2013 Британска Колумбия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
kutinchev
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 9:42
Местоположение: Русе

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от kutinchev »

Само ти остана да ни крепиш с репортажи извън БГ.
Благодаря ти, за което! :fish15:
kamson
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 19:11
Местоположение: софия

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от kamson »

невероятни красоти,нямам думи
Аватар
dimadoctor
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Яну 16, 2006 21:20
Местоположение: Södermanland, Sverige
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от dimadoctor »

kutinchev написа:Само ти остана да ни крепиш с репортажи извън БГ.
Благодаря ти, за което! :fish15:
Ами при мен за съжаление реките не са много, а езерата са силно замръзнали /не си падам по риболов на лед/. Но се надявам след около месец да се включа и аз :wink: .
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

kutinchev написа:Само ти остана да ни крепиш с репортажи извън БГ.
Не знам какво става с Любака, Доктора, Симбат и всички останали, но предполагам се занимават с по интересни работи от ловенето на риба.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от Marco Polo »

Cougar написа:
kutinchev написа:Само ти остана да ни крепиш с репортажи извън БГ.
Не знам какво става с Любака, Доктора, Симбат и всички останали, но предполагам се занимават с по интересни работи от ловенето на риба.
По-важни, по-главоболящи, по-сериозни - може би, но по-интересни - надали! ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

И днес се разходих по познатите терени на р. Кейлъм под 16-тия километър. За изненада пътя по който се движех преди беше доста изровен през последната седмица и бе пълен с дупки и непочистен от снега.

Изображение

Изображение

Изображение


Първата риба закачих в местата където преди лових на плувка.

Изображение

От тук се пуснах надолу до вира в който бях извадил четири риби миналия път. Като цяло рибите се бяха изнесли и нямаше активност. Докато стоях, обаче видях как нещо се надигна и след малко упорство го закачих. Стийлхед подобен на първия но с ранена гръбна перка може би от тюлен.

Изображение

Продължих надолу до едни вир с доста бърза вода. Предния път в него бях закачил едната бикова пъстърва. Сега на първо замятане имах нов стийлхед и той подобен на първите 2. Беше се закачил по-надълбоко но отплува на скорост и сигурно ще се възстанови.

Изображение

Продължих прехода и достигнах малкия вир в който миналия път бях изпуснал една риба. И тук след няколко хвърляния закачих стийлхед - този път от тези които бяха влезли миналата есен.

Изображение

Реших че докато се връщам нагоре ще извадя поне още една риба, но това не стана. Пета риба закачих накрая но се откачи.

Изображение

Изображение
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Първото нещо което правя когато влизам във форума е да прегледам твойта тема ,най качествената във форума.Принципно все по малко колеги споделят и успех за напред и не спирай да ни радваш :D
Поздави!!!
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ilian70
Мнения: 1721
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2099 пъти
получил Браво: 2538 пъти

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от Ilian70 »

А ДАНО ХВАНА написа:Първото нещо което правя когато влизам във форума е да прегледам твойта тема ,най качествената във форума.Принципно все по малко колеги споделят и успех за напред и не спирай да ни радваш :D
Поздави!!!
Споделям мнението на колегата на 100%.
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Поредният ден на р.Кейлъм не беше особенно успешен. Валеше дъжд и сняг. Мислех да ловя само с муха, но се оказа че съм забравил поводите (нямах корда в мен освен жълтата на спининга) така чв взех и спининговата пръчка. Щом достигнах реката излязах точно до двама риболовеца които бяха дошли до това място с лодка. Известно време се гонегме надолу, аз пеш, те с лодката, докато накрая заминаха на скорост, като ми оставиха (надявам се) няколко необловена вира, достатъчни като за един ден.

Изображение



Лових с един шнур, за мен нов, но вече излязал от производство (Rio -Windcutter), който летеше добре и кацаше леко на водата. Предишния шнур с който лових близо 3 години беше подходящ за дълбоките води на Томпсън, но тук с него губя мухи в ляво и в дясно. Плавното полагане на шнура означаваше че ловях близо до повърхността и съответно желаещи за мухата нямаше. Преминах през 2 вира и на третия, който беше и най-подходящ, съответно на най-подходящото му място със сигурност имах едно дръпване на риба която не се закачи. Най-вероятно беше стийлхед.

Докато вървях надолу достигнах и места неподходящи за муха и съответно ползвах блесната епизодично, при което извадих 2 бикови пъстърви и изпуснах още 2 риби предполагам от същия вид. В един от последните вирове в които лових една риба се надигна на едно място два пъти но не реагира нито на муха нито на блесна.

Изображение

Изображение

Имаше още една лодка с двама риболовеца която премина покрай мен в посока нагоре. Предполагам двете лодки и силните им двигатели бяха изплашили рибите до смърт в ниската вода и те стояха някъде в дълбочините без желание да мърдат.

Изображение
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от Мунчо »

Слаба работа - ще рече човек, че си в България. :D Но пък ние тук си имаме повече лодки. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Миналата седмица бях с нов гащеризон (от Уолмарт, защото ми се стори че може да е по-траен от реномираните). Когато вечерта го свалих, виждаше се една влажна ивица н апанталоните ми точно покрай ръба на ботуша. Съответно и този гащеризон беше върнат и останах без мухарски варианти за тази събота.

