France 2: за риба в долината на Лоара

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Д-р Флекс »

Фен д'ане маньифик, Метр! Bonne Annee! :tup:
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

За много години , компанията.
На първи януари , да спазим трaдицията , тръгнах да откривам при едни доста зимни условия - мъглата , която беше сковала Средната Земя в събота , се беше утаила по околния пейзаж през нощта , където беше замръзнала , и по този адски икономичен начин , постигнахме истински новогодишен пейзаж , без необходимост да инвестираме в cнеговалеж 8)

Изображение

За откриването бях избрал един малък , дълбок , и пълен с прилични баби язовир , който не бях посещавал много отдавна. Намерих го спаднал с повече от два метра , и с играеща по повърхността риба:

Изображение

... така че потрих ръце :twisted: , и аха да тръгна да разтоварвам екипировката , когато забелязах малка червена табелка недалеч от паркинга...мда: "поради провеждащите се ремонтни работи , и за да предпази ихтиофауната , риболовът се забранява до края на ремонта "... От кого толкова ще пазите скъпоценната си ихтиофауна , бе , като няма кьорав рибар по брега?!? :evil: Поех дъх , и изрецитирах кратка новогодишна "благословия" , от която се стопи снегът по околните клонки , а асфалтът исъхна , напука се и взе да пуши... :twisted: :lol:
И сега накъде? Най-сигурния обект , на който можеше нещо да се хване , беше Бюлтиерския язовир , а най-близкия - ямата на река Севр , и аз в пристъп на нетърпение , или още несъвзел се от удара на коварната съдба , избрaх реката...
Красота , тишина , спокойствие , и минус три градуса:

Изображение

Около два часа презамятане с малката кошничка , да не прехраним и без друго отсъстващата риба , докато накрая все пак върхът мръдна и годината е открита , и не съм капо! :lol:

Изображение

Поседях още малко , убедих се че рибата е била случайна , събрах панаира и обявих операцията за приключена - явно докато температурата не се повиши с поне три-четири градуса , няма смисъл да се мръзне .
Вечерта гледам прогнозата - хмммм - в понеделник щяло да бъде 4-5°С... което ме устройваше идеално , понеже в понеделник почивах - такъмите в колата , и към язовира.

Изображение

Пикера , 20 метра , малката кошница...

Изображение

Изображение

(по никакъв начин не успявам да опростя конструкцията на кошниците повече от това - чак ми е неудобно да ги правя толкова лесно , бързо и евтино , за.би... 8) :lol: )

Храня , мръзна ( щото прогнозата на синоптиците за 5° беше добра , но не съвпадаше с времето :mrgreen: ) , и започвам да усещам как ще се капотирам юнашки , шото не ще да кълве , ама хич! От чиста скука , вадя втори фидер , и мятам на 40 -42 метра.

И кво си мислите? На второ мятане ми кълве , щото рибата просто се беше изтеглила навътре! Сега имам някои дребни проблеми за решаване - на 40 и кусур метра аз съм с монофил , което вероятно щеше да влоши индикацията , засичането и кво ли още не...Трябва да призная , че рибата се стараеше , и дърпаше съвестно и усърдно - кълването щеше да се отчете бз проблем и с две унции карбон - виж , засичането беше друга бира , щото рибата беше основно ситна баба , и кълвеше мълниеносно..

Изображение

Обаче най-големия проблем се оказа няк'ва драка , през която не успявах да прекарам половината риби , и където оставих и единствената закачена едра риба за деня. Резултатът - скромен , 7 баби + 4 в драката. Недоволен? Аз? Ко? :D - Аз бях просто най-щастливия човек на света бе! Ми те искали да папкат на дистанция , миличките! :twisted: 8) И не им пука за чуствителни връхчета!
Пикери? Монофили? 20 метра? Чакайте да ви кажа аз в неделя къде зимуват раците... :twisted:

