2015 Британска Колумбия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

2015 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Новата година започна с голяма разходка и 1 уловена риба на блесна. Повече друг път.

Изображение
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Д-р Флекс »

За много години, Жельо!!!

До преди малко гледах по Дискъвъри един стар филм за риболов на сьомги в Британска Колумбия, влизам после във форума, и какво да видя - репортаж "от местопрестъплението" :D
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от jazzmena »

ЧНГ, дано новата ви донесе все здраве и много риболовни емоции.

Добре е започнала Жельо. Дай боже и ние скоро да успеем да открием по подобен начин.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от bat.galin »

Честита Нова година !
Много здраве и радости !
Главните герои са във форма като гледам :)
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от bgfishingmaniac »

ЧНГ Жельо!
Здраве и живот на теб и семейството!Много риби и все големи да ти донесе новата година!
biserkehayov
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 10:54
Риболов: морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 298 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от biserkehayov »

ЧНГ 2015
Дано новата Ви донесе много здраве, късмет и много риболовни успехи и щастливи емоции. :fish15:
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Благодаря за пожеланията, приятели! Успешна година желая на всички вас - всички 425-ма отворили темата откакто я започнах миналата седмица. То ако всеки си беше написал пожеланията вече щяхме да сме на 12-та страница поне, и щеше да изглежда че е време за нова тема. :lol:

Най-накрая падна сняг при нас и то голям. Два дена беше проблем въобще да извадя колата на пътя и да стигна на магазина за храна. Основният проблем беше комбинацията от ниски температури, силен вятър навяващ снега и слаба видимост.

Когато вчера към 11 часа стигнахме с Чарли на изходната позиция за реката, снега беше изринат само от пътя и известно време маневрирах за да си изкопая някаква дупка в коята да оставя колата. Така или иначе една част от нея остана на пътя. :(

След като тръгнахме видях че един трък беше стигнал на 50-на метра навътре по горския път към реката. Очевидно беше конкуренция някаква.

Чарли пак тичаше напред назад но сега беше ясно че му е трудно и че хабеше доста повече енергия от обикновенно. Реката я намерихме така.

Изображение


И така беше Чарли в някои моменти
Изображение

На първия вир нямах улов и така продължихме напред. След прегазването на потока и леко ходене из снега стана ясно че в десния ми крак влизаше сняг и то не от горния ръб на ботуша а по-скоро някъде около подметката му. Имах нови и доста здрави ботуши в колата но не ги носех защото се оказаха невероятно тежки.

Спуснахме се надолу и после през гората в участъка в който често закачам по нещо. Другите рибари не ги видях там, въпреки че беше ясно че бяха минали. След няколко безуспешни замятания направих 5-6 крачки надолу и сега видях как 2-ма рибари в гащеризони със сгънати пръчки идваха нагоре към нас.

За нещастие точно в този момент рибата удари и се закачи. После изпляска по повърхността така че 2-мата които бяха на още 50-на метра надолу изведнъж замлъкнаха. Сега само че Чарли се уживи и започна да лае по тях. Точно в момента в който извадих стийлхеда, 2-та риболовеца бяха до нас. Единият го бях срещнал на р.Лейкелс миналата пролет и беше при подобни обстоятелства. Тогава той облавя вира преди изтичането на реката и не закачи нищо. Правеше отлични замятания и беше нагазил добре, така че явно мухата му не беше добра, или дълбочината. Аз минах след него, закаих един голям стийлхед който за съжаление накрая изгубих, след което хванах още 3 риби. Късмет.

Суматохата с Чарли този път беше голяма, така че за някакъв разговор и дума не можеше да става.

Изображение

Изображение

Сгънах пръта и тръгнахме надолу през гората и из снега към друго добро място на 1км по надолу. Крайният резултат беше че на Чарли буквално му замръзна дупето. Той има дълга козина по задната част на краката и когато тя се намокри после събира сняг, който накрая става на топки със размер на едри окрашения на коледна елха. Гледам го аз в един момент, как ходи разкрачен и между краката му виси 1 кг сняг и лед. Правих му спасителна операция и дори известно време го носих с надежда да поизсъхне и спре да събира сняг.

Изображение

Изображение

Но имаше и притеснения за колата и това в комбинация с пробития ботуш ме накара да тръгна и аз бързо наобратно. Когато се върнахме обаче гледам че сме имали още много време преди оречения момент на прибиране. Слязахме надолу по пътя около 10км до Дълбокия поток и тук знам че има отличен безопасен паркинг на края на черен път. За съжаление когато стигнахме видях че още 4 тръка бяха паркирани на него. След 15 минутно ходене по други горски пътища и пътеки стигнахме първия вир на който вече ловеше някой. Надолу видях още 1 рибар явно запътил се към друг добър вир.

