Регенсбург

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Мерси за съвета, но при мен металният повод е задължителен ... и май ще почна вече сам да си ги правя...
Аватар
pi4a94
Мнения: 1510
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от pi4a94 »

Послушай колегата Пампаса за металния повод.От кримпването доволен ли си и как го правиш?



ПОЗДРАВИ :tup:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

Курса (купона) започна :) Ще видим как ще мине всичко. Края на ноември е изпита. Разглеждах из нета и видях, че в някой области на Германия се падат 60 въпроса от каталог с 360, а при мен са 60 от каталог с 835. Е, това, ако е честно... ?!?!? Нещата са си много сложни като цяло. Вчера получих каталога с въпросите - няма хлабаво. Яко теория иска да се чете и да се запомнят въпрости и отговорите наизуст. 5 области по 12 въпроса. Ако някъде имаш повече от 6 сгрешени отговора, в другите области всичко да ти е вярно излиташ. Доста сериозно са направили всичко. Освен това имат егати и шантавите имена на немски някой риби :) Абе иска се яко четене. Изпита ще в зала, все едно съм на кандидатстудетски изпит. Всеки получава различни въпроси, генерирани разбъркано от компютър преди това и принтирани :) Ще видим, стискайте палци момци !

Поздрави
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Сигурен съм, че ще се справиш! Малко ме изненада, че изпитът ще е на хартия, нашият беше онлайн на компютри и научихме резултата веднага, свидетелството пристигна след седмица и след още една бях вече за риба. Дано и при теб стане толкова бързо!
А одеве имаше много рибари на реката, рибоците скачаха, пред мен ...

Изображение

Хванах един на течението:

Изображение

Хубава вечер на вас!

Изображение
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Изображение

Изображение

Изображение
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Изображение

След програмата със сина - за риба с резултат няколко кълванета, едно малко попче, никакви порязвания, без мокри крака, нахраненен и напит, оставен на мама на детската площадка, скочих за половин час сам до реката. Похвърлях всякакви купешки тенекии и въртележки, но се присетих и за една от самоделките ми. И удари тоз красавец:

Изображение

След него един раиран изпрати воблера до краката ми, но не пощя. Чудесен риболов!
Поздрави и големи!
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от Welsmeister »

Ох че хубав шишко! Пасва на есенният пейзаж.
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Здравейте!
До неделя не бях хващал маломерна щука (<50см), но май открих примамката, на която става.

Изображение

Изображение

Изображение

Спомнете си блесните в чинийката от предните постове, черната с двойното листенце е вярната. В неделя вечерта се излъга една на нея и тази вечер друга я преследваше, но не удари. Като се обърнах да взема фотото, за да я снимам и беше изчезнала... Май ще я пенсионирам за други реки и времена, костурите не я харесаха до сега.

Водата е все така ниска, много бистра, но от днес вали, това и ме накара да се прибера тази вечер преди да дочакам хубавия залез. Светлината беше много хубава, но това го разпознах от прозореца вкъщи.
Едно попче колкото клатушка се окачи, но няма да ви го показвам. Ето снимка с цветовете на деня. Поздрави и големи!

Изображение
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

Прейрасби репортажи със супер снимки !

Времето си лети - още месец до изпита :) Учим усилено :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

MapuaH написа:Прейрасби репортажи със супер снимки !

