France 2: за риба в долината на Лоара

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Венелин Радушев »

Мамка му и живот..... :cry:
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Doktor-5 »

Кво стана ве Венко? :shock:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Купил си е фидер..
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Венелин Радушев »

Нищо, добре съм. Гледам жално и подсмърчам.....
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Венелин Радушев написа:Нищо, добре съм. Гледам жално и подсмърчам.....

Това ме радва. Че си добре , не че подсмърчаш. Още повече че... :wink:

Баба Марта тая година дойде със сериозни намерения и широк замах - в последните дни на февруари и първите на март , видяхме температури от -8 , сняг , ветрове , дъжд...кво да очакваме от риболова? Бърза сметка едно към гьотере , изключи езера , гьолове и локви от възможния избор. Оставаше реката , къдетo вчера с един колега от бачкането - млад спинингист , решил да приеме правата вяра :lol: , опитахме за около три часа , за което време аз успях да излъжа 6-7 ситни баби , докато едновременно правех всичко възможно младежа да спаси капото ( не се получи ) , и приключихме набързо риболова , преди надвисналия над нас облак да ни полеe обилно..
Днес задачата беше да се намери място сравнително на завет , и за пръв път от декември насам посетих едно любимо място:

Изображение

От към време работата беше по мартенски разнообразна - валя ме (на моменти - яко) , пече ме слънце , вятъра ту спираше , ту духаше със страшна сила. Риболова , за моя изненада сe оказа също така разнообразен - аз се бях приготвил за тегава работа , и даже бях взел директната петица , за секи скучай , ма не - от самото начало почна да кълве , като първо дойдоха бабите:

Изображение

После се завъртяха платики , после всякакво кълване спря , и само случайни кротушки се съблазняваха от вердеваса , после пак идваха бабите...Самия риболов беше доста екзотичен - бая прилично течение , дистанция 18 метра :mrgreen: , карбонов връх унция и половина , кошница 40 грама...
Резултата като цяло биваше , като за сезона.. :wink:

Изображение

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Венелин Радушев »

Ох, Ах! Красавици!
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Малко ще попретупам събитията от изминалия уикенд , че ако се помотам още малко , и ще ме сгащи следващия.
Събота. Tемпературата е 15 градуса , часът е 12 8) :D , пеят птички , бръмчат насекоми , разни зелени работи са почнали да цъфтят , аз съм с разузнавателна цел , че има състезание другата седмица. (Което от днешна гледна точка е вдругиден , кажи-речи.)

Изображение

Идеята е да се събере сичкото дребосък на гьола , който да викне едрата риба , и аз да изпробвам едно по едно всички аса от левия ръкав , докато намеря начин да ловя едрите. 8)
И всичко тва - без разузнаването да ме надуши - за целта се оглеждам са случайни пенсионери , уж седнали да четат вестник на близката пейка (с дупки за очите) , мирни граждани , разхождащи кучетата си , съветски риболовни кораби , девойки , тръгнали да посещават баба си , и други герои на Джон льо Каре. Естествено , не пускам живарник. :twisted:

Храната:

Изображение

Мятам пет кошници на 30 метра , днес няма да експериментирам с дистанции , и почвам - стратегията почва да работи от самия старт , в смисъл че дребосъка се събира на храната като онези рояци от цаца около кораловите риби в документалните филми - ма ситен!Ма гладен! Ма отвратителен! :shock: :roll: Шанс за улавяне на тая гнус? - забрави.. ма нали трябва да снимам един екземпляр за репортажа , изгубих...почти 10 минути(!!!). Те го!

Изображение

Състезанието е "опън" , дами и господа. ЪхЪ. Щеки , мачове , директни телескопи... Опън , и се сещам кого ще опънат , ако не намеря ключа от палатката.. Запрятам ръкава , и почвам да вадя асата и попвете - първо , преувлажних част от храната , така че едва се държеше в хранилката , минах на затворена кошница , и скъсих повода до 40 см. Тая маневра доведе до малко по-високо КПД , без да увеличи размера на рибите. Оттам минах на предварително забърканата , след оглеждане на всички страни , рибна храна с пелети , като накълцах и царевица в храната. Дребосъка беше тотално очарован от рибната храна :lol: , обаче аз имах страшен коз - пелет фидер с яко парче торен на голяма кука - тва нещо безотказно успява да хване риба , за която до този момент не сме подозирали , че се върти на петното - така стана и тоя път! Оказа се , че между ситните платички , имало още по-ситни баби , които лакомо налапваха торния червей , боднат на 12-ка... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аз просто не можех да повярвам че няма малко по-едър ситнеж на тва петно , и накрая го намерих с помощта на кука 12-ти номер , и 6 бели червея , като най-добрия монтаж беше много къс патерностер - куката едва ли беше на повече от 40 см от рамото на патерностера. Тва беше максималния размер риба , до която успях да се докопам:

Изображение


В неделя ще видм , дали ще помогне с нещо... :roll:

Неделя. Релакс и почивка. Пролет. По кво познаваме , че вече е пролет? Ми по тва че чаят , благородна и джентълменса напитка , от която през зимата на човек му втръсва , се заменя с по-народни питиета:

Изображение


Все същата рекичка , на петата минута след захранването се вади първия скимър , после кълването се разрежда , почват едни почуквания , едно дразнене и надлъгване .. минавам на повод 0.12 и кука 16 , сравнително тънка , и забивам къде по читав скимър..

Изображение

Изображение

..последваха го още няколко , и после цикъла се повтаря- досадни , ситни почуквания , които аз реших че са причинени от уклей и ситни баби , минавам на 0.10 (щото като направих серия от скимъри , бях минал на 0.14) , този път куката е 20-ца , тънка и нежна , слдева решително кълване , и краткия риболов приключи с те тоя екземпляр...

Изображение

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

На Западния Фронт ни се разказа играта - да не кажа нещо друго. Времето се е побъркало тотално , един ден вали , другия - вали и духа , третия - вали , духа и зъзнем. :lol:
Слънце се показва от време на време , времето не му харесва и пак се скрива...Риболовът - точно по същата схема... :roll:
Събота. Сещам се че в неделя (тази неделя) , ще имам състезание на един гьол , където не съм ходил от миналата година , и е крайно време да се види как стоят нещата. Нещата стоят по следния начин:

Изображение

Вятър , който смени всички възможни посоки , като не успя да духа само отдолу нагоре , щото Земята ми пазеше завет. Шест скромни градуса температура , аха да завали. Цел на тренировката : да се провери дали сомчетата са се събудили , има ли начин да се избегнат , скимъра кво прави , и има ли шанс да се гепи някой от обитаващите водоема шарани. Стратегията: първо захранвам със скромна , лека храница , и след като евентуално събера скимъра , минавам на силно хранителна , методна храна , с пелети и жива стръв , подадени с пелет фидер , с цел да се провери може ли да се хване шаран. Методната храна:

Изображение
:shock: :shock: :shock:

БЕЗ МАЙТАП!!!

Изображение

:evil: :evil: :mrgreen: :mrgreen:

Просто нямаше друга в магазина , купих я на сляпо , без да знам за кво става въпрос , и така..
Мятам пет хранилки с леката храна за баби , почвам да презамятам през няколко минути, и след 15 минути , без да съм видял кьорав скимър , следва мощно потегляне , и тренировката почва със скъсан повод и изпуснат шаран. ... :evil: :x
Оттам се почват едни големи експерименти , минава половин час до първата риба , която е...

Изображение

Викам си те сега се почна , ама не - три броя от тези гадини и един скимър съставиха целия ми улов , заваля град, температурата падна още повече , рибата тотално си би шута , и единствения извод от тренировката беше , че се налага да се проведе още една.. :lol:

Изображение


Неделята , за съжаление , беше заета с други занимания:

Изображение

Мда...що ли се занимавам (още) , с глупости? :roll:
Два часа и половина , ЕДНА БАБУШКА. Съседа отляво - и той така. Отдясно - две бабушки,има двама- трима с по две , никой в сектора няма три риби...Сектора се печели с две баби на стойност около 120 грама , след което с чаша греяно вино в ръка , с победителя се опитахме да изясним дали той ме е размазал с двойна разлика, или аз всъщност съм зад него само с една риба разлика. :mrgreen:
Истината сигурно е някъде по средата... :wink:
Единствената полза от утрепания ден беше че успях да изпробвам една нова придобивка , като за първи тест впечатленията са положителни:

Изображение

Изображение

8) :twisted:

Понеделник , почивен ден. :D
Аз пак съм на гьола със сомчетата. От състезанието ми е останала лека , активна храна за баби , с кориандър , копра , и печени трохи. Вкарвам десет големи кошници на 24 метра , след което смесвам останалата храна с методна ( методната не е рибна - мирише много сладко , и лепи зловещо) , с рибни пелети , и с тая смеска , плюс жива стръв , храня с малkи кошнички по средата на голямото петно .След десет минути имам първия скимър :