Изображение

...one week later..
Още от вторник , термометъра тръгна да пада , и в петък вече осъмнахме с -5.. :roll: - в събота всички видове локви и езерца , които подминавах по пътя , бяха замръзнали , обаче за днес прогнозата беше за 6-8 градуса , така че ледът едва ли щеше да се задържи... Сутринта .. а бе - по-скоро към обяд :lol: , слизам от колата на язовира - калъфа е пълен с правилните фидери , няма къде да се скрият тоя път....а може и да имаше къде? :shock: :lol: :lol:

Изображение

Изображение

Мися?!? - бърз списък на възможни риболовни обекти , който изключва затворениет водоеми ...1. Лоара. 2. Севр. Край на предаването...Лоара ми е на един час път(най-малко) , и нямам нужните тояги в калъфа. И така:

Изображение

Изображение

Два фидера , единия в течениeто отсреща , другия по-надолу в тихото. Два часа и половина , времето - 6-8 градуса , вече не е меко , ми направо е топло - обаче рибата твърдо беше решила да ме черпи едно кафенце :lol: , така че ще чакаме следващия уикенд...наздраве:

Изображение

:mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Cougar »

outsider написа: Поех дъх , и изрецитирах кратка новогодишна "благословия" , от която се стопи снегът по околните клонки , а асфалтът исъхна , напука се и взе да пуши... :twisted: :lol:
:lol:
Outsider, добре е почнала годината. Тези 2-3 месеца са от най-интересните, защото шансовете за каквото и да било са доста намалени.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

А бе...интересни са , да :) - ама как ги чакам да свършат - айде , не остана... :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Здрасти. Напоследък нищо не съм писал , ама вие ще се сетите за причината и без да ви я обяснявам надълго и нашироко.. :)
Накратко зимата до тук - към средата на януари взе че спече сериозен студ , нехарактерен за местния атлантически климат. Трябва да е от глобалното затопляне. :wink:
Всички локви взеха че замръзнаха - ама без майтап , и в продължение на две седмици си седях под домашен арест , в очакване Ледената Епоха да свърши. Тва знаменателно събитие се случи в последния уикенд на януари - от четвъртък до неделя температурата се повиши с 12-13 градуса , и в неделя бях на язовира :

Изображение

Както виждате , още не всичко се е размразило ( не ,чайката не ходи по водата като Христос! :lol: )

Изображение

Идваше неудобният момент с бъркането на храната. Водата е в течното си агрегатно състояние , ама и трябва половин градус , за да се върне към "твърдата линия" За част от секундата ми мина през ума да cграбча някой невинен минувач , и да го убедя да ми разбърка храната (..."с гол в ръката нож" :twisted: ) после въздъхнах - "нас чака тая работа сестро" , и бръкнах във водата...УФФФФ! :shock: :shock: - рибата ... то си беше ясно май , поне можеше човек да поекспериментира малко - първо , едни домашни хранилки :

Изображение

Лети точно , далеч като за грамажа си , пробива вятъра. Вади се тегаво , изплува бавно. :? После , един монтаж за подвижен патерностер , който видях при руснаците - най-после някой се е сетил за начин да се елиминира мънистото от тая джаджа , което ми беше трън в очите откак се появи този монтаж - работи екстра , отчита кълванетата без проблем.

Изображение

Кви кълванета ли? - с първото мятане , майна - да не повярваш! 8)

Изображение


Рибата беше ледено студена , въобще не знам как намираше сили да шава , кво остава да кълве. Обаче кълвеше - хващам втора , трета..

По едно време се случиха няколко неприятни събития едновременно , които силно усложниха риболова , и ме накараха да приключа преждевременно . Значи първо , поредната бабушка беше сграбчена от хищник недалеч от петното , който я отнесе барабар с повода. :evil: :lol:
Не знам дали в резултат на тая работа , или независимо от нея , на петното не остана риба с нормален размер , и то беше окупирано от те такива екземпляри:

Изображение

И в комбинация с гамбуза , задуха силен вятър. Тука почвам аз да въртя монтажи , патерностери , не знам кво , обаче проблема не е (само) в монтажа. Проблема е в това , че под напора на вятъра и на повърхностното течение , върха от една унция се свива така:

Изображение

И вече не показва никво кълване. Ставам , сменям върха с две унции. Резултата:

