France 2: за риба в долината на Лоара

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Баси седмицата! Освен дето имаше куп административни задачи за вършене - застраховки , договори , смяна на адреса на кви ли не документи , осигуряване на ток , вода и интернет , ами и в жилището няма НИ-ЩО , та се заех да скова набързо и с подръчни материали нещо като кухня...И така : дъски , триони , рендета и длета навсякъде , няма къде да стъпиш , талаш до глезенита , бои и лакове...ПИС-НА-МИ! :x Отивам за риба 8)

И понеже започва нова страница в моя живот и в нашия разказ , реших да оставя старата тема като архив , и да започна на нов ред:

Четвъртък:

Откъде да започна? Ми сигурно трябва да започна от това , че се получи груба засечка с поръчания хеви фидер. :evil: :evil: Попаднах на някакъв безумно тъп магазин , не очаквах от немци такова нещо , и вече 16 дена си чакам тоягата. :evil: :x Нямам отговор на нито един мейл , стигна се до оплакване пред PayPal :roll: , чакам да видя развоя на събитията....
Така че оперативната ситуация е следната: имаме река с дължина над хиляда километра , ширина ( на око) - към 400 метра , течение като на Ниагара на три метра от водопада :mrgreen: , дълбочина до 6-8 метра , и аз съм се изправил срещу нея с ултралайт фидерчето , като Давид срещу Голиат :? .Обаче без неговата непоклатима вяра , а значи - и без Божията помощ. :wink: :mrgreen:

Театъра на военните действия:

Изображение

Изображение

Не ми остана нищо друго , освен да се завра на едно уж по-тихо място и да седна да си гледам върха на фидера жално-жално. :( Щото той не помръдваше. :cry: Това продължи от девет до единайсет и половина , за което време не ми се наложи нито веднъж да сменя червеите :roll: , и реших да видя кво правят колегите на края на дигата.Оказа се , че те имат общ улов една илария за двамата (вярно , към кило) , и си тръгваха.

Реших да се преместя на тяхното място , и да ловя на границата между основната струя и обратното течение , монтирах една хранилка от 45 грама , която сгъва фидера ми до дръжката , обаче "со кротце , со благо" я мята на 20 метра , и метнах...Десетина минути по-късно върха рязко се изправи , все едно някой беше отрязал влакното , и ето ви я първата ми риба от Лоара:

Изображение

След още десетина минути закачих втори бодливец , обаче се откачи до самия бряг. Третото кълване си беше вече както си требе , с прилично сгъване на и без това сгънатия връх , и ето ви я първата каракуда , която вадя във Франция:

Изображение

Айде чао.

Изображение

А е "айде чао" , щото трябваше да си ходя , имаше работа да върша в кметството.



Днес:
Сутринта ставам в седем , щото имам задачата да разузная едно уж перспективно място .Отварям скоба : удобните места по брега на реката в един набързо изследван до тук 15-километров участък се броят на пръстите на едната ми ръка.Има да пада голямо търсене , и Велики Географски Открития. :lol: Затварям скобата.
Вдигам сака , и за всеки случай поглеждам червеите....черни кастери! :o :evil: (Още нямам хладилник)...баси , супермаркета отваря в 8:45...Е , карай - чакам го да отвори...бял червей йoк. :evil: :evil: :evil:
Грабвам кутия торен , и се отнасям към реката , кадето уж "перспективното" ми място се оказава плитко като тава , и айде пак на дигата - този път на съседната.Разбира се , тя е окупирана от двама колеги , но вече е 11ч. , и се канят да си тръгват.(Става ми ясно , че това е часа за идване тук , когато французите си отиват за обяд :lol: ) Отварям кутията с червеите , и се оказа че са мъртви и трупясали... :cry: :cry: :cry: Отиде риболова на кино , ама за идеята помятах малко на кастер , на топче хляб и на труп от червей..сещате се. Първо капо на Лоара. 8)


А и имах работа - наблизо се провеждаше първия манш от първенството на местната Първа Дивизия , и исках да ги видя що за стока са , да си потвърдя едно подозренийце :wink: ...това е друга тема

"Бабо , защо ти е толкова голяма шпулата?" :mrgreen:

Изображение

Заключение: Лоара ще се окаже страшно костелив орех :? .От разговорите ми с местните, ми стана ясно , че нещата не са розови - риба има , но сложността на терена , условията за риболов , и габаритите на реката налагат голямо бачкане , докато нещата ми се изяснят .Пълните кофи от Bretagne тук няма да ги видим скоро...а и есен иде.Чакат ме интересни времена :wink:

Изображение

Изображение

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Станимир »

