Разрешителни за морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
itodorov
Мнения: 184
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 18:14
Риболов: ...само с въдица
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 12 пъти

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от itodorov »

Така, значи т.2 означава - малки плавателни съдове с дължина до 7 метра, а не от 7м нагоре. Това за туристическите лодки важи и за нас, защото нашите се водят точно такива. Рибарски са тези, които са специализирани за риболов и те са с други разрешителни и както писах по-горе в чл. 14, т.2 се казва, че се отменя индивидуалния лиценз за любителски риболов, както за човека, така и за лодката.
Американски форум - задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум - задаваш въпрос, отговарят ти и на свой ред ти задават въпрос.
Български форум - задаваш въпрос и започват да ти обясняват, колко си тъп.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от promarine »

А написано ли е нещо за подводния риболов?
....
www.plodex.eu
....
Аватар
itodorov
Мнения: 184
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 18:14
Риболов: ...само с въдица
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 12 пъти

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от itodorov »

promarine написа:А написано ли е нещо за подводния риболов?
Не знам, не видях да се споменават никъде в документа, думите "подводен", "харпун", "копие", "стрела".
Американски форум - задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум - задаваш въпрос, отговарят ти и на свой ред ти задават въпрос.
Български форум - задаваш въпрос и започват да ти обясняват, колко си тъп.
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от XEPO »

itodorov написа:Така, значи т.2 означава - малки плавателни съдове с дължина до 7 метра, а не от 7м нагоре. Това за туристическите лодки важи и за нас, защото нашите се водят точно такива. Рибарски са тези, които са специализирани за риболов и те са с други разрешителни и както писах по-горе в чл. 14, т.2 се казва, че се отменя индивидуалния лиценз за любителски риболов, както за човека, така и за лодката.
Колега,аз се наемам за последен път да разясня нещата.Не за тебе,понеже така искаш да тълкуваш закона,за други които не са наясно.До сега билет за риболов се изискваше за всички които се намират на лодката и риболуват,като самата лодка трябва да има разрешително за риболов /било то любителски или професионален/.От сега на татък плавателни съдове над седем 7 метра риболуват /любителски риболов/ без разрешително както и хората които се намират там.За по-малките съдове продължава да се изисква билет за риболов както на лодката така и на тези които са в нея.
Някъде някой беше питал за канутата-Изисква се билет за любителски риболов,без значение че за самото кану разрешение не се изисква.
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от nafplio »

XEPO написа: Някъде някой беше питал за канутата-Изисква се билет за любителски риболов,без значение че за самото кану разрешение не се изисква.
Хари , преди около година , звънях на лименикото да питам точно как стоят нещата за риболов с кану . Човека изрично каза че е забранено риболова от кану ! Не се иска никакви разрешителни за разходка с кану - но не и риболов . Дори попаднах на гръцки сайт за кану-каяк и там момчетата се оплакваха че не е разрешено .
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от XEPO »

nafplio написа:
XEPO написа: Някъде някой беше питал за канутата-Изисква се билет за любителски риболов,без значение че за самото кану разрешение не се изисква.
Хари , преди около година , звънях на лименикото да питам точно как стоят нещата за риболов с кану . Човека изрично каза че е забранено риболова от кану ! Не се иска никакви разрешителни за разходка с кану - но не и риболов . Дори попаднах на гръцки сайт за кану-каяк и там момчетата се оплакваха че не е разрешено .
Тоше,като говориме за кану и риболов трябва да сме наясно,че става въпрос именно за риболовно кану оборудвано за тази цел.Аз нито имам такова,нито пък ме влече този спорт,но специално за целта писах на Марко Видали та той ми разясни.
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от XEPO »

Като обобщение,много извън темата,мога само да добавя-Когато сте в Гърция никога не бива да сте с убеждението,че всичко ви е в рамките на закона даже да имате всички купчини документи и разрешителни за целта на пребиваването ви.Това,разбира се важи и за самите Гърци...Всеки полицай може да ви затвори в ареста под хиляди предлози до...уточняване на подробностите или...доизясняване на фактите.Тва е положението и оправия няма.Като пример мога да ви дам факта,че полицай може да ви затвори в ареста поради факта,че нямате "адия" за управление на велосипед,без да има инстанция която да издава такава "адия".Доколкото ви е възможно дръжте се учтиво с проверяващите органи и винаги палете по една свещичка в повече в църквата-ей така за всеки случай.
В момента пак е налице акцията по конфискуването на атомобили с БГ номера,защото голяма част от гърците си регистрират возилата в БГ и така избягват високите данъци в Гърция.Разбира се,туристите изобщо не бива да се притесняват,макар че процедурата е-директно отнемане на возилото и после ше докажеш къв си и къде точно живееш.Това го пиша за тези с АФМ.
Аватар
itodorov
Мнения: 184
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 18:14
Риболов: ...само с въдица
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 12 пъти

