казал , ние ловяхме на правилното място! 8)

Изображение

Иначе , организация му е майката - по две линии на совалка , и в три модула мъкнеш цял арсенал.Аз носех към 130 линии , и всичко си се побираше в Рива , без никакви изхвърляния , към които бяха склонни някои колеги - модули , модули , модули.. :roll:
Като се имат предвид цените на Рив :evil: :cry: , ограничаването на модулите до стриктния минимум е много добра идея. :mrgreen:
Те тука са линиите под седалката :idea: ( на мястото на покойното чекмедже - пълен боклук :evil: и единственото слабо звено в стол Рив): брой 8) :

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от stancom »

outsider написа:
Doktor-5 написа: ......... и в три модула мъкнеш цял арсенал.Аз носех към 130 линии ...........
Божеее, боже, а аз си мислен че мъкна сума нещо на излет :roll: успокоих се :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

stancom написа:
outsider написа:
Doktor-5 написа: ......... и в три модула мъкнеш цял арсенал.Аз носех към 130 линии ...........
Божеее, боже, а аз си мислен че мъкна сума нещо на излет :roll: успокоих се :lol:
+ четири класьора с общо 320 повода от 0.12 до 0.18 , и с куки от Н°22 до Н° 10...готови монтажи за мача - към двайсетина , гребени за топ-сетите , странични масички , кофи , най-големия плосък ролер , който бях намерил (Ха!! - сега има един модел на Сенса дълъг 90 сантиметра - ние го иссскаме , любезни! :twisted: ) - а бе , можеш да се успокоиш 8) :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Коце »

Кат свършат сополите по състезанията, кажи две думи за Дебелата Берта! :fish15:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Сополите по състезанията тепърва ще почват :wink:

С тоягата нещата стоят по следния начин: след като ме мотаха от 15 август насам , без да си направят труда да ми отговорят (някакъв си жалък , недоволен клиент...) :evil: вчера ми върнаха парите , и още съм без тояга.
Добре че беше колега от форума в братска Геремания да им се скара малко 8) , че иначе не знам кога щяха да се сетят.Цялата работа е , че Браунинг е приключил производството на търсения от мене модел , ще излизат нови серии , и те така. :lol:
Сега имам два варианта : утре сутринта отивам , грабвам една Daiwa Aqualite, и приключвам въпроса , или 2) поръчвам другаде друга тояга , и чакам да дойде. Обаче изборът след излизането на Браунинг от играта доста се стеснява , и поскъпва...да ти се дореве. :x
Докато още не съм забравил : те това е магазина , който ИЗОБЩО не ви препоръчвам - да не каже някой после , че не съм го предупредил! пълно презрение към клиента , най-непрофесионалните типове , които някога съм срещал:

http://www.raubfisch-jagd.de/login.php" onclick="window.open(this.href);return false;
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

outsider написа: Сега имам два варианта : утре сутринта отивам , грабвам една Daiwa Aqualite, и приключвам въпроса ,
Така и стана. Не без известни трудности открих магазина , псувайки GPS-а като Гордън Рамзи 8) ... някой ден ще помоля продавачите за разрешение да поснимам малко - два декара магазин , от пиле мляко , ама и прясно и кисело. :lol:
награбих Дайвата- първа приятна изненада : независимо от това , че във всичнки сайтове е обявена като 150 гр , на бланка си пише 180... има хора , които не обичат да четат.

Днес станах буквално по тъмно , обзет от ентусиазма да си тествам новите такъми , и излетях от къщи с такава скорост , и още сънен , че не се сетих за фотоапарата... :oops: :?