Изображение


Много по-добре , обаче размера на рибата не се увеличи , и реших че ми стига толкова. Резултатът:

Изображение

:oops: :oops:

Разбира се , до следващия уикенд затоплянето трябваше да събуди всичко живо , реших аз , ама не - края на Ледената епоха , братО , тва е период свързан с разни катаклизми , масови измирания на динозаври , потъвания на Атлантиди , и поява на пирамиди наляво и надясно. :lol: :lol:
Нищо такова не се случи при нас , обаче цяла седмица духаха ураганни ветрове , и уикенда пак беше прекаран без риболов.
Миналата седмица - температурата пак се понижи , и в събота сутринта , при едни 3-4°С и на слънце , към 11 часа нещата стояха така:

Изображение

Аз се захванах да захранвам енергично - " и при по-студено време сме хващали риба!" , обаче след два часа и половина висене , работата ставаше ясна- тръгвам да събирам първия фидер , и в същия момент ми кълве на другия. Необичайно борбена риба за платика , внимателно и бавно ( повод 0.08 , плетеняк за основно , кука 18...) го докарвам до брега. Не съм капо! :D

Изображение

Като отсъдих мъдро , че тва е случайна риба , събрах багажа и напуснах полесражението.
В неделя шест човека пийнахме по кафенце :mrgreen: - двама на фидер , четирима на щеки , при температура от нула градуса и прехвърчащ сняг. В понеделник стана 15°С... :lol:

И така , стигаме до вчера. Цяла седмица е 12-16 градуса , не може рибата да не се е размърдала , решавам аз , и разпъвам панаира на най-плиткия гьол в близките околности , щото там водата трябва да се е нагряла поне малко.

Изображение

Час и половина без кълване , сръбнахме кафенцето... към къщи? Ничего подобного! 8) Км реката , денят вече позволява ...две кафенца в един ден. :mrgreen:
Щото точно тва се случи - зимата може и да хвърля предсмъртни къчове , ама като те уцели в ченето , няма празно.. 8)
Ритай , кучко :twisted: :

Изображение

Изображение

:lol: :lol: :lol: :lol:


И така , днес... Ми след вчерашното фиаско , реших да опитам ситните баби от последния "сполучлив" излет. През ум не можеше да ми мине кво ме чака... :wink:

Изображение

Меко , топло време , десетина градуса , тихо. Не се вижда най-малък признак на живот по повърхността. Бъркам някаква бюджетна храница , сипвам малко изпънати пинки , всичко по стандартната зимна сxема.. Двайсе грама кошница , повод 0.08 , кука 16 , тъничка една такава.. На трета минута отчитам едно плааахичко кълване , дръпвам профилактично - там е! В началото , тръгва без съпротива , платичка , решавам. После взе да си показва рогата , и до брега вече бях сигурен , че съм закачил каракуда. През февруари? :shock: Ми да!

Изображение

Случайна риба , решавам , ако не се съберат , бабите , сигурно с нея и ще си остана..След десетина минути кълве пак - ВТОРА каракуда! :o Решавам да метна и метода - забърквам пелети , по това време на годината не мисля да си играя с топчета - торни червеи на повод 0.14 и кука 14-ка , те така:

Изображение

-междувременно на другия фидер следва кълване - ама КЪЛВАНЕ! - свива пръчката до средата , и отнася повода със замах. Аз дотук вече съм успял да сxвана , че нищо от това , което съм предвидил , няма да се случи - бабите и платиките ги няма , предполагам че са се насочили масово към устието на реката в очакване на сигнала за хвърляне на хайвер. И колкото и да е невероятно , освободеното място е заето от редки , едри каракуди.В тоя момент изсвирва бейтрънъра , и сега се оказва че хванатите дотук каракуди не били толкова едри! Щото тази , която вадя на метода е , поне на око , над кило и половина! :o
Междувременно на класическия фидер съм сменил повода с 0.12 , и сега добавям към пинките и тънки торни червейчета - и докато вадя поредната каракуда , бейта пак почва да свири.. сега съм с две риби , няма кьорав човек да му връча единия фидер , някакси докарвам каракудата до кепа , оставям я в него в плиткото край брега (голям цирк!) , а аз повеждам борба с рибата на методната тояга , и усещам че работата е дебела - рибата въобще не е каракуда , нито става въпрос за едно-две кила...Когато я докарвам до брега , без никой да се е появил наоколо , ми става ясно , че ще трябва да кепчосам шарана , с кеп , в който има вече каракуда от близо кило :lol: - майтаааап! И така:

