Такъми за морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от Simbat »

Мда. Има и вариант наистина със същата бланка, но с по-евтни водачи и коркова дръжка на половин цена :
http://all.daiwa21.com/fishing/item/rod ... ethan2014/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ма дългата гегична с 8-50 грама блазни, че може и бомбарда, пилкери и чепарета да се хвърлят с нея. Не всички ловим Туни :mrgreen:

По Яхуу аукционите излизат доста по-евтино от обявената официално продажна цена
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от promarine »

Simbat написа: Това за риболова на Блуфин Туна със спининг оборудване ми звучи малко несериозно.Не че не може, но има шанс да удари сериозна риба над 200-300 кила и тогава става дума за сериозен залог и сериозни пари.
Блуфин над 120 кг в Средиземно море е изключителна рядкост. Обичайните риби са от 20 до 70-80 кг. Риба до 100 кг с нормална спинингова макара от лодка се вади. Може да изиска повече време и усилия от страна на риболовеца, но ако не се допускат грешки и рибата е добре закачена няма как да не я преборите.

Ето как се вади 100 кг туна на попинг със спинингова макара от брега /даже не от лодка/ :!:
От лодка и 150 кг туна, което изключителна рядкост в Средиземно море трябва да може да се изкара /ако ще и за 8 часа борбо/.

Според мен, успехът зависи много повечуе от задвъдичното устройство отколкото от цената на такъмите :wink:

Не знам за какви залози и пари говориш, но аз блуфин повече съм се зарекъл да не вадя от водата.
Докарвам го до лодката, измервам го на дължина долепен до борда и го пускам да си ходи.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от Simbat »

Еми то в заглавитео на клипа си пише:
94 kg and 73 kg Yellowfin off the rocks and a broken Stella 30.000!

Признавам на спининг оборудване би било невероятно изживяване да се закачи такава риба . Надявам се и мен да ме сполети такъв шанс някой ден :tup:

Bluefin туната тука се лови и Японците обикалят с лодките и я купуват на място . $3-6 хил.обикновено е 1 риба според теглото и мазнината може да стува и много повече. Много хора с това си вадят хляба тук. Единия от Wicked Tuna по Нат.Географик ми е комшия.

http://www.theatlantic.com/internationa ... sh/282826/" onclick="window.open(this.href);return false;
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Аватар
BOJO
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 16:12
Риболов: Fly Fishing
дал Браво: 3 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от BOJO »

Четях темата с интерес докато търговците взеха си мерят ..... единия та другия ....

Нова тема за тях и стокичките им и да се почисти темата от рекламките ?

Визирам promarine и max да съм пределно конкретен.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от promarine »

Simbat написа:...
Bluefin туната тука се лови и Японците обикалят с лодките и я купуват на място . $3-6 хил.обикновено е 1 риба според теглото и мазнината може да стува и много повече. Много хора с това си вадят хляба тук. Единия от Wicked Tuna по Нат.Географик ми е комшия.
В Северния Атлантик определено има повече и по-едри туни. Добре че в Средиземно море от няколко години ограничиха промишления риболов иначе досега японците да са изяли де що шава. А сега популацията се възстановява полека и с всяка година сякаш е по-добре.
....
www.plodex.eu
....
troli
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 23:46
Риболов: trolling

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от troli »

Симби,ти си обиколил света 100пъти и много ти ценя мирогледа,просто са малко хората като теб тук,да обикалят и да сравняват на планетарно ниво!Всеки българин е потенциален Симбат,но малцина са го постигнали!Обаче отиваш в грешна посока поглеждайки към пръта и надценявайки неговата роля при борбата с величествен оушъ- боец.Акцентът е винаги в стойността и качествата на макарата,защото там е тормозът през цялото време!Ти се вглеждаш в грешната географска посока,а именно на изток към Япония,а нещата при прътовете и макарите винаги се раждат в другата посока-Западно=САЩ!Има бутикови такъми в Щатите,които не са за риболовци-туристи и нямаме достъп до тях!Изненадан съм,че комшия ти е някой от героите от "Морски Вълци",но няма как да не си забелязал как се вади 300-400кила риба без прът,а основно с макара и то помагайки си с придърпване на влакното на ръка за да подпомогнат драга да не изпуши или да не се разпадне!Ние сме много далеч от този професионален улов и продажба на рибата,но просто трябва да си извадим изводи за това,кое е важното от детайлите на цялостната картина!Пръта е проста лостова система и класата идва от усещането,което ще ти предаде на душата,но чисто физически борбата се води от макарата!Кажи кой ти е комшията,че се разтреперих!Качват и те туристи понякога,дано имаш този шанс да се докоснеш до риболовец клас А и да ловите заедно!Кажи ми защо японците купуват риби от Щатите?
troli
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 23:46
Риболов: trolling

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от troli »

Симби,позаинтересувай се моля те как стоят нещата реално при макарите в Япония и САЩ и го сподели тук от първа ръка=ще е безценно.От тук виждам следната картинка:Сащ=Accurate-SR50,Zeebaas Zx2-250,Vanstaal VS275,PENN Torque TRQS-9,а срещу това Японците имат Shimano Stella 30000(едва от 2 години в този размер) + Daiwa Saltiga 7000H = 4 на 2 от към баяти макари за Щатите!Моят поглед и анализ обаче е в карантиите и философията на инженерната мисъл,която е коренно различна.Щатските са опростени конструктивно максимално и се набляга на материалите от които са изработени и са грубички спрямо Японските,които са наблъскани с по 1000джинжифлюшки с цел мазно въртене,но някак си са прекалено сложни и имат много дребни части,като Daiwa използува чисто Щатски материали,като Zaion разработка на Дюпон-САЩ!Просто разсъждавам на глас и търся истината!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от max »

