Разрешителни за морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Commander
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 15:38

разрешителни 2222

Мнение от Commander »

Здравейте колеги
:fish3: Имам едни приятели които ловят доста активно из бяло море. Тези дни мисля и аз да се разходя с лодката до там. Но въпроса ми е какво трябва да нося на границата като документи на лодката и двигателя. И какви документи ми трябват там...
Моята лодка е 3.30 риб с 8 коня двигател и ми казаха че нищо не ми трябва нито капитанско нито нищо...
Моля някой ако знае как стоят нещата да пише.

А и ако дадете някакъв съвет за ловене в морето. Не че нямам никакво инфо но всичко ново е от полза.
Вчера са изкарали един скат около 10 кг. Голямо шоу е било

Реално доста неща Ви трябват,като се почне от спасителни жилетки ,ракети ,застраховка, но темата е за чуждестранния форум и затова я местя там
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от XEPO »

Колега,за всякакъв вид риболов който не се извършва от брега се изисква разрешително.Най-точна и изчерпателна информация ще получиш от Гръцката морска служба която има офиси на всички пристанища.
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от Иво Ломски »

1. Трябва да си направиш данъчна регистрация (А.Ф.М. номер).
2. Трябва да си регистрираш лодката в Гърция;
3. Трябва ти разрешително за риболов (за лодката);
4. Трябва ти риболовен билет.

ПП: За тая лодка и за тоя двигател не ти трябва лиценз/диплома.

Поздрави!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Commander
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 15:38

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от Commander »

Иво Ломски написа:1. Трябва да си направиш данъчна регистрация (А.Ф.М. номер).
2. Трябва да си регистрираш лодката в Гърция;
3. Трябва ти разрешително за риболов (за лодката);
4. Трябва ти риболовен билет.

ПП: За тая лодка и за тоя двигател не ти трябва лиценз/диплома.

Поздрави!
Малее ти направо ме отказа човек. Кой ще се занимава с толкова бюрократщина за 5 лаврака (примерно). Май не си заслужава да се занимавам :fish3:
marvin83
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 16:39

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от marvin83 »

Иво Ломски написа:1. Трябва да си направиш данъчна регистрация (А.Ф.М. номер).
2. Трябва да си регистрираш лодката в Гърция;
3. Трябва ти разрешително за риболов (за лодката);
4. Трябва ти риболовен билет.

ПП: За тая лодка и за тоя двигател не ти трябва лиценз/диплома.

Поздрави!
Напълно е прав колегата само още едно ти трябва Г
5. Гръцка гражданска отговорност на двигателя между 50-100 евро в зависимост от конските сили. Моя е 50HP и е 105 евро.
Може да не е регистрирана в гърция, а в България пак става.
Наслука
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от Иво Ломски »

marvin83 написа:Напълно е прав колегата само още едно ти трябва Г
5. Гръцка гражданска отговорност на двигателя между 50-100 евро в зависимост от конските сили. Моя е 50HP и е 105 евро.
Може да не е регистрирана в гърция, а в България пак става.
Наслука
Когато плащаш разрешителното за риболов (за лодката), тогава ти включват някакъва добавка свързана с двигателя. Колкото повече КС, толкова повече парички. Така че т. 5 отпада :wink:
Относно въпроса за регистрацията, тя задължително трябва да е в Гърция :wink:
Живот без страст не е живот а само съществуване...
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от mikibg »

Регистрацията може да е правена в България т.е Българска , защото тя е официален международен документ . Ако ще упражнява стопански риболов то тогава му трябва Гръцка , даже не съм много сигурен но не беше ли нещо като лиценз от местните власти за упражняване на дейноста. За любителски риболов задължително да има Гръцка засраховка и риболовни билети за всички които са в лодката + това което съм писал в 1-вия пост .
marvin83
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 16:39

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от marvin83 »

mikibg написа:Регистрацията може да е правена в България т.е Българска , защото тя е официален международен документ . Ако ще упражнява стопански риболов то тогава му трябва Гръцка , даже не съм много сигурен но не беше ли нещо като лиценз от местните власти за упражняване на дейноста. За любителски риболов задължително да има Гръцка засраховка и риболовни билети за всички които са в лодката + това което съм писал в 1-вия пост .
Напълно съм съгласен с мненито на mikibg.
В допълнение не е нужно разрешително за риболов от лодка, ако не се касае за стопански риболов.
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от Иво Ломски »

marvin83 написа:
mikibg написа:Регистрацията може да е правена в България т.е Българска , защото тя е официален международен документ . Ако ще упражнява стопански риболов то тогава му трябва Гръцка , даже не съм много сигурен но не беше ли нещо като лиценз от местните власти за упражняване на дейноста. За любителски риболов задължително да има Гръцка засраховка и риболовни билети за всички които са в лодката + това което съм писал в 1-вия пост .
Напълно съм съгласен с мненито на mikibg.
В допълнение не е нужно разрешително за риболов от лодка, ако не се касае за стопански риболов.
Колега, питал съм на поне 5 различни места и навсякъде ми казаха че ако искам да си карам лодката в техния талаз няма проблеми, но ако искам да ловя риба от нея, та дори и с една въдичка ще трябва да изпълня изискванията на точкита от 2-ра до 4-та. Точка 1 съм я включил, т.к. без АФМ-то нищо няма да стане. А що се отнася до АФМ-то, то ще ви трябва и гарант от местните.
Живот без страст не е живот а само съществуване...
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от mikibg »