Изображение

(сещате се , че не съм разпънал живарник :lol: )

Хващам още две-три риби , и нещата започват да се усложняват - рибата кълве пипкаво , което се дължи на корема , който влакното прави в плитката вода , и тука го удрям на експерименти - вкарвам Трасикс , Литу , и - (тва го дължа на виден бургаски състезател , Господ здраве да му дава) - сухо мляко. :mrgreen:
Без майтап , млякото работеше , и като че ли размера на рибите се поувеличи малко:

Изображение

По едно време реших да проверя дали действително се дължи на него , или на живата стръв , и вкарах кошница с чисто сухо мляко ( едно от предимствата на фидера , тва е че с него можеш да вкараш във водата практически всичко , точо така , като искаш) - скив тва:

Изображение

И веднага хващам скимър !

Кълцах торни , бели , наливах в кошницата фуоресцентен дип , вкарвах прахообразен ароматизатор в чсит вид , опитвах на вердевас , торен , пинки , бял , комбинации , поводите ги смених от 10 см. до метър и педесе...риболова си оставаше ужасно изкецан , и след СЕДЕМ часа риболов , стигнах цифрата 14 риби. :oops: :cry:
Най-големите бяха от тоя калибър:

Изображение

Ще се яде голям бой. :lol: :lol: :lol:

Кво прави човек , като си счупи (от простотия :oops: ) водача на любимия фидер? Прави се на родбилдър:

Изображение

Резултата не е кой знае колко добър , но процеса е увлекателен. Точно като състезанията...
:wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Венелин Радушев »

outsider написа: Мда...що ли се занимавам (още) , с глупости? :roll:
Защото естета- джентълмен в теб е още жив! Тъй както др. Джекил губи себе си, увличайки се в еуфория от силата и успешността на мистър Хайд, но в цялата бруталност на мистър Хайд проблясват искрици, напомнящи за добрият доктор Джекил. :lol:

Честита нова придобивка, желая ти все по-често да возиш щеката на нея! :)
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Венелин Радушев написа:
outsider написа: Мда...що ли се занимавам (още) , с глупости? :roll:
Защото естета- джентълмен в теб е още жив!
:lol: - "a gentleman will walk but never run" се казваше в една песен 8) - идвало ли ти е наум , че при еднакъв резултат като риби , едно фидeрче с тегло двеста грама , с което ловиш , докато сръбваш чай и се наслаждаваш на пейзажа , всъщност е много по-джентълменски риболов от хамалогията на тринайсе метра кюнец - докерска работа , мазоли , и - (тва без майтап ! ) , болки в гърба? :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Д-р Флекс »

Сигурно поне десет пъти съм предлагал в този форум щекарството да бъде признато за Първа кагетория труд, и щекарите да се пенсионират наравно с забойчиците и космонавтите... :lol:
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Венелин Радушев »

outsider написа:
Венелин Радушев написа:
outsider написа: Мда...що ли се занимавам (още) , с глупости? :roll:
Защото естета- джентълмен в теб е още жив!
:lol: - "a gentleman will walk but never run" се казваше в една песен 8) - идвало ли ти е наум , че при еднакъв резултат като риби , едно фидeрче с тегло двеста грама , с което ловиш , докато сръбваш чай и се наслаждаваш на пейзажа , всъщност е много по-джентълменски риболов от хамалогията на тринайсе метра кюнец - докерска работа , мазоли , и - (тва без майтап ! ) , болки в гърба? :wink:
Именно, джентълмена няма да избяга от трудното и да смени своя 45 сантиметров кремъклия пищов с дамско пищовче за жартиери?
Но всъщност не големината на "оръжието" има значение. Бас ловя, че фидерът е измислен от някой, който все е трябвало да се навежда много, за да си прочете името (там, ниско долу )на таблото с резултатите, та е решил да си пази кръста. :D
Един въпрос, колко пъти лови с мач, откак се запали по фидера?
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Венелин Радушев написа: Бас ловя, че фидерът е измислен от някой, който все е трябвало да се навежда много, за да си прочете името (там, ниско долу )на таблото с резултатите, та е решил да си пази кръста. :D
Един въпрос, колко пъти лови с мач, откак се запали по фидера?
През призмата на френската действителност , фидера сигурно е измислен от някой , който се е опитал да докаже , че съществуват риби с размер над десет сантиметра. :lol: :lol:

