Регенсбург

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Марияне, мерси за съвета, ще си изпрося брат ми да ми прати някоя от тези!
Снощи успях да скоча за около час до реката, вече беше след залез и тъмното ме изгони, но пробвах новите блесни, поне три от тях.

Изображение

на две от тях хванах, от трите костура взех само големия, разбира се.

Изображение

Изображение

Изображение

и ще прощавате за лошите снимки, ама бях само с телефона...
Поздрави и големи!
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Здравейте пак. Казаха ми, че снимките от последния пост не се виждат. Аз си ги виждам и на компютъра и на телефона... Админ, някакви специални настройки ли трябват на браузера или какво? При мен последния пост не се различава от предишните, освен, разбира се, че снимките не са във фотофорума, а в гугъл ... но аз си ги виждам както предишните ...
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от PAMPASA »

Аз ги виждам - пробвах от няколко устройства и със различни браузъри - никакъв проблем :roll:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Мерси за отговора! Поздрави!
Баш Рибар
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 13:31
Риболов: Плувка и дъно.
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от Баш Рибар »

Аз обаче не ги виждам.

Поздравления на colorcore за хубавите снимки и разкази в темата! :D
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Здравейте отново!
Нямах търпение, беше задушно и съпругата ми нали ми чете мислите, ме изгони още по телефона на път от работа за вкъщи, за риба.
Събрах си партакешите, качих се на новото колело и този път тръгнах надолу по течението, под магистралния мост. Имаше и доста рибари днес, и други бяха помирисали времето ...

Изображение

Изображение

Хвърлях на воблери, бях решил, че в началото, докато не съм разцопал още много ще пробвам на големите примамки, после на малките и въртележките. Водата е все още малка и много бистра. Похвърлях и стигнах и до моята самоделка дето най си я харесвам, показвал съм ви я преди да я полея с епоксидна смола:

Изображение

Обирах линията в тихото и го видях как се изгърмя от дълбокото. Засякох и се замята както само костурите го правят, вдигнах го над камъните и зад мен и се откачи, но го хванах малко овъргалян в пясъка. Не можех да го пусна, такива не хващам всеки ден.

Изображение

Окуражен от успеха със собствен воблер продължих да упорствам и десет минути по-късно ме изтрещя малко по-голям.

Изображение

Бях се ухилил до ушите и продължих да захвърлям воблера, но повече удари нямах. Имах закачки, след упорито дърпане успях да извадя, реката беше щедра днес.

Изображение

Линията беше към двайсет метра, на куката имаше все още стръв половин сардина.

После се излюпи от съседната дупка малък бобър, който най-спокойно се разходи пред мен, спря се да подуши кепа ми и да му направя снимки, за които не бях се подготвил и не се получиха добре

Изображение

Изображение

Изображение

Беше един вълнуващ излет, само около два часа. А, забравих да ви кажа за другите рибари. Този от моята страна, сто метра нагоре по течението, на първата снимка горе има нещо като полуостровче, нямаше късмет - закача, къса, нищо не хвана, мина покрай мен и не отговори на поздрава ми, май ме видя с втората риба... а от другата страна на реката имаше трима спинингиста. Единият загуби една блесна пред мен и продължиха нагоре... Бяха на около двеста метра по-нагоре от мен когато чух, че единият се развика, беше закачил дебелата ... разпляска се, момчетата тръгнаха към него да помагат, аз се зачудих дали да извадя фотоапарата, че беше много далеч за свястна снимка и докато се чудех пръчката му олекна и момчето пусна псувните по течението. Другите го питаха голяма ли е била, а той разпери ръце колкото можеше, явно метърът беше избягал.
На вас по-големи, поздрави!

Изображение
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

И тази вечер бях там, за час. Беше много хубаво.

Изображение

Ама воблерът не хвана, закачих го някъде и при дърпането му изкривих куката, ще я сменя. Хвърлях на огромната блесна от брат ми.
Хвана се току пред краката ми, навивах и малките рибета се разскачаха, явно друг гонеше блесната, но този го превари. Тази,
щото излизат само женски. Две снимки, щото много му се радвам:

Изображение

Изображение

Хубава вечер!

Изображение
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

Красота - просто красота!

Имам един въпрос - опита ли по-надолу, където се вижда, че водата се къдри? Там сигурно ще се крие някой хубав распер :)

Поздрави!
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от Мунчо »

A ako няма распери - няма да се крият. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

Надявам се и аз скоро да мога да публикувам хубави репортажи и дебели рибоци :) Но засега трябва да се справя с конспекта, който се състой от 850 въпроса. На изпита ще са само 60 и трябва да отгатна минимум 45, за да ме пуснат :)

Абе стискайте палци!
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Марияне, стискам ти палци да мине успешно! Аз го взех с 58 от 60, надявам се да си по-добър от мен! Препоръчвам да правиш много тестове, става и онлайн. Тогава чакаме най-късно през ноември първите риби! Наслука!
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от swyfti »

MapuaH написа:Надявам се и аз скоро да мога да публикувам хубави репортажи и дебели рибоци :) Но засега трябва да се справя с конспекта, който се състой от 850 въпроса. На изпита ще са само 60 и трябва да отгатна минимум 45, за да ме пуснат :)

Абе стискайте палци!
Мариане, не е толкова страшно. Аз го направих като колегата colorcore, а боно го взе с 4 грешки.
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Разбира се, че не е страшно, само така изглежда, явно това е начина да спират наплива от мераклии да цопат ей така въдица по всяко време ... не на всеки издават лиценз за убиване (на риби) ... но пък трябва да отбележа, че на моя изпит имаше и скъсани!
Като изядеш книжката с въпросите с кориците и нямаш грижи, друго не се пада. А въпросите с картинка, коя е рибата която виждате, са с добро качество на компютъра .. при мен беше костур, нямаше как да го сбъркам ...
Е, какво сега аз грешно ли му пиша на Мариян името ?! Тюх да му се не види, ще прощаваш!
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Добро утро!
Хубавите распери по течението вчера не дръпнаха. Видях малките рибета да се разхвърчават, после един распер скочи току до мен и като се обърнах в тази посока скочи пред мен и ме напръска с вода ... ама не дръпна. Е, май удари веднъж блесната, но само, за да ме подразни.
Времето се обърна, облачно и дъждовно е вече.

Изображение

Бях на реката към 5 и половина, слънцето сега залязва в 7 и 15 ... Определено дърпа в светлата част на деня, ама то нали се сменя всеки ден, та определеното ... но както и да е.
Направих си две клатушки от стари японски вилички и ги пробвах, но не се клатеха достатъчно, та снощи ги позакривих още малко.

Изображение

На черната огромна блесна #6 се излъга един костур - пак се откачи върху камъните и се оваляв пясъка ...

Изображение

После хванах миди, този път две на грозд

Изображение

и завърших деня с две-три снимки с дълга експозиция, които можеха и да са по-добри ...

Изображение

Изображение

Изображение


Поздрави и големи!
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от PAMPASA »

Браво :tup: клатушката я закриви още малко от двата края - и съм убеден ,че Расперите няма да я подминат :wink: / тия сладури харесват примамки с тесен и издължен профил/.

Хубаво е да си смениш карабинката на вирбела - тази може да ти изиграе лоша шега.

Ако гониш Распери -стоманения повод по-скоро пречи -нищо че има риск някоя Щука да отнесе блесната - това все пак е част от играта.

Поздрави / репортажите ти кефят /.
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”