France 2: за риба в долината на Лоара

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от stancom »

Ице, изчекай да започнат състезанията :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Понякога и на мен ми липсват малко. (МНОГО малко :lol: ).
Има дни , в които ставам с мерак за такъв риболов , па си лягам пак , и изчаквам да ми мине - не отнема много време , както се оказва.. :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Мунчо »

Пътят към ада е застлан с гигантични намерения! :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Мунчо написа:Пътят към ада е застлан с гигантични намерения! :D
:shock: :shock: :shock: ... Венелине , излез от това тяло!
Изображение



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Тъй. До къде бяхме стигнали? След ..доста положителните резултати от края на февруари 8) , следващия уикенд се строихме на същото място с бай Жан Мишел - на същото място , но не при същите условия! Хората се опитваха да карат сърф , майна! :shock:

Изображение

(забележете колко е дълбок водоема :wink: )

Така стоеше карбонов връх от три унции:

Изображение

Екшън! И на всичкото отгоре , ЖМ , който беше застанал на "моето място" от предния път , ме разгроми тотално с най-нормална храница , и без да лови на метод :roll:

Изображение

...добре поне че аз се отбелязах с единствения за деня лин:

Изображение

Мистерията се изясни в неделя (миналата) , когато с двамата ми съзаклятници пак се строихме там : най-лявото място беше заето , от местен пич , който избиваше рибата , ние гледахме. :cry:
И така , лявото място , най-близкото до забранената зона , спира рибите , и всички , които са в дясно , си чоплят носа. Оттам се вдигнахме на другия язовир , който е на 10 км , където ние със ЖМ се заехме да ловим баби в състезателен стил , а Доминик метна метода и се зае замечтано да съзерцава дъждовния пейзаж (няма снимки , щото валеше като из ведро). Резултат - ние със Ж. мишел сме с по 6-7 баби , калибър 60 грама , Доминик с два шарана по кило и една платика от същия размер :o ... та.ак , г-жа Петрова..
Та днес рeших да скокна за риба сам , та да няма кой да ме бие.. :lol: :lol:

Не бе - другата седмица откриваме състезателния сезон , и се налагаше да си уточнят на място някои въпроси

(Скоба: всъщност , и утре сме на състезание. С него НЕ се открива сезона :evil: , и както се казва в една песен "тут про таких не поют" - езерцето с виолетките и върловките , куките 26 номер и поводите 0.06... мъъъъъкааааааа... :mrgreen: Край на скобата.)

Въпросите за уточняване - цел на тренировката:

-Каква е по размер и вид преобладаващата риба в момента
-Има ли същите ужасни кoличества дребосък като миналата година , и има ли спасение от него
-Как ще реагира рибата на пелети и фишмийл , в хладния и ветровит ден?
-Избистряне на монтажите , поводите , куките.
-изпробване на едни пелети , 2.5 кила без обозначен производител , и на много народна цена
Пейзажа:

Изображение

приготвям малко храни - жълтата храна тип "светофар" е предназначена да убие всякакво желание на ситнежа да се върти на петното. Към нея съм приготвил варено жито , коноп и кълцани протеинови топчета , с цел задържане на перспективните клиенти. С тази смес ще се храни на 32 метра , дъното е равно като тепсия , и дълбоко не повече от метър и половина.

Изображение

Другата храна ще се мята на 44 метра , където е половин метър по-дълбоко , и е чист методен рибен микс , като отделно съм смесил пелети от няколмко размера , с които направих първоначално захранване - за първи път правя целенасочено тежко захранване с методна храна и пелети.

Пръчките са тежки и сериозни , нямам намерение да правя опити в посока бърз риболов на дребосък на късо , понеже на този водоем го считам за пълна загуба на време.

Изображение

С цел да се заблуди контраразузнаването , което можеше да се завърти под дегизировката на старец с бастун , девойка , тръгнала да бере гъби , или местен жител , който си разхожда кученцето :mrgreen: , не пускам живарник. Вместо това приготвям лист и химикалка (без майтап!) , и ще записвам резултатите , понеже ловя с два фидера едновременно. Старт.

