Регенсбург

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Регенсбург

Мнение от colorcore »

Здравейте на всички!
Да сте живи и здрави и да е една по-успешна година. Поводът да се обадя е снощната ми придобивка, разрешително за тази година за участъка на Дунав в западната част на Регенсбург. Това е от вливането на Река Нааб в Дунава до Herzogsmauer, което е километър 2380,600 на Дунав, също така, северният канал на Дунав до вливането на река Реген, километър 2378,780. Ето тук
https://maps.google.com/maps?q=%D0%A0%D ... many&z=14l" onclick="window.open(this.href);return false; към картите на Гугъл.

Първото разочарование изпитах снощи, веднага щом се прибрах и прочетох правилата и забраните за участъка, в Германия по принцип първо всичко е забранено, после „ще видим“. Та забранено е да се лови със стръв риба (рибите за стръв могат да се само умрели), с блесни , воблери и подобни изкуствени примамки от 1. януари до 30. април включително... Меракът ми да ходя да похвърлям за по два часа в студа, поне до 15. февруари от когато тук са забранени щуката и бялата риба увисна на голата ми кука.

Ще се радвам ако има колеги ловили в този участък, да споделят опит и впечатления, може и да идем заедно да поцопаме! А ако все пак не се появи никой, което ми се струва по-вероятно, ще се постарая да разкажа как е тук. Когато търся информация за тукашния риболов установявам, че местните са ужасно пестеливи, нито на немски нито на руски може да се намери нещо...
Поздрави и до скоро!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

colorcore написа:Здравейте на всички!
Да сте живи и здрави и да е една по-успешна година. Поводът да се обадя е снощната ми придобивка, разрешително за тази година за участъка на Дунав в западната част на Регенсбург. Това е от вливането на Река Нааб в Дунава до Herzogsmauer, което е километър 2380,600 на Дунав, също така, северният канал на Дунав до вливането на река Реген, километър 2378,780. Ето тук
https://maps.google.com/maps?q=%D0%A0%D ... many&z=14l" onclick="window.open(this.href);return false; към картите на Гугъл.

Първото разочарование изпитах снощи, веднага щом се прибрах и прочетох правилата и забраните за участъка, в Германия по принцип първо всичко е забранено, после „ще видим“. Та забранено е да се лови със стръв риба (рибите за стръв могат да се само умрели), с блесни , воблери и подобни изкуствени примамки от 1. януари до 30. април включително... Меракът ми да ходя да похвърлям за по два часа в студа, поне до 15. февруари от когато тук са забранени щуката и бялата риба увисна на голата ми кука.

Ще се радвам ако има колеги ловили в този участък, да споделят опит и впечатления, може и да идем заедно да поцопаме! А ако все пак не се появи никой, което ми се струва по-вероятно, ще се постарая да разкажа как е тук. Когато търся информация за тукашния риболов установявам, че местните са ужасно пестеливи, нито на немски нито на руски може да се намери нещо...
Поздрави и до скоро!
Мдам, така е колега в Германия. Закони, правила и забрани. Ииииии спазване :) Ще се радвам да споделяш опита си с нас. Скро ми предстои и на мен разправия с немците за придобиване на право за риболов, респективно курс и изпит. Ще ловя в района на Бодензее, Фридрихсхафен и прилежащите водоеми. Ще видим как ще стане всичко.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от wertus »

colorcore написа:....Та забранено е да се лови със стръв риба (рибите за стръв могат да се само умрели...
Факт!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Здравейте пак! Нали обещах да разкажа... вчера се появи една дупка от два часа в следобеда и реших спонтанно да ида до реката. Бях ето тук https://maps.google.com/maps?q=49.02862 ... 1&t=h&z=18" onclick="window.open(this.href);return false; .
Понеже не го бях планувал, разбира се нямах стръв...зачудих се какво да взема, бяхме яли ориз за обяд и беше останал малко, сварих макарони и до печката имаше пакет стафиди, хвърлих и една шепа от тях за сладко, после една ванилия и като беше готово го разбърках с малко от шарената храна за аквариумни рибки, мисля, че е просто рибено брашно...
И така на реката, хвърлих захранка и цопнах плувката, дълбочина към 2,5 м., на куката макарон и стафида...
Постоях около час, не дърпаше, храних, храних, хвърлих половината от това което бях донесъл. Огледах се за стръв, ръчках в земята за червеи, но освен боклуците на други колеги и една люспа от риба друго не намерих ... явно щеше да е капо денят...
и така вече настроен да си тръгвам, беше към 5 часа и облачно, съответно тъмно, хвърлях последни пъти и оставях да изтича, когато плувката потъна до половината и задържа, засякох и... не съм хващал много и големи риби, но тази беше може би най-силната която съм закачал, авансът се разпищя като по телевизията ...
Борбата беше кратка, може би 5 секунди и отпусна...навих, куката беше права!
Капото за деня остана, но рибата ме хвана, скоро отново съм там и този път се надявам да видя кой ме дръпна. Поздрави!
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от swyfti »

Колега, добре дошъл в клуба!

Ние ловим 20-тина километра нагоре по Дунав при Бад Абах. Можеш ли да ми напишеш на лични от къде точно мога да си взема дневни карти за участъка в който ти ловиш.

