France 2: за риба в долината на Лоара

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

След задълбочена консултация с колегата Penn, предполагам? :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от koki »

Нямам никакви претенции да разбирам риболова на река с фидер....

Но все пак, единия вариант е да си намериш от тези хранилки дето имат решетка на "дупето" и да ти задържат повече храната....

Другото което съм виждал по-снимки е да използваш хранилка за бял червей и в нея да поставиш жито, коноп , червеи и т.н.

Това с местенето на хранилката обаче според мен е най-големия ти проблем!!!

Едно е храната да върви в една пътечка надолу по реката, съвсем друго да я изнася на страни...

Рано, или късно ще напипаш правилния път и кофата ще вземе да се пълни :mrgreen:

п.п. намери начин да си закотвиш хранилката / след като ти идват леки / с някакви допълнителни застопоряващи елементи!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Димитър Тодоров »

outsider написа:
Ти пък сега - то че е криза , криза е - ама чак толкова , че да почнем да смятаме и хищниците за риба... 8) :lol:

Малко по-сериозно - "наказването" на хищника е сложна работа - извървя се сума ти спинингист , не видях някой да има удар , колегите , които мятат по две-три въдици на жива рибка , тоже са капо. Причината : индустриално количество дребосък в реката. Това просто няма изяждане :o , и докато студа не ги стегне , няма шанс онова дето шляпа да ти обърне внимание. Списъка на заподозрените включва разпер , мъздруга , клен , костур , бяла риба и щука. ...
Уважаеми,човекът срещу вас не е ,,сума ти спинингист,, и често намира решения в трудни ситуации. :) Очевидно е обаче,че не проявявате интерес към материята,затова се извиняваме за вметката и ви оставяме да опознавате новата река - нещо,за което малко ви завиждаме. ;)

Поздрави и наслука! :fish1:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 32 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Markony »

outsider написа:Баси , направо ще ме накараш да се засрамя :oops: - специално за тебе , да видиш че и моята не е лесна :wink: :
Поласкан съм, ма наистина... ! Бе и там ша ги набараш :D
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Димитър Тодоров написа:
Уважаеми,човекът срещу вас не е ,,сума ти спинингист,, и често намира решения в трудни ситуации. :)
Лелей , колко е лесно човек да се набута между шамарите - език мой , враг мой , беше казал някой... :oops: :lol:
Нямах намерение да те засегна , а леко подигравателния тон , с който удостоявам спинингистите е само шега , това мислех , че е ясно. Kато казвам "сума ти спинингист" , все пак имам предвид хора , израсли по тая река , и които имаха компетентен вид. Това за студа , и твърде многото храна те ми го обясниха. Допускам , че още по-компетентен и сериозно екипиран човек , след голямо мятане и обикаляне ( едно удобно място на всеки двайсет километра :evil: ) , ще успеe да хване риба; подготовката за тоя подвиг сигурно се мери в години практика и много нули за екипировка. :lol: Тук си абсолютно си прав - нямам интерес към тая наука.

Коки , четеш ми мислите. Застопоряването на хранилката ще го решавам другия път. Цялата работа е , че примерно , със сто грама хранилка нямаше да я мести...ама беше дълбоко към метар и половина. :lol:
Първото нещо ще бъде внедряването на челният руски опит - мечкa страх , мен не страх , връщаме се към плетеняка.Да видим дали наистина намаля дрейфа осезаемо. Явно едрата риба не е чак толкова много , че загубата на евентуален бонусен екземпляр да ме притеснява.Иначе , разсейването на храната от това , че хранилката се приближава към брега , не е чак толкова страшно , ако дъгата е къса - и ако хранилката описва всеки път една и съща дъга. Хранилките за червеи мисля че ще вкарват в реката толкова малко храна , че никакво петно няма да стане ...има поле за действие , ако не завали
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от koki »

outsider написа:Хранилките за червеи мисля че ще вкарват в реката толкова малко храна , че никакво петно няма да стане ...
Не е точно така, има такива дето събират 3-4 дози червей от 40-50 ст.