И като се почна: първо , решен да се пробвам на якото течение :twisted: , разтоварих панаира на едно място , където Лоара си показваше рогата с пълна сила. Огледах с критично око терена , и реших още да не бъркам захранки :wink: , ами извадих кутията с фидерите , и почнах сухи тренировки:

45 грама - с леко махване това отиде на 40 метра , перпендикулярно на течението....и застана успоредно след около 40 секунди. Не ми се вярва изобщо да падна на дъното. :shock:

60 грама...80 грама....100 грама празна хранилка: абсолютно същата история. :shock: :shock: Паве да бях метнал , течението щеше да го отнесе като сламка. Почесах се където не ме сърби , натоварих си такъмите в колата , и минах по моста на другия бряг. :lol:

Забележка: много ми се ще да можехте да видите как се гъне тоягата при вадене на празната хранилка срещу течението :o ...като от платика към две кила. :mrgreen: Добре че взех яка лебедка , и , по съвета на умни хора :wink: , и смених втулките на бигела с лагери.

На другия бряг течението беше доста по-слабо ,и започнах офанзивата с хранилка от 45 гр, на около 35-40 метра. Последвалите събития няма да ги забравя скоро - всичко , което бях научил за ловенето с фидер дотук , отива в кофата за боклук , и почваме наново... нещо като да си ловил със щека с плувки от половин до един грам , и да ти дадат близалка от 50 грама. :lol:
И така , учебната година почна с грамажите на хранилките. Смених какви ли не , но докрая на деня си изясних един основен принцип : хранилка , която се влачи по дъното , не върши никаква работа. За закотвяне имах нужда от 80 гр. Следващ проблем : върха.Най-твърдия връх от комплекта е абсолютно нечуствителен (трябва да е кам 5-6 унции) , та се наложи да спирам , да режа влакно , да сменям върха...Влакното ми скъса нервите - пресукваше се зверски , в резултат на което отстрелях първата хранилка :evil: , и минах на плетеняка : из-не-на-да! С него с първото замятане отстрелях втора хранилка... :evil: Все пак , продължих с плетеняка - радост за окото , внезапно започна да виждам как кошницата се търкаля по дъното , леко кълване , което досега оставаше незабелязано... обаче без шок лидер плетеняка все се опитваше да се преметне през върха , докато накрая успя: трета кошничка. :x :x

И за капак , по едно време последва-цитирам-"Жестрок удар!" :mrgreen: , и добичето ми отнесе повода.... :evil: :evil:
Айде пак на монофила...пресукването го реших донякъде с номера на Коце от темата за флуорокарбона - вирбел между влакното и несиметричния клуп. Щото , щях да забравя , се оказа че при такова течение несиметричния клуп работи най-добре..
А бе - накратко : все едно са ми исипали на масата пъзел от десет хиляди елемента , и за сега само го ровя , и ги сортирам по цветове. Равносметка: една платика около 600 гр,четири ситни платички , и две разкошни бабушки.Едната сигурно отиваше към 400гр. И четири хранилки назад. :cry: :cry:
А риба има...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Коце »

А сега да говорят, че фидера било лесна работа! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Ква лесна работ , брат - тежък физически труд! :lol:
Ей-сега като се разрових да видя как се вързва шок - лидер към плетеняк , стоплих що ми отлетя едната хранилка , голяма съм ливада. :oops: - също разбрах , че плетеняка трябвало да се мокри , и да се навива под непрекъснато напрежение , без помпене...може би и втората щеше да се спаси. А как плавно и меко взеха да мятам към края на излета , Большой Тетр ряпа да яде , бях като герой от "Лебедово езеро". 8) :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Doktor-5 »

:lol: :lol: Ще ме умориш от смях! :lol: :lol:

Ама си е мания фидера, просто поредното предизвикателство! :wink: :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Смешно ти е на тебе - да ме беше видял снощи как вързвам до полунощ възела Бимини , тогава щеше да се скъсаш! :lol: А ако можеше и да чуеш кво псуване падна , докато го вържа.... :mrgreen:
Упражнението: вързване на истински шок-лидер , не като досега , дето си мислех че с един Allbright си готов. Резултата беше потресаващ - добре че навреме се усетих да си омотая с парцал ръцете , иначе при късането на възела щеше да се стигне до кръвопролитие! :shock:
....oще едно парченце от пъзела си отиде на мястото
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Д-р Флекс »

outsider написа:Смешно ти е на тебе - да ме беше видял снощи как вързвам до полунощ възела Бимини , тогава щеше да се скъсаш! :lol: А ако можеше и да чуеш кво псуване падна , докато го вържа.... :mrgreen:
...
E, хайде сега...максимум още една нощ като вчерашната, и насън ще го връзваш този възел, а и останалите от групата :D Минал съм по този път, знам ! :D

