Бюджетна въдица за морски спининг

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
ico_dok
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 19:34
Местоположение: Плевен/София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от ico_dok »

Каква я мислех, каква стана тя и откъде тръгнах:
ico_dok написа: ......харесах няколко модела въдици:
1. Parabellum Spin 9' 2" 279cm, 10-34g, 195гр., 135лв.http://captainhook.bg/index.php/vmchk/1 ... 82/40877_P
2. Сакура SPORTISM SPIN SPS 9'6' 276см, МН /15-40/ тегло ??, 203лв http://www.bent-fishing.com/SPORTISM-SP ... oduct-1949
Или SPORTISM SPIN SPS 8'6''258см МН /15-40/ 180гр 189гр.
3. Dragon express 2.70, 10-35, x-fast, 165гр, 126лв. http://www.voblershop.com/1909/%D0%90%D ... %80%D0%B8/
Или Dragon express 2.70, 15-40, x-fast, 185гр, 130лв – не е наличен в момента във Воблери
4. Окума Octana Spin 9` - 270cm 10-35g, тегло ???, 107.40лв. http://captainhook.bg/index.php/vmchk/1 ... 82/42739_P
5. Series one skeletor 2 spinning 270см, 15-40 М, 199гр, 190лв http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=956
Моля знаещите и можещите от форума за помощ при избора.
къде стигнах:
1. Sportex Carboflex Turbo CT2702 9.0ft 34-52гр. и
2. Major Craft Crostage CRK-902ML 10-30гр.
Ама така са нещата от живота - мерак с пари се гаси!!!
Сега трябва да ги оборудвам с макари. Имам желание да купя качествени макари, но това ще стане на по следващ етап. За момента намерението ми е да взема нещо средна хубост, за да ми останат финанси за примамки.
Ето на какво съм се спрял:
1. за Sportexа - Tica Stunna SN 3000 или 3500 тегло 350гр. - вижда ми се множко!?!?
или Tica Splendor SJ 3500 - 325гр. При проби у дома с макара с тегло 320гр баланса е на около 5см пред дръжката, затова съм се ориентирал към подобно тегло на макарата.
2. за Major Craftа - Soron S 40 на Абу Гарсия с тегло 303гр. при опит с макара с тегло 310гр. баланса дойде точно в началото на дръжката. Модела Soron SX 40 май не е в наличност по електронните магазини, иначе бих взел нето.
Не споменавам "вечния заподозрян" Заубер нарочно, макари той да влиза в полезрението ми.
Та колеги споделете впечатления и опит със споменатите макари , за да помогнете при избора.
А естествено избора си е МОЙ!!!
Hristo_Golov
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 18:36
Местоположение: Петрич
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от Hristo_Golov »

Здравейте колеги,
понеже лошия късмет при транспортиране на сопите ме последва постоянно :twisted: дойде ред и аз да помоля за помощ при избора на нова пръчка за морски спининг :)

Та критериите са ми следните:
Дължина 2.7 м., фаст, да може да работи с воблери и попери в диапазона 10-28 гр. (с такива примамки разполагам, по-тежки не мисля някога да взимам), тегло до около 200 гр. макс и най-важното - цената да е максимум 130-140 лв. (повече в момента и да искам не мога да дам).

За сега съм се спрял на следните модели:
1. Rapture FORWARD, 2.7 м., 7-35 гр.
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=56

2. Dragon express 2.70, 10-35, x-fast, 165гр.
http://www.voblershop.com/1909/%D0%90%D ... %80%D0%B8/

Ще съм благодарен да споделите впечатления за върпосните геги, а и за други, които биха паснали на изброените критерии :fish15:
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от fori »

Малко офтопик, по повод транспортирането. Тъй като на скоро се снабдих с една пръчка със скромната транспортна дължина от 2 метра, проблема го реших, като вързах едно РВЦ фи 110 на двете дръжки (които са на тавана) от пътническата страна на колата. Според мен не е проблем в такава тръба да се изреже улей за крачето на макаратаи да се прибира сгъната въдица, без да и се сваля макарата. Изключително удобно е, като се изключи че пътниците, понякога установяват наличието на този тубус с глава :)
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от empar »

Колега Hristo_Golov, Rapture имат много добри решения за морски спининг, но точно това, което си си харесал не е подходящо. Да не говорим, че е пълна мекица. Ориентирай се към моделите KEISON, KEITAN и BRIGADE - това са морските модели. Доказано добри и изпитани въдици. FORWARD е щукарска въдица.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
nikolas3
Мнения: 226
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 18:09
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от nikolas3 »

empar написа:. Ориентирай се към моделите KEISON, KEITAN и BRIGADE - това са морските модели. Доказано добри и изпитани въдици. FORWARD е щукарска въдица.
Принципно си прав. Здрави, стегнати, даже и уловисти :D
НО!
Бг вносителя има проблем с гаранциите.
Строшаване на горната бланка на 2 водача едновременно....без дори коментар относно причини. Цена на доставка на нова горна бланка - почти като на цяла.....
За парите си са сравнително добри решения, но имай едно наум.
Всъщност са си китайски/не че има нещо лошо, то всичко, което не е от Китай е менте/ , но има и доза късмет при еднакви модели , размери и марки.
Искам да кажа: при производството на моята горна бланка при монтажа на двата крайни/долни/ носача конеца е бил пренатегнат. Което при високомодулен карбон прави това място слабо. Кейсона. С Кейтана разликата е във водачите/Ка/.Бригадата е малко по-друга бира......
Просто го установихме с приятели с разбирания в родбилдинга.
Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от empar »

nikolas3 написа:Цена на доставка на нова горна бланка - почти като на цяла.....
почти, ама не съвсем. :lol: 119лв е цялата въдица, а горната секция струва 77.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
stoger
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Май 15, 2014 11:07
Риболов: spining