Само не знам как седи въпроса с червеите на новото място :mrgreen:
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

koki написа: Само не знам как седи въпроса с червеите на новото място :mrgreen:
май към осем-девет евра килото - миналия път купих четвърт пинки и четвърт бели , и платих около петарка. А бе - в сравнение със старото място - рай.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
ETW_You_
Мнения: 161
Регистриран на: Нед Мар 26, 2006 23:26
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от ETW_You_ »

Само плетеняка може да те спаси. По мои наблюдения, с 0.20 монофил ако успяваш да се задържиш със 100 грама кошница, с плетеняка успяваш и с 60гр кошница. Мен специално нищо не може да ме накара да го сменя. Има си минуси, но за мен са пренебрежими. Някакъв конец 0.10-0.12 мисля, че ще те върне в играта.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

ETW_You_ написа:Само плетеняка може да те спаси. По мои наблюдения, с 0.20 монофил ако успяваш да се задържиш със 100 грама кошница, с плетеняка успяваш и с 60гр кошница. Мен специално нищо не може да ме накара да го сменя. Има си минуси, но за мен са пренебрежими. Някакъв конец 0.10-0.12 мисля, че ще те върне в играта.
Това е идеята , ще се престраша следващия път. Казвам "престраша" , щото на първо четене с плетеняка 0,12 изпратих три хранилки от 80 грама в реката , :cry: и сега просто като погледна шпулата в кутията , настръхвам. Обаче съм си взел шок лидер , ще почна с по-леки (60 гр ), и ще внимавам... и ще късам хранилки , докато се науча. :?
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Коце »

Хранилките с "дупе" са като платноходка в морето! Заради пластината, натискът на водата се увеличава в пъти! Аз ги отказах отдавна. Просто не стават за бързо течение, а тези крачета отдолу са само за равно и песъкливо дъно.
Идеята за голяма и тежка хранилка за цръви е добра. Аз лично не съм виждал при нас големи грамажи.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от toko »

outsider написа:
toko написа:Яко камъни и лепило и формоваш павета та да не се търкалят много...
За едно и също нещо ли приказваме , или аз-за фидер , а ти - за щека? :wink: Друга песен щях да пея аз ако за щека идеше реч... :twisted:
Аз таковата, за болото си мислех :oops: :oops: :oops: Това с фидера ми се чини афив работа щом реката е толкова мощна, но ще следя с интерес развитието на темата...
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от swyfti »

Колега, аз с пелетите си патих на Дунава а и не само там. Тези които ползвах се разкисваха адски бързо и събираха милиони дребни риби. Та мисълта ми е като си купиш пелети, топни ги във вода и виж колко бързо се разкисват и съответно избери такива на които им трябва повече време.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Коце написа:Хранилките с "дупе" са като платноходка в морето! Заради пластината, натискът на водата се увеличава в пъти! Аз ги отказах отдавна. Просто не стават за бързо течение, а тези крачета отдолу са само за равно и песъкливо дъно.
Идеята за голяма и тежка хранилка за цръви е добра. Аз лично не съм виждал при нас големи грамажи.
Хич не се опитвай да сменяш темата , все едно не си пуснал фитила : казвай ква е тая екстра хеви тояга , баси всички ги гризе любопитството , и никой не смеe да попита...КАЗВАЙЙЙЙ :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Коце »

Е тя дойде, ама я върнах за смяна, че беше в непълен комплект! Като е опакована и изпратена от жена... :lol: Тоягата е 180 гр акция, ама можела много повече! 3,90 м, 380 гр. Марката е Globe, модело Hunter Feeder.
Иначе вече я чакаме с нетърпение! Аз и мъжо и:

Изображение

Обичам миризмата на ново Шимано рано сутрин!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Честито! Мрката нищо не ми говори , ще чакам да чуя отзивите , като я получиш. С кви върхове е екипирано туй чудо?
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”