Не ни оставаше нищо освен да тръгнем нагоре и да завършим деня с една по-голяма разходка. Така след още 1 час се прибрахме пак предсрочно с още една уловена рибка.

Изображение
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от bgfishingmaniac »

Много е красиво при вас Жельо!Гледам лоиш добре с "моята" въдица :)
Случката с мухарите не ми е чужда, ако ми кажеш че са гледали като "маносани" и вървели като
"мушичеви" след като си хванал риба на мястото което са обловили, няма да се учудя :)
На бялата пуканка - Чарлз да му купиш гащи, за да не му мръзне дупето в дълбокия сняг.

Поздрав на семейството!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Да, добре ще е гащи за Чарли но няма да ги носи. Изведох го днес на разходка към обяд на старото място защото има много терен за ходене. Бях взел тази седмица нови ботуши уж за мен, а те останаха за сина ми! :shock: Все си мислех че носи поне 2 -3 ниомера под мен.

Така че за мен останаха тежките ботуши, тези които бяха много стабилни и които ги бях взел с 50% намаление миналата пролет с идея да ги ползвам тази зима. То намалениетио добре, но като са тежки и не стават, сега не могат и да се върнат, една година по-късно. :D ("хитрата сврака с двата крака" ли казваха хората)

И така с тези ботуши през всякакъв терен изминахме някакви си 5 километра в едната посока със сигурност. От време на време правех и по някое замятане на определи места, но резултати нямаше. Бяхме стигнали на един голям и дълъг вир който обикновенно облавям от другата страна на реката. Тази година обаче от другата страна не можех да стигна до мястото. Пътя от 16 км беше целия в дълбоки копки. Когато веднъж се пробвах да стигна се оказа че дори не беше разринат и 3-4км бях като ледоразбивач, докато се добера на място на което можех да обърна.

Направиг 2 замятания с въртящата блесна, но нищо не удари, защото рибите както знаех, бяха близо до другия бряг. Така че смених с една клатушка и на първото хвърляне последва вземане и развиване на аванс.

След това нещата станаха доста интересни, защото стийлхеда реши да скача и беше голяма риба. Скача толкова пъти, колкото никой друг не съм виждал да скача дори и през лятото. Нереална картина като за Януари. За щастие куката беше го хванала добре и въпреки че нямаше контра, не се измъкна при нито един от скоците.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Дадох на Чарли втората половина от храната му, направихме лека почивка и после поехме наобратно.
biserkehayov
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 10:54
Риболов: морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 298 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от biserkehayov »

:fish15: Браво колега! Много красива риба! Радвам се и за емоцията, която ти е донесла!
Страхотна природа и як фитнес правиш с ботушките, за да се разходиш и стоплиш замръзналите ни рибарски души и очи!
Все така жив и здрав и много успехи!
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от bgfishingmaniac »

Олеле голяма тупалка. Според мен е пресен бейби чинук ама не си разбрал :)
Поздрави!
ПЛУВЧО
Мнения: 72
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 12:06
Риболов: универсален боец
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от ПЛУВЧО »

Много красиви и големи риПки ловиш из тези прелестни места! :tup:
Гледам не носиш кепче...Чарли ли ти вади рибите? :D
Цуни-гуни куката да ти бодна джуката
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Миналата събота разходката беше с пръта за муха. Замятане тук и там, но крайният резултат беше капо.

Тази събота се пробвах да стигна реката от другия бряг, по изровения и заледен път и като по чудо стигнах. Водата се беше вдигнала доста. Някъде в средата на обхода налетях на друг риболовец, който каза че бил водач и че живеел на другия бряг на реката. Бил много изненадан да види някой там. Сигурно колкото мен да видя него.

Водач или не, не беше хванал нищо. Аз този път мятах блесна, но къде бяха рибите в момента не можах да окрия. На връщане пак се видяхме с риболовеца за та констатираме че и двамата сме пак капо.

Та така, да не каже някой че тук се ловели всеки ден и една след друга. :D

Изображение

Изображение

Колкото и да изглежда чудно, горните 2 снимки са направени на поне 1км една от друга и двете са направени от същия бряг на реката.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Д-р Флекс »

Не се опитвай да ни утешаваш :D
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Алеко »

Абе, Чарли е име за Кралски френски пудел, който може да казва "фт"! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”