ПП както казах, с повишен интерес наблюдавам експеримента с плетеняк на екстраекстраултрахеви фидера ти :D
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Д-р Флекс »

Д-р Флекс написа:

E, хайде сега...максимум още една нощ като вчерашната, и насън ще го връзваш този възел, а и останалите от групата :D Минал съм по този път, знам ! :D

ПП както казах, с повишен интерес наблюдавам експеримента с плетеняк на екстраекстраултрахеви фидера ти :D


Уф, сега се сетих чак, че си ексмухар...тоест, тия възли не са никакво тайнство за теб...взех да загрявам по-бавно и от албански реотан... :roll:
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Ами , до Бимини не бях стигал - ама ти сигурно и Austalian Plait знаеш да вързваш :wink: ...аз го гледах пет минути като спинингист - торен червей :mrgreen: , и се отказах даже да пробвам
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Д-р Флекс »

Не, до Australian Plait не съм стигнал, но ето с какво ще запълвам самотните дни и нощи след 1 октомври (когато свършва сезонът на балканската пъстърва) :D
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Така , така.Хм....Франция е адски хубава страна , да ви кажа. Подредена.Всичко е изорано , засадено или асфалтирано.Едни лозя , едни овошки - красота.

Къде , деба , може човек да копне три кила пръст?!? :lol: :lol: :lol:
Някаси не върви да нагазиш на някой в лозето и да копаш , мисля аз. Айде , за следващия път ще си я купя , ама за днес беше вече късно - щото - (те тука приключваме с увода) , аз за днес бях решил да болонствам. 8) Миналия път оцених мястото като адски подходящо за тая работа , и ето ме днес , въоръжен с Кралусо Боло десет грама , ново влакно Колмиk Формър 0.18 на макарата , и захранка с коноп , жито , царевица и бял... и без пръст . :cry: Дълбочина - към три метра , течение умерено.Ама не толкова умерено , че да ловиш без баласт , Червена Шапчице такава... :evil:

Е , нищо - омесих храната с конска доза ПВ 1 , и се захванах да изтичам без масивно захранване , само по някоя топка от време на време. Риба имаше , но абсолютно не подходящата храна утепа риболова -мисля , че топките се разбиваха ако не при удара с водата , малко по-надолу...
Тая работа закономерно привлече дребосъка , и като се почна едно вадене на осмукани червеи без да видя чукване - страшна работа. :? Разбих се да местя съчми нагоре-надолу , и да правя кви ли не промени в дълбочината - заеби..
Целия резултат от операцията беше една мрянка , две бабушки , две -три платички и два уклея.После гепих фидера за час и половина , с който хванах една платика , и отстрелях още една хранилка (shit!) , и реших че за днес ми стига толкова - и на фидера ме натисна дребосъка , изсмукан червей на всяко мятане , върха едва потрепва...ми не е правен за такива дребосъци.Ще се налага инвестиране в Terre de rivière , то се е видяло.

като порасна иска м да имам къща на те такова място...
Изображение

Брегът е прекалено екстремален за моето столче . Усещам как столчето ще получи благодарности за вярната , макар и не много компетентна служба :wink: , и ще бъде пенсионирано в някой ъгъл
Изображение

Изображение

Хранилките за Лоара Vs. Bretagne . Реших да снимам една от големите , докато не съм ги загубил всичките...
Изображение

Изображение

скромно , скромно... След Bretagne , направо ме е срам да нарека това "платика". да не споменаваме първата ми мряна на френска земя: хората се чудят с кви тояги да си вадят мрените , дето най-малката била три кила :wink: , а аз - като едра кротушка... :mrgreen:
Изображение

Изображение

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”