С мача нещата стоят адски просто : той е забранен. Имам две или три състезания в календара - от трийсе и кусур , където мога да го извадя от калъфа (не броя тези от тип "опън") И обикновено е разрешен там , където е безполезен , и се налага и с него да се вади някакъв полупрозрачен зарибителен материал. :evil:
В действителност фидера никога нямаше да стигне популярността , която има във Франция ( и която расте с всеки изминал ден) , ако имаше нормален риболов на мач и щека. Тая ситуация не ми създава никакъв дискомфорт - един интересен , техничен и сложен риболов се сменя с друг такъв , проблемите над които си блъскаш главата не стават по-малко- стават други , а състезателната тръпка не е помрачена от правилник , който те обрича (с най-добри намерения !) , да ловиш аквариумни рибки , и тва ако имаш късмет с тиража. :roll:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Венелин Радушев »

outsider написа:
Венелин Радушев написа: Бас ловя, че фидерът е измислен от някой, който все е трябвало да се навежда много, за да си прочете името (там, ниско долу )на таблото с резултатите, та е решил да си пази кръста. :D
Един въпрос, колко пъти лови с мач, откак се запали по фидера?
През призмата на френската действителност , фидера сигурно е измислен от някой , който се е опитал да докаже , че съществуват риби с размер над десет сантиметра. :lol: :lol:

С мача нещата стоят адски просто : той е забранен. Имам две или три състезания в календара - от трийсе и кусур , където мога да го извадя от калъфа (не броя тези от тип "опън") И обикновено е разрешен там , където е безполезен , и се налага и с него да се вади някакъв полупрозрачен зарибителен материал. :evil:
В действителност фидера никога нямаше да стигне популярността , която има във Франция ( и която расте с всеки изминал ден) , ако имаше нормален риболов на мач и щека. Тая ситуация не ми създава никакъв дискомфорт - един интересен , техничен и сложен риболов се сменя с друг такъв , проблемите над които си блъскаш главата не стават по-малко- стават други , а състезателната тръпка не е помрачена от правилник , който те обрича (с най-добри намерения !) , да ловиш аквариумни рибки , и тва ако имаш късмет с тиража. :roll:
Ок, знам, че в Франция имат отделно първенство за мач/боло (мисля риболов с макара го наричат) и щека/късо, поне си мисля, че знам (със сигурност ти си запознат 102 пъти по-добре). Но ти все пак правиш и доста свободни риболови, където мачът не е забранен. Колко направи? Не ми отговаряй. Съвсем не твърдя, че фидерът не е техничен и сложен, още по малко пък безинтересен. Всъщност отговора на въпроса, който ти зададох одеве е единствената причина, да бягам от фидера, като дявол от тамян. Всъщност фидерът е риболова, който ми е най симпатичен, извън риболова на плувка. Чета статиите ти за фидер с не по-малък интерес, спрямо плувкарските преди. Но да се сравнява по сложност и техничност с мача, не е сериозно. Мачът е изкуство, наука и магия, в които аз се смятам за едва прохождащ и го ценя безумно. Твое е решението да загърбиш плувката за сметка на фидера и аз нямам право да те виня или да ти търся сметка. Но и не мисля, че ти си започнал с фидера, с идеята, че така загърбваш мача тотално, все пак повтарям се, това си е твое решение. Шегувам се с теб съвсем добронамерено и мислех, че го приемаш по верният начин. Ако шегите ми са ти неприятни, моля кажи ми, за да спра. :)
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Венелин Радушев написа: Но ти все пак правиш и доста свободни риболови, където мачът не е забранен. Колко направи? Не ми отговаряй.
Въпросът заслужава отговор.
Правя едни 120 - 140 риболова годишно , състезания и свободен общо взети. И миналата година я съм направил три излета на мач , я не. :oops: :roll:
Причината е проста - като ти влезе състезателната муха под кожата , свободния риболов става много условно понятие...има безкрайно много неща за овладяване , откриване , практикуване , трениране..Имам 5 състезания през април ,( все фидерни) как да седна да ловя на мач? :lol: Големия майтап - ама няма да повярваш , тва е че след фидера , мача взе да ми става скучен. :mrgreen:
Не заради размера или количеството на рибите , а щото с фидера свикнах на много активен риболов , вече не мога да седя и да гледам ваглера няколко минути , ако не кълве почват да ме хващат бесните - с фидера презамятам , вкарвам нещо друго в кошницата , имам усещането че правя нещо , вместо да чакам то да се случи.

Шегите са си в реда на нещата , а и покрай тях става лаф в темата.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”