Изображение

Шарана , който удари 5.700 , реших да не го тормозя с престой в живарника , в плитката вода , и го пуснах директно.


Изображение

Изображение

Каракудата я пуснах в живарника , седя на слънце , пийвам първата за сезона бира на брега 8) , кеф - и както съм примижал - тласък по крака - на фидера имаме нервен клиент , който се оказва шаранче под кило...към три часа кълването практически замря , като последните риби бяха платички (общо три за деня) , после пак имаме удар на метода:

Изображение

Изображение

(теглен с главата на кепа , която тежи 390 грама)

Към 16 вече не кълве , решавам че стига толкова - и че няма да се опитвам да сипвам рибата в кофата: 8)

Изображение

11 кила без шараните - тва с десет риби , от които три платички с общо тегло не повече от 600 -700 грама. Решавам да претегля една от най-едрите каракуди:

Изображение

....февруарския риболов във Франция вече не е квото беше! 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Cougar »

outsider написа: ....февруарския риболов във Франция вече не е квото беше! 8)
..имало и предимства на глобалното затопляне след Ледената епоха. :D
Това на колко месеца средностатистически улов на Български риболовец отговаря, д-р Флекс може да ни каже, но ми се струва че може да е годишен улов.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Аз и в ролята си на френски риболовец не виждам такива риби секи ден... :oops: :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Здрасти , пак съм аз. 8)
Кво прави човек след риболова от последния път? Не пипа нищо по старателно настроената сxема , а отива на същото място , за да пожъне плодовете на заслужения с труд успех , резултат от дълги експерименити и натрупан ценен опит 8) ...(добре де - ЗНАМ че да хванеш такива каракуди през февруари си беше чиста случайност , и че нищо в тая работа не зависеше от мен :mrgreen: - ама не звучи по същия начин..)

Тоест ,вчера плана беше да се седне на същото място , и де се повтори клането ...и вероятността за успех беше като да удариш две шестици от тотото една след друга - нямаше помен нито от шарани , нито от каракуди , майна :? - само някви млади шаранджийчета убиваха скуката като безмилостно бомбардираха плитката вода със спомб , с което едва ли спомагаха за подобряване на ситуацията... :roll:
След около два часа висене , аз реших че общо взето слънчевия , макар и ветровит ден не си струва да се убива така безсмислено , и се запътих към най-близкия водоем - езерото с червеноперките. Там се оказа , че вятърът духа насрещно , което означаваше , че не трябва да се търси рибата далеч. Клипс на 36 метра , няколко кошници , почва дългото чакане. Не ще. От чиста скука , решавам да метна и метода - на десета минута имаме първата чевеноперка - кюлче леденостудено злато , с което откриваме сезона:

Изображение


За общо два часа и половина риболов , резултатът е такъв:

Изображение

Изображение


И така , днес маршрута е ясен - завербувам Доминик за съучастник , и към девет сутринта сме на езерото - денят е неописуемо отвратителен - духа все същият вчерашен насрещен вятър , примесен със ситен , всепроникващ дъждец , макар че не е под 10 градуса , усещането е за някакъв кучешки студ..