За afm Никой не спори. Става въпрос , че може да си кара и лови от лодката с Българска регистрация стига да има гореупоменатите документи. Ние ловим от 4 години с лодка която има Българска регистрация и винаги когато са ни проверявали са я признавали защото тя е международно призната по смисала на Морското право.Риболовния билет който се вади след афм ти дава право да ловиш от лодката
Последно промяна от mikibg на Чет Авг 01, 2013 15:14, променено общо 1 път.
marvin83
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 16:39

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от marvin83 »

Иво Ломски написа:
marvin83 написа:
mikibg написа:Регистрацията може да е правена в България т.е Българска , защото тя е официален международен документ . Ако ще упражнява стопански риболов то тогава му трябва Гръцка , даже не съм много сигурен но не беше ли нещо като лиценз от местните власти за упражняване на дейноста. За любителски риболов задължително да има Гръцка засраховка и риболовни билети за всички които са в лодката + това което съм писал в 1-вия пост .
Напълно съм съгласен с мненито на mikibg.
В допълнение не е нужно разрешително за риболов от лодка, ако не се касае за стопански риболов.
Колега, питал съм на поне 5 различни места и навсякъде ми казаха че ако искам да си карам лодката в техния талаз няма проблеми, но ако искам да ловя риба от нея, та дори и с една въдичка ще трябва да изпълня изискванията на точкита от 2-ра до 4-та. Точка 1 съм я включил, т.к. без АФМ-то нищо няма да стане. А що се отнася до АФМ-то, то ще ви трябва и гарант от местните.
Колега, не искам да споря с теб. Аз А.Ф.М. си имам и то е за да тисе издаде билета.
Повярвай ми аз несамо съм питал, но и съм ловил и многократно съм говорил с хора които ходят от години с лодките си.
Гръцка регистрация не се изисква, защото в която и държава да си регистрираш лодката регистрациятя и важи навсякъде по света вкл. И Гърция.
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от PETAR 40 »

Иво Ломски написа:1. Трябва да си направиш данъчна регистрация (А.Ф.М. номер).
2. Трябва да си регистрираш лодката в Гърция;
3. Трябва ти разрешително за риболов (за лодката);
4. Трябва ти риболовен билет.

ПП: За тая лодка и за тоя двигател не ти трябва лиценз/диплома.

Поздрави!
Точно!
До 35 коня не ти искат диплома,а останали документи за риболов,твои,на лодката,трябва да са гръцки,иначе си незаконен!!!
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от Иво Ломски »

PETAR 40 написа:
Иво Ломски написа:1. Трябва да си направиш данъчна регистрация (А.Ф.М. номер).
2. Трябва да си регистрираш лодката в Гърция;
3. Трябва ти разрешително за риболов (за лодката);
4. Трябва ти риболовен билет.

ПП: За тая лодка и за тоя двигател не ти трябва лиценз/диплома.

Поздрави!
Точно!
До 35 коня не ти искат диплома,а останали документи за риболов,твои,на лодката,трябва да са гръцки,иначе си незаконен!!!
За стъклопластова лодка, която не се води "спортна" с-но разпоредбите на местното законодателство, диплома е необходима за двигател над 30 кс. Ако лодката е надуваема или риб, диплома е необходима в случай че използвания двигател е над 15 кс. В случай че дипломата е необходима, то същата следва да бъде преведена на гръцки и заверена от нашето посолство. Последното е залегнало и в техните закони, поради простата причина, че бреговия полицай може и да не говори английски :roll: :roll: :roll: :oops: :oops: :oops: :oops:
Това е което аз знам. Информацията ми е директно от "кост гард" и е от миналата седмица. Поздрави!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от PETAR 40 »

Няма значение каква ти е лодката,спортна,стъклопласт,риб,дървена,голяма,малка,закона е един.
Този те е подвел!
Това не са мои измислици,казвам пак!
Лодката трябва да има разрешително за риболов и собсвеника също.
Повече от 35 коня ,изискват диплома,,,не е от значение колко е дълга лодката.
Лодката трябва да има рег.номер +име и да се води на отчет в някое гр.лименархио.
Дори аз ,който имам всичко това да се вдигна и отида в зона на някое друго лименархио,където не се водя на отчет,трябва да отида до лименархиото и да заявя,че ще ловя риба в техни води.
По закон, ако не го направя спокойно си ме глобяват :wink:
marvin83
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 16:39

Re: Риболов от лодка в Гърция

Мнение от marvin83 »

Какво има предвид под "Диплома"?
За кое е дипломата (иамте в предвид разрешителното за риболов на лодката)? И къде се вади тоз документ?
И още нещо, не е ли необходима и застраховка на двигателя, тип Гражданска отговорност не знам как точно се води на гъцки.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”