Времето си лети - още месец до изпита :) Учим усилено :)
Прекрасни репортажи имах предвид, ама телефона си поправя, както си иска :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Добро утро! Дано сте имали хубави почивни дни, моите свършиха ...
Разни ангажименти не ми позволиха да вися по цял ден на реката, което е в същност нормалното... Събота следобед се намръзнах на реката, пробвах разни нови стари места, на които не бях стъпвал от доста време и се изнервях на моторниците. После се появиха колеги рибари с лодка. Беше ми странно щото в нашата вода знам, че е забранено да се лови от лодка, но явно бяха решили да нагазят границата - двеста метра от едната в другата вода... Единият цопаше с дропшот, другият с любимите тук силикони. Малко ми се видяха нахални, на цяла река трябваше да дойдат пред мен да цопат, ама хайде нищо не казах. Аз силиконите нещо не ги разбирам. Не че другите примамки много ми говорят, но предпочитам твърдите. Е, загубих един от най-любимите си купешки воблер, slick stick на rage fox, но така е в камънака, как иначе да си купя нови или да седна да издялкам пак нещо и така прежалих го.
Вчера, след ходене на кино с децата седнахме да ядем по парче сладкиш с кафето с нашата гостенка тези дни, както обичат немците и понеже, то това е работа и трябва бързо да се свърши (колегите, които са имали допир с Германия знаят за какво говоря), я свършихме. Хм, казвам, а бе, дай да пием по нещо .. Ами дай... Баща ми ни беше почерпил с четири бутилки българско вино, мерло с шира и вчера отворих последната. Бях изпил сигурно половин чаша, след като първо го бях прелял в гарафа, за да дишне и развие аромата още повече, когато любимата ми жена ме бодна в ребрата: „Ти не искаш ли да излезеш да покараш малко колело, то слънцето май скоро ще се скрие ама ...“ , което в превод означава, „хайде, събирай си чукалата, вземай въдицата и отивай на реката, виждам рибите да плуват зад очилата ти ...“, та много не се зачудих дали да допия виното, то щеше да си ме дочака и беж. По чехли слизам в мазето, обувам скафандъра, търча за колелото, газ от гаража на горе и 5 минути по-късно съм на най-близката точка от реката до нас. Самоделката ми беше монтирана на въдицата от предния ден, сглобявам с едно движение, отварям скобата, хвърлям, точно пред храстите. Навивам полека, опитвам да се сдържам да не бързам, гледам малките нахални кефали дето чакат някой да ги лапне... един полюбопитства, но това беше. Още няколко добре прецелени хвърляния и ...!!! .. го окачих в храстите! Еха, направо ми се напълниха гърдите с радост! Аз го дърпам, храстът дърпа ... и така ... скъсахме се, щото то времето си върви, още има няма 40 минути и слънцето залязало. А то слънце няма, едни облаци, небето сиво, без нюанси... Сложих друг воблер и ... установих, че май трябва да си купя ново влакно, щото това вече го изхвърлям цялото, май са останали има няма 30 метра.
Добре, хайде да сменя мястото. Отивам до колелото, а храсталакът с воблера ми пред мен. А бе, аз мога ли или не мога да вляза в тези храсти! Извадих си воблера, метнах се на колелото и се преместих 200 метра по-нагоре. Там не уважиха воблера, качих се още малко на горе. Като слязох от колелото рибоците се размърдаха от плитко, което общо взето ме нагласи в духовно състояние „днес няма да чистим риба, още половин час и се прибирам“. Похвърлях, похвърлях, пък закачих онази огромната блесна от брат ми, дето го убеждавали в рибарския магазин, че на нея нищо не се хваща и на която имам вече няколко костура. Водата беше все така бистра, стъмняваше се сивото и електриковите цветове светеха отдалече. И както винаги, като се замисля, че може би трябва да въртя по-баавничко и се и поопитам и закачам. И закачката тръгна. Много приказвам тази сутрин, ама се зарадвах и да си кажа... Хубава седмица на всички!

Изображение
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 385 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от swyfti »

Ехааа!!! :shock:

Колега, добре че си ти да отсрамиш немската група :-)
vatsio
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 19:26
Риболов: речен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от vatsio »

Ми вземи да се шмугнеш по реката и ти бе Жорка! :fish1:
Иван Видолов
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Здравейте! Имах два часа и половина, ей току до преди малко и минах една отсечка по реката метър по метър. Есента е в най-хубавите си дни.

Изображение

Изображение

Изображение

Бях се маскирал да се слея с природата:

Изображение

Цопах най-вече на блесни,

Изображение

пробвах уж изпитани тенекии и хванах ...

Изображение

времето наближи края си и в последния половин час заложих на уловистия воблер, който заслужи името си отново:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

и понеже сме малки отидохме да растем

Изображение

Изображение

Изображение

Хубава вечер на всички и по-големи!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

Супер!!!
Водата е кристална :)
При мен в този участък на Рейн, където съм сега водата е между Клас 1 и Клас 2. Казват, че чак нямало риби от толкова чистота :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”