Бюджетна въдица за морски спининг

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
petargpetrov
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:43
Местоположение: Sofia

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от petargpetrov »

blgmspt написа:Така е, Башмайстора се радва на нова пръчка да му служи дълго и вярно, а аз потроших моята :(
Имам много изискванията към бъдещата, щото съм от сорта: "докато смъртта ни раздели" :)
Та да пусна едно задание за препоръки от ваша страна:
Търся 8'0'' не по дълга, да става за twich 10-40 тест по примамките; fast (extra ако може), и до 140-150 грама макс.

трудно нали,
Отделно не обичам много дългите дръжки.
И най-трудното бюджет: до 250 лв


Знам че ще помогнете и ви благодаря предварително
Разгледай daiwa lateo, отговаря на всичко, освен цената. Има я в plat.co.jp. Дано съм бил полезен
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от blgmspt »

fori написа:Чудна, лека сопа, с леко занижена горна граница и лош навик да се чупи при малко по-хамалско отношение.

Не ми говори за счупвания ;)
Тоест SIS 782 LR-M e към 10-40, а fori?
с 37 грама воблери ще има ли зор?
Няма смисъл да скачам на MH 14-60 нали?
pavel75kolev
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: Бургас

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от pavel75kolev »

Аз си ловя доста време с Nanoflex 2.70 25-50 и съм си много доволен. Лека е, замята надалече и мога да кажа че спокойно позволява туич и с китка без да се изморяваш
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от fori »

blgmspt, сериозни проблеми няма да има, но специално при тази сакура усещах леко пропадане при замятане на примамки в горният диапазон. Може би само така ми се е струвало заради леката бланка, а тя наистина е лека. Като за първа пръчка, т.е. относително универсална по примамки, с добър кастинг и относително ниска цена е супер. После идват малко по-истинските сопи, където разбираш че и 10 фута е идеално за туичене на разни фофлери и че всъщност за оптимална работа с примамките си трябват различни сопи, но това е крайна степен на вманиачаване, където се намесват имена като tenryu, zenaq и ufm.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от blgmspt »

fori написа:blgmspt, сериозни проблеми няма да има, но специално при тази сакура усещах леко пропадане при замятане на примамки в горният диапазон. Може би само така ми се е струвало заради леката бланка, а тя наистина е лека. Като за първа пръчка, т.е. относително универсална по примамки, с добър кастинг и относително ниска цена е супер. После идват малко по-истинските сопи, където разбираш че и 10 фута е идеално за туичене на разни фофлери и че всъщност за оптимална работа с примамките си трябват различни сопи, но това е крайна степен на вманиачаване, където се намесват имена като tenryu, zenaq и ufm.

fori, мерси.
Според теб като разлика едва 5 грама между М и МH пръчките, няма ли да е добре да се подсигуря с тази с по големия тест по примамките 14-60. За 5 гр в бланката по каталог едва ли ще има голяма разлика?
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от max »

Мисля че си заслужава да погледнеш тази въдица
Изображение
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от blgmspt »

Взех Sakura Sportism 7’8’’MSW 10-35 (saltwater), не че не я изтествах за щучки по реката с по тежките ми примамки ;)
Много стегната и бърза въдица.
Не предполагах че с по-къса пръчка ще имам страхотен кастинг.
Като бюджетно решение е супер.
...., а само 140гр. Баланса с макара 260гр е трепач, но то е до усещането и навика на всеки.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от mikibg »

blgmspt написа:Взех Sakura Sportism 7’8’’MSW 10-35 (saltwater), не че не я изтествах за щучки по реката с по тежките ми примамки ;)
Много стегната и бърза въдица.
Не предполагах че с по-къса пръчка ще имам страхотен кастинг.
Като бюджетно решение е супер.
...., а само 140гр. Баланса с макара 260гр е трепач, но то е до усещането и навика на всеки.

Тази пръчка ще ви е къса за сериозен морски риболов от брега, единствено и предимство е че по-лесно ще водите попери и уолкери
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от blgmspt »

mikibg написа:
blgmspt написа:Взех Sakura Sportism 7’8’’MSW 10-35 (saltwater), не че не я изтествах за щучки по реката с по тежките ми примамки ;)
Много стегната и бърза въдица.
Не предполагах че с по-къса пръчка ще имам страхотен кастинг.
Като бюджетно решение е супер.
...., а само 140гр. Баланса с макара 260гр е трепач, но то е до усещането и навика на всеки.

Тази пръчка ще ви е къса за сериозен морски риболов от брега, единствено и предимство е че по-лесно ще водите попери и уолкери
Тази ми е 2-ра. За едни специални места ;)
Имам друга 9'0'' 15-40

ПС: Кастинга и с двете ми пръчки е почти неразличим. Метрираното влакно показа ;)
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от fori »

mikibg написа:Тази пръчка ще ви е къса за сериозен морски риболов от брега
Тази пръчка има учудващо добър кастинг предвид дължината и. Аз съм засичал с нея 106 или 107 метра замятане с 28 грама пенсил, 14 либри 4 жилно плетено и дайва 2500. Има си своите кусури, но кастинга не е сред тях :)
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от mikibg »

Не всичко е далечина на замятане , не само това е важно когато се лови от брега и особенно от по висок :D , примерно по-късата пръчка изкарва примамката на повърхноста и тя губи своето нормално поведение а много от ударите на някои от рибите са близко до брега.

П.с Пенсилите са едно ,воблерите с лопатка е съвсем различно при замятане. Въобще по тази тема може да се спори много.Всичко е относително, зависи какъв конец се ползава , каква е макарата , какви са водачите и строя на пръчката .

Поздрав
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от fori »

Абсолютно съм съгласен. Проблема е че в по-бюджетният клас пръчки, като се мине една определена дължина, нещата стават малко кофти. Ако говорим за тенрю, уфм, зенак и така нататък, нещата стоят доста по-различно. Говоря най-вече за удобството при ловене, високият клас пръчки са доста мислени и изморяват много по-малко, като за начало, по-добре водят примаммките за които са направени и много други неща. Но това човек го получава срещу съответната сума. А и това с високият бряг ми е малко неясно. Моят скромен опит показва че от местата, където вече ми трябва дължина на пръчката за правилното водене на примамката в брега, ваденето на рибата е отвратително неприятна задача свързана с кепове с триметрови дръжки и подобни инструменти, които в повечето случаи силно ме мързи да мъкна по скалите. Изпадал съм в тъпата ситуация, когато от двуметрова скала гледам докараната в краката ми риба и се чудя какво да я правя.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
bobiander
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 22:52
Риболов: муха и спининг
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от bobiander »

Как какво - мъкнеш си кеп с дълга дръжка по скалите :)
Аватар
баш майстора
Мнения: 5820
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1774 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от баш майстора »

Къв кеп бе? Направо тиган с телескопична дръжка! :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от blgmspt »

Много по-удобна за водене twich ми е по-късата (личен усет). Предходната ми бюджетка на 8'0'' (глупаво потрошена - все си виках абе тия как си трошат въдиците с вратите на колите - е на как ;( ) я усещах по същия удобен начин. За ваденето на рибата определено 9'0 ми е в пъти по-удобна независимо къде съм.
Както казах, има си места за всеки такъм! Мислим и подбираме. Всеки си има приемущества.
Уви, обаче трябва да се правят компромиси щот повечето нямаме "гардероби" ;) и все пак избора ни не е голям.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”