BOJO написа:...................
За кои стокички точно говориш бе колега ? Смятах че е интересно за хората четящи тук да видят нещо от нещата които коментирахме по напред в темата. Това са въдици за японския пазар които не се продават тук. Посейдони нямам нито аз нито някой друг в Бг. на склад :D . Като съм търговец какво да направя според теб, да си посипя главата с пепел и нищо да не пиша :lol: :lol: :lol:

Вземи ти докато четеш да пуснеш някое мнение по въпроса - снимка, въдица, мнение за някой такъм пък после търси косури на другите.
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от Samuil »

Понеже и аз съм пред същата дилема като колегата Боло7, ще пиша тук, да не отварям нова тема. Бюджета ми само е малко по-голям - около 300-400 за макара, и пак толкова за прът. Пак за морето, пак за тежки примамки.

Ходих насам-натам по вносителите, въртях, суках... Като че ли най много ми допадна Penn Conflict в размер 4000. Единствен недостатък - че е малко тежичка /348 гр по кантар/. Иначе много приятно и мазно животно е, доставя удоволствие!

Първоначално мислих сериозно да се хвърля на някаква Дайва, че са ми любов от едно време, но всеобщото мнение е че ниския клас не струват, а трябва да се вземе нещо във високия, където им е силата. Но там отиваме на 600-800 кинта, та не ми се връзва много...

По отношение на пръчката, все още се колебая... Гледах Xzoga, Sacura и други в тези пари, но си мисля дали да не взема нещо по-евтино, като примерно нещо на Бъркли / Серт, за да помятам и да преценя какво точно ми трябва по-нататък?

Моля за съвет и аз като колегата!
“Live fast, die young and leave a beautiful corpse behind”. E.P.
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от RAAZIEL »

Здравей колега,с този бюджет можеш да си вземеш читаво оборудване,но ако вземеш скъпа макара и евтина пръчка/баркли,серт/скоро ще я смениш и пак ще влезеш в цена 300-400лв.Ако не те гонят някакви предрасъдъци за макара бих ти предложил да поровиш в разделите продава тук и в другите рибарски форуми.Излизат хубави макари,като например:
https://www.nariba.com/obiavi/obiava/sh ... ter-a13853
https://www.nariba.com/obiavi/obiava/SH ... B0--a14015
,а за пръчка ще ти предложа Noeby Infinite SeaBass- разгледах ги в магазина и пръчката ме изненада приятно-много добра изработка,а е и морско изпълнение.Акция/15-40/дължината според вкуса ти...
http://www.plodex.eu/fishing/spiningi.html#seabass

С една от двете макари и пръчката ще се получи перфектен комплект за Гръцко.Успех с избора...
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от Samuil »

Много благодаря, колега!

Сега ще ги поразгледам нещата. Проблема е, че тези Seabass пръчките са свършили току-що /принципа на Мърфи!/.

Други предложения?
Последно промяна от Samuil на Сря Апр 22, 2015 12:08, променено общо 1 път.
“Live fast, die young and leave a beautiful corpse behind”. E.P.
rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от rap66 »

http://global.rakuten.com/en/store/axia ... 363027573/" onclick="window.open(this.href);return false;
Балансира се чудесно с Noeby Infinite/NonSuch SeaBass 2.70/10-45
Или това http://global.rakuten.com/en/store/axia ... 363031587/" onclick="window.open(this.href);return false; (за сметка на по-евтината пръчка :tup: )
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от promarine »

Samuil написа: Сега ще ги поразгледам нещата. Проблема е, че тези Seabass пръчките са свършили току-що /принципа на Мърфи!/.
В момента наистина модела SeaBass NBB822MH (2,49м, 10-45гр) е изчерпан /и NonSuch и Infinite/.
Останалите размери и акции обаче са налични. Точно този размер и акция ще получим в края на май.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от Samuil »

Колегата RAAZIEL явно ми повлия доста с препоръката си: Последната възможна пръчка пътува днес към Софето, благодарение на Promarine:

NBB822MH 2,49 м 1,27 м 10-45 гр 10-25 lb 165 гр 1,9 мм 9,8 мм 180 лв

С уговорката, че ако нещо не ми пасне - ще я върна. Надявам се всичко да е наред. :tup:

Единствено няма да послушам съвета за макарите, защото получих сериозно предупреждение от колегата Крики относно важността на здравината на макарите - специално при морски риболов с тежки примамки. Конкретен пример: Калоян е страшил Shimano RARENIUM 4000 за по-малко от месец, на морски риболов. Което вече е притеснително. Макарата е наистина уникална, но е олекотен модел, който в края на краищата явно не издържа на напрежението.

Все още мисля за PENN Conflict 4000, с неговите 340 грама. Притеснява ме само да не дойде много тежка за тази въдица.
“Live fast, die young and leave a beautiful corpse behind”. E.P.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от max »

Твърдо съм несъгласен с мнението за ререниума, Калоян има тази макара вече повече от година и освен че и загуби капачката и е сменил лагер на ролера нищо друго не и се е случвало :D

Не че съм любител на Шимано ама все пак ... в името на истината :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”