На десетата минута имам първо кълване - на метода. Скимърче от около 500-600 грама:

Изображение

Жълтата храна "отвръща на удара":

Изображение

Записваме , отчитаме на брояча...Само след няколко минути пак кълве на метода:

Изображение

Виж , ако тая напаст ми налази рибното петно , съм мъртъв като Мaйкъл Джексън! Вадя втори скимър като шамар от жълтото петно , след известно време кълве пак на метода , но този път не е сомче:

Изображение


.....

Три часа по-късно : имам четири броя скимърчета като шамарче на близката линия , плюс един уклей , и две микроплатички от по 10 грама. :roll: И започва да се очертава една недвусмислена картинка , за това как би протекло състезанието ако условията не сe променят - има един тънък , динамичен , елегантен , техничен риболов на дребна риба - да ти се дореве. :mrgreen: С реализация на кълванетата 1 от 20.. Тази задача мисля да я оставя на конкуренцията. 8)
Аз се надявам да ми бъде възложена трудната , мръсна и тежка работа , щото на метода имам три сомчета и ...ПЕТ яки платики! :twisted:

Обаче остава окoло час и половина , а ми остават сума ти пелети. И нали "пенявиш се не пенявиш ке те ядем" - трябва да ги вкарам в действие - и вадя пелет фидера , нещо което никога не ползвам...Това пада на дъното , и кълването следва моментално ..я деа?

Изображение

След десетина минути - пак! После се откача едра риба.После вадя гвоздея на програмата:

Изображение

1.700...
После следва зверски удар , не ми дава време да реагирам , напъва - ще ми извади пръчката от ръцете (аз съм с плетено , щото..) , и къса повода 0.16...

Убеден съм , че ако бях вкарал пелет фидера в действие от самото начало ,крайният брой на платиките нямаше да е 8 , а поне 15! Тва изделие е просто нечувано ефикасно , и усещам как метода може и да излезе от мода..Евтините пелети явно работят безотказно , сещам се за една-две английски фирми , които ще ме загубят като клиент. :twisted:
Вярно , за да бъде експериментът 100% достоверен , трябваше да метна и двете пръчки на една и съща дистанция - щото може пък дистанцията да е била виновна за разликата в улова , а не храната? Да , и също така може Земята да е плоска ,а Небето - твърд похлупак върху нея , със забодени по него звезди...
Тръгвам да прибирам - квото имаше да се види го видях , и в тоя момент се появява контрашпионажа.Живарник нЕма. :mrgreen:
Свивам рамене -"не съм много сигурен как и какво ще ловим" (Делфийския оракул ряпа да яде :lol: ) - и получавам описание на ситуацията през погледа на местен жител (и един от организаторите на състезанието): труден , изкецан риболов , само дребосък , кълванетата едва се забелязват , с две кила със сигурнос ще се спечели сектора...ЗИМА е още!
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Прехапвам си езика така силно , че рискувам да го отхапя :lol: , поклащам мрачно глава , товаря багажа и се изнасям...

... зима е! 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Cougar »

Хубав лин! Но как го вадиш тези шарани по 10кг с 0.16 не ми се мисли. :)
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Жельо, аз по принцип с такива риби - шарани от десет кила не се занимавам. 8) И съответно поводите не бяха предвидени за тЕх.. Като стана дума за шарани , тренировката от събота:

Състезанието е на 9-ти април , и аз имам някои неща за разузнаване , а именно : да проверя дали сомчетата вече са излезли от летаргията си , и дали , ако са в обръщение , има начин да се хване нещо друго покрай тях. Също искам да изпробвам едни те такива хранилки:

Изображение

в работно положение изглежда така:

Изображение

междувременно , понеже на някои състезания шпионажа циркулира буквално на една педя зад състезателите , изпробвам контрамерки:
:lol: :lol: :lol:

Изображение

Изображение

(имам предвиT такива водоеми: )

Изображение

И така , духа як вятър , аз съм метнал един фидер за платички с класическaта сxема , и метода десетина метра по-навътре , с точност на замятането едно към гьотере. Минава близо час без да пипне , започвам да се замислям за "стратегическо отстъпление към предварително определени позиции" , както наричат в Уест Пойнт маневрата "плюй си на петите докато е време" :lol: , когато методната пръчка се свива зловещо , и почва яко размотаване на първия шаран напред-назад. Те:

Изображение


Мускулест , издължен , спортен и очевидно на диета индивид , с нервен и озлобен нрав (диетите правят това с хората) Не изглеждаше толкова тежък...