Е, ще трябва да се лови пак с блесна. Избрах ново място което е на има няма 3км от града по р.Кейлъм. Мястото предоставя достъп до рекат ав долната и част под канъоните. (Преди лових над канъоните на 20-25 км нагоре). Черния път по който минах по-малко от 500м до паркинга беше добър. На паркинга имаше една малка кола и след като стигнах до реката съответно попаднах на риболовеца. Той ловеше тъкмо на вливането на Дълбокия поток и мястото изглеждаше добро. Проверих вира под него , който се оказа плитък и съответно поех в посока нагоре.

Изображение
(риболовеца беше в дъното., там където водата е по-спокойна.)

Намерих един дълбок вир до паднали дървета но нямах нищо в него, след това достигнах до дълъг и сравнително плитък вир. И в него нямах нищо.

По-нагоре видях двама риболовеца които бяха достигнали там с лодка. И тях подминах и на 500м по-нагоре намерих още един самотен риболовец ловящс муха от другия бряг. От тук претърсих два сравнително бързи участъка нагоре и пак нямах нишо. Изглеждаше че няма да намеря нищо в този участък. Но наближих канъона и скоро се озовах до един отличен вир. Щом го видях бях сигурен че той не може да е празен.

Изображение

След известо претърсване една риба захапа блесната при самото и падане във водата. СКочи два пъти при което можех да я видя как се засилва към повърхността преди скоковете. Не успя да се откачи и съответно я извадих.

Изображение

Изображение

След това място се озовах на изхода на канъона.

Изображение

Вместо да се върна направих опит да заобиколя този първи канъон и около половин част се изкачвах в обход. Накрая обаче заключих че не си струва, въпреки че сигурно повечето път го бях минал.

Изображение

Изображение

Времето междувременно се беше оправило и почти щеше да напече слънце.

Изображение

Върнах се обратно без да слизам до водата и тук минах по един обходен път който ме върна до мястото от което бях тръгнал сутринта.

Изображение

На мястото където ловеше риболовеца сутринта, сега нямаше никой. Застанах сигурно точно където стоеше той и заметнах през реката. Докато блесната се движеше видях точно леко под мен как една голяма риба се надигна, очевидно стийлхед. Съвсем скоро блесната мина наблизо но той не я взе. Съжалих че нямах прът за муха, защото бях сигурен че тази риба щях да я хвана и с муха и с блесна.

След като направих една две крачки надолу и след още едно две замятания, все пак я закачих. Тя се впусна бясно нагоре и през течението и в последствие се бори в дълбочина, но се беше закачила по такъв начин че и аз известно време се мъчих докато я откача (и това на кука без контра)

Изображение

Изображение

Продължих надолу и на следващия вир (където и преди бях стигнал) налетях на двамата риболовеца с лодката. Подминах ги и продължих надолу в търсене на перспективни води но гъсталака тук стана напълно непроходим. През деня бях преминал през всякакви канали на реката (тя се разделя на много ръкави на много места). Точно тук обаче тези канали бяха затлачени от всякакви дървета и големи участъци от гората бяха затрупани от стволове които реката беш еносила при високи води. Всичко това в комбинация с кори от сняг прикриващи дупки и всякакви гъсталаци и трънаци които човек може да си представи.

Може би и бобрите имаха някакво участие за пейзажа

Изображение

Един от потоците беше оранжев на цвят - не ми е ясно защо.

Изображение

Междувременно бях изгладнял и понеже нямах часовник бях решил че е доста късно. Когато се измъкнах и стигнах до колата видях че в същност е още рано. :shock:

Изнесах се към индианската бензиностанция и бях там за има няма 10-на минути. Хапнах скариди, картофи и и поради липса на по-добър избор, кола и шоколад за десерт.

Чудих се известно време къде да отида за още малко хвърляне и проучване. Първо решид да помятам по Скийна, но не познавах терена а и заваля дъжд. Така че в крайна сметка минах през града и отидах на другия му край до р>копър където отдавна не бях ходил.

Водата беше много ниска и бистра и задуха силен вятър в комбинация с дъжд. Не беше добре.

Изображение

Рибите отсъстваха, но накрая почти извадих една бикова пъстърва.

Изображение

https://www.youtube.com/watch?v=kbixKDRxIz0" onclick="window.open(this.href);return false;


Изображение

Тук намерих 3 блесни и един картон със изстреляни патрони, които исках да взема с мен и изхвърля в контейнера, но подгизналия кашон не ми позволи да го направя. Сакове във мен нямах.

Минах през още едно място за да се донахраня и се прибрах
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от Мунчо »

Страшна красота е това, бих казал - неземна... Пращам ти и аз няколко снимчици - ще се сетиш сигурно откъде са, но не казвай, тук сме така...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
jazzmena
Мнения: 4595
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от jazzmena »

Жельо,

Тава е толкова сурово и красиво. Ако го сравним с на Муня снимките, може да видим разликите. Нашите реки са красиви по своему, но толкова мръсни и опоскани. Затова и са "тайна". Хе хе, като си представя аналога на твоя последен излет..... отивам до Лесновска, дърпам 2 стийлхеда и после се премествам на другия край на река Блато... 8)

Като гледам чудовищата в ръцете ти, се чудя защо бат Стан мълчи! :lol:
Поздрави!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Мунчо, не се сещам за тези места. Дали съм бил там не е ясно.

Джазмен, Бат Стан мълчи защото това е поредния тривиален излет, без залавяне на еднометровата.

Може би следващия път.... или по-следващия. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”