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от stoger »

Здравей колега. Имам няколко бутикови пръчки за морски, като APIA EVERGREEN GRAFIT LIDER и др. които към темата не са важни. Моят скромен съвет към теб е да си вземеш FILSTAR-РЕДШАДОЛ 8"6' 10-35 ГР. Ще останеш приятно изненадан от пръчката. Дължината има огромно значение от бряг. Ако нямаше самурайте нямаше да правят 12"- пръчки за море. За японците основните дължини в басовите пръчки са от 8"3 до 11"+. Все още мисля, че те знаят много повече за морето от нас.
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от antoanBS »

Аз съм с дайва интерлайн 15/50 вече 4 сезона на 2,70 и това за мен е най добрата пръчка която имам ползвам я както за море така и за язовир за море я ползвам за попчета тролинг и чипаре за лодка е супер да се работи с чипаре понеже няма водачи и заплитанията и закачките на чипарето по водачи или линия са сведени да 0 а аз ловя с каяк и това ми е много важно друго което ми харесва е че е много чувствителна понеже водачите са по цялата бланка за кастинг също имам много добри резултати с нея и брадите на плетеното са почти нулеви когато ходя в Гърция взимам само нея става и за мултипликатор
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Hristo_Golov
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 18:36
Местоположение: Петрич
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от Hristo_Golov »

Колеги, благодарности за мненията и съветите :tup:
След като прегледах всички изброени въдици, че и отгоре, получих приятна изненада от жената за рожденния ден :) - Rapture Brigade 2.7, 20-50 гр. 8)
Първите ми впечатления са за много приятна бланка, лека, с достатъчна мощност, не е супер корава, да видим как ще се справя с кастинга и воденето на примамките, а пък и риба се надявам да лови :fish15:

Поздрави!
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от empar »

Hristo_Golov написа:Колеги, благодарности за мненията и съветите :tup:
След като прегледах всички изброени въдици, че и отгоре, получих приятна изненада от жената за рожденния ден :) - Rapture Brigade 2.7, 20-50 гр. 8)
Първите ми впечатления са за много приятна бланка, лека, с достатъчна мощност, не е супер корава, да видим как ще се справя с кастинга и воденето на примамките, а пък и риба се надявам да лови :fish15:

Поздрави!
Със сигурност ще останеш доволен. Честита да ти е и много риби. Аз съм най-впечатлен от баланса на въдицата и качеството на водачите. Моята Бригада е 2.40 с акция 15-60 и направо ми пълни душата. Със Stradic FJ 4000 направо не се усеща. Кастинга е зашеметяващ. :wink: В сравнение с KEISON с почти същите параметри има разлика от порядъка на 10-15% отгоре, които са от съществено значение в много случаи.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
TITKO
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Мар 23, 2015 8:41

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от TITKO »

Здравейте колеги ,
имате ли впечатления за тази сопа :BLACK MAMBA - XZOGA -? 240см - 10-45 г
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=5333" onclick="window.open(this.href);return false;
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
NGergov
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Мар 24, 2015 20:43
Риболов: мухарски и спининг и от една годiна активно морски спининг

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от NGergov »

Момчета не питайте друг за въдицата ходете в магазина и хванете въдицата в ръка разклетете я вижте какво ви е усещането, и като купите поне 2-3 въдици ще разберете коя е вашата и най вече ходете повече на риба защото само там ще разберете коя сопа как работи. Тук от 100 души ще чието 150 мнения и нито едно може да не се отнася до вас. направете поне 7-8 спинингови риболова за по 3 дена като сте на брега по 8-10 часа и мятате и ще сте на ясно. Тук пишат хора с по един риболов и дват адски компетентни мения.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от fori »

kiril atanasov написа:Здравейте колеги ,
имате ли впечатления за тази сопа :BLACK MAMBA - XZOGA -? 240см - 10-45 г
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=5333" onclick="window.open(this.href);return false;
Изключително се зарадвах, когато успях да я продам.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от Д-р Флекс »

Мамбата 80MHF2 е една много прилична джиговица, по мое мнение. Но не виждам нищо бюджетно в нея.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от mikibg »

fori написа:
kiril atanasov написа:Здравейте колеги ,
имате ли впечатления за тази сопа :BLACK MAMBA - XZOGA -? 240см - 10-45 г
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=5333" onclick="window.open(this.href);return false;
Изключително се зарадвах, когато успях да я продам.


+1 :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”