Изображение

...но аз нямам навика да споря с електронни уреди , та го приемам на юнашко доверие. 8)

Междувременно започнаха да се обаждат платички. "Обаждането" се състоеше във вадене на осмукана стръв , или в най-добрия случай - във виждане на късичко , едва забележимо чукване. Това при положение , че имам стопер зад хранилката , който силно намалява фитките във ветровито време. Кълванетата не бяха много , да не си помислите нещо - рибата беше рядка , което с нищо не подобряваше нещата.. Известно подобрение настъпи когато минах на този монтаж , с микро-инлайнче:


Изображение


Сега кълването се забелязваше значително по-отчетливо , и до края на излета успях да настържа ей-тези платички...

Изображение

обнадеждаващ резултат , а? Да ви изглеждам тъжен и намусен? -не разбира се , защото...


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение

:twisted: :twisted: :twisted:

О , да , бейби : ПЕТ шарана на метода , и започва да се формира стратегия. 8) Товаря багажа и се изнасям с песен на уста , че в неделя откриваме състезателния сезон.


...след състезанието ме треснаха с новината , че на 9-ти НЯМА да е разрешен фидера. :evil:
Сега вече съм тъжен и намусен... :lol: :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Cougar »

outsider написа:Жельо, аз по принцип с такива риби - шарани от десет кила не се занимавам. 8) И съответно поводите не бяха предвидени за тЕх..
Виждам че си си сложил лимит от 5.5 кг. То наистина от там нагоре е хамалска работа. :D
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Д-р Флекс »

Le Maitre лека-полека ме нахъсва, това лято да поприбера спининга и да отупам прашището на мача и фидера, да си припомня как се меси захранка, и да си купя нов карпов стол :D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Мунчо »

Aшколсун, гледам темата и в мен като мехурчета от шампанско минават едни гъдели да попипам щеката тези дни...

п.с. Ама се чудя как в толкоз страници тема Бейбиту не се е произнесъл още... :roll:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Венелин Радушев »

outsider написа:
Мунчо написа:Пътят към ада е застлан с гигантични намерения! :D
:shock: :shock: :shock: ... Венелине , излез от това тяло!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Пази се Ванка, почнеш ли да се замисляш за bite alarm, бягай като от чума...... тръгваш по една наклонена пътека, на края на която те чакат полева душ кабинка, химическа тоалетна на колела и болки в дясното подребрие....
А моите демони и с светена вода не могат да се прогонят, в неделя цял ден тренирах за горна половина на тялото с една 8 метрова болонеза и няколко дузини четири сантиметрови попчета. И през ум не ми мина, да взема единият фидер на аверчето, с когото бях.... Всъщност мина ми за 3-4 секунди, но по-скоро 3, после се сетих за тебе, как заряза всичко свято. Иначе и рибите на снимките ти са страхотни, но и ..''Дяволът не идва с червен нос и остри рога,той идва като всичко,за което някога сте мечтали''.... :lol:
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Венелин Радушев написа: И през ум не ми мина, да взема единият фидер на аверчето, с когото бях.... Всъщност мина ми за 3-4 секунди, но по-скоро 3, после се сетих за тебе, как заряза всичко свято.
:lol: :lol: ...да , такова е нашето житие и битие , за жалост - просто нямаме избор... :roll: :lol:
Оня ден съм седнал на реката за два-три часа , цопам с фидера на двайсетина метра , и ловя уклей. И платички със същия размер... :evil:
Хем съм захранил с остътъка от "спод микса" , е не - няма кьорава едра риба.. Вадя втори фидер , от чисто любопитство , пелет фидер , пелета на куката , и от раз почват удари на читави платики , които до този момент нямаше как да заподозре човек , че се въртят на петното... :?
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Здрасти , банда - и скив пейзажа:

Изображение

Изображение

Чисто , подрязано и поддържано - ттипичния френски гьол? Нищо подобно! Тва всъщност е най-нетипичният френски гьол от самото начало на епопеята.... :shock: :shock: :shock: ..