Изображение


Аз не съм проумял урока от вчера , и атакувам с класическия фидер , подвижна хранилка , и повод 50 см. Все пак , нещо съм разбрал - храната е Bait-tech, модела - "Mojo".
Доминик бърка две храни , от същия производител , и атакува директно с метода. Поне едни двайсе минути нямаме кълване , после засичам нещо , което оказва бавна , мощна съпротива - не е червеноперка , прекалено е бавно за шаран или лин , не може да е толкова голяма платика... когато стига до кепа , падам от стола: платиката е малко под килцето , обаче по неизвестен начин е успяла да се "обеси" с повода , без да се убоде никъде! :o :lol:

После - пак тишина. Решавам че тая работа не е наред , и все пак монтирам метода - червеноперка след десет минути. Втора. Трета...пета... Явно имам риба на петнотo , деа! - класическия фидер с дългия повод...а бе , бях ли сложил стърв на куката ? Чакайте да видя , че все едно не съм.. :lol:
Обратно с метода - червеноперка. Втора , трета... къде е ключа от палатката? :roll:
Представям си нещата по следния начин: риба на петното всъщност няма - има епизодични риби , които или поединичнo, или на малки групи , минават през него. И когато минат , те искат да кльопат ХРАНАТА , методната смеска в хранилката , и лапат стръвта на метода , просто понеже е в непосредствена близост. Нещо което се веe на половин метър от там просто се отсвирва като артикул без интерес. С това решаваме първата част от ребуса - методът е най -ефективния ..ъъъ - ами..метод , с извинение :lol: , за хващане на риба в този момент , на този водоем.
Обаче... що не му кълве на Доминик?!? Решавам да подходя поетапно , чрез елиминиране на възможните грешки една по една. Първо за да лови Доминик риба , трябва да му се даде нещо за пиене! :mrgreen: - връчвам му една бира , и след пет минути:


Изображение

Методът обаче се оказа с краткотрайна ефективност - аз продължавам да вадя риба на всеки 10-15 минути , Доминик не лови. Свирвам му да почне да мята на моето петно , макар че вече бях сигурен че не е в това работата - работата беше в храната. Тука трябва да си посипя главата с пепел , и да си призная че несправедливо бях заподозрял Bait-tech да прави почти една и съща храна в двайсе разцветки , евентуално с малка промяна в аромата и размера на частиците .. явно храните са си съвсем различни , и даже на едно и също петно, аз ловях а Доминик не ловеше - давам му от моята храна , и след малко почва да му кълве - тук вече имаше технически детайли за оправяне , размер и тип куки , нанизване на торния червей , такива подробности , но поне вече му кълвеше , и макар и да направи ред фитки ( и аз направих един куп , рибата кълвеше адски гадно) , Доминик все пак хвана две-три червеноперки , с което решихме да приключим експеримента. Празния пакет от Mojo-то ми беше конфискуван като веществено доказателство , и доклокото познавам Доминик , до утре ще е пoръчал 30 кила. :lol:
Като стана дума за кила... :wink:

Изображение


Изображение



18 червеноперки , две платики , и едно шаранче - колкото и да са , кога е най-зле - така да е! :D
Обявявам сезона за открит!
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Cougar »

outsider написа: Обявявам сезона за открит!
....имал си съмнения значи за предишния път че е било богоявление някакво с тези 5кг+ шарани през февруари. :D
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

:lol: - Да , такове нещо не звучеше сериозно като за откриване
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Д-р Флекс »

Не ме сдържа, искам да се изфукам и аз... Не, не с рибата - с якето! :D
Sensas Forever!.jpg
Sensas Forever!.jpg (132.43 KiB) Преглеждано 3087 пъти
(Ще помоля Pike да изтрие поста, ако кажеш, Maitre ;) )
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Cougar »

Д-р Флекс написа:Не ме сдържа, искам да се изфукам и аз... Не, не с рибата - с якето! :D
Якето хубаво но и рибата си я бива. :D
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Ти остави якето , че и рибата (която вярно е много хубава!) - в първия момент прочетох "ФЛЕКС" :shock: на шапката :lol: :lol: :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Мунчо »

Имаш и луксозна шапка - изтръпнах от неблагородна завист. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Мунчо »

Начи всичко е прекрасно, ама ми липсват онези естетски риболови с телескопчето, тъ-ъ-ъ-ъ-ъ-нкото влакънце, микроскопичната плувчица и разнообразната гмеж по един пръст... поскан салза к'о стана... :cry:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”