Радвам се да видя, че си се устроил достатъчно, че да идеш за риба :)
Желая успех на новото място и чакам с нетърпение следващите Extreme Feeder Fishing with outsider :D
P.S. Да го разбирам, че тотално сте се преориентирали към фидерО ли, мосю? :? То там с това течение май няма други варианти, ама все пак...
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Станимир написа: P.S. Да го разбирам, че тотално сте се преориентирали към фидерО ли, мосю? :? То там с това течение май няма други варианти, ама все пак...
:wink: както писах по-горе , хвърлих едно око на местния състезателен елит.Вече бях посетил едно състезанийце от местен калибър - някъв селски клуб , но от Първа Дивизия очаквах нещо повече. :roll: Присъдата :
-състезателите от областта , противно на всякаква логика , нямат и най-малката представа от риболов на течение. :shock: :shock: :shock: Докато ги гледах , втрещен , как се опитват да ловят на изтичане с плувки от 2(БЕЗ МАЙТАП!!!) до 6 грама, на течение като за 30 гр. близалка :mrgreen: , в главата ми се формира една Мисъл... 8)
...по-точно , една цифра:

500

:twisted: :twisted: :twisted:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Markony »

Eeeee цял ден дебна товаааа, евалата Баце... и риби си фанал! Споко ша ти прата и хладилник и фризер ако требе! Имам тука един колец (фидер) за доматки на Балзер, ако искаш и него ша ти пратя :mrgreen:
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Станимир »

outsider написа:
Станимир написа: в главата ми се формира една Мисъл... 8)
...по-точно , една цифра:

500

:twisted: :twisted: :twisted:
Гоуемо число... Аз мисля, че и 300 е достатъчно за да им обясним на селтаците къде се намират... :mrgreen:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от ecoplast »

Всяко начало е трудно, но ще ги набараш тиии...
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от ecoplast »

а зачем меня 9 метра кабел? новерно повесить тебя??
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от bae »

[quote="ecoplast"]а зачем меня 9 метра кабел? новерно повесить тебя??[/quot

Я тоже хочу повесить его. :twisted:
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Венелин Радушев »

Ехеее, супер каракуда, сякаш по поръчка (питах те за тях одеве), много добро начало.
Тия несериозни немци, вземи откажи тоя фидер (пепел ми на устата) и вземи нещо плувкарско... :?
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Венелин Радушев написа:вземи откажи тоя фидер (пепел ми на устата) и вземи нещо плувкарско... :?
:wink: както казват в Kалифорния : "каждому овощу - своё время". 8) Чети внимателно:

outsider написа:Докато ги гледах , втрещен , как се опитват да ловят на изтичане с плувки от 2(БЕЗ МАЙТАП!!!) до 6 грама, на течение като за 30 гр. близалка , в главата ми се формира една Мисъл... :twisted:
...по-точно , една цифра...
Само че цифрата , която ми се оформи на белия лист ( "I'll tell you , you learn a lot of things on the way to five hundred...") , е мааалко по-едра...отидохме в зоната на четирите цифри , без още да съм стигнал до щеката.... :shock: :cry:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Венелин Радушев »

outsider написа: Само че цифрата , която ми се оформи на белия лист ( "I'll tell you , you learn a lot of things on the way to five hundred...") , е мааалко по-едра...отидохме в зоната на четирите цифри , без още да съм стигнал до щеката.... :shock: :cry:
Не е трябвало да затваряш вратата зад себе си, разкарвайки оборудването си, но ти си знаеш най добре, вероятно си имал сериозна причина да го направиш. Важното е че отново имаш хъса и "злобата", да влезнеш в боя, останалото е въпрос на време. :)
Колко е всъщност твоята равносметка, наистина ли е 500? :shock:
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Венелин Радушев написа: Не е трябвало да затваряш вратата зад себе си, разкарвайки оборудването си, но ти си знаеш най добре, вероятно си имал сериозна причина да го направиш. Важното е че отново имаш хъса и "злобата", да влезнеш в боя, останалото е въпрос на време. :)
Колко е всъщност твоята равносметка, наистина ли е 500? :shock:
Тогава се налагаше , Венелине. А и щеката беше вече одъртяла , Рива исках да го сменя с друг модел , и когато човек почва от нулата , купува страшно много ненужни неща :roll: - прикачни , странни плувки , и кво ли не. Сега имам възможност да започна на чисто , единственото нещо , за продажбата на което наистина съжалявам , е модула с близалките - сега имам ебаси разхода да си взема пак всички грамажи на Кралусо... :?

Изображение

:cry: :cry:

500 е на Вин Дизел :wink: , аз съм окoло 150 :D
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Doktor-5 »

Защо си държиш близалките на совалките?
Измъкни ги от шлаухчетата и ги прибери в кутиийка.
Аз имам страшно мнго линии от 1гр до 35гр, ако всичко държа с плувките и пет модула няма да ми стигнат!
Апропо, каракудата е впечатляваща! :wink:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Близалките с нищо не се различават от другите плувки , Докторе (почти с нищо.. 8) ). Другите сваляш ли ги от совалките? Разбра ми мисълта , предполагам :wink:

Абсолютно всички състезатели в Испания, без изключение , си държаха близалките готови за бой. :idea:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Doktor-5 »

Да по време на състезание разбирам, ето снимка от европейското в Словакия:

Изображение

Всичко трябва да ти е под ръка, но за свободен риболов, просто няма факт, който да ме убеди да мъкна допълнителни модули, при положение, че в повечето случаи колата е далечко от мястото за риболов! :roll:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”