Изображение


....ПЛАТЕН ГЬОЛ , БРАТО! Пат-кар-ник!!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

- научих за съществуването му миналата седмица , и понеже ми е на под 10 км , реших да видя за кво става въпрос...в най лошия случай , щеше да се окаже типичния "specimen" водоем зарибен със шaрани 10+ , без всякакъв интерес за мен - някои неща намекват за подобна вероятност:

Изображение

в най-добрия - "смесен магазин" , и поле за провеждане на експерименти без биене на километри път - монтажи , хранилки , такива работи , които лесно се проверяват където има много риба. Ширината му от над 150 метра позволява и тренировки в дисиплината "дистанция" , която съм позанемарил напоследък. :oops:
Е , съществува и версията да няма кьорава риба и французите да събират такса от балъци като мен.. :lol:
Kато за първо посещение просто вадя един къс фидер , мятам на 28 метра , бъркам евтина храна за шаран от клуб серията на Сенсас , размразил съм една доза спод микс(жито- коноп -кълцани топчета) , мокря малко пелети , кълцам царевица. Пет кошници , подвижна хранилка , половин метър повод . След около пет минути почват индикациите - рибата се върти на петното , бута влакното , очевидно мести кошницата... без да кълве. :roll: Минават поне 15 минути , с непрекъснато презамятане , и с индикации от момента на падането на хрънилката нa дъното (няма метър дълбочина) , докато успея да хвана първата риба - платичка от около 150-200 грама. Става интересно! Много риба на петното , kоято се интересува от храната , но не от стръвта? - време е да сe скъси повода , и да се продължат започнатите вече експерименти с инлайн монтажа - закупените преди време кошници Nisa , (на вашите екрани вляво ), ми послужиха да разбера как трябва да е закрепено оловото към кошницата ..

Изображение

и вече имам пробни екземпляри , готови да бъдат пуснати в масово производство 8) :


Изображение
Изображение


С този монтаж поводът е по-kъс - около 30 см от кошницата , и резултатите не закъсняват - кълването е рязко , почти като с метод , КПД-то рязко се повишава макар че все още има доста повече бутане в кошницата , отколкото кълване. Решавам да вкарам в действие още по-къс повод , и минавам на пелет фидер , без стопер - следват плавни потегляния , без никакъв резултат , правя пет фитки с пет замятания :evil: , и решавам да дам шанс в живота на най-рядко ползвания от мен монтаж : хеликоптера. За целта просто вързвам вирбел на края на линията , над силиконовия стопер закачам повод от 10 сантиметра , и съм готов. Tе:


Изображение

Кво да ви кажа? :o
От как съм почнал да ловя на фифдер , не ми се е случвало смяна на един монтаж с друг да обърне така рязко и категорично нещата - с тоя монтаж риболова се превърна в промишлен процес , майна - поточна линия няк'ва....мяташ , след по-малко oт минута следва индикация че имаш риба около кошницата , после върха рязко се сгъва , и поредния скимър тръгва kъм кепа. (заслужава си да ce отбележи фактът , че рибата се състоеше само от скимъри от 150-250 грама. Баси "паткарника". :lol: )

Мен обаче ме човърка въпроса , що не успях да хвана риба на пелет фидера? Вадя го пак , слагам стопер над кошницата , и смням живата стръв с пелета - след няколо минути следва яко кълване , и сега вадя платика от близо 800 грама! ( "Не знаех че тук има такива" - пазача на гьола :lol: )
И така , имало и по-едра риба , и аз си скубя скимърчета на хеликоптер... бе ти на паткарник ли си , или за соьмга в Патагония? :mrgreen: Вадя метода , тъпча в него храната решавам да видя за колко време излиза - на трета минута:

Изображение

Почвам да въртя стръв - жива , пелети , топчета , царевица... Най-читавата риба я хванах на поп-ъп топче:

Изображение

От другите видове стpъв май-най-успешна се оказа живата стръв , при това кълвеше много повече на пинки , малка кука и тънък повод , грубите методни монтажи , с които прекрасно се лови рибата по свободните водоеми , тук не минават...