Поздрави!
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от swyfti »

MapuaH, трапера, colorcore, Welsmeister ставаме сериозен отбор!!!
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Добро утро!
Понеже bono ме пита как е тук с попчетата...още нямам лични впечатления, както казах бях един път за риба, имах един удар и една изправена кука, но в информационния лист, който получих като купувах разрешителното пишеше, че черноморските попчета са голям проблем и понеже са установили, че от друга страна пък са любима храна на хищниците, забраняват вземането на повече от 5 костура на ден. По принцип костурът тук няма минимален разрешен размер или бройка, но тази година са го ограничили.
Бялата риба и щуката така или иначе са по една бройка на ден, след това трябва да минеш на риболов на мирни риби...
Поздрави!
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от Welsmeister »

Сдобих се с немски 3-месечен билет, след ядове и вдигане на кръвното. От малката община ми казаха накрая: добре че бяхте Вие, за да научим повече по темата! Не ми се пише сега, че пак ще вдигна... НО:

В неделя съм на Донаувьорт за хищник. Включва Дунав и вливащи се реки.
Взех си карта за там. Ако някой е наблизо да идва, ще е по-интересно.
За по-близо до Мюнхен никой не ми продаде, а навъртях доста километри. Трябвало придружител от клубовете, нямали излишни и др.
Аватар
трапера
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Апр 07, 2007 13:01
Местоположение: München-Русе
дал Браво: 150 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от трапера »

swyfti написа:MapuaH, трапера, colorcore, Welsmeister ставаме сериозен отбор!!!
:lol: :lol:
Трапера след два часа отива за трети път на курс :D И е дал тържествено обещание и клетва пред него си, че ако се сдобие с въпросния шайн ще си купи само маркови такъми :lol: :lol: :lol: Дах бокс също и екшън камерка :D
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Здравейте! Тъкмо се върнах от същото място, още са ми замръзнали пръстите. Тук днес има сняг, но се топи, около 2 градуса е сега.
Бях от 10 до 1 часа, стръвта отново беше макаронена, този път някакви тортелини с картофи ... варих ги с малко ванилия, ама този път забравих да сложа от храната за аквариумните рибки за аромат... Както и да е, изхвърлих 3/4 от тях за захранка.
Имаше само един удар, по-скоро беше някакво кълване, което засякох. Този път успях само да я обърна, не като миналия да я закачаи да се откачи... трепна два три пъти и това беше. Така отново съм капо, рибата отново хвана мен...
Поздрави!
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от Welsmeister »

Ходих до Донаувьорт. Обиколих почти целия разрешен участък включващ 15-сетина километра от Дунав, (тук е около 40-50 м. широк) и няколко по малки реки преди вливането им в Дунав.
Хванах една бяла риба след електроцентралата преди Цузум. Много закачки, камъни. Участъкът в града ми хареса, но не е достатъчно дълбок в момента.
bono
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 12:58
Риболов: На плАвка

Re: Регенсбург

Мнение от bono »

Welsmeister, на каква примамка я заши бялата?
ТОПНИ ТОПНИ
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от Welsmeister »

Orka marmaid. И тази седмица смятам да направя един набег. И времето става все по-хубаво ;) Пак казвам: ще е по-интересно, ако дойде още някой.
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Здравейте!
Не, не съм ходил за риба, не успях миналата събота и неделя, но тази съм се заканил! И като не мога да ходя за риба се ровя из форума... и като чета се сетих, че докато се подоготвях за изпита за риболовен билет много ми помогна тази страница http://fishfinderbook.com/3d_fishfinder/fishfinder.html" onclick="window.open(this.href);return false; , на която можете да откриете почти всички познати речни, а и много морски риби, чудесно нарисувани и с имената им на 26 езика! Поздрави и наслука!
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Здравейте отново!
Вчера бях за риба! На същото място. Отидох към 9:30, бях взел много храна, царевица в кутия, сварил бях жито, имах и няколко желирани бонбона за всеки случай и много стар хляб. Но хвърлих само две шепи жито и пуснах на жито... на второто или трето хвърляне плувката потъна плавно и засякох. „Закачката“ напъна както никога до сега не бях я усещал! Мислех си само, трябва да го изкарам на повърхността да вземе въздух ... но този път нямаше свирене на аванс, а беше много голям за моите разбирания... с кеп, за събиране на листа от басейн (нали съм аматьор) успях да го изкарам на брега, ударих го два пъти по главата и после го заклах с ножа, както си е тук по правилата... и няма да ви казвам, че ми трепераха ръчичките... това беше най-големия кефал който някога съм хващал! нямах в мен нищо за мерене, но трудно влизаше в кофата. Това беше първия от три еднакви и един, който изправи една кука и изпуснах... Излизаха точно един размер, около 53-54 см, 2.3-2.5 кг...
Не ги теглих сам. Един подарих на един колега от работата, той много се зарадва на прясна риба, той го претеглил и ми каза, че бил 2.2 кг, другите два с кофата ги претегли горският, който интересно откъде беше научил, че съм точно там и съм хванал...та провери дали не съм надвишил дневната норма....малко оставаше :)
Поздрави и наслука и на вас.
P.S.: сега трябва да разбера как става номера със снимките тук...прочетох, че трябва да кача снимките си в галерията преди да ги свържа с текста ми, може ли някой администратор да ме добави там! Благодаря.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”