Риболов на пъстърва в Гърция?

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Риболов на пъстърва в Гърция?

Мнение от Бат Стан »

Уважаеми колеги, някой дали е наясно с режима на риболов на пъстърва в Гърция? Интересува ме същия ли е като този на останалите риби и кога точно е забраната. Дали има отделен режим за отделните области? Благодаря предварително.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Мартин Василев
Мнения: 177
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 17:51
Риболов: спининг
Местоположение: Благоевград
дал Браво: 172 пъти
получил Браво: 128 пъти

Re: Риболов на пъстърва в Гърция?

Мнение от Мартин Василев »

Бат Стан,режима на риболов на пъстърва в Гърция е като нашия/в момента е забранено/.Има някой различия като количеството и размера на рибата,там за сметка при нас се спазва закона.А в пастървовите зони в централна Гърция и Южна,всичко зависи от кметовете който си слагат и годишни забрани.Сигнали за бракониерство пускат всички граждани,а могат да те проверят от лесничей,полиция и кмет.Глобите/въобще не те бават/са доста солени.Бях близо до Янина на гости и ме водиха на една река но се оказа че трябва да ни разреши собственика на рибарника,който чат пат пуска американки в реката.Но по този въпрос мисля да чуем мнението на "za4o75" който ходи там и ни радва с добри риби.
‎"Риболовец - това е човек, отстояващ неуморно своята любов към природата с въдица в ръка. "
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов на пъстърва в Гърция?

Мнение от Бат Стан »

марката написа:Бат Стан,режима на риболов на пъстърва в Гърция е като нашия/в момента е забранено/.Има някой различия като количеството и размера на рибата,там за сметка при нас се спазва закона.А в пастървовите зони в централна Гърция и Южна,всичко зависи от кметовете който си слагат и годишни забрани.Сигнали за бракониерство пускат всички граждани,а могат да те проверят от лесничей,полиция и кмет.Глобите/въобще не те бават/са доста солени.Бях близо до Янина на гости и ме водиха на една река но се оказа че трябва да ни разреши собственика на рибарника,който чат пат пуска американки в реката.Но по този въпрос мисля да чуем мнението на "za4o75" който ходи там и ни радва с добри риби.
Колега, мерси за информацията. Набелязал съм някои региони, които възнамерявам да посетя следващата година. Във всички случаи става въпрос за планинските места, имам информация за доста реки, която обаче ще запазя в тайна. Лошото е, че никой не може да ми каже на въпросните реки какъв е режимът на риболов. На едната имало някакъв горски пазар харабия, който не правел проблеми, на другата пък охрана още не били виждали и така. На третата река един колега ми показа снимка на грък, който позира с около 40 пъстърви, уловени същия ден и разстлани върху един вестник :twisted: Иначе за бройка и количество все ми е тая, тъй като и да отида, риба няма да прибирам.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Риболов на пъстърва в Гърция?

Мнение от bae »

Аз мога да ти кажа, ма ми е много любопитно що не идваш в Сърбия а ще биеш стотици километри в Гърция? В Гърция барнат ли те в нарушение, биг проблем да знаеш. Ако искаш в детайли ще ти се обадя.
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов на пъстърва в Гърция?

Мнение от Бат Стан »

bae написа:Аз мога да ти кажа, ма ми е много любопитно що не идваш в Сърбия
Да не сме много навалица, Боянски.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Мартин Василев
Мнения: 177
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 17:51
Риболов: спининг
Местоположение: Благоевград
дал Браво: 172 пъти
получил Браво: 128 пъти

Re: Риболов на пъстърва в Гърция?

Мнение от Мартин Василев »

Моите познати ми казаха преди седмица че хванали някакъв грък бракониер да продава на заведения риба.По бързата процедура го осъдили за бракониерство,незаконна печалба и нарушаване на еко системата или нещо подобно.
Официално мове да се направи контакт на този сайт разгледай го:

http://www.fly-fishing.gr/" onclick="window.open(this.href);return false;
‎"Риболовец - това е човек, отстояващ неуморно своята любов към природата с въдица в ръка. "
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов на пъстърва в Гърция?