Трябва да призная , че ако бях продъжил само с хеликоптера , улова може би нямаше да съдържа бонуси , но щеше да удвои , а можи би и да утрои резултата от всичките експерименти с разнообразни монтажи и хранилки. За около 4 часа и половина стигнахме до този улов:


Изображение


И така , първото посещение на френски паткарник мина успешно , като успях да избегна улавянето на шаран 8) :lol: - водоемът се обявява за годен за военна служба , и ще бъде посетен отново в близко бъдеще. 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Д-р Флекс »

И целата, целата тази убавиня за под 8 кинта на ден, баси!?!!

Весели празници, Maitre!
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Д-р Флекс написа:И целата, целата тази убавиня за под 8 кинта на ден, баси !
Ъхъ! 8)

Да продължим с паткарника - сега , след като вече бях поогледал малко ситуацията , беше време да опитаме малко по-специализиран подход. Храня една линия на късо (28 метра) , и приготвям метода . Mетодът е във вариант , който никога няма да видите в Обединеното Кралство :mrgreen: ,( Бог да му пази кралицата!) - пръчка 14 фута с тест 160 грама , 60 грама метод , клипс на 56 метра , щото духаше. Монофил на макарата , плетен шок лидер , да видим как работи тая непозната за мен комбинация..
Понеже времето е хладно , атакувам с торен и бял на куката , докато чакам да се раздвижи близката линия , където за момента няма признаци на живот. Дестина минути по-късно , методната тояга тръгва да напуска стойката , обаче рибата създава впечатление за дребосък , скимър най-вероятно. Монофилът не позволява ясна оценка на нещата , затова пък амортизира , та пушек се вдига .. Колкото повече се приближаваше рибата до брега , толкова по-ясно се усещаше че няма да е скимър , и когато стигнахме до плетения шок , разбрах че клиентът си го бива - в кепа влиза лин , малко под кило. Минавам на топче , междувременно на близката линия почва да кълве - правя два-три скимъра , нещата се активизират , скъсявам повода - още по-добре , минавам на хеликоптер...нъцки! Сега пък хеликоптера не работи :roll: , откача се риба след риба , решението се оказа инлайн-монтажа с повод от 25 сантиметра. На метода следва яко кълване по точно същата схема - нула съпротивление в началото , постепенно "нарастване" на рибата колкото повече се приближава до брега , и в кепа влиза внушителна платика.
След тази платика методното петно окончателно оживя - сега кълвеше едва ли не с падането на метода на дъното , рибата беше дребна , но мотивирана - скимър малко над педя юнашки се нахвърляше върху топчета от десет милилетра :twisted: , че и на по-големи , като повечето от рибите на метода все пак бяха по-едри от рибите на късата дистанция. Беше време да се избере само едната линия , и понеже вятърът беше почнал да отслабва , реших да дам почивка и на двете пръчки , монтирах нужната тояга за дистанция с кошница първо от 60 грама , после минах на 50 , и когато вятърът отслабна още малко - 40 грама. Повод половин метър , подвижен монтаж , нормална храна с доста жива стръв , че като се почна...с всяко мятане на петното се събираше все повече риба , която с всяка минута ставаше все по-дребна ( мятай жива стръв на паткарник , Иване.. :lol: )
Дребна , ама ентусиазирана 8) - не и пукаше нито за повода 0.12 , нито за куката 12 номер(!!!) , нито за върха от три унциЙ карбон.. :o
Голямо маане и голям кеф - и явно опасенията ми са били напразно - при такъв стил на ловене , вероятността да влезе едра риба на петното и да развали купона е малка , и упражнението може да се провежда безнаказано. Чака се тих ден , и минаваме на 70. :lol:

Изображение

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”