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от itodorov »

Добре колега, да приемем, че си прав. Покажи ми обаче, къде в тази нова разпоредба пише, че това важи само за съдове над 7м? Ако може копирай и постави тук.
Благодаря предварително.
Американски форум - задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум - задаваш въпрос, отговарят ти и на свой ред ти задават въпрос.
Български форум - задаваш въпрос и започват да ти обясняват, колко си тъп.
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от PETAR 40 »

itodorov написа:Добре колега, да приемем, че си прав. Покажи ми обаче, къде в тази нова разпоредба пише, че това важи само за съдове над 7м? Ако може копирай и постави тук.
Благодаря предварително.
Колега,така ли не разбра,че има поправка на закона само за туристическите яхти?
Плюс това все още нищо не са препратили в лименархията.
На мен например ми казаха,че за нас любителите промяната ще е само това,че вече няма да презаверяваме билетите си,но все още не е сигурно.
Това не е от този или онзи ,а от приятел ,който работи в лименархио.Вече двама ,трима мои приятели ходиха да си презаверяват билетите и ги връщат.Казват им да почакат да видят какви разпоредби ще им изпратят от министерството и ,че можело да не се налага вече презаверяване,но риболовни билети ще има!
Ще се вади еднократно и няма да се презаверява.
iiivo
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Ное 17, 2013 23:34
Риболов: джиг,спининг,тролинг

Разрешителни за морски риболов в Гърция

Мнение от iiivo »

Колеги другата седмица ще ходя до Тасос на почивка,та искам да попиtам.Ще вземам моята лодка риб 4,80 с 60 коня мотор.Искам да я ползвам само за разходка.Имам регистрация ,капитанско ,българска гражданска отговорност и преглед за 2014.Днес звънях на тяхните власти и ми казаха да преведа документите на гръцки.Някой може ли да помогне
kilca
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 16:10

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от kilca »

iiivo написа:Колеги другата седмица ще ходя до Тасос на почивка,та искам да попиtам.Ще вземам моята лодка риб 4,80 с 60 коня мотор.Искам да я ползвам само за разходка.Имам регистрация ,капитанско ,българска гражданска отговорност и преглед за 2014.Днес звънях на тяхните власти и ми казаха да преведа документите на гръцки.Някой може ли да помогне
С кое, с превода ли? Би трябвало да е лицензиран, иначе и аз бих могъл да ти ги преведа. И то аз бих отишъл на лицензиран в Гърция.
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Булстарите »

iiivo написа:Колеги другата седмица ще ходя до Тасос на почивка,та искам да попиtам.Ще вземам моята лодка риб 4,80 с 60 коня мотор.Искам да я ползвам само за разходка.Имам регистрация ,капитанско ,българска гражданска отговорност и преглед за 2014.Днес звънях на тяхните власти и ми казаха да преведа документите на гръцки.Някой може ли да помогне
Не се намирай на работа.
Ако талона ти е от новите в който пише и на английски не си длъжен да им го превеждаш.
Те техните власти колкото пъти им се обадиш всеки път искат нещо различно, но от опит ти казвам че няма да имаш проблем.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от mikibg »

За коня мотор се изисква застраховка.

Поздрав
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Иво Ломски »

И на мен са ми казвали че документите трябва да са преведени на гръцки от лицензиран преводач, а след това и заверени в нашто посолство в Гърция. Питах ги защо това е необходимо, след като документите ми са международни и са на английски и те ми отговориха - "Еми така пише в закона".
ПП: Питал съм точно на Тасос в кост гарда на Принос, на Йерисос, а също и в една консултантска фирма в Солун, така че инфото ми е бетон!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
cps
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 19:05
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от cps »

Иво Ломски написа: ... документите трябва да са преведени на гръцки от лицензиран преводач, а след това и заверени в нашто посолство в Гърция... инфото ми е бетон!
δεν έχω λόγια..
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”