ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от max »

Имитацията работи добре така че не е фатално че няма оригинала.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от max »

От време на време си списвам нещо искрено и от първо лице, за едни е драма за други инфо :)

Става въпрос за последният ми риболов или казано по друг начин за "откриването на сезона" макар че никога не съм го закривал. Забелязах някой важни неща свързани с тази тема от преди време, а именно за "пачинкото" на СГ.

Изображение

Както се оказа след продължителни тестове от моя страна добра примамка която предизвиква много леферски атаки , но за жалост и с някой недостатъци. Започвам с уточнението че това е воблер създаден за риболов на лаврак, характерно при този вид е че винаги се опитва да 'глътне" примамката.

Изображение

При това положение съвсем логично и функционално е куките да бъдат поставени в задната част на воблера, НО при риболова на лефер за който в случая става дума това както се оказа не е добре. По мои наблюдения леферите почти винаги атакуват примамката в средата на тялото или ако имат възможност да се "прицелят" , в главата.

Изображение

Това е и основната причина да използвам предимно воблери над 17 см. при риболов на тези риби. Бавното "туичване" с паузи или както го кръстихме "Slow twitch" реализира над 90% атаки в "главата" на воблера в резултат на което първата от трите куки е в или около устата , а останалите закачат рибата странично в тялото.
Но да се върнем към "пачинкото" - вече повече от година активно ползвам този воблер и съм възхитен от играта му и способността да "предизвиква" дори апатични риби. Съотношението при мен пачинко-попер (поперите за мен са предпочитаният избор) е в атаки - 4 към 2 в полза на пачинкото. За съжаление обаче закачените и успешно извадени риби са в обратно съотношение поне 6 към 1 в полза на поперите :twisted: Над 90 % от ударете при поперите са успешно извадени при мен. Рибите са здраво закачени и е трудно да ги извадя дори с клещи.

ПОследният ми риболов беше ярко потвърждение на изписаното по горе. Трудни, големи риби които кълвяха в тесен времеви прозорец с изключителна сила и ярост. Аз лично до момента не бях виждал подобни атаки, внезапни, без никакъв признак (често при риболов на повърхностни примамки се вижда как рибата тръгва към воблера) , но за сметка на това съпроводени с невероятно мощен плясък. Извъртях всичко "повърхностно" от кутиите ми но за моя изненада и съжаление тези лефери бяха апатични към всичко друго освен пачинко. Дали предпочитаха плясъци или зигзагообразното движение не знам но със сигурност "чичо пач" притежаваше нещо което другите ми попери, слайдери и уокъри нямаха. Двата ми едночасови риболова приключиха с 7 удара и само една хваната риба. Всички атаки бяха на капитални риби , според мен от 5 кг. нагоре. Тази която хванах ми спретна една от най "адреналиновите" борби които съм имал за което съм много благодарен и ще я запомня :) След множество атрактивни скокове и няколко бясни развивания редувани с безкрайно много смени на посоката и дълбочината се преборих.

Изображение

Изображение

Пускам ви едно видео на което съм маркирал захапката върху воблера :)
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от Д Пенев »

max :tup:

От такива постове има смисъл форума, още веднъж :tup:
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от Jeeves »

споделям доброто мнение за пачинко-то, а изнесените назад тройки дават и едно предимство - дори при по-насечено водене не "хващат" повода, което при такива примамки често се случва (коментара ми е на база оригинала на xorus, но на снимките тва на SG ми прилича на точно копие)...
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от max »

Jeeves написа:споделям доброто мнение за пачинко-то, а изнесените назад тройки дават и едно предимство - дори при по-насечено водене не "хващат" повода, което при такива примамки често се случва (коментара ми е на база оригинала на xorus, но на снимките тва на SG ми прилича на точно копие)...
:tup:
Надявам се скоро да има и копието на по малкият размер, доста по удачен според мен за лавраците :)

Случайно да си пробвал с подмяна на куките ?
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от Jeeves »

на xorus-a куките са чук и не бих ги сменил, ако имаш предвид на други повърхностни примамки дали съм сменял тройките, да правил съм го но щот са калпави, не мисля че с подмяната се решава проблема с "хващането" на повода (когато го има), тва се оправя само с адекватно водене, а пачинко-то си върви както трябва независимо как го водиш...
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от yuri todorov »

max написа:Надявам се скоро да има и копието на по малкият размер, доста по удачен според мен за лавраците :)....
Има и от по-малкия размер, но засега само като прототип.
Това са двата прототипа на новия модел.

Изображение

Докопах ги съвсем случайно преди около 2 месеца но засега съм ги пробвал само на сладка вода.
Има видима промяна във формата на човката спрямо настоящия модел, задната тройка е с перушина, а коремната е с изменена конфигурация, за да не дере по воблера.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от max »

Аз също ги видях на живо, но не съм ги тествал и все още нямам от тях :D

За куките имах в предвид дали някой е пробвал с по голям размер, иначе и на имитацията тройките са с добро качество.
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от fisherman »

Аз ги смених,сложих му по-отворени и с по-дълго стъбло,но резултата е същия,много атаки и слаба резултатност,интересното е че и при щуките е същата работа-ефективността е много малка ,а не е да не ги интригува и тях :D .Колегите по света се кълнът в Пачинкото,ние нещо не можем да повишим резултатите.

п.п.Коментирам малкото Пачинко.
Аватар
Симеон Новаков
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Дек 19, 2010 0:26
Местоположение: Филипополис
дал Браво: 29 пъти

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от Симеон Новаков »

Малкото пачинко е смърт за лавракитата.
При последния излет, който направих имах 3 риби за половин час на него.
Направи ми впечатление, че рибите го предпочитаха при по-бавна проводка и спокойна вода. Излезне ли вятър или дори лека вълна лавраците ставаха апатични към него.
Колегата с който бяхме имаше няколко удара на прилични лефери на голямото пачинко без да успеят да се закачат рибите.
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от Jeeves »

явно си е мислено за конкретни риби, а при бавна презентация според мен е сила щото си има игра и при най-бавно прибиране дори без никви движения на върха, при такова водене повечето повърхностни примамки които аз съм пробвал са пълни "мъртъвци" (при последния ми риболов и на мен точно с такава презентация предизвика атаки)...
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от empar »

Jeeves написа:...а пачинко-то си върви както трябва независимо как го водиш...
Веднъж на една от софийските дупки се засякох с един колега, който се оплакваше, че не можел да го води правилно. :shock: Предложи ми човека и аз да пробвам. Явно ме взе за капацитет. :lol: Пробвах с неговата въдица, после с моята и постоянно забиваше надълбоко, едно от пет придърпвания издаваха правилния звук, правеше даже и опити да потъва и стигнахме до извода, че явно бройката е дефектна, а не ние. Някой друг да е имал подобни проблеми?
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от Jeeves »

с оригинала не, копието не съм го пробвал...
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от баш майстора »

Гледам, че Yo-Zuri също имат примамка с подобни характеристики - Surface Cruiser (130 мм. 28 гр.). Някой има ли впечатления от нея? :roll:
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от fisherman »

То и други имат :arrow:

Изображение

но Пачинкото ги побърква,Даивата за сега само я къпя :D
В този ред на мисли някой да се е престрашил да пробва Фрости-то на Ксорус?
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”