Мнение от Бат Стан »

Мерси Марка, преглеждал съм го този сайт, снимките на реките в него са на същите места и реки, които мой колега ми препоръча. Той не е риболовец, но ходи там на планинска почивка и колоездене по баири. Разбира се, тепърва ще се разузнава кое как, ще звънна и на Боянския за информация. От това, което прочетох, видях че пъстървата е забранена до 15 февруари. Мерси за помощта.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Риболов на пъстърва в Гърция?

Мнение от Cougar »

Май Станиле в топла Гърция няма да стане работата.

Я идвай насам, но преди това вземи поне един бракуван АК47 от Казанлъшката казарма с два чувала патрони, че гризлитата дебнат наоколо. За билет няма никой да пита.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов на пъстърва в Гърция?

Мнение от Бат Стан »

Cougar написа: преди това вземи поне един бракуван АК47 от Казанлъшката казарма с два чувала патрони, че гризлитата дебнат наоколо.
Хах, що бракуван? Ще вземем действащ, да не вземе да засече. Впрочем стримерите ти късат глави направо! Онези тъмно виолетовите я правят луда щуката.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Риболов на пъстърва в Гърция?

Мнение от za4o75 »

марката написа:Бат Стан,режима на риболов на пъстърва в Гърция е като нашия/в момента е забранено/.Има някой различия като количеството и размера на рибата,там за сметка при нас се спазва закона.А в пастървовите зони в централна Гърция и Южна,всичко зависи от кметовете който си слагат и годишни забрани.Сигнали за бракониерство пускат всички граждани,а могат да те проверят от лесничей,полиция и кмет.Глобите/въобще не те бават/са доста солени.Бях близо до Янина на гости и ме водиха на една река но се оказа че трябва да ни разреши собственика на рибарника,който чат пат пуска американки в реката.Но по този въпрос мисля да чуем мнението на "za4o75" който ходи там и ни радва с добри риби.
Здравейте,колеги!Наистина режима на забрана е като нашия,минимално допустимите размери на задържаните риби също.За количеството доколкото си спомням е до 2 килограма или 3 екземпляра без значение теглото им на ден!Иначе лятото минах и аз през района на Янина и риболувах в чудно красива река!
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Риболов на пъстърва в Гърция?

Мнение от flayko »

За района на Янина забраната е от края на октомври за разлика от нашата..
Станиле, къде ще ходиш чак там...Хем е далеч , хем рибите са дребни...а и много ги бомбят...Бракониерите са доста повече от нашите....харпунисти, бомбаджии, мрежари ...всякакви съм виждал в Гърция.Контрол никакъв!Истинска демокрация!Вземи звънни ....Наблизо има по-добри риби... :D :D
П.с.Ма верно ,що не ходиш в Сръпско?Хем по-евтино, хем и риби бол? :D :D :D
Последно промяна от flayko на Пон Дек 10, 2012 22:54, променено общо 2 пъти.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Риболов на пъстърва в Гърция?

Мнение от babydoctor »

flayko написа:За района на Янина забраната е от октомври за разлика от нашата..
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов на пъстърва в Гърция?

Мнение от Бат Стан »

flayko написа:За района на Янина забраната е от края на октомври за разлика от нашата..
Станиле, къде ще ходиш чак там...Хем е далеч , хем рибите са дребни...а и много ги бомбят...Бракониерите са доста повече от нашите....харпунисти, бомбаджии, мрежари ...всякакви съм виждал в Гърция.Контрол никакъв!Истинска демокрация!Вземи звънни ....Наблизо има по-добри риби... :D :D
П.с.Ма верно ,що не ходиш в Сръпско?Хем по-евтино, хем и риби бол? :D :D :D
Стойчо, на мен ми е за едно ходене бре, да не мислиш, че съм се завтекъл всяка седмица. Аз в България си ловя доволно пъстърви, не виждам смисъл да хода до Сърбия всяка седмица.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Риболов на пъстърва в Гърция?

Мнение от bae »

По- добре у Сърбия, не ти требва да идваш у Гърция, а и сега е времето да дупчиш.
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
rahul12
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Дек 22, 2012 9:50
Риболов: 60525

Re: Риболов на пъстърва в Гърция?

Мнение от rahul12 »

Снимките са от последните ми риболовни излети.
След като времето тук в Колорадо застудя риболова стана тегав и труден както всички знаете рибата става по ленива.
rahul
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”